7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsycholog Toruń

Psycholog Toruń

Dobry psycholog w Toruniu – szybkie terminy, zaufani specjaliści 

Umów się przez Internet lub zadzwoń: 799 399 499 

Doświadczenie kryzysu psychicznego, bolesne rozstanie, chęć przepracowania trudnych wydarzeń z przeszłości lub podniesienia jakości swoich relacji z innymi – wszystko to sytuacje, w których nieoceniona jest pomoc psychologiczna. Toruń to duże miasto, gdzie funkcjonuje wiele prywatnych gabinetów. Obecnie brakuje jednak w Polsce ustawy, która precyzowałaby, kto jest uprawniony do prowadzenia fachowej terapii, i obecnie w zasadzie może się nią zajmować każdy. W PsychoMedic – ogólnopolskiej sieci poradni zdrowia psychicznego – dajemy swoim Pacjentom gwarancję, że powierzą zdrowie psychiczne w dobre ręce i że przyjmie ich odpowiednio doświadczony, profesjonalny, a jednocześnie empatyczny psycholog. Toruń to kolejne z miast na mapie Polski, w którym można skorzystać z usług naszych specjalistów od zdrowia psychicznego. Mamy świadomość, że liczy się nie tylko poziom uzyskanej pomocy, ale i czas, w jakim osoba w kryzysie ją otrzyma. Zapewniamy naszym Pacjentom konsultację psychologiczną w dniu zapisu lub maksymalnie w ciągu kilku najbliższych dni. 

Psycholog Toruń prywatnie – pomoc skrojona na miarę Twoich potrzeb 

Każdy nasz psycholog w Toruniu jest przygotowany do świadczenia wszystkich form wsparcia psychologiczno-terapeutycznego. 

Pomoc psychologiczna 

To proces obejmujący zazwyczaj od kilku do kilkunastu (kilku miesięcy) spotkań. Pomoc psychologiczna jest przeznaczona dla osób, które nie odczuwają potrzeby pogłębionej psychoterapii, ale:

  • znalazły się w nagłym kryzysie (wywołanym np. utratą bliskiej osoby) i potrzebują wsparcia emocjonalnego,
  • lub zgłaszają się do psychologa z konkretnym tematem/problemem, który można rozwiązać w relatywnie krótkim czasie. W ramach pomocy psychologicznej można pracować np. nad pewnością siebie, asertywnością, łagodnymi objawami depresji i lęku, umiejętnością regulowania emocji czy radzenia sobie ze stresem.

Porady psychologiczne 

Porady psychologa (nazywane też psychoedukacją) to zazwyczaj 1-5 spotkań, w trakcie których Pacjent(ka) zdobywa wiedzę, jak można radzić sobie w konkretnych sytuacjach czy jak wspierać bliską osobę z diagnozą zaburzenia zdrowia psychicznego. Takie spotkania mogą dotyczyć np. trudności w wychowaniu dzieci, sposobów na wsparcie partnera w depresji czy możliwości radzenia sobie z własnymi objawami (psychoedukacja jest zalecana zwłaszcza osobom dorosłym z diagnozą ADHD). Porady psychologiczne (Toruń) to również dobre rozwiązanie, gdy niepokoi Cię coś w zdrowiu psychicznym, ale nie wiesz, do jakiego specjalisty się udać. 

Diagnoza psychologiczna 

Psycholog w Toruniu ma również uprawnienia do przeprowadzania i interpretowania testów psychologicznych. Profesjonalne kwestionariusze weryfikują, czy u Pacjenta(-ki) występują objawy zaburzeń osobowości, ADHD, autyzmu i innych trudności psychicznych. Diagnoza w PsychoMedic kończy się wystawieniem pisemnej opinii psychologicznej, która jest ważną pomocą dla lekarza psychiatry  do postawienia ostatecznego, medycznego rozpoznania. 

Psychoterapia 

To długoterminowa i zazwyczaj bardzo skuteczna forma pomocy dla osób, które doświadczają cierpienia psychicznego. Jest polecana zwłaszcza osobom z diagnozami wszelkiego rodzaju zaburzeń psychicznym oraz tym, które odczuwają potrzebę przepracowania przeszłości (nie tylko dzieciństwa, ale np. przemocowej relacji z partnerem). Może być prowadzona w różnych nurtach terapeutycznych. Co ważne – każdy nasz psycholog prywatnie ma uprawnienia do prowadzenia terapii. Dzięki temu nie będziesz musiał(a) zmieniać specjalisty, gdy okaże się, że do rozwiązania Twoich problemów nie jest wystarczająca pomoc czy porady psychologa. Toruń jest też lokalizacją przyjęć naszych lekarzy psychiatrów, którzy w razie potrzeby prowadzą Pacjentów wspólnie z terapeutami. 

Czym wyróżnia się PsychoMedic – poradnia psychologiczna w Toruniu?

Wszyscy nasi psycholodzy przechodzą przez skomplikowany proces rekrutacji i spełniają restrykcyjne kryteria. W obecnych czasach, gdy zapotrzebowanie na pomoc psychologiczną znacznie się zwiększyło, nie każda poradnia psychologiczna (Toruń) ma takie wymogi. My stawiamy na jakość, a nie ilość. Mamy świadomość, jak dużym zaufaniem obdarzają nas Pacjenci i jak trudne bywa zdecydowanie się na wizytę u psychologa. 

Każdy nasz psycholog w Toruniu prywatnie:

  • jest absolwentem psychologii i akredytowanej 4-letniej szkoły psychoterapii (lub osobą zaawansowaną w szkoleniu);
  • pracuje w jednym z podejść terapeutycznych o naukowo zweryfikowanej skuteczności: poznawczo-behawioralnym, psychodynamicznym, integracyjnym lub humanistycznym; 
  • ma doświadczenie pracy nie tylko w prywatnych gabinetach, ale również na oddziałach psychiatrycznych lub w instytucjach państwowych;
  • przeszedł terapię własną lub liczne treningi rozwoju osobistego – świadomość własnych zasobów i ograniczeń jest niezwykle ważna w zawodzie specjalisty zdrowia psychicznego. 

Psycholog Toruń – nie musisz czekać miesiącami na wizytę! 

Umów się nawet na ten sam dzień: tel. 799 399 499 

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW

lek. Jankowski Konrad

Ania 2023-06-05

Oceniam na 5

lek. Kamińska Agnieszka

Natalia 2023-05-31

Oceniam na 5

lek. Bakir-Szara Karin

Magda 2023-05-31

Oceniam na 5