7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychoterapeuta dzieci i młodzieży Bydgoszcz

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży Bydgoszcz

Psychoterapeuta dziecięcy – sięgnij po profesjonalną pomoc doświadczonych Specjalistów z Kliniki PsychoMedic w Bydgoszczy. Siedem dni w tygodniu, szybkie terminy, pełna dyskrecja

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ PRZEZ INTERNET LUB ZADZWOŃ: 799-399-499

Dzieciństwo i lata nastoletnie uważane są zazwyczaj za czas zabawy i beztroski. Warto jednak pamiętać, że młodzi ludzie nie są wolni od różnego rodzaju problemów i niepokojów, które potrafią niekiedy w znacznym stopniu naruszyć ich dobrostan psychiczny i przełożyć się na codzienne funkcjonowanie. Młodzieńcza psychika dopiero się kształtuje i nierzadko nie jest wystarczająco odporna na trudne życiowe doświadczenia. Pierwsze doświadczenie śmierci bliskiej osoby, rozwód rodziców, przemoc rówieśnicza to tylko niektóre z kryzysowych sytuacji, z którymi mierzą się nasze pociechy. Wiele młodych ludzi doświadcza również dokuczliwych objawów ze strony psychiki: niskiej samooceny trudności w nawiązywaniu relacji z innymi ludźmi, kłopotów z nauką i koncentracją, uzależnień, zaburzeń odżywiania, stanów lękowych.

Jeśli zauważasz, że z Twoim dzieckiem dzieje się coś niepokojącego (na przykład stało się małomówne, jest przygnębione albo nerwowe) – nigdy nie ignoruj tego rodzaju sygnałów. Może to być znak, że Twoja pociecha przechodzi przez trudny dla siebie czas i potrzebuje szczególnego zainteresowania oraz wsparcia.

Rodzice często nie wiedzą, jak w takich sytuacjach rozmawiać ze swoimi dziećmi, jak do nich dotrzeć. Z niezbędną pomocą może przyjść wówczas psychoterapeuta dziecięcy. Bydgoszcz to kolejne miejsce na mapie Polski (po – między innymi – Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu), w którym znajduje się stacjonarna placówka ogólnopolskiej kliniki psychologiczno-psychiatrycznej PsychoMedic. Oferujemy szeroki zakres usług – począwszy od kompleksowej diagnozy psychologicznej, poprzez konsultacje, interwencje kryzysowe i treningi wychowawcze, aż po profesjonalną psychoterapię dla dzieci i młodzieży. W każdej z naszych placówek przyjmuje grono doświadczonych Specjalistów, w tym między innymi: psycholog, psychiatra oraz psychoterapeuta dziecięcy. Działamy również w wygodnej formule online, co może być szczególnie istotne dla osób, które nie mają możliwości, aby odwiedzić nas osobiście.

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży – w jakich sytuacjach może być szczególnie pomocny?

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży Bydgoszcz

Nie wszystkie problemy o podłożu psychicznym wymagają regularnej psychoterapii. Niekiedy pomocne okazać mogą się już pojedyncze konsultacje w gabinecie psychologa, lub grupowe formy wsparcia: na przykład trening umiejętności społecznych czy trening zastępowania agresji. Psychoterapia ma jednak nad nimi tę przewagę, że jest kompleksowym i najczęściej długotrwałym procesem leczniczym, który pozwala na skuteczne i trwałe uporanie się nawet z najgłębiej tkwiącymi problemami psychicznymi.


Psychoterapeuta dzieci i młodzieży może pomóc, jeśli Twoje dziecko:

 • Nie odnajduje się w grupie rówieśniczej, przejawia utrwalone trudności zarówno w nawiązywaniu, jak i podtrzymywaniu oraz pogłębianiu więzi z innymi;
 • Ma długotrwale obniżony nastrój, niską motywację do działania, nic go nie cieszy;
 • Doświadcza stanów lękowych lub napadów paniki, cierpi na różnego rodzaju fobie;
 • Jest niepewne siebie, ma niską samoocenę;
 • Ma problemy z pamięcią i koncentracją, nie radzi sobie w szkole;
 • Cierpi na bezsenność;
 • Jest nieustannie zestresowane;
 • Ma zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia);
 • W jego życiu nastąpił w ostatnim czasie kryzys lub duża zmiana, która może taki kryzys wywołać (np. przeprowadzka do innego miasta, śmierć bliskiej osoby)
 • Jest nadmiernie agresywne (w stosunku do innych lub samego siebie), doświadcza silnych wahań nastrojów;
 • Znajduje się w spektrum autyzmu

Wszyscy nasi psychoterapeuci posiadają duże doświadczenie w pracy z dziećmi i zawsze dostosowują metody działania oraz charakter wsparcia do indywidualnych potrzeb małego Pacjenta. W PsychoMedic oferujemy pomoc psychoterapeutyczną dzieciom już od najmłodszych lat aż do pełnoletniości. Pacjentów powyżej 18 r.ż. zapraszamy na sesje terapeutyczne dla dorosłych, które również realizujemy w naszej placówce w Bydgoszczy.

Psychoterapeuta dla dzieci Bydgoszcz

Nasza bydgoska placówka oferuje psychoterapię już dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Pracując z najmłodszymi Pacjentami, psychoterapeuta dla dzieci opiera swoje metody pracy przede wszystkim na różnego rodzaju grach i zabawach (na przykład na rysowaniu, śpiewaniu, czy aktywności ruchowej). Stwarza to doskonałą okazję do obserwowania rozmaitych zachowań małego Pacjenta, a także pozwala dziecku zbudować z psychoterapeutą więź i obdarzyć go zaufaniem. W trakcie odpowiednio ukierunkowanych aktywności, psychoterapeuta uczy dziecko rozpoznawać swoje emocje i radzić sobie z nimi.

Problemy o podłożu psychicznym – jeśli zostaną zignorowane w wieku młodzieńczym – mogą się w następnych latach potęgować, powodując jeszcze większe trudności. Nasi psychoterapeuci skutecznie pomagają dzieciakom przezwyciężyć doświadczane objawy i zbudować stabilność psychiczną, która pozwoli im zachować pełnię zdrowia w przyszłości. Wspieramy młode osoby, które doświadczają między innymi:

 • nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD);
 • zaburzeń ze spektrum autyzmu;
 • labilności emocjonalnej i wahań nastroju;
 • zaburzeń depresyjnych, lękowych, zachowania, odżywiania;
 • poważnych problemów w nauce, wynikających z niepełnosprawności intelektualnej lub specjalnych potrzeb edukacyjnych.

Psychoterapeuta dla młodzieży Bydgoszcz

W PsychoMedic Bydgoszcz oferujemy również kompleksową psychoterapię dla nastolatków, uwzględniającą najczęstsze problemy i wyzwania, z jakimi mierzy się młodzież. Problemy szkolne, stres, trudne decyzje odnośnie dalszej ścieżki edukacji lub kariery, pierwsze poważne zawody miłosne, brak akceptacji swojego wyglądu – to tylko niektóre przykłady trudności, jakie często stają się udziałem młodych ludzi stojących u progu dorosłości. Badania wskazują również, że jednymi z najczęściej diagnozowanych zaburzeń wśród nastolatków są depresja oraz stany lękowe.

Doświadczony psychoterapeuta dla młodzieży pomaga nie tylko uporać się z najbardziej dotkliwymi skutkami problemów o podłożu psychicznym, ale pokazuje również młodemu Pacjentowi, jak budować poczucie wewnętrznej siły i sprawczości. Uczy go między innymi lepszego rozumienia samego siebie, a także mądrego wyrażania swoich emocji oraz potrzeb. To umiejętności, które przydadzą się młodemu człowiekowi na każdym etapie jego dalszego życia.

PsychoMedic Bydgoszcz – umów się na wizytę

Aby umówić się na wizytę do psychologa lub psychoterapeuty dziecięcego w bydgoskim ośrodku PsychoMedic, wystarczy skorzystać z wyszukiwarki Specjalistów na naszej stronie internetowej lub skontaktować się z nami telefonicznie. Działamy przez 7 dni w tygodniu: od wczesnych godzin porannych zawsze do godziny 21. W razie pytań lub wątpliwości, nasz Dział Obsługi Pacjenta pozostaje do Państwa dyspozycji.

Zapraszamy do kontaktu!

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW W BYDGOSZCZY

lek. Dickert Anna

Marta 2023-06-05

Oceniam na 5

lek. Kamińska Agnieszka

Natalia 2023-05-31

Oceniam na 5

lek. Kruszewska Monika

Dominika 2023-06-05

Oceniam na 5