Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychoterapeuta dzieci i młodzieży Bydgoszcz

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży Bydgoszcz

Psychoterapeuta dziecięcy – sięgnij po profesjonalną pomoc doświadczonych Specjalistów z Kliniki PsychoMedic w Bydgoszczy. Siedem dni w tygodniu, szybkie terminy, pełna dyskrecja

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ PRZEZ INTERNET LUB ZADZWOŃ: 799-399-499

Dzieciństwo i lata nastoletnie uważane są zazwyczaj za czas zabawy i beztroski. Warto jednak pamiętać, że młodzi ludzie nie są wolni od różnego rodzaju problemów i niepokojów, które potrafią niekiedy w znacznym stopniu naruszyć ich dobrostan psychiczny i przełożyć się na codzienne funkcjonowanie. Młodzieńcza psychika dopiero się kształtuje i nierzadko nie jest wystarczająco odporna na trudne życiowe doświadczenia. Pierwsze doświadczenie śmierci bliskiej osoby, rozwód rodziców, przemoc rówieśnicza to tylko niektóre z kryzysowych sytuacji, z którymi mierzą się nasze pociechy. Wiele młodych ludzi doświadcza również dokuczliwych objawów ze strony psychiki: niskiej samooceny trudności w nawiązywaniu relacji z innymi ludźmi, kłopotów z nauką i koncentracją, uzależnień, zaburzeń odżywiania, stanów lękowych.

Jeśli zauważasz, że z Twoim dzieckiem dzieje się coś niepokojącego (na przykład stało się małomówne, jest przygnębione albo nerwowe) – nigdy nie ignoruj tego rodzaju sygnałów. Może to być znak, że Twoja pociecha przechodzi przez trudny dla siebie czas i potrzebuje szczególnego zainteresowania oraz wsparcia.

Rodzice często nie wiedzą, jak w takich sytuacjach rozmawiać ze swoimi dziećmi, jak do nich dotrzeć. Z niezbędną pomocą może przyjść wówczas psychoterapeuta dziecięcy. Bydgoszcz to kolejne miejsce na mapie Polski (po – między innymi – Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu), w którym znajduje się stacjonarna placówka ogólnopolskiej kliniki psychologiczno-psychiatrycznej PsychoMedic. Oferujemy szeroki zakres usług – począwszy od kompleksowej diagnozy psychologicznej, poprzez konsultacje, interwencje kryzysowe i treningi wychowawcze, aż po profesjonalną psychoterapię dla dzieci i młodzieży. W każdej z naszych placówek przyjmuje grono doświadczonych Specjalistów, w tym między innymi: psycholog, psychiatra oraz psychoterapeuta dziecięcy. Działamy również w wygodnej formule online, co może być szczególnie istotne dla osób, które nie mają możliwości, aby odwiedzić nas osobiście.

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży – w jakich sytuacjach może być szczególnie pomocny?

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży Bydgoszcz

Nie wszystkie problemy o podłożu psychicznym wymagają regularnej psychoterapii. Niekiedy pomocne okazać mogą się już pojedyncze konsultacje w gabinecie psychologa, lub grupowe formy wsparcia: na przykład trening umiejętności społecznych czy trening zastępowania agresji. Psychoterapia ma jednak nad nimi tę przewagę, że jest kompleksowym i najczęściej długotrwałym procesem leczniczym, który pozwala na skuteczne i trwałe uporanie się nawet z najgłębiej tkwiącymi problemami psychicznymi.


Psychoterapeuta dzieci i młodzieży może pomóc, jeśli Twoje dziecko:

 • Nie odnajduje się w grupie rówieśniczej, przejawia utrwalone trudności zarówno w nawiązywaniu, jak i podtrzymywaniu oraz pogłębianiu więzi z innymi;
 • Ma długotrwale obniżony nastrój, niską motywację do działania, nic go nie cieszy;
 • Doświadcza stanów lękowych lub napadów paniki, cierpi na różnego rodzaju fobie;
 • Jest niepewne siebie, ma niską samoocenę;
 • Ma problemy z pamięcią i koncentracją, nie radzi sobie w szkole;
 • Cierpi na bezsenność;
 • Jest nieustannie zestresowane;
 • Ma zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia);
 • W jego życiu nastąpił w ostatnim czasie kryzys lub duża zmiana, która może taki kryzys wywołać (np. przeprowadzka do innego miasta, śmierć bliskiej osoby)
 • Jest nadmiernie agresywne (w stosunku do innych lub samego siebie), doświadcza silnych wahań nastrojów;
 • Znajduje się w spektrum autyzmu

Wszyscy nasi psychoterapeuci posiadają duże doświadczenie w pracy z dziećmi i zawsze dostosowują metody działania oraz charakter wsparcia do indywidualnych potrzeb małego Pacjenta. W PsychoMedic oferujemy pomoc psychoterapeutyczną dzieciom już od najmłodszych lat aż do pełnoletniości. Pacjentów powyżej 18 r.ż. zapraszamy na sesje terapeutyczne dla dorosłych, które również realizujemy w naszej placówce w Bydgoszczy.

Psychoterapeuta dla dzieci Bydgoszcz

Nasza bydgoska placówka oferuje psychoterapię już dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Pracując z najmłodszymi Pacjentami, psychoterapeuta dla dzieci opiera swoje metody pracy przede wszystkim na różnego rodzaju grach i zabawach (na przykład na rysowaniu, śpiewaniu, czy aktywności ruchowej). Stwarza to doskonałą okazję do obserwowania rozmaitych zachowań małego Pacjenta, a także pozwala dziecku zbudować z psychoterapeutą więź i obdarzyć go zaufaniem. W trakcie odpowiednio ukierunkowanych aktywności, psychoterapeuta uczy dziecko rozpoznawać swoje emocje i radzić sobie z nimi.

Problemy o podłożu psychicznym – jeśli zostaną zignorowane w wieku młodzieńczym – mogą się w następnych latach potęgować, powodując jeszcze większe trudności. Nasi psychoterapeuci skutecznie pomagają dzieciakom przezwyciężyć doświadczane objawy i zbudować stabilność psychiczną, która pozwoli im zachować pełnię zdrowia w przyszłości. Wspieramy młode osoby, które doświadczają między innymi:

 • nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD);
 • zaburzeń ze spektrum autyzmu;
 • labilności emocjonalnej i wahań nastroju;
 • zaburzeń depresyjnych, lękowych, zachowania, odżywiania;
 • poważnych problemów w nauce, wynikających z niepełnosprawności intelektualnej lub specjalnych potrzeb edukacyjnych.

Psychoterapeuta dla młodzieży Bydgoszcz

W PsychoMedic Bydgoszcz oferujemy również kompleksową psychoterapię dla nastolatków, uwzględniającą najczęstsze problemy i wyzwania, z jakimi mierzy się młodzież. Problemy szkolne, stres, trudne decyzje odnośnie dalszej ścieżki edukacji lub kariery, pierwsze poważne zawody miłosne, brak akceptacji swojego wyglądu – to tylko niektóre przykłady trudności, jakie często stają się udziałem młodych ludzi stojących u progu dorosłości. Badania wskazują również, że jednymi z najczęściej diagnozowanych zaburzeń wśród nastolatków są depresja oraz stany lękowe.

Doświadczony psychoterapeuta dla młodzieży pomaga nie tylko uporać się z najbardziej dotkliwymi skutkami problemów o podłożu psychicznym, ale pokazuje również młodemu Pacjentowi, jak budować poczucie wewnętrznej siły i sprawczości. Uczy go między innymi lepszego rozumienia samego siebie, a także mądrego wyrażania swoich emocji oraz potrzeb. To umiejętności, które przydadzą się młodemu człowiekowi na każdym etapie jego dalszego życia.

PsychoMedic Bydgoszcz – umów się na wizytę

Aby umówić się na wizytę do psychologa lub psychoterapeuty dziecięcego w bydgoskim ośrodku PsychoMedic, wystarczy skorzystać z wyszukiwarki Specjalistów na naszej stronie internetowej lub skontaktować się z nami telefonicznie. Działamy przez 7 dni w tygodniu: od wczesnych godzin porannych zawsze do godziny 21. W razie pytań lub wątpliwości, nasz Dział Obsługi Pacjenta pozostaje do Państwa dyspozycji.

Zapraszamy do kontaktu!mgr Klaudia Durszewicz
Zadzwoń

mgr Klaudia Durszewicz
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna dzieci i młodzieży

Psycholog dziecięcy. Pracuje z dziećmi w wieku od 2,5 do 16 r.ż. Konsultuje pacjentów od 2016 roku. Najważniejszym elementem mojej pracy z pacjentami jest RELACJA oparta na zaufaniu, bezpieczeństwie i życzliwości. Stanowi ona fundament dalszej pracy, musi być solidna, aby budować na niej każde kolejne piętro naszego wewnętrznego domu. Pacjent jest budowniczym, rolą psychologa jest podanie pierwszej cegły.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Dworcowa 13, Bydgoszcz

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Agnieszka Rokita-Jendrzejewska
Zadzwoń

mgr Agnieszka Rokita-Jendrzejewska
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, psychoterapia, diagnoza psychologiczna dzieci, młod

Psycholog, psychoterapeuta, diagnosta dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Pracuje w nurcie poznawczo – behawioralnym. Konsultuje pacjentów od 2011 roku. Zrozumienie i empatia są tak samo istotne co wiedza i praktyka. Razem z moimi pacjentami wyznaczamy wspólny cel do którego dochodzimy.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Dworcowa 13, Bydgoszcz

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Elżbieta Izdebska
Zadzwoń

mgr Elżbieta Izdebska
Zadzwoń

Konsultacja Psychologiczna, Psychoterapia Dzieci i Młodzieży

Psycholog, psychoterapeuta dzieci. Pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym. Konsultuje pacjentów od 2016 roku. Kluczowym aspektem w mojej pracy jest relacja z drugą osobą. Korzystam z licznych narzędzi, które oferuje podejście poznawczo-behawioralne, zawsze jednak na pierwszym miejscu jest człowiek, a nie metoda.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Dworcowa 13, Bydgoszcz

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW W BYDGOSZCZY


lek. Jacek Węgrzyn

Katarzyna 2022-04-28

Oceniam na 5


lek. Marcin Dąbrowski

Karol 2022-06-09

Oceniam na 5


mgr Monika Rakowska

Sławomir 2022-05-10

Oceniam na 5