Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychiatra dzieci i młodzieży Łódź

Psychiatra dzieci i młodzieży Łódź

UMÓW SIĘ ONLINE NA WIZYTĘ LUB ZADZWOŃ 42 644 44 44

Psychiatra dzieci i młodzieży Łódź

Psychiatra dzieci i młodzieży Łódź

Problemy natury psychicznej dotyczą każdego, nie tylko dorosłych. Na zaburzenia nastroju, lęki, czy fobie cierpią także dzieci. O zdrowie psychiczne należy troszczyć się w każdym wieku, ale w przypadku dzieci i młodzieży jest to szczególnie ważne, ponieważ wszelkie zaburzenia związane z psychiką wpływają na ich dalszy rozwój w każdym obszarze życia: osobistym, społecznym, intelektualnym i fizycznym. W przypadku jakichkolwiek niepokojących zachowań dziecka zalecana jest wizyta u specjalisty – psychiatry dzieci i młodzieży.

Psychiatra dzieci i młodzieży to właściwy specjalista w przypadku problemów niepełnoletnich pacjentów, zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń psychicznych w całym spektrum wieku rozwojowego (0-20 lat). Problemy małych pacjentów różnią się od tych, których doświadczają dorośli.

W naszej klinice znajdziesz specjalistów w zakresie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, którzy zdiagnozują i zajmą się leczeniem wszystkich zaburzeń psychicznych, które mogą pojawić się w tym okresie życia takich jak:

  • zaburzenia nastroju
  • lęki i fobie
  • całościowe zaburzenia rozwoju (ADHD, autyzm, zespół Aspergera)
  • trudności szkolne i rówieśnicze
  • zachowania opozycyjno-buntownicze
  • zaburzenia osobowości
  • zaburzenia odżywiania się
  • inne niepokojące zachowania

Jeśli zauważyłeś u swojego dziecka opisane powyżej problemy, przyjdź do nas po pomoc.  Nasz specjalista zdiagnozuje Twoje dziecko i zaleci odpowiednie leczenie lekami najnowszej generacji, niepowodującymi licznych skutków ubocznych. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić farmakoterapię jedynie na początku, a następnie skierować pacjenta do psychoterapeuty dzieci i młodzieży. W celu zmniejszenia stresu związanego z wizytą u psychiatry lekarz dba o zapewnienie przyjaznej, dyskretnej atmosfery. 

Psychiatra dzieci i młodzieży ma uprawnienia do wystawiania recept, zwolnień lekarskich, skierowania na specjalistyczne badania i zaświadczeń do różnych instytucji m.in. do ZUS-u. Jako lekarz ma obowiązek zachowania tajemnicy lekarskiej dotyczącej faktu leczenia i jego przebiegu. 

Nasi specjaliści skupiają się na całkowitym wyleczeniu zaburzeń, a nie tylko zaleczeniu objawów! Zależy nam, by Twoje dziecko mogło rozwijać się prawidłowo i uniknęło nawrotów zaburzeń w przyszłości.

Na wizytę u naszego specjalisty radzimy zabrać ksero wszystkich dokumentów dotyczących zdrowia dziecka tj. badania, orzeczenia, opinie, wyniki konsultacji u innych specjalistów, karty ze szpitala.

Na pierwszą półgodzinną wizytę zapraszamy wyłącznie rodziców. Na drugiej wizycie (trwającej godzinę) lekarz rozmawia zarówno z dzieckiem, jak i z rodzicami. Kolejne spotkania trwają około pół godziny.  Pacjenci powyżej 16r.z. zapraszani są na pierwszą godziną wizytę od razu z rodzicami.

Naszych Lekarzy i Specjalistów polecają Pacjenci


dr Monika Tarpiłowska

Katarzyna 2021-01-11

W 100% Polecam 🙂


dr Joanna Bielecka-Jasiocha

Ryszard 2021-02-04

Bardzo kompetentna osoba . Wytłumaczyła wszystko laikowi tak że jest jasne. Dodatkowo odniosła się do wszystkich zadanych pytań i wątpliwości. Poradziła co na przyszłość ale tez zrozumiał...


dr n. med. i n. o zd Ewelina Soroka

Adam 2021-01-05

Oceniam na 5

Zadzwoń – Umów się – Przyjdź – Pomożemy Tobie zmienić Twoje życie

 

Specjaliści pomagający w tych trudnościach:


 dr n. med. Romana Mackiewicz
Zadzwoń

dr n. med. Romana Mackiewicz
Zadzwoń

Specjalizacja psychiatrii dziecięco-młodzieżowej i pediatrii. Ponad 30 lat pracy w psychiatrii dziecięco-młodzieżowej. Wieloletni nauczyciel akademicki w I Klinice Pediatrii oraz w Oddziale Psychiatrii Młodzieżowej II Kliniki Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. Kościuszki 13, Łódź

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.


dr Agnieszka Brzezińska
Zadzwoń

dr Agnieszka Brzezińska
Zadzwoń

Konsultacja Psychiatryczna

Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń nastroju, nerwicowych, lękowych, zaburzeń snu oraz zaburzeń osobowości, zaburzeń psychotycznych (zwłaszcza schizofrenii). Szczególnie interesuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń psychotycznych. Zawsze przykłada dużą wagę do psychoedukacji pacjenta oraz członków jego rodziny, z chęcią poświęci czas na wyjaśnienie wszystkich wątpliwości. W gabinecie stawia na przyjazne i bezpośrednie podejście, zapewnia bezpieczną atmosferę wszystkim pacjentom, również LBGT+. Duży nacisk kładzie na łączenie precyzyjnie dobranej farmakoterapii z psychoterapią.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. Armii Krajowej 34a, Łódź

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

dr Monika Radziszewska
Zadzwoń

dr Monika Radziszewska
Zadzwoń

Konsultacja Psychiatryczna

Specjalista psychiatra, psychoterapeuta. Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w pracy w szpitalu psychiatrycznym, pracy ambulatoryjnej w poradniach i w gabinecie prywatnym, oraz ośrodku interwencji kryzysowej, domu pomocy społecznej.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. Armii Krajowej 34a, Łódź

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

dr Karolina Szychta
Zadzwoń

dr Karolina Szychta
Zadzwoń

Konsultacja Psychiatryczna Dzieci i Młodzieży

Lekarz specjalista w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży z ponad 15-letnią praktyką pracy z pacjentami. Specjalizację ukończyła w Klinice Psychiatrii Wieku Rozwojowego II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracuje w Klinice dla dzieci z autyzmem, Zespołem Aspergera i innymi całościowymi zaburzeniami rozwoju, w której diagnozuje i leczy pacjentów. Leczy zgodnie z najnowszą wiedzą medyczną i doświadczeniem zdobytym we współpracy z najwybitniejszymi specjalistami w kraju.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. Armii Krajowej 34a, Łódź

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.