Psychiatra dzieci i młodzieży Łódź - PsychoMedic.pl

Warszawa 22 253 88 88

7dni w tygodniu

Łódź 42 644 44 44

7dni w tygodniu

Psychiatra dzieci i młodzieży Łódź

Zapisy Online lub tel. 42 644 44 44

Psychiatra dzieci i młodzieży Łódź

Psychiatra dzieci i młodzieży Łódź

Problemy natury psychicznej dotyczą każdego, nie tylko dorosłych. Na zaburzenia nastroju, lęki, czy fobie cierpią także dzieci. O zdrowie psychiczne należy troszczyć się w każdym wieku, ale w przypadku dzieci i młodzieży jest to szczególnie ważne, ponieważ wszelkie zaburzenia związane z psychiką wpływają na ich dalszy rozwój w każdym obszarze życia: osobistym, społecznym, intelektualnym i fizycznym. W przypadku jakichkolwiek niepokojących zachowań dziecka zalecana jest wizyta u specjalisty – psychiatry dzieci i młodzieży.

Psychiatra dzieci i młodzieży to właściwy specjalista w przypadku problemów niepełnoletnich pacjentów, zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń psychicznych w całym spektrum wieku rozwojowego (0-20 lat). Problemy małych pacjentów różnią się od tych, których doświadczają dorośli.

W naszej klinice znajdziesz specjalistów w zakresie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, którzy zdiagnozują i zajmą się leczeniem wszystkich zaburzeń psychicznych, które mogą pojawić się w tym okresie życia takich jak:

  • zaburzenia nastroju
  • lęki i fobie
  • całościowe zaburzenia rozwoju (ADHD, autyzm, zespół Aspergera)
  • trudności szkolne i rówieśnicze
  • zachowania opozycyjno-buntownicze
  • zaburzenia osobowości
  • zaburzenia odżywiania się
  • inne niepokojące zachowania

Jeśli zauważyłeś u swojego dziecka opisane powyżej problemy, przyjdź do nas po pomoc.  Nasz specjalista zdiagnozuje Twoje dziecko i zaleci odpowiednie leczenie lekami najnowszej generacji, niepowodującymi licznych skutków ubocznych. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić farmakoterapię jedynie na początku, a następnie skierować pacjenta do psychoterapeuty dzieci i młodzieży. W celu zmniejszenia stresu związanego z wizytą u psychiatry lekarz dba o zapewnienie przyjaznej, dyskretnej atmosfery. 

Psychiatra dzieci i młodzieży ma uprawnienia do wystawiania recept, zwolnień lekarskich, skierowania na specjalistyczne badania i zaświadczeń do różnych instytucji m.in. do ZUS-u. Jako lekarz ma obowiązek zachowania tajemnicy lekarskiej dotyczącej faktu leczenia i jego przebiegu. 

Nasi specjaliści skupiają się na całkowitym wyleczeniu zaburzeń, a nie tylko zaleczeniu objawów! Zależy nam, by Twoje dziecko mogło rozwijać się prawidłowo i uniknęło nawrotów zaburzeń w przyszłości.

Na wizytę u naszego specjalisty radzimy zabrać ksero wszystkich dokumentów dotyczących zdrowia dziecka tj. badania, orzeczenia, opinie, wyniki konsultacji u innych specjalistów, karty ze szpitala.

Na pierwszą półgodzinną wizytę zapraszamy wyłącznie rodziców. Na drugiej wizycie (trwającej godzinę) lekarz rozmawia zarówno z dzieckiem, jak i z rodzicami. Kolejne spotkania trwają około pół godziny.  Pacjenci powyżej 16r.z. zapraszani są na pierwszą godziną wizytę od razu z rodzicami.

 

Zadzwoń – Umów się – Przyjdź – Pomożemy Tobie zmienić Twoje życie

 

 

 

Naszych Lekarzy i Specjalistów polecają Pacjenci

Zaluska Opinia

Nasi specjaliści:

Please specify image url

Romana Mackiewicz, dr n.med.

Specjalizacja psychiatrii dziecięco-młodzieżowej i pediatrii. Ponad 30 lat pracy w psychiatrii dziecięco-młodzieżowej. Wieloletni nauczyciel akademicki w I Klinice Pediatrii oraz w Oddziale Psychiatrii Młodzieżowej II Kliniki Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Czytaj więcej…

Psychiatra Dzieci i Młodzieży Łódź

Telefon : 42 644 44 44

Please specify image url

Anna Sieradzka, dr n. med.

Specjalista psychiatra pracujący od wielu lat z pacjentami dorosłymi i młodzieżą od 16r.z. Posiada doświadczenie pracy w Wielkiej Brytanii oraz tytuł naukowy doktora nauk medycznych w dziedzinie psychiatrii.

Czytaj więcej…

Psychiatra Łódź

Telefon : 42 644 44 44

Please specify image url

Agnieszka Tajchman, dr

Lekarza specjalista psychiatra. Sprawny klinicysta z 18-letnim doświadczeniem praktycznym w lecznictwie psychiatrycznym stacjonarnym i ambulatoryjnym. Pomaga dorosłym oraz młodzieży od 16 r.ż.

Czytaj więcej…

Psychiatra Łódź

Telefon : 42 644 44 44

Please specify image url

Małgorzata Zawisza, dr

Lekarz specjalista psychiatra z ponad 20 letnim doświadczeniem pracy z pacjentami. Pracuje z osobami dorosłymi oraz młodzieżą od 15 r.ż. Posiada pozwolenie do wystawiania recept na medyczne konopie.

Czytaj więcej…

Psychiatra Łódź

Telefon : 42 644 44 44