Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychiatra dzieci i młodzieży Łódź

Psychiatra dzieci i młodzieży Łódź

Psychiatra dla dzieci i młodzieży Łódź – pomagamy dzieciom szybko i na najwyższym poziomie

UMÓW SIĘ ONLINE NA WIZYTĘ LUB ZADZWOŃ TEL. 42 644 44 44

Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży to jedna z najważniejszych wartości, która powinna być chroniona za wszelką cenę. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego w naszych klinikach zatrudniamy profesjonalistów, którzy specjalizują się w pomocy najmłodszym Pacjentom. W przypadku zaobserwowania u dziecka m.in. zaburzonych relacji z jedzeniem, stanów lękowych czy obniżonego nastroju, osobą, u której najlepiej będzie szukać pomocy, jest psychiatra dziecięcy. Łódź to jedno z miast, gdzie znajdują się nasze poradnie zdrowia psychicznego oferujące bezpieczne i nowoczesne leczenie trudności psychicznych. W naszej placówce w Łodzi rodzice i ich dzieci mogą liczyć na całościową diagnozę oraz kompleksowe leczenie – wszystko w jednym miejscu i w szybkich terminach.

Psychiatra dzieci i młodzieży Łódź – skuteczne leczenie wszystkich zaburzeń psychicznych wieku rozwojowego

W PsychoMedic w Łodzi dbamy o to, by każdy Pacjent otrzymał fachową pomoc, dlatego nasz Zespół składa się z samych wysoce wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów. Każdy lekarz, którego zatrudniamy, posiada cechy, które powinien mieć dobry psychiatra dziecięcy czy dobry psychiatra młodzieżowy. Do tych cech należą oczywiście szeroka wiedza i doświadczenie, ale idące w parze z empatią, otwartością, zaangażowaniem i umiejętnością stworzenia przyjaznej atmosfery. Psychiatrzy dla dzieci i młodzieży zrzeszeni pod naszym szyldem nieustannie podnoszą także swoje kwalifikacje, uczestnicząc w sympozjach i szkoleniach. Dzięki temu młodzi Pacjenci i ich rodzice otrzymują gwarancję leczenia zgodnego z najnowszą psychiatryczną wiedzą.

Skutecznie pomagamy dzieciom i młodzieży w wieku 0-18 lat, którzy zmagają się z trudnościami, takimi jak:

 • zaburzenia ze spektrum autyzmu i inne całościowe zaburzenia rozwojowe,
 • przewlekłe obniżenie nastroju, depresja,
 • zaburzenia lękowe (tzw. nerwica),
 • fobie (np. fobia społeczna, szkolna),
 • poważne trudności wychowawcze, zaburzenia zachowania,
 • zaburzenia odżywiania się (bulimia, anoreksja),
 • zaburzenia psychotyczne, schizofrenia,
 • silne reakcje na stres,
 • kryzys życiowy, który poważnie odbija się na psychice dziecka (np. rozwód rodziców, śmierć kogoś bliskiego).

Psychiatra dzieci i młodzieży to wsparcie dla całej rodziny

Wizyta u lekarza psychiatry nie powinna być powodem do wstydu. Bez względu na to, z jakimi trudnościami mierzy się Państwa dziecko, nasi psychiatrzy są od tego, by służyć całą swoją wiedzą i doświadczeniem. Nie będą oceniać — empatyczna postawa i dyskrecja to podstawa diagnozowania i leczenia w naszych klinikach.

Mogą być Państwo pewni, że psychiatra z Zespołu PsychoMedic trafnie zdiagnozuje dziecko i zaproponuje odpowiednią formę leczenia. Jeśli wymagana będzie farmakoterapia, dobry psychiatra dziecięcy dobierze ją w taki sposób, aby młody Pacjent nie odczuł żadnych skutków ubocznych i mógł wrócić do czerpania radości i satysfakcji ze swojego życia rodzinnego oraz szkolnego. W przypadku dzieci i młodzieży kładziemy szczególny nacisk na to, aby oprócz objawów wyeliminować przyczynę zmiany zachowania czy samopoczucia. Z tego względu w naszych poradniach oferujemy konsultacje z psychologami i psychoterapeutami dziecięcymi, na które może skierować prowadzący Państwa dziecko psychiatra dzieci i młodzieży. Łódź to miasto, w którym przyjmują współpracujący z nami, doświadczeni specjaliści zdrowia psychicznego: m.in. psychoterapeuci specjalizujący się w pracy z dziećmi i rodzinami oraz prowadzeniu treningu wychowawczego dla rodziców. Jeśli więc dziecko będzie wymagało całościowej diagnozy funkcjonowania bądź innej formy pomocy, np. psychoterapii indywidualnej, zostanie skierowane do odpowiedniego specjalisty z PsychoMedic.

Dlaczego warto nam zaufać?

PsychoMedic to rekomendowana sieć Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu Pacjentów. Gwarantujemy zachowanie ciągłości leczenia i – w razie konieczności – możliwość kontynuowania konsultacji z psychiatrą w formie wideo- lub telewizyt. Nasza poradnia w Łodzi otwarta jest 7 dni w tygodniu, również w godzinach wieczornych, dzięki czemu bez wątpienia uda nam się wspólnie znaleźć dogodny i szybki termin wizyty.

Wiemy też, że (niestety) czasami skuteczna pomoc dziecku wiąże się z biurokracją. Chcemy pomóc Państwu przejść przez niezbędne formalności. Psychiatrzy w PsychoMedic w razie potrzeby wystawiają także zaświadczenia o stanie zdrowia oraz diagnozie dziecka (tzw. przedłużenie diagnozy). Wystawiane przez nas dokumenty są honorowane przez państwowe poradnie i komisje ds. nauczania indywidualnego.

Psychiatra dzieci Łódź – jak wygląda pierwsza wizyta?

Pierwsza wizyta u lekarza psychiatry może wiązać się ze stresem i niepokojem, zwłaszcza jeśli dotyczy dziecka. Dokładamy jednak wszelkich starań, aby Państwo i Państwa dzieci czuli się jak najbardziej komfortowo już od pierwszego przekroczenia progu naszej poradni.

Większość psychiatrów zaprasza na pierwszą wizytę samego rodzica/rodziców, i zbiera od nich wywiad na temat charakteru aktualnego problemu oraz wcześniejszego przebiegu rozwoju dziecka. Na kolejną konsultację jest już zaproszone dziecko. Badanie psychiatryczne polega na — w zależności od wieku Pacjenta — wspólnej zabawie lub rozmowie pociechy z lekarzem. Po zbadaniu dziecka psychiatra przedstawi Państwu wstępne rozpoznanie oraz zaproponuje odpowiednie, bezpieczne leczenie farmakologiczne. Jeśli okaże się to wskazane, dokładnie wskaże Państwu, gdzie i jak szukać dodatkowej pomocy. Często psychoterapia indywidualna lub grupowa to – obok lub zamiast farmakoterapii – najbardziej efektywna forma pomocy młodym Pacjentom.

Jeśli dziecko:

 • było już wcześniej konsultowane prze psychologa/psychoterapeutę dziecięcego lub psychiatrę,
 • przechodziło przez hospitalizacje, poważne urazy, operacje,
 • ma opinię wydaną przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną lub np. wychowawcę klasy – warto wziąć ze sobą na pierwszą konsultację także dotychczasową dokumentację medyczną.

UMÓW SIĘ ONLINE NA WIZYTĘ LUB ZADZWOŃ TEL. 42 644 44 44dr n. med. Anna Sieradzka
Zadzwoń

dr n. med. Anna Sieradzka
Zadzwoń

Konsultacja psychiatryczna

Lekarka specjalistka psychiatrii osób dorosłych oraz młodzieży od 16 r.ż. Doktor nauk medycznych w dziedzinie psychiatrii, specjalistka z wieloletnim doświadczeniem zdobywanym w licznych ośrodkach klinicznych w kraju i za granicą. Autorka publikacji naukowych, współautorka kilkuset opinii sądowo-psychiatrycznych. Prelegentka wystąpień krajowych i zagranicznych z zakresu psychiatrii sądowej.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. Kościuszki 13, Łódź

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

lek. Grażyna Manista-Zielińska
Zadzwoń

lek. Grażyna Manista-Zielińska
Zadzwoń

Konsultacja psychiatryczna dzieci i młodzieży

Lekarz specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży. Posiada ponad 20-letnią praktyką w zawodzie lekarza psychiatry. Na co dzień zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń psychicznych: psychozy, zaburzenia depresyjne i nerwicowe, zespoły otępienne, zaburzenia psychiczne u dzieci i młodzieży, leczenie farmakologiczne uzależnienia od alkoholu i narkotyków. Od wielu lat zajmuje się również psychogeriatrią, tzn. diagnostyką i leczeniem zaburzeń psychicznych u osób powyżej 60 roku życia.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. Kościuszki 13, Łódź

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.


lek. Claudia Baluta-Górecka
Zadzwoń

lek. Claudia Baluta-Górecka
Zadzwoń

Konsultacja psychiatryczna dzieci od 13 r.ż. oraz dorosłych.

Specjalista psychiatra. Konsultuje dzieci od 13 r.ż. oraz dorosłych. Pracuje z pacjentami od 2006 roku. Posiada szerokie doświadczenie w prowadzeniu pacjentów ambulatoryjnie jak i w lecznictwie szpitalnym. Opieką psychiatryczną obejmuje młodzież od 13 roku życia, osoby dorosłe jak i starsze o wszelakich problemach natury psychicznej. Do pacjenta i rodziny podchodzi całościowo, zwracając szczególną uwagę na indywidualne potrzeby każdego z nich.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. Armii Krajowej 34a, Łódź

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

lek. Karolina Szychta
Zadzwoń

lek. Karolina Szychta
Zadzwoń

Konsultacja Psychiatryczna Dzieci i Młodzieży

Lekarz specjalista w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży z ponad 15-letnią praktyką pracy z pacjentami. Specjalizację ukończyła w Klinice Psychiatrii Wieku Rozwojowego II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracuje w Klinice dla dzieci z autyzmem, Zespołem Aspergera i innymi całościowymi zaburzeniami rozwoju, w której diagnozuje i leczy pacjentów. Leczy zgodnie z najnowszą wiedzą medyczną i doświadczeniem zdobytym we współpracy z najwybitniejszymi specjalistami w kraju.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. Armii Krajowej 34a, Łódź

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW


lek. Joanna Bielecka-Jasiocha

Anna 2022-03-09

Wspaniały lekarz. Wsparła nas, wytłumaczyła dokładnie wszystko


lek. Anna Cyz

Marcin 2022-05-25

Oceniam na 5


lek. Anna Korzeniowska

Tomasz 2021-05-04

Pani Doktor podchodzi do pacjenta fachowo i profesjonalnie. Zdecydowanie polecam.