7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychoterapeuta dzieci i młodzieży Warszawa

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży Warszawa

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży Warszawa – oferujemy wsparcie najlepszych Specjalistów w najszybszym terminie.

Nie mieszkasz w Warszawie? Sprawdź, gdzie jeszcze się znajdujemy!

ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ ONLINE LUB ZADZWOŃ TEL. 799-399-399

Nie od dziś wiadomo, że młodzi ludzie także miewają wielkie problemy. Jeżeli widzicie Państwo, że Waszemu dziecku jest ciężko odnaleźć się w dynamicznie zmieniającej się codzienności, warto rozważyć wizytę u specjalisty, jakim jest psychoterapeuta dzieci i młodzieży. Terapia pozwoli dziecku rozwiązać problemy, podnieść kompetencje społeczne i rozwinąć skrzydła.

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z pomocy doświadczonych terapeutów kliniki PsychoMedic.pl. Troska o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży jest dla nas jedną z najważniejszych wartości.  

W skład naszego zespołu wchodzą specjaliści z różnych dziedzin, szczególnie doświadczeni w pracy z młodymi ludźmi: m.in. psychiatra, diagnosta oraz psychoterapeuta dziecięcy. Warszawa jest lokalizacją aż ośmiu spośród naszych poradni, które są otwarte 7 dni w tygodniu. Dzięki temu dysponujemy najszybszymi terminami na Mazowszu i każdemu dziecku oraz jego rodzinie jesteśmy w stanie zaoferować wsparcie w dogodnym terminie. Pracujemy również telefonicznie i online, dzięki czemu gwarantujemy bezpieczeństwo i ciągłość terapii niezależnie od okoliczności.

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży Warszawa

Jak może pomóc psychoterapeuta dziecięcy?

Psychoterapeuta dla dzieci i młodzieży zajmuje się prowadzeniem terapii najmłodszych Pacjentów – począwszy już od kilkulatków. Psychoterapia dla dzieci, podobnie jak w przypadku osób dorosłych, pozwala na lepsze rozumienie siebie, podnosi kompetencje społeczne oraz wyposaża w umiejętności satysfakcjonującego nawiązywania i podtrzymywania relacji z innymi ludźmi. W przypadku dzieci jest dodatkowo nakierowana na rozwiązanie specyficznych problemów i wymagań, jakie nakłada na nie szkoła i dom rodzinny. Psychoterapeuta dzieci i młodzieży może pomóc młodemu człowiekowi m.in. lepiej radzić sobie w grupie rówieśniczej i ze stresem doświadczanym w szkole, przezwyciężyć zaburzenia zachowania czy pracować nad zdrowym poczuciem własnej wartości. Co bardzo ważne, odpowiednio poprowadzona terapia wykształca w dziecku konkretne umiejętności niezbędne do satysfakcjonującego funkcjonowania na co dzień – można ją określić prezentem, z którego będzie mogło czerpać przez całe życie. 

Psychoterapia opiera się z reguły na godzinnych spotkaniach raz w tygodniu, które prowadzi wykwalifikowany psychoterapeuta dziecięcy.


Dla kogo psychoterapeuta dzieci i młodzieży?

W PsychoMedic pomagamy m.in. dzieciom:

  • zmagającym się z lękiem, zaburzeniami nastroju, doświadczającym wybuchów złości i/lub trudności w regulacji emocji;
  • ze stwierdzonymi zaburzeniami ze spektrum autyzmu;
  • nieśmiałym, mającym trudności w odnalezieniu się w grupie rówieśniczej, wycofującym się z kontaktów społecznych;
  • przeżywających trudności w nauce i szkolne niepowodzenia;
  • w kryzysie życiowym, doświadczającym trudności w adaptowaniu się do zmian (np. w sytuacji zmiany szkoły, rozwodu rodziców, narodzin rodzeństwa).

Psychoterapeuta dla dzieci i młodzieży zbuduje z dzieckiem bezpieczną więź i w atmosferze pełnej zaufania i wzajemnego szacunku będzie z nim pracował nad rozwiązaniem problemów oraz samooceną. To, o czym dziecko mówi w trakcie terapii (poza sytuacjami, gdy zagrożone jest jego zdrowie lub bezpieczeństwo), jest objęte tajemnicą. Psychoterapeuta dziecięcy będzie jednak oczywiście z Państwem współpracował i regularnie przekazywał informacje na temat kondycji psychicznej oraz postępów pociechy. Jego zadaniem jest także wsparcie rodziców dziecka i udzielenie Państwu wskazówek, jak z nim postępować i radzić sobie z trudnościami.

Psychoterapeuta dla dzieci Warszawa

W naszych poradniach pracujemy terapeutycznie już z dziećmi w wieku przedszkolnym. Terapia dzieci kilkuletnich i w wieku szkolnym opiera się nie tylko na rozmowie, ale i aktywnościach dostosowanych do wieku Pacjenta, czyli np. zabawach ruchowych, grach planszowych, wspólnym rysowaniu. Takie pozornie „rozrywkowe” czynności również mogą leczyć, o ile odbywają się w obecności terapeuty, który aktywnie w nich uczestniczy i odzwierciedla emocje dziecka. Służą odreagowywaniu wcześniejszych odczuć i przeżyć, dodatnio wpływając na samoocenę pociechy, jej poczucie sprawczości i bezpieczeństwa.

Psychoterapeuta dla dzieci w klinikach PsychoMedic towarzyszy najmłodszym w trudnych chwilach życia, wycofującym się i reagującym lękiem, a także tym, które padają ofiarą lub same są sprawcami przemocy i agresji w szkole. Obejmujemy również kompleksową opieką dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, co ogromnie podnosi ich szansę na szczęśliwe życie w późniejszych latach.

Psychoterapeuta dla młodzieży Warszawa

W każdej z naszych poradni w Warszawie przyjmuje również psychoterapeuta dla młodzieży. Każdy z nich jest szczególnie doświadczony w pracy z młodymi ludźmi zmagającymi się z depresją i zaburzeniami lękowymi, czyli najczęstszymi zaburzeniami, które występują u Pacjentów u progu dorosłości. Psychoterapeuta dla młodzieży wspiera także młodych Pacjentów, którzy cierpią z powodu niskiej samooceny, problemów z nawiązywaniem relacji, trudnej sytuacji w rodzinie oraz tym, którzy nie radzą sobie z ogromem nauki i szkolną presją. W PsychoMedic obejmujemy również opieką starsze dzieci i nastolatków z diagnozą zaburzeń ze spektrum autyzmu lub Zespołu Aspergera.

Terapia w okresie adolescencji może przynieść młodemu człowiekowi ogromne korzyści – to okres, w którym system wartości i osobowość kształtują się i zmieniają szczególnie intensywnie. Psychoterapeuta dla młodzieży może pomóc młodemu człowiekowi w ukształtowaniu zdrowego trzonu tożsamości oraz „naprostować” dezadaptacyjne schematy myślenia i postępowania.

Dlaczego PsychoMedic?

  • Jesteśmy rekomendowaną poradnią zdrowia psychicznego z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu Pacjentów, a jakość naszych usług potwierdzają liczne nagrody;
  • Każdy nasz psychoterapeuta dzieci i młodzieży jest odpowiednio wykwalifikowany – w Zespole zrzeszamy wyłącznie absolwentów 4-letnich studiów podyplomowych i licznych szkoleń, pasjonatów pracy z młodymi ludźmi;
  • Oferujemy także wsparcie innych specjalistów, do których w razie potrzeby pokieruje Państwa psychoterapeuta dla dzieci – m.in. psychologa diagnosty oraz psychiatry dziecięcego.

Zapraszamy!

ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ ONLINE LUB ZADZWOŃ TEL. 799-399-399

SPRAWDŹ NAJSZYBSZE TERMINY

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW

lek. Korzeniewski Kajetan

Agnieszka 2023-06-07

Oceniam na 5

lek. Józefowicz Olga

Rafał Ś. 2023-05-31

Oceniam na 5

lek. Koreywo Regina

Kasia 2023-06-06

Oceniam na 5