7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsycholog dzieci i młodzieży Lublin

Psycholog dzieci i młodzieży Lublin

Centrum terapii dzieci i młodzieży Lublin – wizyta u dobrego Specjalisty bez czekania w kolejkach

Sprawdź termin wizyty:

Statystyki pokazują, że z roku na rok rośnie liczba dzieci zmagających się z problemami, które wymagają profesjonalnego wsparcia. Nadzieję daje fakt, że coraz więcej rodziców decyduje się poszukać pomocy u Specjalisty, gdy zauważają, że z ich dzieckiem dzieje się coś niepokojącego. To bardzo dobra decyzja! W takich chwilach najlepszym adresem jest psycholog dzieci i młodzieży. Lublin to miasto, w którym najmłodsi Pacjenci i ich opiekunowie mogą liczyć na konsultację z empatycznym i życzliwym psychologiem PsychoMedic. Nasza klinika znajduje się przy ul. Fryderyka Chopina 10 w samym Centrum. Dojedziesz do nas bez problemu samochodem czy komunikacją miejską (przystanek Krakowskie Przedmieście / Okopowa).

Jeśli Twoje dziecko mierzy się z czymś trudnym albo zauważasz negatywną zmianę zachowania u syna lub córki, nie zwlekaj z umówieniem wizyty. Jeśli problem zostanie zauważony szybko, może się okazać, że do skutecznego wsparcia dziecka wystarczy zaledwie kilka konsultacji.

Jak pomaga psycholog dzieci i młodzieży w Lublinie?

Psycholog dziecięcy to Specjalista zdrowia psychicznego, który posiada odpowiednie wykształcenie oraz doświadczenie w pracy z najmłodszymi Pacjentami.

Nasz dobry psycholog dziecięcy w Lublinie świadczy następujące usługi psychologiczne:

 • przeprowadzanie rzetelnych, uznanych przez środowisko testów psychologicznych,
 • opiniowanie i diagnozowanie trudności, z którymi zmaga się dziecko (np. diagnostyka w kierunku ADHD u dzieci),
 • wsparcie w przypadku problemów takich jak kłopoty z rówieśnikami, trudności z nawiązywaniem relacji, stres w szkole,
 • trening umiejętności społecznych,
 • pomoc w problemach z nauką.

To podstawowe obszary, w których może pomóc psycholog dziecięcy. Lublin jest miastem, w którym oprócz usług psychologicznych możemy zaproponować również wsparcie profesjonalnego psychoterapeuty dzieci i młodzieży. Psychoterapia jest zalecana wtedy, gdy dziecko do rozwiązania swoich trudności potrzebuje regularnych, cotygodniowych spotkań. Jeśli nasz psycholog zauważy taką potrzebę u Twojego dziecka, powie Ci o tym.

Kiedy zgłosić się do psychologa dziecięcego?

Psycholog dzieci w Lublinie to dobry adres zawsze wtedy, gdy jako rodzic czujesz, że Twoje dziecko potrzebuje wsparcia fachowca. Umów dziecko na konsultację szczególnie wtedy, gdy Twój syn lub Twoja córka:

 • nie kontroluje wybuchów złości, przejawia agresję wobec domowników albo rówieśników;
 • nietypowo lub niepokojąco się zachowuje i trudno zrozumieć jego lub jej postępowanie;
 • doświadcza myśli o wyrządzeniu sobie krzywdy i/lub samookalecza się;
 • nie akceptuje swojego wyglądu, ma niską samoocenę;
 • doświadcza trudności ze snem, np. każdej nocy nie może zasnąć;
 • przechodzi przez coś trudnego w swoim życiu, np. bardzo stresuje się jakimś nadchodzącym wydarzeniem;
 • nie potrafi nawiązywać kontaktów z rówieśnikami,
 • ma poważne problemy z nauką lub zachowaniem w szkole.

Psycholog dziecięcy w Lublinie, na podstawie wywiadu z dzieckiem oraz po przeprowadzeniu rozmowy z rodzicami, zaproponuje odpowiednią dla dziecka formę pomocy. Warto pamiętać, że bez względu na naturę problemu, nasz Specjalista będzie miał narzędzia do tego, aby wesprzeć młodego Pacjenta.

Psycholog dzieci – Lublin – jak przebiega pierwsza wizyta?

Doskonale rozumiemy, że pierwsza wizyta u Specjalisty zajmującego się zdrowiem psychicznym, może budzić lęk czy wątpliwości. Właśnie dlatego każdy współpracujący z nami psycholog dzieci w Lublinie zawsze w pierwszej kolejności dba o komfort Pacjentów i ich rodzin. Wizyta u psychologa przebiega u nas w życzliwej i spokojnej atmosferze.

Podczas pierwszego spotkania psycholog rozmawia zarówno z rodzicami, jak i z dzieckiem. To ważne, by poznać te dwie perspektywy, ponieważ dzięki temu fachowiec otrzymuje szeroki obraz tego, co dzieje się z Pacjentem. Oczywiście jeśli dziecko ma zaledwie kilka lat i rozmowa sprawiałaby mu trudność, psycholog korzysta z innych narzędzi, np. gier, zabaw czy rysowania. Specjalista dopasowuje się do możliwości oraz potrzeb dziecka.

Na początku psycholog chce poznać kontekst zgłoszenia się na wizytę, dlatego pyta rodziców i dziecko o kilka obszarów:

 • historia medyczna dziecka oraz rodziny;
 • obecna sytuacja rodzinna – z kim dziecko mieszka, czy ma rodzeństwo itp.;
 • historia rozwoju dziecka;
 • wcześniejsze wizyty u psychiatrów, psychologów lub psychoterapeutów;
 • niepokojące dziecko lub rodziców objawy;
 • funkcjonowanie wśród rówieśników, w przedszkolu lub w szkole.

Zapraszamy do centrum terapii dzieci i młodzieży w Lublinie

Na Twoje dziecko czeka dobry psycholog dziecięcy w Lublinie. W PsychoMedic współpracujemy tylko ze świetnie wykształconymi, doświadczonymi oraz empatycznym fachowcami. Dzięki wielospecjalistycznemu profilowi naszej kliniki możesz także liczyć na kompleksowe wsparcie Twojego dziecka – w razie potrzeby zapewniamy pomoc także m.in. psychiatrów dziecięcych, neurologów, seksuologów, logopedów.

Dobry psycholog dzieci i młodzieży w Lublinie – chętnie pomożemy!