Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsycholog dzieci i młodzieży Gdańsk

Psycholog dzieci i młodzieży Gdańsk

Centrum terapii dzieci i młodzieży Gdańsk — profesjonalne konsultacje z doświadczonym psychologiem dziecięcym

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ ONLINE LUB ZADZWOŃ: 799-399-499 

Od lat rośnie liczba dzieci i młodzieży potrzebujących wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego. Pierwszym adresem, pod który warto się udać w takiej sytuacji, jest doświadczony psycholog dzieci i młodzieży – to Specjalista, który udzieli niezbędnej pomocy, a w razie potrzeby wskaże dalsze kroki lub możliwe formy leczenia.

W klinikach PsychoMedic mogą Państwo liczyć na wsparcie wykwalifikowanych Specjalistów doświadczonych w pracy z małymi Pacjentami: w naszych gabinetach przyjmują między innymi psychiatra psycholog dziecięcy. Gdańsk to lokalizacja jednej z naszych klinik, w której konsultujemy małych Pacjentów 7 dni w tygodniu, od rana do wieczora. Zapraszamy do kontaktu — z pewnością uda nam się ustalić dogodny termin wizyty!

Kiedy warto umówić się na wizytę do psychologa dzieci i młodzieży?

Psycholog dzieci i młodzieży może wesprzeć młodego Pacjenta zawsze wtedy, gdy dziecko albo nastolatek przeżywa trudności związane z funkcjonowaniem w domu, w szkole czy wśród rówieśników. To Specjalista, który nie ocenia, a na podstawie swojej wiedzy – tworząc przyjazną atmosferę i wykazując się empatią – docieka przyczyn problemów dziecka, a następnie szuka dla nich skutecznych rozwiązań.

Zastanawiasz się, czy dziecko powinno odbyć konsultację psychologiczną w naszym centrum terapii dzieci i młodzieży?

Konsultacja z psychologiem dziecięcym jest zalecana, jeżeli:

  • zauważasz radykalne zmiany w zachowaniu dziecka (np. aktywne i radosne dziecko stało się wycofane i izoluje się);
  • dziecko doświadcza problemów w kontaktach społecznych, odczuwa silny niepokój przed pójściem do szkoły, trudno mu/jej nawiązywać nowe znajomości;
  • dziecko przejawia agresję w stosunku do siebie lub innych;
  • syn/córka nadmiernie się odchudza, jest zaabsorbowany/a ciałem i swoim wyglądem, przejawia niską samoocenę.

To tylko przykłady trudności, z jakimi może zmagać się dziecko. Warto obserwować wszelkie zmiany i w przypadku obawy o zdrowie psychiczne syna/córki, umówić młodego Pacjenta na konsultację. 

Psycholog dzieci i młodzieży Gdańsk — jak pomagamy?

Do naszej kliniki w Gdańsku zapraszamy dzieci i młodzież do 18. roku życia (po ukończeniu pełnoletności na Pacjentów czekają Specjaliści zajmujący się zdrowiem psychicznym dorosłych). Doskonale rozumiemy, jakim wyzwaniem dla Rodziców i dzieci może być wizyta u psychologa: gwarantujemy jednak, że każdy psycholog dziecięcy zatrudniony w PsychoMedic odznacza się empatią i życzliwością, dzięki czemu wizyty przebiega w możliwie jak najbezpieczniejszej i najmniej stresującej dla Was atmosferze.

W naszych poradniach dzieci i Rodzice mogą skorzystać z różnych form pomocy:

Konsultacja psychologiczna

To jedno lub kilka spotkań, zalecane głównie dzieciom, które nie mają postawionej diagnozy zaburzeń psychicznych, ale przeżywają aktualnie trudności np. w kontaktach z rówieśnikami, przechodzą przez kryzys, zmagają się z niską samooceną lub wyzwaniami typowymi dla wieku dojrzewania.

Często wystarczy kilka konsultacji z psychologiem, aby zniwelować trudności doświadczane przez dziecko lub nastolatka. To również forma pomocy dla Rodziców, w trakcie której mogą dowiedzieć się, jak wspierać swoją pociechę. W przypadku, kiedy problem okazuje się bardziej złożony, a młody Pacjent wymaga regularnego wsparcia, psycholog dzieci może skierować Pacjenta do psychoterapeuty w naszym centrum terapii dzieci i młodzieży w Gdańsku – lub sam objąć go psychoterapią (pod warunkiem dostępności miejsc). To forma pomocy polegająca na (zazwyczaj) cotygodniowych spotkaniach Specjalisty z dzieckiem. Ma ona na celu trwałe zniesienie doświadczanych przez nie objawów oraz poprawę ogólnego funkcjonowania.

Całościowa diagnoza funkcjonowania dziecka

Poza konsultacją psychologiczną, w ofercie PsychoMedic znajdziecie Państwo również całościową diagnozę funkcjonowania dziecka. Diagnozy przeprowadzają wspólnie doświadczony lekarz psychiatra dziecięcy oraz psycholog dzieci. Gdańsk to lokalizacja, w której mogą Państwo skorzystać z diagnostyki psychologiczno-psychiatrycznej m.in. w kierunku zaburzeń ze spektrum autyzmu, ADHD oraz zaburzeń emocjonalnych i zachowania u dzieci.

Psycholog dzieci i młodzieży — jak wygląda pierwsza wizyta?

Chociaż pierwsza wizyta u psychologa wiąże się niekiedy ze stresem, gwarantujemy, że nie ma się czego obawiać. Psycholog dziecięcy ma wieloletnie doświadczenie zarówno we wspieraniu małych Pacjentów, jak i współpracy z ich Rodzicami. Z reguły psycholog rozmawia na początku wyłącznie z Rodzicem/ami i dopiero po zebraniu podstawowych informacji zaprasza do gabinetu dziecko. Warto, aby na pierwsze spotkanie przynieść poprzednią dokumentację małego Pacjenta (wydane o dziecku opinie, diagnozy, informacje o hospitalizacjach, chorobach przewlekłych, przyjmowanych na stałe lekach itp.).

Zapraszamy do naszej kliniki w Gdańsku!mgr India Zwolakiewicz
Zadzwoń

mgr India Zwolakiewicz
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, psychoterapia dzieci, młodzieży oraz dorosłych

Psycholog, psychoterapeuta dzieci od 6 r. ż., młodzieży oraz dorosłych. Pracuje w nurcie integracyjnym. Konsultuje pacjentów od 2015 roku. Pomaga osobom zmagającym się m. in. z zaburzeniami: osobowości, nastroju, lękowymi, obsesyjno-kompulsywnymi. Udziela wsparcia pacjentom chorującym na schizofrenię oraz chorobę afektywną dwubiegunową. Prowadzi diagnozę inteligencji, osobowości.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Mickiewicza 5/U5, Gdańsk

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW


dr n.med. Joanna Sadowska-Mazuryk

Dagmara 2021-12-28

Bardzo kompetentna, rzeczowa, zaangażowana i miła lekarka. Zdecydowanie polecam.


dr Marta Tomkiewicz-Kozłowska
dr Marta Tomkiewicz-Kozłowska

Psychiatra dzieci i młodzieży

Umów wizytę

Nina 2021-06-02

Znakomity fachowiec, polecam bardzo


dr Magdalena Misiągiewicz

Daniel 2021-12-14

Oceniam na 5