Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeEMDR – terapia PTSD Warszawa

EMDR – terapia PTSD Warszawa

EMDR terapia Warszawa – w Klinikach PsychoMedic zapewniamy wsparcie psychoterapeutów przeszkolonych w najskuteczniejszej metodzie pracy z traumą. Pomożemy Ci odzyskać satysfakcję z życia.

UMÓW SIĘ ONLINE NA WIZYTĘ LUB ZADZWOŃ DO NAS: 22-253-88-88

Zespół stresu pourazowego (PTSD) to zaburzenie, które jest źródłem ogromnego cierpienia. Dotknięta traumatycznym wydarzeniem osoba często doświadcza bardzo dużych trudności w codziennym funkcjonowaniu. Do takich trudności należy podejść ze szczególną delikatnością, a terapię prowadzić jedynie w oparciu o sprawdzone i zweryfikowane metody. Leczenie traumy w naszych Klinikach PsychoMedic Warszawa opiera się na skutecznej metodzie EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing).

Głównym powodem, dla którego Pacjent cierpi z powodu dokuczliwych objawów PTSD (trudności z koncentracją, snem, regulacją emocji, obniżenia nastroju) jest wrażenie, że traumatyczne wydarzenie ciągle odgrywa się w jego umyśle – że nie jest przeszłością, a teraźniejszością. To właśnie próbujemy zmienić w trakcie leczenia metodą EMDR. Terapia ma za zadanie pomóc Pacjentowi uruchomić proces przetwarzania informacji związanych z traumą.

Terapia EMDR Warszawa

Co to jest EMDR?

Nazwa EMDR po przetłumaczeniu na język polski oznacza terapię odwrażliwiania i przetwarzania za pomocą ruchu gałek ocznych. Podobnie, jak typowa terapia psychologiczna, leczenie traumy metodą EMDR opiera się na rozmowie. W jej trakcie Pacjent razem ze specjalistą poszukuje sposobu na świadome przepracowanie traumy i wpisanie jej w historię życia tak, aby nie miała destrukcyjnego wpływu na teraźniejszość. EMDR różni jednak od innych terapii dodatkowy komponent, który jest włączony w proces leczenia – stymulowanie narządu wzroku Pacjenta. Kiedy ten mówi, terapeuta wykonuje wahadłowy ruch palcem, za którym Klient ma podążać. Udowodniono, że stymulowanie zmysłów podczas mówienia o trudnych doświadczeniach ogromnie przyśpiesza i czyni wydajniejszym proces przetwarzania informacji – a tym samym łagodzenia ich negatywnego wpływu na tu i teraz.

To odpowiedź na samo pytanie, co to jest EMDR. Ta metoda, podobnie jak wszystkie inne techniki terapeutyczne, ma jednak szansę zadziałać tylko wtedy, gdy pracuje nią kompleksowo przygotowany i profesjonalny psychoterapeuta.


Leczenie traumy – metody wypracowane przez lata doświadczenia

W Klinikach PsychoMedic Warszawa leczenie traumy prowadzą wyłącznie wykwalifikowani Specjaliści. To absolwenci 4-letnich szkół podyplomowych przygotowujących do samodzielnego prowadzenia psychoterapii, którzy dodatkowo odbyli wielomiesięczne szkolenia z pracy metodą EMDR. Każdy z nich ma wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami dotkniętymi traumą i pracuje pod stałym nadzorem superwizorów. Wszyscy są zobowiązani do stałego poszerzania i aktualizowania swojej wiedzy na dodatkowych szkoleniach i konferencjach specjalistycznych.

Samo EMDR to całkowicie bezpieczna i stosowana już od 30 lat terapia PTSD, która w większości przypadków jest skuteczniejsza, niż „konwencjonalne” metody. Leczenie traumy poprzez terapię odwrażliwiania i przetwarzania rekomenduje między innymi WHO oraz Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne.

Możesz nam zaufać

W naszych klinikach PsychoMedic Warszawa zrzeszamy najlepszych psychoterapeutów i ekspertów od zdrowia psychicznego w Polsce. Dzięki temu oferujemy:

  • Szybkie terminy – oferujemy najszybsze w województwie terminy na spotkania ze specjalistami, którzy pracują metodą EMDR. Warszawa jest lokalizacją już kilkunastu spośród naszych poradni, które pracują w dni robocze i weekendy. To sprawia, że każdemu jesteśmy w stanie zaproponować termin pasujący do jego preferencji.
  • Kompleksowe wsparcie – w naszych poradniach przyjmują także m.in. psychiatrzy. Jeżeli w trakcie leczenia okazałoby się, że potrzebujesz dodatkowo konsultacji lekarskiej, zapewnimy Ci wsparcie specjalisty doświadczonego w pracy z osobami po traumie.
  • Ciągłość terapii. Pracujemy niezależnie od okoliczności – stacjonarnie przy zachowaniu wszystkich zasad reżimu sanitarnego oraz w bezpiecznej formie online (telefon, skype, autorski system do wideowizyt).

UMÓW SIĘ ONLINE NA WIZYTĘ LUB ZADZWOŃ DO NAS: 22-253-88-88mgr Marek Figiela
Zadzwoń

mgr Marek Figiela
Zadzwoń

Konsultacja Psychologiczna, Psychoterapia Dorosłych

Psycholog, psychoterapeuta w nurcie integracyjnym osób dorosłych. Konsultuje pacjentów od 2003 roku. Specjalizuje się m. in. w zaburzeniach: lękowych, nastroju, związanych ze stresem. Pomaga osobom zmagającym się z uzależnieniami i współuzależnieniami oraz zmagającym się z chorobą afektywną dwubiegunową.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Filtrowa 62, Warszawa

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.


dr n. społ. Maria Matynia (dawniej Szczepaniak)
Zadzwoń

dr n. społ. Maria Matynia (dawniej Szczepaniak)
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, Psychoterapia

Psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, terapeuta EMDR. Prowadzi indywidualną terapię osób dorosłych. Specjalizuje się w terapii traumy, zaburzeń lękowych, afektywnych oraz osobowości. Wspiera Pacjentów, którzy doświadczyli niezwykle stresujących, stale powracających we wspomnieniach wydarzeń. Pracuje z osobami, które odczuwają wysoki poziom lęku, silne napięcie emocjonalne, cierpią na niską samoocenę, przejawiają trudności w radzeniu sobie ze stresem, odczuwają obniżony poziom nastroju i niemożność odczuwania pozytywnych emocji, znajdują się z trudnej sytuacji życiowej. Naukowo zajmuje się psychologią traumy oraz wykorzystaniem nowych technologii w projektowaniu oddziaływań psychologicznych. Przeprowadziła badania mające na celu eksplorację rozwoju symptomów zespołu stresu pourazowego (PTSD) w krótkim czasie od doświadczenia zdarzenia traumatycznego.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Grochowska 217, Warszawa

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW


dr n.med.  Jakub Sienkiewicz

Henryka 2020-10-21

Prawdziwy specjalista niezwykle konkretny uprzejmy i życzliwy człowiek, profesjonalista w każdym calu. Od 6 lat mam problem z poruszaniem się i z równowagą jako pierwszy Pan Doktor postawił dja...


mgr Filip Pierowski

Aniela 2022-01-17

Oceniam na 5.


mgr Sylwia Przybyłowska

Katarzyna 2022-01-28

Oceniam na 5