Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeEMDR – terapia PTSD Warszawa

EMDR – terapia PTSD Warszawa

EMDR terapia Warszawa – w Klinikach PsychoMedic zapewniamy wsparcie psychoterapeutów przeszkolonych w najskuteczniejszej metodzie pracy z traumą. Pomożemy Ci odzyskać satysfakcję z życia.

Zespół stresu pourazowego (PTSD) to zaburzenie, które jest źródłem ogromnego cierpienia. Dotknięta traumatycznym wydarzeniem osoba często doświadcza bardzo dużych trudności w codziennym funkcjonowaniu. Do takich trudności należy podejść ze szczególną delikatnością, a terapię prowadzić jedynie w oparciu o sprawdzone i zweryfikowane metody. Leczenie traumy w naszych Klinikach PsychoMedic Warszawa opiera się na skutecznej metodzie EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing).

Głównym powodem, dla którego Pacjent cierpi z powodu dokuczliwych objawów PTSD (trudności z koncentracją, snem, regulacją emocji, obniżenia nastroju) jest wrażenie, że traumatyczne wydarzenie ciągle odgrywa się w jego umyśle – że nie jest przeszłością, a teraźniejszością. To właśnie próbujemy zmienić w trakcie leczenia metodą EMDR. Terapia ma za zadanie pomóc Pacjentowi uruchomić proces przetwarzania informacji związanych z traumą.

Co to jest EMDR?

Terapia EMDR Warszawa

Nazwa EMDR po przetłumaczeniu na język polski oznacza terapię odwrażliwiania i przetwarzania za pomocą ruchu gałek ocznych. Podobnie, jak typowa terapia psychologiczna, leczenie traumy metodą EMDR opiera się na rozmowie. W jej trakcie Pacjent razem ze specjalistą poszukuje sposobu na świadome przepracowanie traumy i wpisanie jej w historię życia tak, aby nie miała destrukcyjnego wpływu na teraźniejszość. EMDR różni jednak od innych terapii dodatkowy komponent, który jest włączony w proces leczenia – stymulowanie narządu wzroku Pacjenta. Kiedy ten mówi, terapeuta wykonuje wahadłowy ruch palcem, za którym Klient ma podążać. Udowodniono, że stymulowanie zmysłów podczas mówienia o trudnych doświadczeniach ogromnie przyśpiesza i czyni wydajniejszym proces przetwarzania informacji – a tym samym łagodzenia ich negatywnego wpływu na tu i teraz.

To odpowiedź na samo pytanie, co to jest EMDR. Ta metoda, podobnie jak wszystkie inne techniki terapeutyczne, ma jednak szansę zadziałać tylko wtedy, gdy pracuje nią kompleksowo przygotowany i profesjonalny psychoterapeuta.

Leczenie traumy – metody wypracowane przez lata doświadczenia

W Klinikach PsychoMedic Warszawa leczenie traumy prowadzą wyłącznie wykwalifikowani Specjaliści. To absolwenci 4-letnich szkół podyplomowych przygotowujących do samodzielnego prowadzenia psychoterapii, którzy dodatkowo odbyli wielomiesięczne szkolenia z pracy metodą EMDR. Każdy z nich ma wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami dotkniętymi traumą i pracuje pod stałym nadzorem superwizorów. Wszyscy są zobowiązani do stałego poszerzania i aktualizowania swojej wiedzy na dodatkowych szkoleniach i konferencjach specjalistycznych.

Samo EMDR to całkowicie bezpieczna i stosowana już od 30 lat terapia PTSD, która w większości przypadków jest skuteczniejsza, niż „konwencjonalne” metody. Leczenie traumy poprzez terapię odwrażliwiania i przetwarzania rekomenduje między innymi WHO oraz Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne.

Możesz nam zaufać

W naszych klinikach PsychoMedic Warszawa zrzeszamy najlepszych psychoterapeutów i ekspertów od zdrowia psychicznego w Polsce. Dzięki temu oferujemy:

  • Szybkie terminy – oferujemy najszybsze w województwie terminy na spotkania ze specjalistami, którzy pracują metodą EMDR. Warszawa jest lokalizacją naszych ośmiu poradni pracujących w dni robocze i weekendy. To sprawia, że każdemu jesteśmy w stanie zaproponować termin pasujący do jego preferencji.
  • Kompleksowe wsparcie – w naszych poradniach przyjmują także m.in. psychiatrzy. Jeżeli w trakcie leczenia okazałoby się, że potrzebujesz dodatkowo konsultacji lekarskiej, zapewnimy Ci wsparcie specjalisty doświadczonego w pracy z osobami po traumie.
  • Ciągłość terapii. Pracujemy niezależnie od okoliczności – stacjonarnie przy zachowaniu wszystkich zasad reżimu sanitarnego oraz w bezpiecznej formie online (telefon, skype, autorski system do wideowizyt).

Umów się online na wizytę lub zadzwoń do nas: 22-253-88-88

 

Specjaliści pomagający w tych trudnościach:

Kliniki PsychoMedic.pl w Warszawie
dr Marcin Jeśka
Zadzwoń

dr Marcin Jeśka
Zadzwoń

Psychoterapia, Konsultacja psychologiczna

Certyfikowany psychoterapeuta. Ukończył akredytowane 4-letnie szkolenie w psychoterapii o orientacji poznawczo – behawioralnej dla dorosłych oraz 2-letnie szkolenie z psychoterapii poznawczo-behawioralne dla dzieci. Podsiada kilkunastoletni staż klinicznym. Zajmuje się terapią indywidualną, grupową oraz diagnozą psychologiczną. Szkolił się m.in.w Oxfordzie u prof. Davida Clarka – twórcy modelu fobii społecznej oraz lęku panicznego oraz w Szwajcarii u prof. Maxa Lűshera twórcy Testu Kolorów.
Leczy psychoterapią depresję, nerwicę w tym nerwicą natręctw, zaburzenia psychosomatyczne oraz lękowe, fobie oraz zaburzenia osobowości, zaburzenia odżywiania się.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul.Filtrowa 62, Warszawa

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.


mgr Ewelina Grela
Zadzwoń

mgr Ewelina Grela
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, Psychoterapia dzieci i młodzieży od 7 r.ż

Psycholog, psychoterapeuta CBT, terapeuta EMDR, specjalizująca się w pracy z traumą. Pracuje z Pacjentami od 2017 r. Prowadzi psychoterapię dzieci i młodzieży od 7 r.ż. Diagnozuje dzieci od 3 r.ż. Od kilku lat związana jest z Oddziałem Dziennym Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii. Specjalizuje się w terapii dzieci i młodzieży w obszarze: doświadczeń traumatycznych, zaburzeń odżywiania, zaburzeń lękowych, zaburzeń depresyjnych oraz zaburzeń ze spektrum autyzmu. Udziela wsparcia psychoedukacyjnego dla rodziców.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Wileńska 37/39, Warszawa

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

dr n.społ. Anna Polcyn-Radomska
Zadzwoń

dr n.społ. Anna Polcyn-Radomska
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, Psychoterapia

Specjalista psycholog kliniczny, dyplomowany psychoterapeuta z ponad 18-letnim stażem pracy. Jako terapeuta zajmuje się osobami z zaburzeniami nastroju, zaburzeniami nerwicowymi, odczuwających nadmierny lęk, poczucie winy lub krzywdy, odczuwających trudności w relacjach z innymi ludźmi, będących w kryzysie emocjonalnym, z myślami samobójczymi, z młodzieżą przejawiającą trudności adaptacyjne

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Wileńska 37/39, Warszawa

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.