Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeTrening Umiejętności Społecznych Łódź

Trening Umiejętności Społecznych Łódź

Trening Umiejętności Społecznych Łódź – zarezerwuj miejsce w grupie
i zadzwoń do nas pod numer 799-399-499

Trening Umiejętności Społecznych TUS Łódź PsychoMedic.pl

Trening Umiejętności Społecznych (TUS) to forma terapii grupowej oparta na teorii kognitywnego nauczania społecznego. Podczas treningu prowadzący (terapeuci) modelują zachowania dzieci i młodzieży w różnych sytuacjach społecznych. Dużą zaletą TUS są małe grupy rówieśnicze – to właśnie dzięki niewielkiej liczbie uczestników dzieci oraz nastolatkowie mają szansę zapoznać się, nawiązywać bliższe relacje i uczyć, jak budować koleżeńskie kontakty.

Nasi Specjaliści z różnych części Polski mają dziesięcioletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć TUS dla dzieci. Łódź  jest jedną z lokalizacji, w której działamy stacjonarnie pod szyldem PsychoMedic – rekomendowanej sieci klinik psychologiczno-psychiatrycznych. Spełniamy najwyższe standardy, co poświadczają zdobyte przez nas nagrody (m.in. Super Medicus, Laur Pacjenta) oraz opinie naszych Pacjentów. Dbamy o to, aby prowadzone w naszych poradniach zajęcia TUS dla dzieci nie tylko umożliwiały realizację założonych celów terapeutycznych, ale i były atrakcyjne dla Małych Uczestników –tak, aby ćwiczenia były dla dzieci nauką przez zabawę. Ciekawe scenariusze zajęć opracowują prowadzący,  rekomendowani terapeuci z wieloletnim stażem, co jest kluczem do wysokiej efektywności TUSów.


Korzyści z udziału w TUS Łódź

Trening Umiejętności Społecznych to terapia, dzięki której dzieci uczą się, jak się efektywnie komunikować, rozwiązywać konflikty, współpracować z innymi oraz radzić sobie z trudnymi sytuacjami.

Uczestnictwo w zajęciach TUS dla nastolatków i dzieci ma wiele korzyści. Ćwiczenia są dobierane tak, aby każdy uczestnik mógł czuć się bezpiecznie i swobodnie – i w takiej atmosferze, w swoim tempie, zdobywał i rozwijał ważne umiejętności.

TUS – Trening Umiejętności Społecznych Łódź – to okazja do ćwiczenia między innymi następujących umiejętności:

 • zawieranie i utrzymywanie relacji rówieśniczych,
 • budowanie poczucia własnej wartości,
 • adaptacyjne sposoby rozładowywania napięcia emocjonalnego,
 • rozpoznawanie swoich emocji,
 • radzenie sobie z doświadczaniem emocji pozytywnych i negatywnych,
 • asertywne wypowiadanie się i wyrażanie swojej opinii,
 • proszenie o pomoc,
 • aktywne uczestniczenie w rozmowie,
 • hamowanie nieadekwatnych społecznie zachowań.

Podczas spotkań w ramach Treningu Umiejętności Społecznych, uczestnicy ćwiczą kompetencje związane z funkcjonowaniem w grupie, rozpoznawaniem swoich emocji czy nawiązywaniem interakcji. Bezpieczna przestrzeń stworzona przez psychologów i terapeutów pozwala im na eksperymentowanie z nowymi sposobami reagowania w różnych sytuacjach społecznych, które często bywają wyzwaniem w codziennym życiu. To właśnie dzięki takiej „bezpiecznej eksploracji” terapia TUS ma tak dużą skuteczność.

Trening Umiejętności Społecznych dla nastolatków i dzieci umożliwia nie tylko ćwiczenie szereg konkretnych umiejętności, ale i rozwój przydatnych w życiu postaw: aktywnego słuchania, przyjmowania krytyki i radzenia sobie z nią, zdrowej asertywności.

Trening Umiejętności Społecznych TUS Łódź PsychoMedic.pl
Trening Umiejętności Społecznych TUS Łódź PsychoMedic.pl

TUS zajęcia dla młodzieży / TUS zajęcia dla dzieci – Łódź – dla kogo?

Trening Umiejętności Społecznych dla dzieci i nastolatków to forma wsparcia, z której może skorzystać każdy mały Pacjent. Prowadzimy już TUS dla dzieci w wieku przedszkolnym (Łódź), zapraszając na zajęcia Małych Uczestników już od 4. roku życia. Oferujemy również zajęcia w grupach dla starszych dzieci i młodzieży aż do 17. roku życia.

Dostosowujemy plan pracy i tematy zajęć do wiekowych możliwości Uczestników – zajęcia dla dzieci i zajęcia młodzieży różnią się od siebie programem, ale prowadzona przez nas terapia jest tak samo skuteczna, bez względu na to, ile lat ma dziecko korzystające z naszej pomocy.

Zajęcia TUS są zalecane zawsze wtedy, gdy młody człowiek doświadcza problemów z szeroko rozumianymi umiejętnościami interpersonalnymi oraz komunikacją z innymi ludźmi. Szczególnie ciepło zapraszamy na nasze zajęcia TUS dzieci i nastolatków, które zmagają się  z następującymi trudnościami:

 • agresywne zachowania lub nadmierna uległość,
 • kłopoty w inicjowaniu i podtrzymywaniu rozmowy,
 • wycofanie społeczne,
 • problemy z regulowaniem emocji bądź reakcją na emocje innych,
 • niepowodzenia w inicjowaniu kontaktów społecznych i podtrzymywaniu relacji,
 • problemy z adekwatnym reagowaniem w sytuacjach społecznych.

Trening Umiejętności Społecznych jest również jedną z najbardziej skutecznych form wsparcia młodzieży i dzieci z autyzmem oraz ADHD.

Dlaczego warto rozpocząć TUS w klinice PsychoMedic?

Jeśli poszukujesz Treningu Umiejętności Społecznych w Łodzi dla swojego dziecka, skorzystaj z oferty proponowanej przez naszą klinikę. Warto nas wybrać, ponieważ:

 • Jesteśmy placówką medyczną i spełniamy najwyższe standardy przewidziane dla niepublicznych zakładów medycznych,
 • W naszych gabinetach spotkasz najlepszych psychologów i terapeutów – w klinikach PsychoMedic pracują jedynie doświadczeni, cechujący się empatią Specjaliści, których kompetencje i staż pracy został potwierdzony w procesie rekrutacji,
 • Terapia TUS dla dzieci i nastolatków jest częścią naszej stałej oferty — od wielu lat prowadzimy grupy treningowe i pomagamy dzieciom lepiej funkcjonować w obszarze społecznym oraz emocjonalnym. Wiele dzieci wraca do nas na zajęcia po przerwie wakacyjnej i uczestniczy w TUS-ach przez 2 lata z rzędu,
 • Wiemy, że trening umiejętności społecznych dla dzieci ma szansę powieść się tylko wtedy, gdy Uczestnicy czują się w swoim gronie bezpiecznie, dlatego dbamy o stabilność grup. Masz pewność, że Twoje dziecko przez cały czas – cykl roczny treningu – będzie w jednej grupie.

Koszt Treningu Umiejętności Społecznych TUS i zasady dołączenia do grupy

Koszt jednego spotkania w ramach TUS to 120 zł. W rocznym cyklu zajęć realizujemy 36–38 spotkań. Nie ma możliwości uiszczania opłaty za pojedyncze zajęcia, płatność odbywa się w 2 ratach za roczny cykl, a konkretny koszt zajęć jest wyszczególniany w indywidualnej umowie sporządzanej pomiędzy Rodzicem a Kliniką.

Możliwe jest dołączenie do grupy również w trakcie roku szkolnego. Przed rozpoczęciem treningu odbywa się kwalifikacja uczestnika, która polega na wspólnej konsultacji dziecka z rodzicem u jednej z prowadzących wybraną grupę. Spotkanie to jest okazją, aby zarówno dziecko, jak i rodzic uzyskali odpowiedzi na wszelkie swoje pytania odnośnie TUSów. Terapeuta ma natomiast możliwość rozeznać się w trudnościach dziecka i ustalić, czy
(i w której grupie) udział w zajęciach TUS będzie dla Państwa pociechy korzystny.

TUS — zajęcia Łódź: już teraz zarezerwuj miejsce dla swojego dziecka

Termin i miejsce spotkania grup

ŚRODA 19.00 | Klinika PsychoMedic Łódź CENTRUM

Koszt udziału i kwalifikacje do grupy

Koszt jednego spotkania to 120 PLN – płatność odbywa się z góry za cały rok lub w dwóch ratach za semestr.

Aby dołączyć do grupy, należy odbyć konsultacje kwalifikacyjną u prowadzącego. Koszt konsultacji to 200 PLN.

Skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Pacjenta, aby umówić się na konsultację wstępną.

Warto skorzystać z możliwości, który daje profesjonalnie prowadzony TUS — zajęcia w Łodzi już ruszają!

Prowadząca zajęcia

Please specify image url

Paulina Czesnoić, mgr

Psycholog, psychoterapeuta, diagnosta dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym. Konsultuje pacjentów od 2019 roku.

Ukończyła studia magisterskie na kierunku psychologia na Uniwersytecie Jagiellońskim, Edukację i rewalidację osób ze spektrum autyzmu na Uniwersytecie Humanitas oraz pedagogikę Montessori w Wyższej Szkole Przymierza Rodzin.

Psycholog, Psychoterapeuta, Diagnosta Łódź

Kalendarz wolnych terminów u prowadzącej