7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeTrening Umiejętności Społecznych Łódź

Trening Umiejętności Społecznych Łódź

Trening Umiejętności Społecznych Łódź – zarezerwuj miejsce w grupie
i zadzwoń do nas pod numer 799-399-499

Trening Umiejętności Społecznych TUS Łódź PsychoMedic.pl

Trening Umiejętności Społecznych (TUS) to forma terapii grupowej oparta na teorii kognitywnego nauczania społecznego. Podczas treningu prowadzący (terapeuci) modelują zachowania dzieci i młodzieży w różnych sytuacjach społecznych. Dużą zaletą TUS są małe grupy rówieśnicze – to właśnie dzięki niewielkiej liczbie uczestników dzieci oraz nastolatkowie mają szansę zapoznać się, nawiązywać bliższe relacje i uczyć, jak budować koleżeńskie kontakty.

Nasi Specjaliści z różnych części Polski mają dziesięcioletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć TUS dla dzieci. Łódź  jest jedną z lokalizacji, w której działamy stacjonarnie pod szyldem PsychoMedic – rekomendowanej sieci klinik psychologiczno-psychiatrycznych. Spełniamy najwyższe standardy, co poświadczają zdobyte przez nas nagrody (m.in. Super Medicus, Laur Pacjenta) oraz opinie naszych Pacjentów. Dbamy o to, aby prowadzone w naszych poradniach zajęcia TUS dla dzieci nie tylko umożliwiały realizację założonych celów terapeutycznych, ale i były atrakcyjne dla Małych Uczestników –tak, aby ćwiczenia były dla dzieci nauką przez zabawę. Ciekawe scenariusze zajęć opracowują prowadzący,  rekomendowani terapeuci z wieloletnim stażem, co jest kluczem do wysokiej efektywności TUSów.


Korzyści z udziału w TUS Łódź

Trening Umiejętności Społecznych to terapia, dzięki której dzieci uczą się, jak się efektywnie komunikować, rozwiązywać konflikty, współpracować z innymi oraz radzić sobie z trudnymi sytuacjami.

Uczestnictwo w zajęciach TUS dla nastolatków i dzieci ma wiele korzyści. Ćwiczenia są dobierane tak, aby każdy uczestnik mógł czuć się bezpiecznie i swobodnie – i w takiej atmosferze, w swoim tempie, zdobywał i rozwijał ważne umiejętności.

TUS – Trening Umiejętności Społecznych Łódź – to okazja do ćwiczenia między innymi następujących umiejętności:

 • zawieranie i utrzymywanie relacji rówieśniczych,
 • budowanie poczucia własnej wartości,
 • adaptacyjne sposoby rozładowywania napięcia emocjonalnego,
 • rozpoznawanie swoich emocji,
 • radzenie sobie z doświadczaniem emocji pozytywnych i negatywnych,
 • asertywne wypowiadanie się i wyrażanie swojej opinii,
 • proszenie o pomoc,
 • aktywne uczestniczenie w rozmowie,
 • hamowanie nieadekwatnych społecznie zachowań.

Podczas spotkań w ramach Treningu Umiejętności Społecznych, uczestnicy ćwiczą kompetencje związane z funkcjonowaniem w grupie, rozpoznawaniem swoich emocji czy nawiązywaniem interakcji. Bezpieczna przestrzeń stworzona przez psychologów i terapeutów pozwala im na eksperymentowanie z nowymi sposobami reagowania w różnych sytuacjach społecznych, które często bywają wyzwaniem w codziennym życiu. To właśnie dzięki takiej „bezpiecznej eksploracji” terapia TUS ma tak dużą skuteczność.

Trening Umiejętności Społecznych dla nastolatków i dzieci umożliwia nie tylko ćwiczenie szereg konkretnych umiejętności, ale i rozwój przydatnych w życiu postaw: aktywnego słuchania, przyjmowania krytyki i radzenia sobie z nią, zdrowej asertywności.

Trening Umiejętności Społecznych TUS Łódź PsychoMedic.pl
Trening Umiejętności Społecznych TUS Łódź PsychoMedic.pl

TUS zajęcia dla młodzieży / TUS zajęcia dla dzieci – Łódź – dla kogo?

Trening Umiejętności Społecznych dla dzieci i nastolatków to forma wsparcia, z której może skorzystać każdy mały Pacjent. Prowadzimy już TUS dla dzieci w wieku przedszkolnym (Łódź), zapraszając na zajęcia Małych Uczestników już od 4. roku życia oraz dla starszych dzieci i młodzieży aż do 18. roku życia.

Dostosowujemy plan pracy i tematy zajęć do wiekowych możliwości Uczestników – zajęcia dla dzieci i zajęcia młodzieży różnią się od siebie programem, ale prowadzona przez nas terapia jest tak samo skuteczna, bez względu na to, ile lat ma dziecko korzystające z naszej pomocy.

Zajęcia TUS są zalecane zawsze wtedy, gdy młody człowiek doświadcza problemów z szeroko rozumianymi umiejętnościami interpersonalnymi oraz komunikacją z innymi ludźmi. Szczególnie ciepło zapraszamy na nasze zajęcia TUS dzieci i nastolatków, które zmagają się  z następującymi trudnościami:

 • agresywne zachowania lub nadmierna uległość,
 • kłopoty w inicjowaniu i podtrzymywaniu rozmowy,
 • wycofanie społeczne,
 • problemy z regulowaniem emocji bądź reakcją na emocje innych,
 • niepowodzenia w inicjowaniu kontaktów społecznych i podtrzymywaniu relacji,
 • problemy z adekwatnym reagowaniem w sytuacjach społecznych.

Trening Umiejętności Społecznych jest również jedną z najbardziej skutecznych form wsparcia młodzieży i dzieci z autyzmem oraz ADHD.

Dlaczego warto rozpocząć TUS w klinice PsychoMedic?

Jeśli poszukujesz Treningu Umiejętności Społecznych w Łodzi dla swojego dziecka, skorzystaj z oferty proponowanej przez naszą klinikę. Warto nas wybrać, ponieważ:

 • Jesteśmy placówką medyczną i spełniamy najwyższe standardy przewidziane dla niepublicznych zakładów medycznych,
 • W naszych gabinetach spotkasz najlepszych psychologów i terapeutów – w klinikach PsychoMedic pracują jedynie doświadczeni, cechujący się empatią Specjaliści, których kompetencje i staż pracy został potwierdzony w procesie rekrutacji,
 • Terapia TUS dla dzieci i nastolatków jest częścią naszej stałej oferty — od wielu lat prowadzimy grupy treningowe i pomagamy dzieciom lepiej funkcjonować w obszarze społecznym oraz emocjonalnym. Wiele dzieci wraca do nas na zajęcia po przerwie wakacyjnej i uczestniczy w TUS-ach przez 2 lata z rzędu,
 • Wiemy, że trening umiejętności społecznych dla dzieci ma szansę powieść się tylko wtedy, gdy Uczestnicy czują się w swoim gronie bezpiecznie, dlatego dbamy o stabilność grup. Masz pewność, że Twoje dziecko przez cały czas – cykl roczny treningu – będzie w jednej grupie.

Koszt Treningu Umiejętności Społecznych TUS i zasady dołączenia do grupy

Koszt jednego spotkania w ramach TUS to 120 zł. W rocznym cyklu zajęć realizujemy 36–38 spotkań. Nie ma możliwości uiszczania opłaty za pojedyncze zajęcia, płatność odbywa się w 2 ratach za roczny cykl, a konkretny koszt zajęć jest wyszczególniany w indywidualnej umowie sporządzanej pomiędzy Rodzicem a Kliniką.

Możliwe jest dołączenie do grupy również w trakcie roku szkolnego. Przed rozpoczęciem treningu odbywa się kwalifikacja uczestnika, która polega na wspólnej konsultacji dziecka z rodzicem u jednej z prowadzących wybraną grupę. Spotkanie to jest okazją, aby zarówno dziecko, jak i rodzic uzyskali odpowiedzi na wszelkie swoje pytania odnośnie TUSów. Terapeuta ma natomiast możliwość rozeznać się w trudnościach dziecka i ustalić, czy
(i w której grupie) udział w zajęciach TUS będzie dla Państwa pociechy korzystny.

RUSZA NOWA GRUPA TUS DLA MŁODZIEŻY!

Termin i miejsce spotkania grup

WTOREK 17:00 – 18:00 | grupa młodzież 13 – 18 r.ż. | Klinika PsychoMedic Łódź Kilińskiego

SOBOTA 8:00 – 9:00 | grupa dzieci 6 – 10 r.ż. | Klinika PsychoMedic Łódź Retkinia

SOBOTA 9:00 – 10:00 | grupa dzieci 10 – 12 r.ż. (dzieci bez zaburzeń ze spektrum autyzmu, ADHD | Klinika PsychoMedic Łódź Retkinia

SOBOTA 10:00 – 11:00 | grupa młodzież 13 – 16 r.ż. (dzieci bez zaburzeń ze spektrum autyzmu, ADHD | Klinika PsychoMedic Łódź Retkinia

Koszt udziału i kwalifikacje do grupy

Koszt jednego spotkania to 120 PLN – płatność odbywa się z góry za cały rok lub w dwóch ratach za semestr.

Aby dołączyć do grupy, należy odbyć konsultacje kwalifikacyjną u prowadzących. Koszt konsultacji to 250 PLN.

Skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Pacjenta, aby umówić się na konsultację wstępną.

Warto skorzystać z możliwości, który daje profesjonalnie prowadzony TUS — zajęcia w Łodzi już ruszają!

Prowadzące zajęcia

Please specify image url

Paulina Czesnoić, mgr

Psycholog, psychoterapeuta, diagnosta dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym. Konsultuje pacjentów od 2019 roku.

Ukończyła studia magisterskie na kierunku psychologia na Uniwersytecie Jagiellońskim, Edukację i rewalidację osób ze spektrum autyzmu na Uniwersytecie Humanitas oraz pedagogikę Montessori w Wyższej Szkole Przymierza Rodzin.

Psycholog, Psychoterapeuta, Diagnosta Łódź

Please specify image url

Magdalena Staniaszek, dr n. społ.

Psycholog, Psychoterapeuta w nurcie CBT oraz systemowym, Trener TUS.

Ukończyła studia magisterskie na kierunku psychologia oraz studia magisterskie na kierunku pedagogika na Uniwersytecie Łódzkim, studia podyplomowe w zakresie Zarządzanie oświatą, studia podyplomowe z zakresu Oligofrenopedagogiki, Studium Terapii Dzieci i Młodzieży. Uzyskała dyplom doktora nauk społecznych w zakresie pedagogiki.

Wspiera terapeutycznie dzieci i młodzież wykazujące zaburzenia nastroju, zaburzenia lękowe (m.in. fobie), zaburzenia snu, zaburzenia zachowania, zaburzenia kontroli impulsów, sprawiające trudności wychowawcze. Prowadzi konsultacje wychowawcze dla rodziców (ustalanie granic, system nagradzania itp.).

Psycholog, Psychoterapeuta Łódź

Kalendarz wolnych terminów u prowadzących