7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychoterapeuta Warszawa

Psychoterapeuta Warszawa

Nie mieszkasz w Warszawie? Sprawdź, gdzie jeszcze się znajdujemy!

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ ONLINE LUB ZADZWOŃ: 799-399-499

Psychoterapeuta Warszawa PsychoMedic.pl

PsychoMedic to Sieć Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych, która już od kilkunastu lat pomaga osobom w trudnych momentach życia. Cieszymy się nieustannie rosnącą popularnością wśród naszych Pacjentów, którzy chętnie polecają nas innym. Oferujemy szeroko zakrojoną pomoc psychologiczną oraz psychiatryczną, a w naszych oddziałach pracują wyłącznie doświadczeni, certyfikowani psychoterapeuci. W Warszawie istnieje największa w Polsce sieć klinik PsychoMedic, ale nasze oddziały znajdują się również w innych miastach kraju. Działamy także w formule online, dzięki czemu z naszych usług skorzystać można niezależnie od miejsca zamieszkania.

Psychoterapia to sprawdzony sposób na radzenie sobie w trudnych życiowo sytuacjach, a jej skuteczność wielokrotnie udowodniona została naukowo. Zarówno w leczeniu zaburzeń psychicznych o różnym charakterze i pochodzeniu, jak i w przełamywaniu hamujących nas blokad i ogólnym podnoszeniu jakości życia, pomóc może wykwalifikowany i doświadczony psychoterapeuta. W Warszawie funkcjonuje już obecnie osiem placówek PsychoMedic, w których nasi Specjaliści oferują fachową pomoc na najwyższym poziomie. W swoich działaniach kierujemy się przede wszystkim troską o dobro Pacjenta. Zapewniamy wysoki komfort leczenia i pełną dyskrecję.

Psychoterapia – dla kogo?

Psychoterapia nazywana jest czasem „leczeniem duszy” (z greckiego psyche – dusza i therapeuéin – opiekować się, leczyć). Przeznaczona jest dla każdego, kto czuje, że może potrzebować tego typu pomocy, a więc przede wszystkim dla osób odczuwających różnego rodzaju cierpienie o podłożu psychicznym i zmagających się z problemami, które trudno im pokonać samodzielnie.

Psychoterapeuta to doświadczony Specjalista, który towarzyszy Pacjentowi na kolejnych etapach rozwiązywania problemów i pokonywania trudności. Otacza wsparciem i pomaga w odzyskiwaniu i budowaniu siły psychicznej, pozwalającej spokojnie i stabilnie iść przez życie. Przykładowe rodzaje trudności, w których pomóc może psychoterapeuta to:

  • trudne doświadczenia związane ze stratą bliskiej osoby (śmierć, rozstanie);
  • problemy z samoakceptacją, brakiem pewności siebie;
  • zaburzenia snu, zwiększone poczucie niepokoju, lęki;
  • stan pustki, niemocy, stany depresyjne;
  • zawirowania w życiu zawodowym, utrata pracy, wypalenie zawodowe, pracoholizm;
  • różnego rodzaju uzależnienia (od używek, zakupów, gier komputerowych, seksu);
  • trudności w relacjach z ludźmi, budowaniu i utrzymywaniu więzi.

Psychoterapia opiera się na szczerej, empatycznej rozmowie, realizowanej w bezpiecznych i komfortowych dla Pacjenta warunkach. Psychoterapeuta w pierwszej kolejności stara się dobrze zrozumieć problem, dotrzeć do źródeł trudności lub blokad, które hamują Pacjenta w życiu codziennym i nie pozwalają mu iść dalej. Następnie planowany jest proces terapeutyczny, mający na celu uwolnienie Pacjenta od problemu, przyniesienie trwałej ulgi i umożliwienie mu pełnej realizacji swojego potencjału.

W klinikach PsychoMedic oferujemy psychoterapię realizowaną we wszystkich rekomendowanych przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne podejściach: poznawczo-behawioralnym, psychodynamicznym, systemowym oraz integracyjnym. Pacjent ma więc możliwość wyboru, w jakim nurcie chce odbywać terapię. Bardzo istotnym elementem jest wzajemne dopasowanie psychoterapeuty i pacjenta. Stworzenie dobrej, silnej relacji terapeutycznej w istotny sposób przekłada się na pozytywne wyniki terapii. W zespole Specjalistów PsychoMedic pracują zarówno kobiety, jak i mężczyźni, w różnym wieku i specjalizujący się w różnych podejściach i różnych rodzajach problemów. Znalezienie wśród nich odpowiedniego dla siebie psychoterapeuty nie będzie więc stanowić problemu.

Psychoterapia Warszawa. Gdzie szukać pomocy?

Jak zostało już wyżej wspomniane – w wielu trudnych sytuacjach i życiowych problemach skuteczną pomocą może być właśnie psychoterapia. W Warszawie kliniki PsychoMedic oferują wsparcie we wszystkich najważniejszych dzielnicach miasta, dzięki czemu łatwo  do nas dotrzeć niezależnie od miejsca zamieszkania. Pracujemy siedem dni w tygodniu, codziennie do godz. 21, dzięki czemu możesz na nas liczyć nawet do późnych godzin wieczornych oraz w weekendy. Niezależnie od rodzaju problemu, z jakim się do nas zgłosisz , do Twojej dyspozycji będzie wielu wykwalifikowanych psychologów i psychoterapeutów.

We wszystkich oddziałach PsychoMedic pracują doświadczeni i zweryfikowani Specjaliści z dużym doświadczeniem klinicznym. Każdy psychoterapeuta w zespole PsychoMedic posiada certyfikat ukończenia co najmniej jednego ze szkoleń z psychoterapii rekomendowanych przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Psychiatryczne. Każdy odbył również pełną terapię własną, pracuje zgodnie z kodeksem etyki psychologa i psychoterapeuty i podlega regularnej superwizji. Dbamy również o to, aby nasi Specjaliści nieustannie podnosili swoje kompetencje oraz aktualizowali stan wiedzy i poszerzali zakres stosowanych metod działania.

Jeśli czujesz, że możesz potrzebować tego rodzaju wsparcia – zachęcamy do umówienia się na wstępną konsultację do jednego z naszych psychologów-psychoterapeutów, który w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze wysłucha Twoich problemów, zaoferuje pomoc, a w razie potrzeby – pokieruje Cię dalej. Specjalistę możesz wybrać samodzielnie (szczegółowe biogramy są dostępne na naszej stronie internetowej) albo skorzystać z pomocy Działu Obsługi Pacjenta, który zawsze chętnie podpowie, do kogo najlepiej skierować swoje kroki.

PsychoMedic to troska o Pacjenta i kompleksowe wsparcie.

Tym, co wyróżnia PsychoMedic na tle innych ośrodków oferujących wsparcie w zakresie psychoterapii, jest kompleksowe podejście do problemów Pacjenta. Jesteśmy kliniką wielospecjalistyczną, która zatrudnia profesjonalistów różnych specjalności. Dzięki temu, jeśli psycholog lub psychoterapeuta zauważy taką potrzebę – może szybko i wygodnie skierować Cię do innego specjalisty (m.in. psychiatry, dietetyka, neurologa, endokrynologa), z którego wsparcia będziesz mógł skorzystać, często nawet tego samego dnia.

Pomagamy Pacjentom w każdym wieku – od najmłodszych dzieci po seniorów. Udzielamy zarówno pomocy długoterminowej, jak i doraźnego wsparcia w kryzysowych sytuacjach.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ ONLINE LUB ZADZWOŃ: 799-399-499

SPRAWDŹ NAJSZYBSZE TERMINY

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW

mgr Czesnoić Paulina

Julia 2023-05-31

Oceniam na 5

mgr Tomczyk Jowita

Martyna mama Antka 2023-06-02

Oceniam na 5

lek. Koreywo Regina

Kasia 2023-06-06

Oceniam na 5