7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychoterapeuta dzieci i młodzieży Chorzów

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży Chorzów

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży w Chorzowie – szybkie terminy, profesjonalne wsparcie dla najmłodszych Pacjentów

Każdego roku wzrasta liczba dzieci i młodzieży zmagających się z trudnościami o podłożu psychicznym, które wyraźnie utrudniają ich codzienne funkcjonowanie i obniżają komfort psychiczny. W takich momentach rodzice chcą udzielić swojej pociesze odpowiedniego wsparcia, jednak to naturalne, że nie zawsze wiedzą, jak to zrobić.

Osoba, której warto zaufać w obliczu trudności natury psychicznej , to doświadczony i empatyczny psychoterapeuta dzieci i młodzieży. Chorzów to jedna z lokalizacji placówki PsychoMedic, poradni zdrowia psychicznego, gdzie od lat udzielamy wsparcia i pomocy młodym osobom zmagającym się z różnego rodzaju trudnościami natury psychicznej. Zrzeszamy wyłącznie najlepszych Specjalistów z całej Polski i zapewniamy kompleksowe wsparcie na najwyższym poziomie.

Psychoterapeuta dla dzieci i młodzieży udziela pomocy w formie stacjonarnej w naszej chorzowskiej placówce zlokalizowanej przy ulicy Bolesława Chrobrego 20, a także w formule online przez Skype, telefon komórkowy oraz telefon stacjonarny. To, co wyróżnia nas na tle innych poradni, to szybkie terminy. U nas nie musisz czekać miesiącami na termin wizyty. W większości przypadków jesteśmy w stanie zapewnić termin konsultacji nawet tego samego dnia.

Kiedy warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty dziecięcego w Chorzowie?

Nasi Specjaliści udzielają pomocy dzieciom od pierwszych dni życia, aż do momentu uzyskania przez nie pełnoletności. Powyżej 18. roku życia zapraszamy na wizytę do doświadczonego psychoterapeuty dla dorosłych.

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży udziela wsparcia i pomocy w sytuacji, gdy dziecko:

  • zmaga się z nadmiernym stresem, zamartwianiem się,
  • ma nieprawidłową relację z jedzeniem,
  • jest agresywne w stosunku do siebie i innych,
  • ma trudności z nauką, koncentracją,
  • ma problemy w relacjach z rówieśnikami,
  • zmaga się z trudną sytuacją – zmianą miejsca zamieszkania, zmianą szkoły, rozwodem rodziców, śmiercią bliskiej osoby itp.,
  • zmaga się z niską samooceną, niską pewnością siebie i poczuciem własnej wartości,
  • często reaguje lękiem, jest wycofane, izoluje się od innych.

Nasi Specjaliści udzielają także pomocy dzieciom i młodzieży ze zdiagnozowanymi zaburzeniami, takimi jak depresja, zaburzenia zachowania, zaburzenia ze spektrum autyzmu, zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) i wiele innych trudności.

Do psychoterapeuty dla młodzieży (Chorzów) i dzieci tak naprawdę warto zgłosić się w każdym momencie, gdy zachowanie dziecka budzi niepokój lub zdaniem rodziców jest nieprawidłowe. Specjalista pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości i w razie potrzeby udzieli odpowiedniego wsparcia. 

Jak pomaga psychoterapeuta dzieci i młodzieży?

Każdy nasz psychoterapeuta dzieci i młodzieży w Chorzowie to przede wszystkim doświadczony specjalista zdrowia psychicznego, który wie, jak pracować z Pacjentami w różnym wieku, zmagającymi się z różnego rodzaju trudnościami natury psychicznej.  Pomoc psychoterapeuty każdorazowo dopasowywana jest do problemu Pacjenta i najczęściej opiera się na psychoterapii indywidualnej lub terapii rodzinnej.

Psychoterapeuta dla dzieci (Chorzów)

Psychoterapeuta dziecięcy (Chorzów) udziela wsparcia dzieciom w wieku przedszkolnym oraz szkolnym, które zmagają się z różnymi trudnościami o podłożu psychicznym. Pomoc psychoterapeutyczna dla najmłodszych dzieci najczęściej opiera się na zabawie dostosowanej do wieku i poziomu rozwoju dziecka. Takie aktywności przede wszystkim budują więź między terapeutą a dzieckiem, co sprzyja większej otwartości podczas spotkań ze Specjalistą. W trakcie tego typu aktywności Specjalista ma także szansę dostrzec trudności, z jakimi zmaga się dziecko. Zabawa pełni dodatkowo funkcję terapeutyczną, ponieważ podczas niej dziecko uczy się, jak budować swoją samoocenę, poczucie własnej wartości, jak odreagować trudne emocje, jak je wyrażać i jak radzić sobie z różnymi trudnościami.

Psychoterapeuta dla młodzieży w Chorzowie

W naszej placówce w Chorzowie zapewniamy wsparcie doświadczonego psychoterapeuty dla młodzieży, który pomaga nastolatkom borykającym się z różnego rodzaju problemami, również tymi pojawiającymi się w okresie dojrzewania. 

Psychoterapeuta dla młodzieży w Chorzowie pomoże nastolatkowi lepiej rozumieć własne emocje, podpowie, jak je wyrażać, jak radzić sobie z presją, stresem i codziennymi trudnościami, jak budować pewność siebie, poczucie własnej wartości, czy jak nawiązywać relacje z rówieśnikami. Spotkania ze Specjalistą mogą pomóc młodemu człowiekowi w lepszym odnalezieniu się w świecie nastolatków i przygotować do wkroczenia w dorosłość.

Każdy Psychoterapeuta z PsychoMedic zajmuje się również udzielaniem pomocy nastolatkom borykającym się z zaburzeniami psychicznymi, takimi jak m.in. depresja, zaburzenia lękowe, zaburzenia odżywiania się, czy zaburzenia zachowania. W PsychoMedic obejmujemy opieką nastolatków także z diagnozą zaburzeń ze spektrum autyzmu, w tym Zespołu Aspergera oraz ADHD u dzieci.

Pomagamy kompleksowo dzieciom w każdym wieku

Wszyscy nasi psychoterapeuci są absolwentami całościowych, 4-letnich szkoleń podyplomowych dających uprawnienia do samodzielnego prowadzenia terapii dzieci i młodzieży (lub są zaawansowani w szkoleniu). Mają wieloletnie doświadczenie i nieustannie poszerzają swoją wiedzę na dodatkowych szkoleniach i konferencjach. Dzięki temu mogą mieć Państwo pewność, że oferowane wsparcie będzie na jak najwyższym poziomie. Nasze poradnie mają profil wielospecjalistyczny – w razie potrzeby oferujemy szybkie terminy konsultacji z innymi Specjalistami, do których w razie konieczności pokieruje psychoterapeuta dziecięcy. W Chorzowie przyjmuje także doświadczony psychiatra dziecięcy, który prowadzi bezpieczne leczenie farmakologiczne i pozostaje w kontakcie z psychoterapeutami, by zapewnić jak najlepsze efekty leczenia. 

Aby umówić wizytę u psychoterapeuty dla dzieci w Chorzowie, wystarczy zadzwonić: 799-399-399

Możesz też skorzystać z internetowego systemu umawiania wizyt. Na naszej stronie internetowej mogą się Państwo również zapoznać z biogramami poszczególnych psychoterapeutów.