7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeOpinia psychologa dziecięcego do udziału w reklamie

Opinia psychologa dziecięcego do udziału w reklamie

Twoje dziecko ma talent aktorski? Zostało wybrane do udziału w reklamie, serialu lub filmie? Gratulujemy 😊 Pamiętaj jednak, że zdrowie psychiczne Twojej pociechy jest najważniejsze – ważniejsze od tego, czy powiedzie mu się przed kamerą. Właśnie dlatego wiele agencji zobowiązuje rodziców do zdobycia dokumentu, jakim jest opinia psychologa dziecięcego do udziału w reklamie. W ogólnopolskiej sieci poradni zdrowia psychicznego PsychoMedic otrzymasz szybki termin wizyty u psychologa dziecięcego – nawet na ten sam dzień. Możesz liczyć na empatyczne podejście do Twojego dziecka i wydanie opinii przy ograniczeniu formalności do minimum.

Opinia psychologa dla dziecięcych aktorów – na jakich zasadach jest wydawana?

Opinia psychologa dziecięcego do udziału w reklamie / filmie / serialu / sesji zdjęciowej etc., ma jeden zasadniczy cel – potwierdzić, że „kariera” dziecka nie będzie zagrożeniem dla jego zdrowia psychicznego. Dokumentem, którego najczęściej wymagają agencje, jest opinia psychologa do reklamy. Zdarza się jednak, że obok lub zamiast zaświadczenia od psychologa, wymagana jest opinia lekarza dziecięcego do udziału w reklamie. Taki dokument również można otrzymać w PsychoMedic, od psychiatry dzieci i młodzieży. Zaświadczenia lekarskie są wydawane na podobnych zasadach: najczęściej w trakcie maksymalnie dwóch wizyt (jedna dla rodzica, druga dla dziecka). Po pozytywnej decyzji specjalisty, pisemna opinia jest przygotowywana od ręki.

Nie ma przepisów ani procedur określających, jakie warunki powinny zostać spełnione, aby mogła zostać wydana opinia dotycząca przeciwwskazań do wykonywania przez dziecko pracy. Tak, jak wspomnieliśmy wyżej, najważniejsze jest jednak to, czy zasoby i stan psychiczny dziecka pozwalają na udział w filmowym przedsięwzięciu.

W zależności od wieku, specjalista może oceniać między innymi to, czy dziecko:

  • Ma stabilny obraz siebie i poradzi sobie z ewentualną „porażką” (np. nieotrzymaniem głównej roli);
  • Odróżnia rzeczywistość od fikcji;
  • Potrafi regulować emocje (które mogą pojawić się np. w trakcie kręcenia szczególnie radosnej lub smutnej sceny);
  • Jest świadome trudności, z jakimi wiąże się aktorstwo (np. tego, że czeka go wielogodzinna, czasami męcząca praca na planie);
  • Jest w wyrównanym nastroju i nie znajduje się w kryzysie psychicznym. Jeżeli w rodzinie miały ostatnio miejsce trudne wydarzenia, np. śmierć dziadków lub rozwód rodziców, należy szczególnie uważnie rozważyć, czy udział w reklamie nie będzie dla dziecka zbytnim obciążeniem.

Zaświadczenie od psychologa do udziału dziecka w reklamie: wizyta krok po kroku

Proces wydawania opinii zależy od wieku dziecka. W przypadku małych dzieci, nasi specjaliści najczęściej zapraszają rodziców od razu z pociechą. W przypadku dzieci starszych, wymagane są zazwyczaj dwie wizyty: jedna wyłącznie z rodzicem, która służy zebraniu wywiadu, a druga przeznaczona dla dziecka i służąca ocenie jego stanu psychicznego.

Aby pomóc psychologowi / psychiatrze dziecięcemu w podjęciu decyzji, warto przygotować na konsultację najważniejsze dokumenty związane ze zdrowiem fizycznym i psychicznym pociechy (o ile takie macie). Może to być m.in. opinia wychowawcy klasy lub pedagoga szkolnego, dokumentacja z poradni psychologiczno-pedagogicznej, dokumentacja dotycząca ewentualnych chorób przewlekłych dziecka.

Specjalista pyta opiekunów przede wszystkim o to, jak dotąd rozwijało się dziecko i jak funkcjonuje na co dzień. Po krótkiej rozmowie z rodzicami, psycholog lub psychiatra przeprowadzi badanie dziecka – w zależności od wieku, będzie ono polegało na zabawie lub luźnej rozmowie. Celem badania jest ocena wyżej wskazanych aspektów funkcjonowania młodego aktora.

Opinia psychologa dziecięcego dla dzieci biorących udział w tworzeniu reklam jest zazwyczaj wydawana na jednej wizycie. Jeżeli specjalista uzna, że potrzebuje więcej czasu na ocenę zdrowia dziecka lub że konieczne są dodatkowe testy, poinformuje Państwa o dalszej ścieżce postępowania.

Opinia do reklamy bez zbędnych formalności i komplikacji

Warto wybrać PsychoMedic, bo:

Specjaliści dziecięcy przyjmują u nas przez 7 dni w tygodniu, w większości dużych miast w Polsce i w formule online.

Pracujemy od poniedziałku do niedzieli, od rana do wieczora. Dzięki temu PsychoMedic proponuje Pacjentom najszybsze terminy ze wszystkich poradni zdrowia psychicznego w kraju. Bez trudu umówisz konsultację na dogodny dla Ciebie dzień i godzinę.

Jeśli nie macie możliwości przyjechać do stacjonarnego gabinetu, zapraszamy z dzieckiem na wizytę online – Skype lub nawet telefoniczną. Mamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu konsultacji na odległość, a nasi specjaliści wiedzą, jak nawiązać kontakt „przez ekran komputera” nawet z kilkuletnimi dziećmi.

Opinia psychologa dziecięcego do udziału w reklamie jest przygotowywana od ręki – to znaczy, że otrzymacie ją tuż po wyjściu z gabinetu.

Jeśli wybierzecie wizytę stacjonarną, specjalista wypisze zaświadczenie jeszcze w trakcie konsultacji. Wychodząc, zgłoście się po pieczątkę do recepcji – i gotowe!

W przypadku wizyty online, zaświadczenie zostanie do Państwa wysłane mailem w postaci skanu, bezpośrednio po zakończeniu konsultacji.

Pracujemy rzetelnie i uczciwie.

Dobro dziecka jest dla nas zawsze nadrzędną wartością. Zawsze proponujemy opiekunom taką ścieżkę postępowania, która pozwoli zarówno na dokładną ocenę funkcjonowania pociechy, jak i nie będzie narażała Państwa na niepotrzebne koszty.

Potrzebna jest Ci opinia psychologa dziecięcego do udziału w reklamie? Skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Pacjenta, aby dowiedzieć się więcej i umówić wizytę.