7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychiatra dzieci i młodzieży Toruń

Psychiatra dzieci i młodzieży Toruń

Psychiatra dzieci i młodzieży Toruń – wspieramy dzieci w powrocie do zdrowia

Sprawdź najbliższy termin wizyty u dobrego Specjalisty: 

Zdrowie psychiczne dzieci to olbrzymia wartość, którą dorośli powinni szczególnie chronić. Obecnie szacuje się, że nawet kilkanaście procent dzieci i młodzieży może potrzebować profesjonalnego wsparcia psychiatrycznego. Młodzi ludzie zmagają się m.in. z depresją, zaburzeniami lękowymi oraz zaburzeniami odżywiania. We wszystkich tych przypadkach pomaga psychiatra dziecięcy. Toruń to jedno z miast, w którym rodzice i ich pociechy mogą skorzystać ze stacjonarnej wizyty w poradni PsychoMedic zlokalizowanej przy ul. Mickiewicza 104/28. Zapraszamy!

Czym zajmuje się psychiatra dzieci i młodzieży? Kiedy się do niego zgłosić?

Psychiatra dziecięcy to lekarz, który specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu trudności psychicznych oraz emocjonalnych u dzieci i młodzieży. Przeprowadza szczegółową ocenę stanu psychicznego małego Pacjenta i na tej podstawie stawia odpowiednie rozpoznania oraz wydaje zalecenia. Psychiatra dla dzieci zajmuje się także farmakoterapią, czyli leczeniem odpowiednio dobranymi do potrzeb pociechy lekami, np. antydepresantami. Leki pomagają Pacjentom powrócić do normalnego, dostosowanego do normy rozwojowej zachowania oraz zmniejszają intensywność przykrych objawów.

Psychiatra dzieci i młodzieży w Toruniu przyjmie Twoje dziecko i skutecznie pomoże w takich przypadkach ,jak:

 • odczuwanie przewlekłego lub bardzo silnego lęku,
 • bóle głowy lub brzucha, które nie mają podłoża medycznego,
 • długo utrzymujący się obniżony lub drażliwy nastrój,
 • problemy z regulacją i wyrażaniem emocji,
 • trudności w kontaktach z rówieśnikami,
 • zaburzenia odżywiania (takie jak anoreksja czy bulimia),
 • problemy z agresywnym zachowaniem,
 • nagłe, niewytłumaczalne zmiany w zachowaniu (np. zawsze ciche i spokojne dziecko nagle zaczyna być bardzo pobudzone i aktywne),
 • podejrzenie nadużywania substancji psychoaktywnych lub np. telefonu.

Psychiatra dzieci i młodzieży w Toruniu w PsychoMedic to najlepszy wybór, gdy zależy Ci zarówno na czasie, jak i rzetelnej diagnozie. Nasi Specjaliści mają wieloletnie doświadczenie, a Toruń to miasto, w którym możemy zaproponować szybki termin wizyty.

Psychiatra dziecięcy w Toruniu – jak przebiega wizyta?

Psychiatra dla dzieci i młodzieży to lekarz. Tak, jak w przypadku większości specjalizacji, pierwsza wizyta będzie opierać się na dokładnym wywiadzie. Zazwyczaj podczas tej konsultacji psychiatra rozmawia zarówno z rodzicami, jak i z dzieckiem (jeśli jego wiek na to pozwala), dzięki czemu uzyskuje pełen obraz trudności, z którą mierzy się pociecha. Podczas zbierania wywiadu psychiatra może pytać nie tylko o objawy, ale i o styl życia rodziny czy o choroby występujące w rodzinnej historii medycznej.

Po zebraniu wywiadu i postawieniu diagnozy psychiatra tworzy i przedstawia opiekunom plan leczenia, który najczęściej obejmuje farmakoterapię oraz psychoterapię. Dobry psychiatra dziecięcy w Toruniu bierze bowiem pod uwagę że wiele problemów małego Pacjenta może wynikać z trudności, które powinny być omawiane z profesjonalnym psychoterapeutą. Terapia lekami oraz psychoterapia uzupełniają się, dając wspólnie najlepsze efekty. Obrazują to wyniki licznych, polskich oraz zagranicznych badań.

W niektórych przypadkach psychiatra młodzieżowy może także zaproponować wizytę u innego fachowcy, np. dietetyka czy endokrynologa, lub zaproponować bardziej rozbudowaną diagnozę trudności, np. w kierunku ADHD u dzieci. Zaburzenia neurorozwojowe diagnozowane są w trakcie cyklu kilku wizyt u psychologa-diagnosty i psychiatry.

Dobry psychiatra dla młodzieży w Toruniu wsparciem dla całej rodziny

Warto pamiętać, że trudności dziecka mają wpływ na całą rodzinę. Często takie problemy wiążą się z napięciami, które pojawiają się w domu, chociażby między rodzicami. To ważne, by jak najszybciej zaopiekować się małym Pacjentem i współpracować z doświadczonymi specjalistami zdrowia psychicznego. Dzięki temu nie tylko dziecko wróci do równowagi, ale również poprawi się rodzinna atmosfera.

Jeśli psychiatra dzieci w Toruniu zauważy taką potrzebę, może również zaproponować różne formy pomocy całej rodzinie. Może to być chociażby terapia systemowa, trening umiejętności społecznych dla dziecka, terapia indywidualna dla rodziców lub trening wychowawczy. 

Psychiatra to sprzymierzeniec Rodziców. Nigdy nie oceniamy, lecz staramy się stworzyć jak najdokładniejszy obraz funkcjonowania rodziny, by dopasować formy pomocy dla dziecka.

Dlaczego warto nam zaufać?

Jeśli obawiasz się o stan psychiczny Twojego dziecka, najlepszy adres to psychiatra dzieci (Toruń).

Dlaczego psychiatra dzieci i młodzieży w PsychoMedic jest wart zaufania?

 • Oferujemy profesjonalną diagnozę zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży i leczenie w postaci farmakoterapii oraz/lub psychoterapii. Przeprowadzamy Pacjentów przez cały proces walki z kryzysem psychicznym.
 • Staramy się zapewnić jak najszybsze terminy wizyt, żeby Twoje dziecko nie musiało czekać w kolejce do Specjalisty. Zazwyczaj oferujemy konsultację w ciągu kilku dni od kontaktu z nami.
 • Zawsze pomagamy kompleksowo – jeśli psychiatra dziecięcy w Toruniu zauważy, że Twoja pociecha potrzebuje konsultacji z innym Specjalistą, otrzymasz skierowanie do dobrego fachowca.

Zapraszamy!