Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsycholog Katowice

Psycholog Katowice

Pomoc psychologiczna – porady psychologa Katowice

UMÓW SIĘ ONLINE NA WIZYTĘ LUB ZADZWOŃ 32 555 04 04

Czasami w życiu dzieje się coś trudnego, co przynosi ból, wywołuje lęk albo przytłacza. Takie sytuacja zdarzają się każdemu z nas — to rozstania i rozwody, utrata pracy, śmierć kogoś bliskiego, poważna choroba. Silnie stresujące wydarzenia mogą prowadzić do kryzysu psychicznego, który negatywnie wpływa na codzienne funkcjonowanie w domu, miejscu pracy, a także odbija się na kontaktach społecznych. W tych trudnych chwilach czujemy się pozbawieni sił i motywacji do działania, ale nie musimy przechodzić przez takie trudności w pojedynkę. Z każdej, nawet najczarniejszej sytuacji, można znaleźć wyjście. Profesjonalna pomoc psychologiczna to kluczowy krok w drodze ku odzyskaniu radości i satysfakcji z życia.

Poradnia psychologiczna PsychoMedic: doświadczony psycholog w Katowicach

Wiemy, jak ważne jest profesjonalne wsparcie, kiedy codzienność przytłacza, dlatego stworzyliśmy miejsce, w którym dyżuruje doświadczony psycholog. Katowice to jedna z lokalizacji poradni PsychoMedic, w których oferujemy pomoc psychologiczną oraz psychiatryczną. Nadrzędnym celem naszej działalności jest wsparcie wszystkich osób, które tego potrzebują — oferujemy m.in. konsultacje z psychologami i psychiatrami oraz krótko- i długoterminowe terapie prowadzone przez psychoterapeutów. Najlepszym dowodem wysokiej jakości naszych usług są pozytywne opinie i polecenia od naszych Pacjentów, jak również wyróżnienia i nagrody, które otrzymaliśmy w ciągu lat naszej działalności.

Tym, co nas wyróżnia, jest także wieloletnie doświadczenie w pomocy Pacjentom oraz wielospecjalistyczny profil naszej Kliniki, dzięki czemu możemy zapewnić każdemu kompleksową opiekę – zarówno w formie stacjonarnej, jak i online. Jesteśmy polskimi pionierami w telewizytach oraz konsultacjach przez Internet: to usługi, z jakimi jako jedni z nielicznych wyszliśmy do naszych Klientów już wiele lat temu, na długo przed pandemią. Jeżeli więc szukasz poradni w Katowicach, gdzie przyjmie Cię dobry psycholog prywatnie, zdecydowanie dobrze trafiłeś/aś!

Psycholog Katowice – kiedy zgłosić się po pomoc?

Nie musisz przechodzić sam przez trudne wydarzenia w swoim życiu. W naszych poradniach pomagamy Pacjentom w każdym wieku (dzieciom, młodzieży, dorosłym oraz seniorom, oferujemy także pomoc psychologiczną dla par). Możesz zgłosić się po porady psychologiczne i wsparcie doświadczonego psychologa, gdy:

 • masz problemy ze snem, np. nie możesz zasnąć albo wybudzasz się za wcześnie,
 • doświadczasz trudności w relacjach, np. z partnerem, dziećmi, współpracownikami,
 • nie umiesz odnaleźć się w nowej życiowej sytuacji,
 • doświadczyłeś/aś niedawno czegoś, co Cię zmieniło, lub czujesz, że nadal trudno Ci uporać się ze skutkami traumatycznych doświadczeń z przeszłości,
 • rozstajesz się albo rozwodzisz i czujesz, że nie chcesz być z tym sam/sama,
 • czujesz, że życie straciło dla Ciebie sens,
 • doświadczasz silnych lęków albo obniżonego nastroju już od jakiegoś czasu,
 • dokuczają Ci zaburzenia łaknienia,
 • nic Cię nie cieszy i nie masz na nic energii.

Jak pomagamy?

W naszej ofercie znajdują się usługi z zakresu diagnozy psychologicznej – m.in. w kierunku spektrum autyzmu, ADHD, zaburzeń osobowości i innych trudności psychicznych. Oprócz tego nasi psycholodzy udzielają wsparcia w formie dostosowanej do potrzeb Pacjenta i problemu, z jakim ten się zgłasza:

Pomoc psychologiczna / interwencja kryzysowa

Profesjonalna konsultacja psychologiczna pomaga wrócić do życiowej równowagi i odzyskać siły. Kontakt z psychologiem ułatwia odnalezienie się w nowych sytuacjach i przejście przez trudne momenty w życiu. Dzięki odpowiedniemu wsparciu, Pacjenci nie tylko czują się bezpieczniej w „tu i teraz”, ale uczą się również, jak radzić sobie z trudnymi doświadczeniami w przyszłości.

Porady psychologiczne

Każdy z nas doświadcza takich sytuacji, kiedy nie wiemy, jaką decyzję podjąć i jaką drogą podążać. Psycholog może pomóc również wtedy, gdy znajdujesz się w trudnym położeniu rodzinnym lub zawodowym i potrzebujesz wsparcia oraz profesjonalnej porady, jak postąpić, aby nie skrzywdzić siebie ani innych.

Psychoterapia

Spotkania z psychologiem zazwyczaj są krótkoterminowe i koncentrują się wokół konkretnego problemu. Jeśli zależy Ci na dłuższym wsparciu oraz rozmowie ze Specjalistą zdrowia psychicznego o wielu aspektach Twojego życia, warto pomyśleć o podjęciu psychoterapii.

W ofercie naszej poradni psychologicznej w Katowicach znajduje się długoterminowa, profesjonalna psychoterapia. To dłuższy proces, obejmujący od kilkunastu do kilkudziesięciu spotkań, skierowany do osób, które:

 • doświadczają konkretnych trudności psychicznych, np. mają zdiagnozowaną depresję lub zaburzenia lękowe,
 • chcą pracować nad sobą i podnieść jakość swojego życia poprzez poznanie siebie, swojej osobowości i motywów, jakie rządzą ich postępowaniem,
 • potrzebują długoterminowego wsparcia, aby przepracować doświadczane problemy.

Nie każdy psycholog jest psychoterapeutą. Aby prowadzić długoterminową psychoterapię, należy ukończyć dodatkowe, 4-letnie studia, ale w PsychoMedic w Katowicach wszyscy Specjaliści udzielający wsparcia psychologicznego są również wykwalifikowanymi, doświadczonymi terapeutami. Dzięki temu – jeśli psycholog uzna, że długoterminowa psychoterapia będzie dla Ciebie najodpowiedniejszą formą pomocy — otrzymasz ją bez konieczności zmiany Specjalisty albo placówki.

Szybka pomoc psychologiczna w Katowicach

Z troską o swoje zdrowie psychiczne nie warto zwlekać: dlatego nasza klinika jest czynna 7 dni w tygodniu, i zawsze dyżuruje w niej doświadczony psycholog. Katowice to adres, gdzie możesz liczyć na naszą profesjonalną pomoc w szybkim terminie. Dbamy o to, żeby dla każdego Pacjenta znaleźć dogodny termin, a zazwyczaj jesteśmy w stanie zaproponować konsultację psychologiczną jeszcze tego samego dnia.

Wizytę możesz umówić online – korzystając z wyszukiwarki na górze lub na dole strony – lub telefonicznie, kontaktując się z Działem Obsługi Pacjenta, który zawsze chętnie odpowie także na Państwa pytania oraz wątpliwości.

Zapraszamy do kontaktu!

UMÓW SIĘ ONLINE NA WIZYTĘ LUB ZADZWOŃ 32 555 04 04mgr Lidia Karasiewicz
Zadzwoń

mgr Lidia Karasiewicz
Zadzwoń

Konsultacja Psychologiczna, Psychoterapia

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Zajmuje się psychoterapią indywidualną dorosłych i młodzieży od 14 r.ż., a także par i rodzin. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej z pacjentami cierpiącymi na depresję, zaburzenia osobowości, nerwicę, chorobę afektywną dwubiegunową, zaburzenia lękowe, zaburzenia nastroju, reakcji na ciężki stres, zaburzeń adaptacyjnych, zaburzeń pod postacią somatyczną.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Barbara Goner
Zadzwoń

mgr Barbara Goner
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, Psychoterapia

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Tatiana Szostok
Zadzwoń

mgr Tatiana Szostok
Zadzwoń

Konsultacja Psychologiczna, Psychoterapia Dorosłych

Psycholog, psychoterapeuta osób dorosłych oraz par pracujący w nurcie poznawczo-behawioralnym. Specjalizuje się w psychoterapii indywidualnej dorosłych w zakresie różnorodnych problemów natury psychicznej m.in. zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych, problemów ze snem, problemów adaptacyjnych związanych ze stresem oraz pracuje z osobami poszukującymi pomocy w radzeniu sobie z trudnościami życiowymi lub poszukującymi dla siebie najlepszej ścieżki rozwoju. Pracuje również jako psycholog diagnosta przeprowadzając diagnozy psychologiczne obejmujące ocenę stanu psychologicznego, w tym m. innymi ocenę poziomu intelektualnego, poziomu dojrzałości społecznej i emocjonalnej.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Bożena Waluś
Zadzwoń

mgr Bożena Waluś
Zadzwoń

Konsultacja Psychologiczna, Psychoterapia

Psycholog/psychoterapeuta poznawczo - behawioralny młodzieży od 14 r.ż. oraz osób dorosłych, wykładowca akademicki w WSB w Gliwicach. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Pracuje z osobami dorosłymi i młodzieżą, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, mają problemy w relacjach interpersonalnych, żyją pod wpływem silnego stresu lub cierpią z powodu zaburzeń lękowych, nastroju (depresja) oraz zaburzeń osobowości. Wspiera osoby, które poszukują nowych dróg rozwoju i pragną lepiej poznać siebie. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów PTTPB.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Elżbieta Lorenc
Zadzwoń

mgr Elżbieta Lorenc
Zadzwoń

Diagnoza i konsultacja psychologiczna, Psychoterapia osób dorosłych

Psycholog diagnosta, psychoterapeutka pracująca w nurcie poznawczo-behawioralnym. Prowadzi diagnozę funkcji poznawczych, intelektu, osobowości, zaburzeń depresyjnych i lękowych, zaburzeń neurorozwojowych (spektrum autyzmu, ADHD/ADD) u osób dorosłych. Konsultuje psychologicznie i prowadzi psychoterapię dla osób dorosłych doświadczających: zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych (w tym fobii czy napadów paniki), zaburzeń neurorozwojowych, zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych, zaburzeń psychotycznych, zaburzeń osobowości, zaburzeń zachowania, bycia DDA, zaburzeń związanych z odczuwaniem stresu, doświadczeniem kryzysu, PTSD, zaburzeń snu, problemów psychicznych w przebiegu ciąży i połogu, zaburzeń pamięci, problemów psychicznych wieku podeszłego oraz osób podejmujących próby samobójcze czy dokonujących samouszkodzeń.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Marta Surowiec
Zadzwoń

mgr Marta Surowiec
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, Psychoterapia

Psycholog, psychoterapeuta z ponad 16-letnim doświadczeniem. Pracuje w nurcie psychoterapii psychodynamiczej, korzystając niejednokrotnie z technik zaczerpniętych z innych perspektyw psychoterapeutycznych. Specjalizuje się w pracy z pacjentami z depresją, nerwicą i zaburzeniami osobowości.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Alina Choteborska
Zadzwoń

mgr Alina Choteborska
Zadzwoń

Diagnoza psychologiczna

Psycholog kliniczny, certyfikowany psychoonkolog, psychoterapeuta osób dorosłych. Prowadzi terapię w nurcie poznawczo - behawioralnym.. Ukończyła całościowe szkolenie specjalizacyjne podyplomowe z Psychologii Klinicznej. Certyfikowany psychoonkolog Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego. Posiada kwalifikacje w zakresie Diagnozy i Terapii Neuropsychologicznej wydane przez Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie oraz doświadczenie w zakresie diagnostyki psychologicznej oraz w pracy z pacjentami z zaburzeniami adaptacyjnymi.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Lucyna Bałazy
Zadzwoń

mgr Lucyna Bałazy
Zadzwoń

Diagnoza całościowych zaburzeń rozwojowych, psychoterapia dzieci i dorosłych

Psycholog dzieci od 2 r.ż., młodzieży i dorosłych. Diagnosta całościowych zaburzeń rozwojowych. Psycholog o specjalności: psychologia kliniczna oraz psychologia pracy. Ukończyła 4-letnie szkolenie z zakresu psychoterapii w nurtach: terapii systemowej pracy z rodziną, terapii pracy z ciałem, terapii ericksonowskiej, oraz licznych kurów szkoleniowych z zakresu psychoterapii i diagnozy psychologicznej. Ponad 20-lat praktyki zarówno w obszarze diagnostyki psychologicznej dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych (testy diagnozy neuropsychologicznej, testy osobowości, predyspozycji zawodowych), jak i w obszarze pracy psychoterapeutycznej (dzieci /młodzież /osoby dorosłe).

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Aleksandra Kupczyk
Zadzwoń

mgr Aleksandra Kupczyk
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, psychoterapia, diagnoza dzieci, młodzież i dorośl

Psycholog, psycholog diagnosta, psychoterapeuta dzieci od 10 r.ż., młodzieży oraz dorosłych. Konsultuje pacjentów od 2012 roku. W pracy najważniejsze jest dla niej bycie otwartym na drugiego człowieka i jego problemy.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Łukasz Krawczyk
Zadzwoń

mgr Łukasz Krawczyk
Zadzwoń

Konsultacja Psychologiczna, Psychoterapia

Psycholog, psychoterapeuta, certyfikowany specjalista psychoterapii, trener warsztatu umiejętności psychospołecznych. Pracuje z osobami dorosłymi. Obszary pomocy terapeutycznej: zaburzenia nerwicowe i osobowości, zaburzenia lękowe, depresyjne, kryzysy adaptacyjne i rozwojowe, trudności w relacjach. Swoją pracę psychoterapeutyczną poddaje regularnej superwizji.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Anna Pokorny
Zadzwoń

mgr Anna Pokorny
Zadzwoń

Konsultacja Psychologiczna, Psychoterapia

Psycholog, psychoterapeuta z ponad 14 letnim doświadczeniem w pracy z pacjentami doświadczającymi problemów ze zdrowiem psychicznym. Posiada doświadczenie w zakresie diagnozy psychologicznej, psychoterapii, interwencji kryzysowej. Pracuje w nurcie psychoterapii integracyjnej starając się optymalnie dobierać strategie i metody postępowania do potrzeb pacjenta oraz jego systemu rodzinnego, uwzględniając jednocześnie specyfikę zgłaszanych problemów. Na co dzień prowadzi zajęcia psychoterapeutyczne i psychoedukacyjne dla osób zmagających się z chorobą afektywną dwubiegunową, depresją, zaburzeniami osobowości. Zajmuje się również wsparciem dla rodzin osób chorujących psychicznie.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Paulina Psonak
Zadzwoń

mgr Paulina Psonak
Zadzwoń

Konsultacja Psychologiczna, Psychoterapia, Diagnoza psychologiczna

Psycholog diagnosta, Psychoterapeutka. Diagnozuje i konsultuje osoby dorosłe. Absolwentka psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz psychoterapeutka psychodynamiczna w trakcie 4-letniego specjalistycznego szkolenia w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Zajmuje się prowadzeniem psychoterapii indywidualnej dorosłych w zakresie różnorodnych problemów natury psychicznej m.in. zaburzenia nastroju, lękowe, osobowości, związane ze stresem, a także realizacją konsultacji oraz diagnoz psychologicznych, neuropsychologicznych oraz ADHD.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Katarzyna Kosmala-Czingon
Zadzwoń

mgr Katarzyna Kosmala-Czingon
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, psychoterapia młodzież od 16 r.ż. oraz dorosłych

Psycholog, psychoterapeuta, diagnosta osób dorosłych oraz młodzieży od 16 r.ż. Prowadzi także terapię par oraz rodzin.  Pracuje w nurtach psychodynamicznym oraz systemowym.  Udziela wsparcia osobom zmagającym się m. in. z zaburzeniami: psychotycznymi, lękowymi, nastroju, osobowości. Pomaga pacjentom chorującym na schizofrenię oraz chorobę afektywną dwubiegunową.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW


dr n.med. Jakub Sienkiewicz

Henryka 2020-10-21

Prawdziwy specjalista niezwykle konkretny uprzejmy i życzliwy człowiek, profesjonalista w każdym calu. Od 6 lat mam problem z poruszaniem się i z równowagą jako pierwszy Pan Doktor postawił dja...


dr Krzysztof Kiełkiewicz

Tomasz 2021-11-01

Oceniam na 5


lek. Małgorzata Buna

Edyta 2022-06-06

Pani Doktor ze spokojem mnie wysłuchała co było dla mnie bardzo ważne jako że to była moja pierwsza wizyta kiedykolwiek w sprawie mojego zdrowia psychicznego. Po spotkaniu poczułam się zaopiek...