7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsycholog dzieci i młodzieży Bydgoszcz

Psycholog dzieci i młodzieży Bydgoszcz

Centrum terapii dzieci i młodzieży Bydgoszcz
– skorzystaj z kompleksowego wsparcia doświadczonych Specjalistów w Klinice PsychoMedic

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ PRZEZ INTERNET LUB ZADZWOŃ: 799-399-499

Młodzi ludzie już od bardzo wczesnych lat mogą zmagać się z problemami natury psychicznej i nie wiedzieć, jak sobie z nimi radzić samodzielnie. Nadmierna nieśmiałość, różnego rodzaju lęki, nieumiejętność nawiązywania relacji – to tylko niektóre przykłady trudności, z którymi może się mierzyć młody człowiek. Kiedy rodzice zauważają, że z ich dzieckiem dzieje się coś niedobrego, niejednokrotnie nie wiedzą, jak powinni się zachować i w jaki sposób rozmawiać ze swoją pociechą. W takiej sytuacji nieocenioną pomocą może okazać się psycholog dzieci i młodzieży.

Doświadczony Specjalista będzie wiedział, jak przeprowadzić rozmowę z dzieckiem tak, aby skutecznie dotrzeć do źródeł problemu. W razie potrzeby, w naszych poradniach przeprowadzana jest profesjonalna diagnoza psychologiczna, która pozwala precyzyjnie ustalić, z jakiego rodzaju trudnościami zmaga się mały Pacjent i jakiego rodzaju wsparcia najbardziej potrzebuje.

PsychoMedic to sieć klinik psychologiczno-psychiatrycznych, w których od lat za cel stawiamy sobie skuteczne wspieranie osób doświadczających różnego rodzaju problemów psychicznych. Naszych Pacjentów otaczamy kompleksowym wsparciem, a oferowaną pomoc dostosowujemy zawsze do ich indywidualnych potrzeb. We wszystkich naszych placówkach przyjmują doświadczeni Specjaliści, w tym również psychiatra oraz psycholog dziecięcy. Bydgoszcz to kolejne już miejsce na mapie Polski (po Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Krakowie i innych), w którym mogą Państwo skorzystać z naszych usług stacjonarnie.

Prowadzone przez nas centrum terapii dzieci i młodzieży oferuje bardzo szeroki zakres usług – od wszechstronnej diagnozy problemów psychicznych, poprzez konsultacje i treningi wychowawcze dla rodziców, aż po profesjonalną psychoterapię dedykowaną dzieciom. Wychodząc naprzeciw potrzebom tych z Państwa, którzy nie mają możliwości, aby odwiedzić nas osobiście – działamy również w komfortowej formule online i telefonicznej.

Kiedy psycholog dzieci i młodzieży może być szczególnie pomocny?

Zdarza się, że dorośli bagatelizują problemy dzieci. Nawet jeśli zauważają, że ich pociecha zaczęła zachowywać się inaczej, ma kłopoty w szkole albo chodzi przygnębiona – mają nadzieję, że to chwilowe, albo że dziecko z tego „wyrośnie”. Tymczasem zarówno dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, jak i młodzież w wieku licealnym, narażona jest nieraz na trudności lub wyzwania, które mogą ich przerastać. Warto pamiętać, że dziecięca psychika dopiero się kształtuje, przez co jest o wiele bardziej wrażliwa i mniej odporna na kryzysy. Właśnie z tego powodu, dziecko lub nastolatek ma zazwyczaj znacznie mniejszą niż dorosły zdolność do samodzielnego „przepracowywania” trudnych życiowych doświadczeń.

Jeśli zauważasz, że z Twoją pociechą dzieje się coś niepokojącego, a jednocześnie nie wiesz, jak interpretować te sygnały – dobrym pomysłem może okazać się wizyta u profesjonalisty. Psycholog dzieci i młodzieży to osoba, która będzie wiedziała, jak porozmawiać z młodym człowiekiem, a także jak udzielić mu niezbędnego wsparcia.

Na jakie objawy warto zwrócić szczególną uwagę? Psycholog dziecięcy może być pomocny zwłaszcza w sytuacji, gdy Twoje dziecko:

  • Jest nieustannie rozkojarzone, ma problemy z koncentracją uwagi i/lub pamięcią;
  • Z dnia na dzień zmieniło swoje zachowanie (np. stało się apatyczne i wycofane lub przeciwnie – nadmiernie pobudzone czy nerwowe);
  • Jest agresywne – zarówno w stosunku do otoczenia, jak i wobec samego siebie;
  • Przejawia trudności w nawiązywaniu relacji z innymi;
  • Ma niskie poczucie wartości, nie wierzy w swoje siły;
  • Cierpi na bezsenność lub innego rodzaju problemy ze snem;
  • Jest długotrwale przygnębione, nic go nie cieszy;
  • Doświadcza objawów ze strony ciała, których przyczyn nie są w stanie wyjaśnić lekarze;
  • Doświadcza stanów lękowych, napadów paniki, ma objawy fobii.

Psycholog dziecięcy w Bydgoszczy – pierwsza wizyta

Zdajemy sobie sprawę, że pierwsza wizyta u psychologa – zarówno dla dziecka, jak i dla osoby dorosłej – może być stresującym wydarzeniem. W PsychoMedic dokładamy wszelkich starań, aby nasi Pacjenci, niezależnie od wieku i doświadczanego problemu, czuli się przede wszystkim komfortowo i bezpiecznie.

W przypadku, gdy pomocy potrzebuje młody człowiek (dziecko lub nastolatek), na pierwszą wizytę są zazwyczaj zapraszani są wyłącznie rodzice. Psycholog dziecięcy pyta wówczas szczegółowo o zakres i charakter problemów, z jakimi mierzy się dziecko, a także o ewentualną wcześniejszą historię jego leczenia psychologiczno-psychiatrycznego. Na kolejne spotkanie nasz psycholog dzieci i młodzieży zaprasza już dziecko.

Psycholog dzieci Bydgoszcz: profesjonalne centrum terapii dzieci i młodzieży

W bydgoskim oddziale PsychoMedic udzielamy wsparcia psychologicznego dzieciom już od pierwszych lat życia aż do pełnoletniości. Każdy zatrudniony u nas psycholog dzieci i młodzieży posiada wysokie i stale poszerzane kompetencje, a także wieloletnie doświadczenie w pomocy najmłodszym.

Oferujemy:


Konsultacje psychologiczne dla dzieci w Bydgoszczy

Psycholog dzieci i młodzieży Bydgoszcz

Realizowane w postaci pojedynczych porad lub regularnych wizyt, w zależności od potrzeb dziecka i jego opiekunów. Z takich konsultacji warto skorzystać zawsze wtedy, gdy nie jesteśmy pewni, co dzieje się z dzieckiem i w jaki sposób mu pomóc. W zależności od rodzaju i skali problemu, psycholog może skierować małego Pacjenta na profesjonalną, krótko- lub długoterminową psychoterapię dziecięcą.


Całościową diagnozę psychologiczną dziecka

Diagnozy nakierowane na rozpoznanie lub wykluczenie u dziecka szeregu problemów i zaburzeń psychicznych: między innymi autyzmu, zespołu Aspergera, ADHD, obniżonego poziomu inteligencji. W PsychoMedic diagnozy realizowane są w ciągu 5-6 spotkań, zawsze przez co najmniej dwóch Ekspertów: psychologa-diagnostę oraz psychiatrę. Cykl spotkań kończy się wystawieniem profesjonalnej opinii psychologiczno-psychiatrycznej, honorowanej przez państwowe ośrodki i komisje.


Treningi wychowawcze dla rodziców

Są to spotkania psychologa z rodzicami lub opiekunami dziecka, mające na celu wzmocnienie i usprawnienie procesu terapeutycznego pociechy. Można również z nich skorzystać wtedy, gdy dziecko nie zgadza się na spotkanie z psychologiem lub gdy doświadczacie Państwo niepewności, jak postępować z dzieckiem i jak pogłębić swoją relację z nim. Rodzice uczą się na treningu wychowawczym między innymi tego, jak prawidłowo komunikować się ze swoją pociechami, a także – jak jeszcze skuteczniej wspierać je w doświadczanych problemach.


Konsultacje z psychiatrą dzieci i młodzieży

Jeśli zajdzie taka potrzeba i psycholog prowadzący terapię dziecka uzna, że warto byłoby, aby małego Pacjenta skonsultował również psychiatra dziecięcy – mogą Państwo szybko i wygodnie umówić taką wizytę w naszym ośrodku. Wszyscy psychologowie i psychiatrzy dziecięcy zatrudnieni w PsychoMedic ściśle ze sobą współpracują, co czyni cały proces leczenia znacznie efektywniejszym.

Zapraszamy do kontaktu!

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW W BYDGOSZCZY

lek. Józefowicz Olga

Rafał Ś. 2023-05-31

Oceniam na 5

mgr Czesnoić Paulina

Julia 2023-05-31

Oceniam na 5

lek. Danielska Marta

Joanna 2023-06-02

Oceniam na 5