Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsycholog dzieci i młodzieży Bydgoszcz

Psycholog dzieci i młodzieży Bydgoszcz

Centrum terapii dzieci i młodzieży Bydgoszcz
– skorzystaj z kompleksowego wsparcia doświadczonych Specjalistów w Klinice PsychoMedic

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ PRZEZ INTERNET LUB ZADZWOŃ: 799-399-499

Młodzi ludzie już od bardzo wczesnych lat mogą zmagać się z problemami natury psychicznej i nie wiedzieć, jak sobie z nimi radzić samodzielnie. Nadmierna nieśmiałość, różnego rodzaju lęki, nieumiejętność nawiązywania relacji – to tylko niektóre przykłady trudności, z którymi może się mierzyć młody człowiek. Kiedy rodzice zauważają, że z ich dzieckiem dzieje się coś niedobrego, niejednokrotnie nie wiedzą, jak powinni się zachować i w jaki sposób rozmawiać ze swoją pociechą. W takiej sytuacji nieocenioną pomocą może okazać się psycholog dzieci i młodzieży.

Doświadczony Specjalista będzie wiedział, jak przeprowadzić rozmowę z dzieckiem tak, aby skutecznie dotrzeć do źródeł problemu. W razie potrzeby, w naszych poradniach przeprowadzana jest profesjonalna diagnoza psychologiczna, która pozwala precyzyjnie ustalić, z jakiego rodzaju trudnościami zmaga się mały Pacjent i jakiego rodzaju wsparcia najbardziej potrzebuje.

PsychoMedic to sieć klinik psychologiczno-psychiatrycznych, w których od lat za cel stawiamy sobie skuteczne wspieranie osób doświadczających różnego rodzaju problemów psychicznych. Naszych Pacjentów otaczamy kompleksowym wsparciem, a oferowaną pomoc dostosowujemy zawsze do ich indywidualnych potrzeb. We wszystkich naszych placówkach przyjmują doświadczeni Specjaliści, w tym również psychiatra oraz psycholog dziecięcy. Bydgoszcz to kolejne już miejsce na mapie Polski (po Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Krakowie i innych), w którym mogą Państwo skorzystać z naszych usług stacjonarnie.

Prowadzone przez nas centrum terapii dzieci i młodzieży oferuje bardzo szeroki zakres usług – od wszechstronnej diagnozy problemów psychicznych, poprzez konsultacje i treningi wychowawcze dla rodziców, aż po profesjonalną psychoterapię dedykowaną dzieciom. Wychodząc naprzeciw potrzebom tych z Państwa, którzy nie mają możliwości, aby odwiedzić nas osobiście – działamy również w komfortowej formule online i telefonicznej.

Kiedy psycholog dzieci i młodzieży może być szczególnie pomocny?

Zdarza się, że dorośli bagatelizują problemy dzieci. Nawet jeśli zauważają, że ich pociecha zaczęła zachowywać się inaczej, ma kłopoty w szkole albo chodzi przygnębiona – mają nadzieję, że to chwilowe, albo że dziecko z tego „wyrośnie”. Tymczasem zarówno dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, jak i młodzież w wieku licealnym, narażona jest nieraz na trudności lub wyzwania, które mogą ich przerastać. Warto pamiętać, że dziecięca psychika dopiero się kształtuje, przez co jest o wiele bardziej wrażliwa i mniej odporna na kryzysy. Właśnie z tego powodu, dziecko lub nastolatek ma zazwyczaj znacznie mniejszą niż dorosły zdolność do samodzielnego „przepracowywania” trudnych życiowych doświadczeń.

Jeśli zauważasz, że z Twoją pociechą dzieje się coś niepokojącego, a jednocześnie nie wiesz, jak interpretować te sygnały – dobrym pomysłem może okazać się wizyta u profesjonalisty. Psycholog dzieci i młodzieży to osoba, która będzie wiedziała, jak porozmawiać z młodym człowiekiem, a także jak udzielić mu niezbędnego wsparcia.

Na jakie objawy warto zwrócić szczególną uwagę? Psycholog dziecięcy może być pomocny zwłaszcza w sytuacji, gdy Twoje dziecko:

  • Jest nieustannie rozkojarzone, ma problemy z koncentracją uwagi i/lub pamięcią;
  • Z dnia na dzień zmieniło swoje zachowanie (np. stało się apatyczne i wycofane lub przeciwnie – nadmiernie pobudzone czy nerwowe);
  • Jest agresywne – zarówno w stosunku do otoczenia, jak i wobec samego siebie;
  • Przejawia trudności w nawiązywaniu relacji z innymi;
  • Ma niskie poczucie wartości, nie wierzy w swoje siły;
  • Cierpi na bezsenność lub innego rodzaju problemy ze snem;
  • Jest długotrwale przygnębione, nic go nie cieszy;
  • Doświadcza objawów ze strony ciała, których przyczyn nie są w stanie wyjaśnić lekarze;
  • Doświadcza stanów lękowych, napadów paniki, ma objawy fobii.

Psycholog dziecięcy w Bydgoszczy – pierwsza wizyta

Zdajemy sobie sprawę, że pierwsza wizyta u psychologa – zarówno dla dziecka, jak i dla osoby dorosłej – może być stresującym wydarzeniem. W PsychoMedic dokładamy wszelkich starań, aby nasi Pacjenci, niezależnie od wieku i doświadczanego problemu, czuli się przede wszystkim komfortowo i bezpiecznie.

W przypadku, gdy pomocy potrzebuje młody człowiek (dziecko lub nastolatek), na pierwszą wizytę są zazwyczaj zapraszani są wyłącznie rodzice. Psycholog dziecięcy pyta wówczas szczegółowo o zakres i charakter problemów, z jakimi mierzy się dziecko, a także o ewentualną wcześniejszą historię jego leczenia psychologiczno-psychiatrycznego. Na kolejne spotkanie nasz psycholog dzieci i młodzieży zaprasza już dziecko.

Psycholog dzieci Bydgoszcz: profesjonalne centrum terapii dzieci i młodzieży

W bydgoskim oddziale PsychoMedic udzielamy wsparcia psychologicznego dzieciom już od pierwszych lat życia aż do pełnoletniości. Każdy zatrudniony u nas psycholog dzieci i młodzieży posiada wysokie i stale poszerzane kompetencje, a także wieloletnie doświadczenie w pomocy najmłodszym.

Oferujemy:


Konsultacje psychologiczne dla dzieci w Bydgoszczy

Psycholog dzieci i młodzieży Bydgoszcz

Realizowane w postaci pojedynczych porad lub regularnych wizyt, w zależności od potrzeb dziecka i jego opiekunów. Z takich konsultacji warto skorzystać zawsze wtedy, gdy nie jesteśmy pewni, co dzieje się z dzieckiem i w jaki sposób mu pomóc. W zależności od rodzaju i skali problemu, psycholog może skierować małego Pacjenta na profesjonalną, krótko- lub długoterminową psychoterapię dziecięcą.


Całościową diagnozę psychologiczną dziecka

Diagnozy nakierowane na rozpoznanie lub wykluczenie u dziecka szeregu problemów i zaburzeń psychicznych: między innymi autyzmu, zespołu Aspergera, ADHD, obniżonego poziomu inteligencji. W PsychoMedic diagnozy realizowane są w ciągu 5-6 spotkań, zawsze przez co najmniej dwóch Ekspertów: psychologa-diagnostę oraz psychiatrę. Cykl spotkań kończy się wystawieniem profesjonalnej opinii psychologiczno-psychiatrycznej, honorowanej przez państwowe ośrodki i komisje.


Treningi wychowawcze dla rodziców

Są to spotkania psychologa z rodzicami lub opiekunami dziecka, mające na celu wzmocnienie i usprawnienie procesu terapeutycznego pociechy. Można również z nich skorzystać wtedy, gdy dziecko nie zgadza się na spotkanie z psychologiem lub gdy doświadczacie Państwo niepewności, jak postępować z dzieckiem i jak pogłębić swoją relację z nim. Rodzice uczą się na treningu wychowawczym między innymi tego, jak prawidłowo komunikować się ze swoją pociechami, a także – jak jeszcze skuteczniej wspierać je w doświadczanych problemach.


Konsultacje z psychiatrą dzieci i młodzieży

Jeśli zajdzie taka potrzeba i psycholog prowadzący terapię dziecka uzna, że warto byłoby, aby małego Pacjenta skonsultował również psychiatra dziecięcy – mogą Państwo szybko i wygodnie umówić taką wizytę w naszym ośrodku. Wszyscy psychologowie i psychiatrzy dziecięcy zatrudnieni w PsychoMedic ściśle ze sobą współpracują, co czyni cały proces leczenia znacznie efektywniejszym.

Zapraszamy do kontaktu!mgr Klaudia Durszewicz
Zadzwoń

mgr Klaudia Durszewicz
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna dzieci i młodzieży

Psycholog dziecięcy. Pracuje z dziećmi w wieku od 2,5 do 16 r.ż. Konsultuje pacjentów od 2016 roku. Najważniejszym elementem mojej pracy z pacjentami jest RELACJA oparta na zaufaniu, bezpieczeństwie i życzliwości. Stanowi ona fundament dalszej pracy, musi być solidna, aby budować na niej każde kolejne piętro naszego wewnętrznego domu. Pacjent jest budowniczym, rolą psychologa jest podanie pierwszej cegły.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Dworcowa 13, Bydgoszcz

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Agnieszka Rokita-Jendrzejewska
Zadzwoń

mgr Agnieszka Rokita-Jendrzejewska
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, psychoterapia, diagnoza psychologiczna dzieci, młod

Psycholog, psychoterapeuta, diagnosta dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Pracuje w nurcie poznawczo – behawioralnym. Konsultuje pacjentów od 2011 roku. Zrozumienie i empatia są tak samo istotne co wiedza i praktyka. Razem z moimi pacjentami wyznaczamy wspólny cel do którego dochodzimy.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Dworcowa 13, Bydgoszcz

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Elżbieta Izdebska
Zadzwoń

mgr Elżbieta Izdebska
Zadzwoń

Konsultacja Psychologiczna, Psychoterapia Dzieci i Młodzieży

Psycholog, psychoterapeuta dzieci. Pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym. Konsultuje pacjentów od 2016 roku. Kluczowym aspektem w mojej pracy jest relacja z drugą osobą. Korzystam z licznych narzędzi, które oferuje podejście poznawczo-behawioralne, zawsze jednak na pierwszym miejscu jest człowiek, a nie metoda.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Dworcowa 13, Bydgoszcz

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW W BYDGOSZCZY


lek. Magdalena Dmitruk

Szymon 2022-06-15

Oceniam na 5


lek. Beata Piekarska

Malgorzata 2022-04-11

Bardzo polecam ! Bardzo indywidualne podejście do pacjenta.


mgr Katarzyna Bogdańska

Weronika 2021-07-26

Oceniam na 5