7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychiatra dzieci i młodzieży Chorzów

Psychiatra dzieci i młodzieży Chorzów

Psychiatra dzieci i młodzieży w Chorzowie – kompleksowe wsparcie od najlepszych Specjalistów w Polsce

Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży ma wpływ na cały rozwój młodego człowieka. Dzieci i nastolatkowie niestety często nie wiedzą, jak radzić sobie z trudnościami natury psychicznej – wówczas to po stronie rodziców leży podjęcie decyzji o skorzystaniu ze wsparcia psychiatry dziecięcego. Chorzów to jedna z lokalizacji naszej placówki PsychoMedic, w której zrzeszamy najlepszych Specjalistów z całej Polski, mających wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pomocy dzieciom w każdym wieku.

W Chorzowie mogą Państwo skorzystać z szybkiej i kompleksowej pomocy w naszej klinice zlokalizowanej przy ulicy Bolesława Chrobrego 20. Nasi Specjaliści są również przygotowani do prowadzenia pełnowartościowych konsultacji w wygodnej formule online: przez Skype, telefon komórkowy lub stacjonarny. Dzięki formie online jesteśmy w stanie zapewnić ciągłość leczenia i pomóc wszystkim Pacjentom niezależnie od tego, gdzie aktualnie się znajdują.

Komu pomaga psychiatra dziecięcy w Chorzowie?

Psychiatra dzieci z PsychoMedic udziela wsparcia Pacjentom od pierwszych dni życia aż do uzyskania przez nie 18. roku życia. W przypadku ukończenia 18. roku życia zachęcamy do odbycia wizyty u psychiatry dla osób dorosłych.

Wizyta psychiatry dziecięcego w Chorzowie jest wskazana szczególnie wtedy, gdy:

 • dziecko zmaga się nieuzasadnionym lękiem, 
 • młody człowiek boryka się wahaniami nastroju,
 • ma nieprawidłową relację z jedzeniem,
 • doświadcza kryzysu życiowego – rozwodu rodziców, zmiany miejsca zamieszkania, zmiany szkoły, śmierci bliskiej osoby,
 • dziecko lub nastolatek ma problemy z koncentracją i nauką,
 • izoluje się od rówieśników, ma problemy z nawiązywaniem relacji,
 • przejawia objawy fobii szkolnej,
 • przejawia silne reakcje na stres,
 • młody człowiek przejawia nadmierną agresję w stosunku do samego siebie i/lub innych,
 • ma myśli samobójcze lub podejmuje próby samobójcze,
 • ma zdiagnozowane lub podejrzewane są u niego: zaburzenia ze spektrum autyzmu, zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi lub inne zaburzenia na tle psychicznym. 

Tak naprawdę każde objawy u dziecka lub nastolatka, które wzbudzają niepokój u opiekunów, są wskazaniem do wizyty u Specjalisty, jakim jest psychiatra dla dzieci / psychiatra młodzieżowy. 

Jak pomaga psychiatra dzieci i młodzieży (Chorzów)?

Każdy nasz psychiatra spełnia wszystkie te kryteria, jakimi powinien charakteryzować się dobry psychiatra dla młodzieży. W Chorzowie zrzeszamy Specjalistów, którzy mają wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zmagającymi się z różnego rodzaju trudnościami natury psychicznej. Nasi lekarze stale rozwijają także swoją wiedzę z zakresu najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych metod leczenia.

Całościowa diagnoza funkcjonalna

Nasz psychiatra we współpracy z psychologiem-diagnostą prowadzi całościową diagnozę dziecka w kierunku zaburzeń ze spektrum autyzmu, zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, a także diagnozę pozwalającą na ocenę inteligencji i funkcji poznawczych.

Po postawieniu diagnozy otaczamy opieką zarówno młodego Pacjenta, jak i jego bliskich. Każdy proces diagnostyczny kończy się wystawieniem zaleceń dla szkoły i opiekunów dziecka oraz wystawieniem opinii-diagnozy medycznej. Wystawiane przez nas dokumenty są honorowane przez wszelkiego rodzaju instytucje. W razie konieczności wystawiamy również zaświadczenia o aktualnym stanie zdrowia dziecka (tzw. przedłużenia diagnozy) oraz opinie dla komisji ds. orzekania o potrzebie kształcenia indywidualnego.

Terapia psychiatryczna dla dzieci i młodzieży w Chorzowie

Każdy psychiatra dla dzieci i młodzieży prowadzi terapię psychiatryczną, która opiera się na leczeniu farmakologicznym. Specjaliści z PsychoMedic wykorzystują wyłącznie bezpieczne, nieuzależniające i niedające uciążliwych skutków ubocznych leki. 

Nasi psychiatrzy nieustannie współpracują ze Specjalistami z innych dziedzin, dlatego jeżeli okaże się, że problem młodego człowieka wymaga wdrożenia psychoterapii, psychiatra pokieruje młodego Pacjenta do zaufanego psychoterapeuty dziecięcego z naszego zespołu. U nas uzyskasz niezbędne wsparcie w jednym miejscu i nie będziesz musiał(a) szukać Specjalisty na własną rękę. 

Obok leczenia farmakologicznego nasi Specjaliści mogą także zalecić udział w treningu umiejętności społecznych lub treningu zastępowania agresji

Jak wygląda pierwsza wizyta u psychiatry dzieci i młodzieży?

Pierwsza wizyta u psychiatry dziecięcego (Chorzów) naturalnie może wiązać się z wieloma emocjami, w tym także stresem i niepokojem. Nasz dobry psychiatra dziecięcy w Chorzowie dokłada jednak wszelkich starań, by zapewnić komfortową, bezpieczną i empatyczną atmosferę podczas każdej wizyty w gabinecie Specjalisty. 

W większości przypadków na pierwszą wizytę zapraszani są wyłącznie rodzice, chyba że Pacjentem jest nastolatek. W trakcie pierwszej wizyty rodzice są pytani o powód konsultacji, w tym objawy i niepokojące zachowania dziecka, ich nasilenie oraz częstotliwość. Na pierwszą wizytę warto również zabrać ze sobą dokumentację medyczną, zwłaszcza jeżeli dziecko wcześniej było już konsultowane przez specjalistów z dziedziny zdrowia psychicznego. 

Na kolejnej wizycie, w której uczestniczy już młody człowiek, przeprowadzane jest badanie, którego forma zależna jest od wieku Pacjenta. Badanie psychiatryczne w przypadku mniejszych dzieci będzie polegać na wspólnej zabawie, a w przypadku nastolatków, na zwykłej rozmowie na temat odczuwanych dolegliwości, ich nasilenia i wpływ na codzienne funkcjonowanie. Po postawieniu wstępnego rozpoznania Specjalista proponuje dalszą ścieżkę postępowania i otacza opieką zarówno dziecko, jak i jego najbliższych.

Pamiętaj, że nasi psychiatrzy nie oceniają problemów Twojego dziecka. Są oni po to, by udzielić mu odpowiedniego wsparcia, niezależnie od trudności, z jakimi się zmaga.

Aby umówić wizytę u psychiatry dla dzieci i młodzieży w Chorzowie wystarczy do nas zadzwonić pod numer 799-399-399 lub skorzystać z internetowego systemu umawiania wizyt znajdującego się na górze tej strony.

Zapraszamy!