Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychoterapeuta dzieci i młodzieży Łódź

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży Łódź

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży Łódź – szybkie terminy w rekomendowanym centrum zdrowia psychicznego. Zapisz się na wizytę online lub zadzwoń tel. 799-399-399

Wiemy, że rodzice – stając wobec konieczności znalezienia pomocy dla swojej pociechy – często czują się zagubieni. Nie wiedzą, gdzie i jak szukać, aby ich pociechę przyjął naprawdę dobry psychoterapeuta dziecięcy. Łódź jest lokalizacją dwóch placówek rekomendowanej sieci poradni zdrowia psychicznego PsychoMedic, gdzie od lat zrzeszamy najlepszych specjalistów od zdrowia psychicznego młodych ludzi. Serdecznie zapraszamy – zapewnimy Państwa dziecku kompleksowe wsparcie na najwyższym poziomie.

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży przyjmuje u nas codziennie, włącznie z weekendami. Oferujemy spotkania w formule online oraz w dwóch świetnie zlokalizowanych placówkach na mapie Łodzi – przy ul. Kościuszki oraz Armii Krajowej (Retkinia). W PsychoMedic zrzeszamy najlepszych specjalistów z całej Łodzi, dzięki czemu naszym kolejnym atutem są najszybsze w województwie terminy do psychologów dziecięcych (nawet na ten sam dzień). Pracujemy od rana do wieczora, tak, aby psychoterapeuta dziecięcy może spotykać się z Pacjentami w godzinach niekolidujących z obowiązkami szkolnymi czy zajęciami pozalekcyjnymi.

Psychoterapeuta dla dzieci Łódź – w czym i jak pomagamy?

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży Łódź PsychoMedic

Psychoterapeuta dla dzieci i młodzieży to specjalista, który ukończył studia wyższe i 4-letnie szkolenie podyplomowe przygotowujące do samodzielnego prowadzenia terapii. Podobnie, jak terapeuta osób dorosłych, psychoterapeuta dziecięcy dąży do poprawy samopoczucia i kondycji psychicznej dziecka, mając na względzie przede wszystkim dobro swojego Pacjenta. Terapia niezależnie od wieku pomaga lepiej rozumieć siebie oraz swój sposób myślenia i postępowania, a także budować poczucie własnej wartości. Podnosi kompetencje społeczne, uczy asertywności, szacunku do siebie i innych, czerpania i dawania w zdrowej relacji z drugim człowiekiem. W przypadku dzieci spotkania ze specjalistą są dodatkowo nakierowane na rozwiązanie konkretnych problemów dziecka, rozwój niezbędnych w życiu społecznym umiejętności i złagodzenie trudności psychicznych, których doświadcza. Dobry psychoterapeuta dziecięcy może pomóc młodemu człowiekowi m.in. w dostosowaniu się do wymagań stawianych przez szkołę, lepszemu radzeniu sobie ze stresem czy bezpiecznemu przejściu przez proces dojrzewania i sytuacje trudne, np. rozwód rodziców czy narodziny młodszego rodzeństwa.

Psychoterapeuta dla dzieci i młodzieży pomoże, jeżeli Państwa dziecko:

  • Miewa wahania nastroju, często jest smutne, płacze, wybucha złością;
  • Bywa agresywne w stosunku do siebie lub innych;
  • Ma trudności z nauką lub z odnalezieniem się w grupie rówieśniczej;
  • Na wiele sytuacji reaguje silnym lękiem, wycofuje się, jest niepewne siebie;
  • Ma zdiagnozowaną depresję lub inne trudności i zaburzenia psychiczne;
  • Znajduje się w sytuacji trudnej dla siebie zmiany – np. nie radzi sobie w nowej szkole lub  napiętej sytuacji rodzinnej;
  • Znajduje się w spektrum autyzmu. Mamy doświadczenie w długoterminowej terapii i wspieraniu rozwoju dzieci w spektrum już od najmłodszych lat życia, aż po dorosłość– podnieśliśmy już jakość życia setek młodych ludzi i ich rodzin.

Pomagamy kompleksowo dzieciom w każdym wieku

Nasz psychoterapeuta dziecięcy pracuje już z Pacjentami w wieku przedszkolnym. Dostosowujemy metody pracy do wieku dziecka (z kilkulatkami proces psychoterapeutyczny nie opiera się na samej rozmowie, ale i na wykonywanych wspólnie z terapeutą czynnościach, które sprawiają dziecku radość – np. grach planszowych albo rysowaniu), jego trudności i celu terapii. Mamy doświadczenie w pomocy dzieciom ze wszelkiego rodzaju trudnościami i zaburzeniami psychicznymi, co sprawia, że każdemu młodemu człowiekowi jesteśmy w stanie zapewnić dokładnie taką pomoc, jakiej potrzebuje.

Od lat wspieramy także starsze dzieci i nastolatków. Każdy nasz psychoterapeuta dla młodzieży posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z adolescentami. Wie, jak nawiązać kontakt z młodym Pacjentem i pomóc mu w bezpieczny sposób odreagować trudne przeżycia i uciążliwości okresu dojrzewania. Doskonale znany jest nam także trudny temat depresji, myśli samobójczych i samookaleczeń, które są szczególnie częste w wieku młodzieńczym. Psychoterapeuta dla młodzieży pomaga zarówno nastolatkowi w kryzysie, jak i jego rodzicom, dla których sama świadomość, że ich dziecko cierpi, stanowi ogromne obciążenie.

Zatrudniamy najlepszych Specjalistów, których pasją jest wspieranie młodych ludzi

Specjalistom Kliniki PsychoMedic można zaufać, bo wszyscy wiemy, jak ogromną odpowiedzialność niesie za sobą praca z tak delikatną materią, jaką jest psychika młodego człowieka. Każdy nasz psychoterapeuta dzieci i młodzieży przeszedł pełne przeszkolenie, dysponuje pełnymi kwalifikacjami do samodzielnego prowadzenia terapii i regularnie podnosi swoje kompetencje poprzez uczestnictwo w specjalistycznych kursach. Dla nas dobry psychoterapeuta dzieci i młodzieży to ktoś zaangażowany nie tylko intelektualnie, ale i emocjonalnie w swoją pracę. Dopiero wtedy można stworzyć bezpieczną, pełną zaufania i wzajemnego szacunku więź z młodymi Pacjentami – tak, aby ci mogli jak najwięcej skorzystać ze spotkań.

Dodatkowym naszym atutem jest to, że jesteśmy poradnią wielospecjalistyczną i na miejscu zapewniamy dodatkowe formy pomocy, do jakich czasem kieruje psychoterapeuta dla dzieci i psychoterapeuta dla młodzieży. Łódź jest lokalizacją, w której oferujemy także konsultacje psychiatry dzieci i młodzieży, który w razie potrzeby poprowadzi bezpieczne leczenie farmakologiczne Państwa pociechy. Posiadamy także doświadczenie w przeprowadzaniu całościowych diagnoz funkcjonowania dziecka. Wystawiamy pełnowartościowe opinie kliniczne honorowane przez szkoły i inne instytucje. Przez cały proces terapii i leczenia wspierają Państwa także nasi pracownicy Działu Obsługi Pacjenta w Łodzi, którzy czuwają nad dostępnością terminów dla stałych Pacjentów i na bieżąco odpowiadają na pytania i wątpliwości.

Zadzwoń – wspólnie pomożemy Twojemu dziecku i całej Waszej rodzinie.

Specjaliści pomagający w tych trudnościach:mgr Katarzyna Grąbczewska-Różycka
Zadzwoń

mgr Katarzyna Grąbczewska-Różycka
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna Dzieci i Młodzieży

Psycholog dziecięcy, logopeda, pedagog z ponad 10-letnim doświadczeniem pracy z małymi pacjentami. Specjalizuje się w zakresie diagnozy i terapii całościowych zaburzeń rozwojowych oraz zaburzeń lękowych u dzieci, a w szczególności mutyzmu wybiórczego. 

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. Kościuszki 13, Łódź

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Małgorzata Juszczak-Kapusta
Zadzwoń

mgr Małgorzata Juszczak-Kapusta
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, Psychoterapia

Psycholog dziecięcy, terapeutka wczesnej interwencji, terapeutka integracji sensorycznej, diagnosta całościowych zaburzeń rozwojowych. Pracuje z dziećmi od 2010 r. Specjalizuje się w zakresie wspomagania rozwoju dzieci z zaburzeniami i trudnościami rozwojowymi, z dziećmi wykazującymi opóźnienie w rozwoju w porównaniu z rówieśnikami.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. Kościuszki 13, Łódź

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Magda Piórkowska
Zadzwoń

mgr Magda Piórkowska
Zadzwoń

Konsultacja Psychologiczna Dzieci i Młodzieży, Diagnoza psychologiczna

Psycholog, diagnosta całościowych zaburzeń rozwojowych. Diagnozuje dzieci od 1 r.ż. Absolwentka psychologii ze specjalnością psychologia kliniczna i zdrowia na Uniwersytecie Łódzkim. Ukończyła roczne szkolenie psychoterapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży organizowane przez ośrodek Poza Schematami oraz liczne szkolenia dotyczące całościowych zaburzeń rozwoju oraz zaburzeń zachowania. Obecnie w trakcie całościowego kursu psychoterapii poznawczo-behawioralnej osób dorosłych w szkole psychoterapii Crescentia.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. Kościuszki 13, Łódź

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.mgr Katarzyna Kowalska
Zadzwoń

mgr Katarzyna Kowalska
Zadzwoń

Diagnoza psychologiczna dzieci, młodzieży i dorosłych

Psycholog i certyfikowany psychoterapeuta CBT. Studia psychologiczne ukończyła w 2014 roku na Uniwersytecie Łódzkim. Następnie rozpoczęła pracę w Fundacji JiM, gdzie zajmowała się diagnozą oraz terapią dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu. Uczestniczenie w zespołach diagnostycznych oraz codzienna praca z osobami z zaburzeniami rozwoju, umożliwiały nabranie niezbędnego w pracy diagnosty doświadczenia. W swojej pracy posługuje się testami IDS-2 oraz Stanford-Binet V. W grudniu 2019r. uzyskała certyfikat psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. Armii Krajowej 34a, Łódź

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.