Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsycholog dzieci i młodzieży Wrocław

Psycholog dzieci i młodzieży Wrocław

Centrum terapii dzieci i młodzieży Wrocław – skorzystaj z kompleksowego wsparcia certyfikowanych terapeutów.

PSYCHOLOG DZIECIĘCY – UMÓW SIE PRZEZ INTERNET LUB ZADZWOŃ:

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat wśród dzieci i młodzieży systematycznie wzrasta zapotrzebowanie na profesjonalne wsparcie psychologiczne. Przybywa młodych ludzi, którzy nie radzą sobie z otaczającą rzeczywistością, trudnymi emocjami, stresem, rosnącym niepokojem i innymi nieprzyjemnymi stanami o podłożu psychicznym. Kiedy rodzic zauważa, że z dzieckiem dzieje się coś złego, ale nie wie, jak z nim o tym porozmawiać, ani tym bardziej – jak go wesprzeć, z pomocą przyjść może psycholog dzieci i młodzieży. Doświadczony Specjalista będzie wiedział, jak przeprowadzić z młodym człowiekiem empatyczną rozmowę i jak zapewnić mu niezbędne wsparcie.

PsychoMedic to sieć klinik psychologiczno-psychiatrycznych, która stawia sobie za cel udzielanie pomocy osobom znajdującym się w kryzysie psychicznym – niezależnie od ich wieku. W każdym z naszych ośrodków znajduje się centrum terapii dzieci i młodzieży, w którym zawsze dostępny jest dla Państwa zarówno psychiatra, jak i psycholog dziecięcy. Wrocław to jedna z lokalizacji naszych placówek, w których można skorzystać z profesjonalnej pomocy Specjalistów przez 7 dni w tygodniu od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora.

Wiemy, z jakim stresem wiążę się zazwyczaj pierwsza wizyta u psychologa, zarówno dla samego dziecka, jak i dla jego rodziców. Dlatego zawsze przykładamy szczególną wagę do tego, aby spotkania w naszym ośrodku przebiegały w komfortowych warunkach i aby młody Pacjent nie czuł się w ich trakcie stygmatyzowany czy oceniany.

W jakich sytuacjach psycholog dzieci i młodzieży może być pomocny?

Psycholog dzieci i młodzieży Wrocław

Zarówno okres dzieciństwa, jak i dorastania może się wiązać z wieloma trudnymi sytuacjami oraz wyzwaniami, z którymi niedojrzała jeszcze dziecięca psychika nie zawsze jest w stanie skutecznie sobie radzić. Każda większa zmiana: rozpoczęcie edukacji szkolnej, wejście w nowe środowisko rówieśnicze, a także różne trudne wydarzenia – np. rozwód rodziców czy śmierć bliskiej osoby – skutkować mogą zaburzeniem prawidłowego funkcjonowania i ogólnego dobrostanu psychicznego młodego człowieka.

Przesłanki wskazujące, że warto byłoby, aby dziecko lub nastolatka skonsultował psycholog dziecięcy, to przede wszystkim:

  • nagłe, trudne do wytłumaczenia zmiany w jego dotychczasowym zachowaniu (np. dziecko zazwyczaj otwarte i radosne staje się wycofane i milczące),
  • wzrost poziomu agresji w stosunku do otoczenia lub samego siebie,
  • wycofywanie się z kontaktów społecznych, trudności w budowaniu relacji z rówieśnikami,
  • nadmierna nieśmiałość, wysoki poziom stresu, napady lękowe,
  • duże wahania nastroju,
  • niska samoocena, brak pewności siebie,
  • problemy w nauce,
  • zaburzenia snu, moczenia nocne,
  • zaburzenia odżywiania (nadmierne odchudzanie się, wywoływanie wymiotów po jedzeniu, kompulsywne objadanie się),
  • dolegliwości o charakterze psychosomatycznym.

Jeśli jesteś rodzicem i niepokoi Cię stan psychiczny Twojej pociechy, to psycholog dzieci jest osobą, do której warto się zwrócić.

Psycholog dziecięcy – pierwsza wizyta

W przypadku, kiedy pomocą psychologiczną ma być objęte dziecko albo nastolatek, pierwsza wizyta odbywa się z reguły bez jego udziału – uczestniczą w niej jedynie rodzice lub opiekunowie. Psycholog dzieci przeprowadza z nimi szczegółowy wywiad, warto więc, aby na wizytę zabrali całą istotną dokumentację (o ile taka istnieje) dotyczącą wcześniejszego funkcjonowania dziecka. Ważne mogą być na przykład zaświadczenia od pedagoga szkolnego, psychologa lub psychiatry, z którymi dziecko konsultowane było wcześniej. Po drugiej wizycie, w której uczestniczy już także mały Pacjent, psycholog przedstawia rodzicom przygotowany przez siebie plan pomocy.

Psycholog dzieci Wrocław – profesjonalne centrum terapii dzieci i młodzieży

W naszym wrocławskim ośrodku pracują Specjaliści doświadczeni w profesjonalnym pomaganiu dzieciom i młodzieży. Przyjmują małych Pacjentów w każdym wieku – od urodzenia aż po pełnoletność (starszych Pacjentów kierujemy do terapeutów i diagnostów osób dorosłych).

We wrocławskim oddziale PsychoMedic oferujemy:

Konsultacje psychologiczne

Każdy zatrudniany przez nas psycholog dzieci i młodzieży posiada pełne kwalifikacje do prowadzenia zarówno pojedynczych konsultacji psychologicznych, jak i kompleksowej psychoterapii indywidualnej dziecka (krótko- i długoterminowej), która może okazać się najlepszym sposobem na trwałe rozwiązanie dziecięcych problemów.

Całościową diagnozę psychologiczną dziecka

W tym także w kierunku: autyzmu, zespołu Aspergera, ADHD, ADD i innych całościowych zaburzeń rozwojowych. Diagnozę realizuje zawsze doświadczony psycholog dzieci przy współudziale psychiatry dziecięcego z naszej wrocławskiej placówki. Proces diagnozy kończy się wystawieniem opinii-pełnowartościowej diagnozy klinicznej, która jest honorowana przez inne poradnie psychologiczno-psychiatryczne, szkoły i przedszkola, ośrodki wychowawcze oraz komisje ds. nauczania indywidualnego.

Treningi wychowawcze dla rodziców

Czasem proces pomocy psychologicznej udzielanej dziecku wymaga dodatkowego zaangażowania ze strony rodzica/opiekuna. Wówczas psycholog może zaproponować tzw. trening wychowawczy, w czasie którego uczy rodziców, jak prawidłowo postępować z dzieckiem i jak je wspierać, aby realizowana terapia miała szansę przynieść jak najlepszy efekt.

Konsultacje z psychiatrą dzieci i młodzieży

Jeśli tylko zajdzie taka potrzeba, psycholog dziecięcy może skierować małego Pacjenta na dodatkowe konsultacje psychiatryczne. Psychologowie oraz psychiatrzy dziecięcy z naszego Zespołu zawsze ściśle ze sobą współpracują, dbając o to, aby pomoc psychologiczna i ewentualna farmakoterapia dobrze się wzajemnie uzupełniały.

Zapraszamy do kontaktu!

UMÓW SIĘ PRZEZ INTERNET LUB ZADZWOŃ:mgr Jolanta Piasecka
Zadzwoń

mgr Jolanta Piasecka
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, psychodietetyczna i psychoterapia

Psycholog, psychoterapeuta, psychodietetyk. Konsultuje osoby dorosłe i młodzież od 15 r.ż. Ukończyła studia na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu o specjalności psychologia kliniczna, studia podyplomowe z psychodietetyki oraz 4-letni kurs psychoterapii psychodynamicznej z psychodramą akredytowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Zrealizowała kurs psychoterapii dzieci i młodzieży we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii oraz szkolenie z terapii par i rodzin w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii. Udziela konsultacji psychologicznych i psychodietetycznych. Wspiera osoby borykające się z nadwagą i otyłością. Motywuje do zmiany nawyków żywieniowych. Prowadzi terapię osób dorosłych i młodzieży.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Grunwaldzka 20, Wrocław

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Anna Suwała
Zadzwoń

mgr Anna Suwała
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, Psychoterapia dzieci od 7 r.ż. oraz dorosłych

Psycholog, dyplomowana psychoterapeutka psychodynamiczna. Od 2010 r. pracuje w nurcie psychodynamicznym - indywidualnie oraz grupowo. Prowadzi terapię dzieci od 7 r.ż. oraz dorosłych. Ukończyła czteroletnią Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej oraz dwuletnie Studium Socjoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Specjalizuje się w pracy z dziećmi i młodzieżą, a także w terapii dorosłych: depresji, nerwic i zaburzeń lękowych, zaburzeń osobowości. Pomaga pacjentom mającym problemy w relacjach oraz tym, którzy chcą poszerzyć rozumienie siebie i swojego funkcjonowania.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Grunwaldzka 20, Wrocław

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Magda Powiłajtis
Zadzwoń

mgr Magda Powiłajtis
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, psychoterapia dzieci oraz dorosłych

Psycholog, psychoterapeuta w nurcie systemowym dzieci, młodzieży i dorosłych. Kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi pozwala mi na stworzenie atmosfery wzajemnego zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Zależy mi na pokazaniu pacjentowi własnych zasobów, które będzie mógł samodzielnie zastosować w trudnych życiowych sytuacjach. 

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Grunwaldzka 20, Wrocław

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Ewa Różańska
Zadzwoń

mgr Ewa Różańska
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, Psychoterapia

Psycholog, psychoterapeutka pracująca w nurcie integracyjnym. Przyjmuje dzieci od 9 r.ż., młodzież oraz dorosłych. Z pacjentami w roli psychoterapeuty pracuje od 2018 r. Zakres udzielanej pomocy: zaburzenia nastroju (depresja), zaburzenia lękowe, nerwica, wsparcie w kryzysie, zaburzenia psychosomatyczne, problemy związane z wychowywaniem dzieci, konflikty rodzinne, wahania nastroju, trudności w radzeniu sobie z emocjami, trudności w zaadaptowaniu się do zmian życiowych, niska samoocena.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Grunwaldzka 20, Wrocław

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW


lek. Izabela Kulawik

Renata 2022-03-25

Miła, rzeczowa. Zajęła się moim problemem z pełną uwagą. Po wykonaniu zapisanych badań ponownie zapiszę po dalszą poradę.


lek. Ewa Czechowicz

MARCIN 2022-05-20

Oceniam na 5


lek. Jacek Żelazowski

Magdalena 2021-08-30

Oceniam na 5