7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychoterapia integracyjna

Psychoterapia integracyjna

Psychoterapia integracyjna

Nurty w psychoterapii różnią się od siebie historią, podejściem do Pacjenta czy też metodami i narzędziami, których używa terapeuta. Z kolei terapia integracyjna łączy w sobie kilka podejść, dzięki czemu osoba prowadząca terapię może korzystać z wielu narzędzi, elastycznie dostosowując przebieg sesji do potrzeb i trudności Pacjenta.

W klinikach PsychoMedic zrzeszamy najlepszych Specjalistów zdrowia psychicznego, w tym terapeutów integracyjnych, którzy od lat pomagają Pacjentom na różnych etapach ich życiowej drogi i pomagają wieść satysfakcjonujące życie. Prowadzimy psychoterapię w stacjonarnych poradniach na terenie całej Polski oraz w formie online.


Psychoterapia integracyjna: na czym polega?

Najpopularniejsze nurty w psychoterapii to terapia psychodynamiczna, terapia systemowa oraz terapia poznawczo-behawioralna. Mniej znane, ale równie cenione, to terapia Gestalt i terapia humanistyczna, czasem nazywana też rogeriańską. Nurt integracyjny, nazywany również podejściem integratywnym lub eklektycznym, czerpie z dorobku wszystkich wyżej wymienionych podejść terapeutycznych, tak, aby jak najlepiej dopasować sposób pomocy do problemu, z którym zgłasza się Pacjent.

Czasami terapeuta pracuje w jednym nurcie wiodącym, np. poznawczo-behawioralnym, „uzupełniając” pracę w danym podejściu o techniki z innych nurtów. Czasami zaś terapia integracyjna polega na rzeczywistym stosowaniu wielu różnych metod zaczerpniętych z kilku nurtów – wszystko po to, by zindywidualizować proces terapii, czyli dostosować techniki do konkretnego Pacjenta tak, aby jak najszybciej i jak najefektywniej mu pomóc.

Różne podejścia terapeutyczne mają naukowo potwierdzone działanie, jednak żadne z nich nie przeważa nad innymi. Wiele z nich jest też szczególnie zalecanych Pacjentom z konkretnymi zaburzeniami, jednocześnie wykazując się mniejszą skutecznością w przypadku innych problemów. Psychoterapia integracyjna jest zaś „terapią uszytą Pacjentowi na miarę”, miarę jego trudności psychicznych, codziennych zmagań i specyficznej sytuacji życiowej.

Czy terapia integracyjna pomoże akurat mi?

Ze względu na różnorodność wykorzystywanych metod pomocy, nie ma tak naprawdę problemu, w przypadku którego „kategorycznie” nie mogłaby być pomocna terapia integracyjna. Dla kogo jednak szczególnie mogą być cenne spotkania z psychoterapeutą pracującym eklektycznie?

Konsultację z psychoterapeutą integracyjnym powinny rozważyć w szczególności osoby, które:

  • Nie mogą zdecydować, który nurt terapeutyczny byłby dla nich odpowiedni,
  • Chcą pracować zarówno nad złagodzeniem doświadczanych objawów psychicznych, jak i nad zrozumieniem ich przyczyn,
  • Przeżywają poczucie pustki, braku satysfakcji z życia bez uchwytnej przyczyny,
  • Szukają wsparcia w zakresie budowania relacji z innymi ludźmi, radzenia sobie z lękiem, natrętnymi myślami czy niskim poczuciem własnej wartości,
  • Cierpią z powodu uzależnienia, depresji, zaburzeń lękowych, zaburzeń osobowości,
  • Borykają się z problemami dnia codziennego, takimi jak kłopoty w pracy czy w rodzinie.

Niezależnie od charakteru Twojego problemu, nasz Specjalista dobierze metody pracy, które przełożą się na realne efekty w Twoim życiu.

Psychoterapia integracyjna w PsychoMedic

Terapia integracyjna prowadzona w klinikach PsychoMedic to gwarancja najwyższej jakości. Zrzeszamy najlepszych psychoterapeutów integracyjnych w Polsce, a dodatkowo oferujemy:

  • Kompleksowe wsparcie – w naszych poradniach przyjmują również inni Specjaliści, m.in. psychiatrzy. Jeśli okazałoby się, że potrzebujesz np. konsultacji z lekarzem, zapewnimy Ci natychmiastowe wsparcie w tym samym miejscu.
  • Wysoką dostępność psychoterapeutów – nasze kliniki czynne są 7 dni w tygodniu, od godzin porannych do wieczornych, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować szybki termin na pierwszą konsultację i stały termin na regularną psychoterapię.
  • Ciągłość terapii – przyjmujemy Pacjentów przez cały rok, bez względu na okoliczności i sytuację epidemiczną w kraju, również w bezpiecznej formie online (telefon, skype, autorski system do wideowizyt).

Skorzystaj z wyszukiwarki i umów się na wizytę bez wychodzenia z domu:

PSYCHOTERAPEUCI PRACUJĄCY W NURCIE INTEGRACYJNYM

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW

dr n. med. Jaszke-Psonka Magdalena

Wojciech 2023-05-31

Oceniam na 5

mgr Tomczyk Jowita

Martyna mama Antka 2023-06-02

Oceniam na 5

lek. Józefowicz Olga

Rafał Ś. 2023-05-31

Oceniam na 5