7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeOperacje plastyczne – zaświadczenie od psychiatry / psychologa

Operacje plastyczne – zaświadczenie od psychiatry / psychologa

Operacja plastyczna – zaświadczenie od psychiatry lub psychologa,
wymagane przez klinikę medycyny estetycznej do wykonania zabiegu, otrzymasz u nas od ręki.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ ONLINE LUB ZADZWOŃ: 799-399-499

Operacje plastyczne zaswiadczenie od psychiatry psychologa

Medycyna estetyczna to wielkie osiągnięcie współczesnej nauki, które pozwala zlikwidować defekty naszych ciał – często obniżające jakość życia i będące źródłem wstydu. Choć celem operacji plastycznych jest właśnie zwiększenie satysfakcji z życia, to istnieją przypadki, gdy nie są one wskazane. Jednym z takich przeciwwskazań są trudności psychiczne Pacjenta, które mogą mu uniemożliwić świadome podjęcie decyzji o operacji i ocenienie ryzyka, jakie się z nią wiąże. To jeden z powodów, dla których chirurdzy przeprowadzający zabiegi medycyny estetycznej często wymagają od swoich Pacjentów okazania dokumentu, jakim jest zaświadczenie o braku przeciwwskazań do operacji z punktu widzenia psychiki Pacjenta. Wymaganym dokumentem najczęściej jest zaświadczenie od psychiatry do operacji plastycznej . W sytuacji osób, które nie doświadczają aktualnie poważnych problemów ze zdrowiem psychicznym, wizyta konsultacyjna przed operacją plastyczną jest jednak tylko formalnością, której nie należy się obawiać. 

W PsychoMedic oferujemy wizyty u Specjalistów zgodne z wymaganiami, które stawiają niektóre kliniki medycyny estetycznej – przed umówieniem takich zabiegów, jak np. korekta defektów urody, operacje powiększania piersi, rhinoplastyka nosa i inne operacje nosa, operacja plastyczna. Konsultacje z psychiatrą lub psychologiem (w zależności od wyboru Pacjenta i/lub oczekiwań kliniki, która ma wykonać zabieg) to jeden z najprostszych kroków na liście tego, co trzeba załatwić przed operacją plastyczną.


Jakie operacje plastyczne wiążą się z koniecznością posiadania zaświadczenia z poradni zdrowia psychicznego?

Wszystko zależy tak naprawdę od zasad panujących w danej placówce. W PsychoMedic najczęściej wystawiamy dokumenty Pacjentom, którzy planują takie operacje plastyczne, jak:

  • Szeroko rozumiana chirurgia plastyczna nosa: korekta nosa (korekcja nosa – rhinoplastyka i inne), plastyka nosa, inna operacja plastyczna nosa;
  • Operacja plastyczna biustu – operacje powiększania piersi, pomniejszania piersi;
  • Korekta defektów urody w postaci operacji piersi.


Co trzeba zrobić, aby uzyskać zaświadczenie od psychiatry do operacji plastycznej?

Wiele osób obawia się wizyty u psychiatry. W niektórych kręgach pokutuje nawet przekonanie, że taki lekarz może „wymyślić” chorobę u zdrowego człowieka. Na szczęście nie jest to prawdą: dobry fachowiec nigdy nie zakłada z góry, że każdy odwiedzający go Pacjent potrzebuje pomocy psychiatrycznej, a w większości sytuacji, aby uzyskać zaświadczenie od psychiatry, wystarczy jedna rozmowa ze Specjalistą.

Po poinformowaniu lekarza o celu wizyty, możemy spodziewać się kilku pytań i rozmowy w luźnej, przyjaznej atmosferze. Psychiatra zapyta najpewniej o aktualne samopoczucie psychiczne oraz o gotowość na zmianę wyglądu i doświadczenie bólu pooperacyjnego, z którym wiążą się niektóre zabiegi medycyny estetycznej: na przykład niektóre korekty nosa czy operacja-powiększanie biustu. Pytania od lekarza będą także dotyczyły tego, jakie są medyczne wskazania do operacji plastycznej, jak postrzegamy własne ciało i jaka jest nasza motywacja do dokonania ingerencji w swój wygląd, z jaką wiąże się operacja plastyczna. Zaświadczenie do zabiegu można w PsychoMedic otrzymać zarówno w trakcie wizyty stacjonarnej, jak i w formie zdalnej – online, skype lub przez telefon.  


Operacja plastyczna: wizyta u psychologa 

W przypadku operacji plastycznych i zabiegów z kategorii medycyny estetycznej, chirurdzy najczęściej wymagają od Pacjentów zaświadczenia od psychiatry. Zdarza się jednak, że wymagane jest – obok lub zamiast opinii lekarskiej – zaświadczenie psychologa do operacji plastycznej

W naszych klinikach oferowana jest więc również kwalifikacja psychologiczna do operacji plastycznej, w trakcie której możliwe jest otrzymanie stosownego zaświadczenia. Nasi psycholodzy wystawiają dokumenty na potrzeby wszelkiego rodzaju procedur medycznych, takich jak przede wszystkim: chirurgiczna korekta różnego rodzaju defektów urody oraz operacja plastyczna. Psycholog może również poprowadzić psychologiczne przygotowanie Pacjenta do operacji plastycznej, które jest realnym wsparciem zwłaszcza dla osób, które nie są jeszcze pewne, czy chcą poddać się zabiegowi, albo np. przeżywają silny lęk przed bólem pooperacyjnym. 

Jakiego rodzaju zaświadczenia wystawiamy?

Każdy dokument wystawiony przez naszego Specjalistę jest przygotowywany na specjalnym druku i podstemplowywany przez Klinikę PsychoMedic.pl, a następnie przekazywany Pacjentowi – bezpośrednio, jeżeli wizyta odbywa się stacjonarnie, lub w postaci skanu wysyłanego mailem, jeżeli wizyta miała formę zdalną. Forma oraz treść naszych zaświadczeń są zgodne z wymaganiami stawianymi przez publiczne i niepubliczne placówki przed zabiegiem, jakim jest operacja plastyczna. Konsultacje psychologiczne oraz psychiatryczne odbywają się w naszych poradniach 7 dni w tygodniu od rana do późnego wieczora, dzięki czemu – w zdecydowanej większości przypadków – jesteśmy w stanie zaproponować termin wizyty na ten sam dzień lub na pierwszy dogodny dla Pacjenta termin. 

Zaświadczenie od psychologa/psychiatry – zaświadczenie o braku przeciwwskazań do operacji

To najczęściej wystawiane (i wymagane przez kliniki medycyny estetycznej) zaświadczenie od psychiatry lub psychologa, niezależnie od tego, na czym polega zaplanowana operacja plastyczna. Zaświadczenie wystawiane jest z reguły na podstawie jednej rozmowy z Pacjentem – o ile w jej trakcie potwierdzi się, że osoba zgłaszająca się do nas po pomoc jest aktualnie stabilna psychicznie i ma realistyczny obraz własnego ciała, jak również samej operacji i jej konsekwencji.

Zaświadczenie od psychiatry o zwolnieniu z podatku VAT 

W niektórych klinikach medycyny estetycznej operacje są dodatkowo opodatkowane i dolicza się do nich 23% VAT. Jest to uargumentowane tym, że takie operacje nie służą ochronie zdrowia, a jedynie celom estetycznym. Na szczęście istnieje możliwość zwolnienia z VAT-u po okazaniu zaświadczenia od lekarza psychiatry – potwierdzającego, że istnieją realne wskazania do operacji plastycznej, a zabieg korzystnie wpłynie na samopoczucie Pacjenta. Wskazania takie istnieją szczególnie często w przypadku niektórych operacji piersi (m.in. pomniejszanie piersi lub operacja-powiększanie biustu, operacja plastyczna biustu celem usunięcia defektów estetycznych) czy w przypadku takich zabiegów, jak np. korekcja nosa (rhinoplastyka).

Wizyta w celu uzyskania takiej opinii przebiega podobnie, co w celu uzyskania zaświadczenia o poczytalności psychicznej. Jeżeli jesteś zainteresowany_a otrzymaniem dokumentu uprawniającego do zwolnienia zabiegu z VAT, poinformuj nas o tym w trakcie umawiania wizyty.

Zaświadczenia od psychologa oraz psychiatry są dodatkowo płatne zgodnie z naszym cennikiem (patrz: zakładka Oferta dla wybranego miasta).

UMÓW SIĘ ONLINE NA WIZYTĘ LUB ZADZWOŃ: 22 253 88 88

SPRAWDŹ NAJSZYBSZE TERMINY

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW

lek. Danielska Marta

Joanna 2023-06-02

Oceniam na 5

dr n. med. Jaszke-Psonka Magdalena

Wojciech 2023-05-31

Oceniam na 5

mgr Tomczyk Jowita

Martyna mama Antka 2023-06-02

Oceniam na 5