Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeOperacje plastyczne – zaświadczenie od psychiatry

Operacje plastyczne – zaświadczenie od psychiatry

Operacje plastyczne – zaświadczenie od psychiatry

 

Operacje plastyczne – wystawianie zaświadczeń od psychiatry

Operacje plastyczne – wystawianie zaświadczeń od psychiatry

Medycyna estetyczna to wielkie osiągnięcie współczesnej nauki, które pozwala zlikwidować defekty ciała i skorygować wszelkie niedoskonałości. Choć celem operacji plastycznych jest poprawienie jakości życia ludzi, istnieją przypadki gdy nie są one wskazane. Aby uniknąć takich sytuacji, chirurdzy plastyczni często wymagają od swoich pacjentów zaświadczenia od psychiatry. Planujesz operację plastyczną i lekarz oczekuje takiego zaświadczenia od Ciebie? Nie musisz się obawiać. W większości przypadków wystarczy jedna wizyta, a zdobycie dokumentu to jeden z najprostszych kroków do podjęcia w drodze do wymarzonego wyglądu.

Jak wygląda uzyskanie zaświadczenia?

Wiele osób obawia się wizyty u psychiatry. W niektórych kręgach pokutuje nawet przekonanie, że taki lekarz może „wymyślić” chorobę u zdrowego człowieka. Na szczęście nie jest to prawdą. Dobry specjalista nie zakłada, że każdy odwiedzający go pacjent potrzebuje pomocy psychiatrycznej. Po poinformowaniu lekarza o celu wizyty, możemy spodziewać się kilku pytań. Będą one dotyczyły naszej ogólnej oceny własnego wyglądu i motywacji do poddania się operacji plastycznej. Lekarz próbuje również wybadać naszą gotowość do zmiany wyglądu i doświadczenia bólu pooperacyjnego. Nie musimy obawiać się o konieczność udzielenia odpowiedzi na intymne i krępujące pytania. Otrzymanie zaświadczenia o braku przeciwskazań do operacji plastycznych nie wymaga podawania tak szczegółowych informacji o sobie.

Jakie rodzaje zaświadczeń wystawiamy?

Chirurdzy plastyczni zwykle wymagają zaświadczenia o braku zaburzeń psychicznych u pacjenta. Osoba cierpiąca na tego typu zaburzenia może przecież zdecydować się na poddanie operacji plastycznej z błędnych pobudek. Jednym z zaburzeń, które musi wykluczyć psychiatra jest dysmorfofobia, czyli chorobliwy lęk przed brzydotą i obsesja na punkcie jakiegoś defektu ciała, często wyimaginowanego.

W niektórych klinikach medycyny estetycznej, operacje plastyczne są dodatkowo opodatkowane i dolicza się do nich 23% VAT. Jest to uargumentowane tym, że takie operacje nie służą ochronie zdrowia, a jedynie celom estetycznym. Na szczęście istnieje możliwość zwolnienia z VAT-u po okazaniu zaświadczenia od lekarza psychiatry, potwierdzającego że operacja wpłynie korzystnie na zdrowie psychiczne pacjenta. Jak powszechnie wiadomo, poważne kompleksy spowodowane defektem urody nie pozostają obojętne dla samopoczucia i zdrowia psychicznego. Tego rodzaju zaświadczenia są również wystawiane przez naszych specjalistów.

Potrzebujesz zaświadczenia od psychiatry o braku przeciwskazań do operacji plastycznej? Boisz się, że ten dokument stanie Ci na drodze do uzyskania wymarzonego wyglądu? Nie wiesz jak ma wyglądać takie zaświadczenie? Niczym się nie przejmuj! Nasi specjaliści wystawili już wiele dokumentów tego typu, więc będą wiedzieli jak Ci pomóc. Przyjdź do nas i przekonaj się, że uzyskanie zaświadczenia jest prostsze niż myślisz!