Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeKonsultacja neurologiczna

Konsultacja neurologiczna

Konsultacje neurologiczne – zapraszamy na wizytę z doświadczonym specjalistą-neurologiem:

Układ nerwowy to ta część naszego ciała, z której działania na co dzień nie zdajemy sobie sprawy, a która ma bardzo duży wpływ na cały organizm. Objawy takie, jak drętwienie i mrowienie kończyn, bóle głowy czy dolegliwości ze strony kręgosłupa, automatycznie kojarzymy ze stresem, trudną sytuacją w życiu albo licznymi obowiązkami. Jednak gdy tylko zauważymy u siebie takie niepokojące dolegliwości, powinniśmy skonsultować się z lekarzem. Być może ich przyczyną jest bowiem nie tylko szybki tryb życia, a zaburzenia funkcjonowania układu nerwowego. To coś, czego nie można bagatelizować.

W takich przypadkach najlepszym adresem jest neurolog, który zajmuje się diagnozowaniem licznych schorzeń o niejasnych i/lub nietypowych objawach. Właśnie dlatego do neurologa często trafiają Pacjenci, którzy mają za sobą wcześniejszą historię wizyt u innych Specjalistów. Jeśli doświadczasz niewyjaśnionych bóli, zaburzeń widzenia, mrowień czy drętwienia, warto w pierwszej kolejności umówić się na wizytę u neurologa. Porada neurologiczna może okazać się strzałem w dziesiątkę, który pozwoli Ci szybko poznać źródło swoich problemów i rozpocząć niezbędne leczenie.

Czym się zajmuje neurolog?

Konsultacja z neurologiem jest zalecana każdej osobie, która doświadcza objawów mogących wskazywać na nieprawidłowości w działaniu układu nerwowego. Do takich objawów zaliczamy:

 • Silne lub nawracające bóle głowy, twarzy, kręgosłupa,
 • Zesztywnienia kręgosłupa,
 • Bóle promieniujące, np. ból lędźwi promieniujący do nogi (podejrzenie rwy kulszowej),
 • Mrowienie i zaburzenia czucia,
 • Mimowolne skurcze twarzy i/lub tułowia,
 • Zaburzenia widzenia, połykania, węchu, słuchu,
 • Zaburzenia funkcji poznawczych: pamięci, koncentracji,
 • Zaburzenia mowy i równowagi.

Nieprawidłowe działanie układu nerwowego daje czasem niespecyficzne objawy, które przez wiele lat mogą nie zostać zdiagnozowane, ponieważ nie są kojarzone przez Pacjenta z funkcjami neurologicznymi. Jeśli doświadczasz nietypowych dolegliwości – zwłaszcza takich, które z czasem zaczną się nasilać – konsultacja neurologiczna to pierwszy i najlepszy krok do tego, aby znaleźć przyczynę i sposób wyeliminowania doświadczanych objawów.

Co leczy neurolog?

Proces diagnozowania niejasnych dolegliwości to jedno z zadań dobrego neurologa, jednak konsultacje neurologiczne są przeznaczone również dla osób z już zdiagnozowanymi schorzeniami. Neurolog na stałe prowadzi Pacjentów z chorobami takimi, jak: choroba Parkinsona, choroba Alzheimera, epilepsja (padaczka), stwardnienie rozsiane (SM). Porada neurologiczna jest również zalecana w stanach nagłych: w sytuacji wystąpienia niespodziewanego ataku bólu kręgosłupa i kończyn, migreny, zaburzeń pamięci.

Pomocy lekarza neurologa może potrzebować każdy, niezależnie od wieku i wcześniejszego stanu zdrowia. W ofercie Klinik PsychoMedic znajduje się konsultacja neurologiczna dziecka, osoby dorosłej i seniora. Nasz Specjalista, podczas diagnozy i planowania leczenia, uwzględnia zarówno wyeliminowanie dolegliwości Pacjenta, jak i zadbanie o jego komfort oraz podniesienie jakości funkcjonowania na co dzień.

Pierwsza wizyta — jak wygląda?

Konsultacja z neurologiem rozpoczyna się od dokładnego wywiadu lekarskiego, którego celem jest zebranie wszystkich najważniejszych informacji dotyczących stanu zdrowia Pacjenta. Lekarz może pytać o zgłaszane dolegliwości, ale także o przyjmowane leki czy przebyte urazy. Po wywiadzie lekarz wykona neurologiczne badanie fizykalne. Być może na tym etapie konsultacja neurologiczna zakończy się, a Specjalista wypisze skierowanie na dalsze badania, których wyniki są potrzebne, by kontynuować diagnozowanie i leczenie. Jeżeli rozpoznanie uda się postawić już na pierwszej wizycie, nasz neurolog dokładnie wyjaśni Ci diagnozę oraz przedstawi dalsze zalecenia: skieruje na rehabilitację i/lub przepisze odpowiednie leki.

W PsychoMedic możesz liczyć na profesjonalizm i dobrą atmosferę na każdym etapie leczenia, które zapoczątkuje pierwsza konsultacja neurologiczna. Cena wizyty określona zależy od Twojej miejscowości: zapraszamy do zapoznania się z zakładką Oferta -> Miasto na naszej stronie internetowej.

Neurolog – konsultacje w PsychoMedic: nam można zaufać!

Zapraszamy na konsultacje neurologiczne w klinikach PsychoMedic, znajdujących się na terenie największych miastach w kraju. Niezależnie od tego, w jakim miejscu Polski lub świata się znajdujesz, możesz również skorzystać z konsultacji neurologicznych w naszej wirtualnej poradni: przez Internet lub w formule Skype/telefonicznej.

Nasi neurolodzy to wysoko wykwalifikowani Specjaliści, którzy od lat pomagają Pacjentom; także tym, w przypadku których inni lekarze „rozłożyli ręce”. Zespół PsychoMedic wyróżnia się empatyczną postawa i wysoką kultura osobistą. Tworzymy przyjazną i bezpieczną atmosferę, tak potrzebną Pacjentom doświadczającym nieprawidłowego funkcjonowania układu nerwowego.

Zawsze pomagamy kompleksowo. W razie potrzeby, neurolog PsychoMedic wypisuje skierowanie: do innych Specjalistów z naszych poradni lub na dalsze badania. Nasze kliniki posiadają umowy współpracy z licznymi placówkami zewnętrznymi, w których można wykonać badania diagnostyczne (RTG, EEG, USG, tomografia komputerowa, badania krwi i inne) w preferencyjnych cenach.

Oferujemy konsultacje neurologiczne między innymi w Warszawie, Łodzi i Gdańsku. Sprawdź, gdzie jeszcze się znajdujemy!

Zapraszamy do kontaktu!

SPRAWDŹ NAJSZYBSZE TERMINY

WARSZAWA

 

ŁÓDŹ • Rejestracja do wybranego przez Ciebie specjalisty odbywa się wyłączenie telefonicznie przez Recepcję. Dziękujemy.

  Telefon rejestracji 799-399-499


KATOWICE • Rejestracja do wybranego przez Ciebie specjalisty odbywa się wyłączenie telefonicznie przez Recepcję. Dziękujemy.

  Telefon rejestracji 799-399-499
 • Rejestracja do wybranego przez Ciebie specjalisty odbywa się wyłączenie telefonicznie przez Recepcję. Dziękujemy.

  Telefon rejestracji 799-399-499


WROCŁAW • Rejestracja do wybranego przez Ciebie specjalisty odbywa się wyłączenie telefonicznie przez Recepcję. Dziękujemy.

  Telefon rejestracji 799-399-499
 • Rejestracja do wybranego przez Ciebie specjalisty odbywa się wyłączenie telefonicznie przez Recepcję. Dziękujemy.

  Telefon rejestracji 799-399-499


POZNAŃ • Rejestracja do wybranego przez Ciebie specjalisty odbywa się wyłączenie telefonicznie przez Recepcję. Dziękujemy.

  Telefon rejestracji 799-399-499
 • Rejestracja do wybranego przez Ciebie specjalisty odbywa się wyłączenie telefonicznie przez Recepcję. Dziękujemy.

  Telefon rejestracji 799-399-499


GDAŃSK • Rejestracja do wybranego przez Ciebie specjalisty odbywa się wyłączenie telefonicznie przez Recepcję. Dziękujemy.

  Telefon rejestracji 799-399-499
POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW


lek. Ewa Buda

Agnieszka 2021-12-09

Oceniam na 5


lek. Beata Krzypkowska

Adam 2022-01-09

Oceniam na 5


dr Aneta Rewer

Mirosław 2022-04-27

Oceniam na 5