7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeDepresja

Depresja

Nie mieszkasz w Warszawie? Sprawdź, gdzie jeszcze się znajdujemy!

UMÓW SIĘ ONLINE NA WIZYTĘ LUB ZADZWOŃ: 22 253 88 88

Depresja Warszawa PsychoMedic

Szybki tryb życia, ogromna presja na karierę i osiągnięcia, niepewna sytuacja pandemiczna – wszystko to sprawia, że jedną z najczęstszych chorób i przyczyn zwolnień lekarskich stała się depresja. Objawy przewlekłego smutku i niepokoju to problem, który dotyczy już nawet kilkadziesiąt procent populacji. Przyczyny tych stanów są różne, ale niezależnie od nich depresji zawsze towarzyszy duże cierpienie psychiczne i lęk o przyszłość. Chorzy zastanawiają się, jak wyleczyć depresję i czy w ogóle jest to możliwe, ile trwa leczenie depresji, a także: dlaczego depresja wraca po kilku miesiącach względnej poprawy.

W PsychoMedic oferujemy profesjonalną i skuteczną pomoc terapeutyczno-medyczną w depresji.

Naszą misją jest efektywne leczenie depresji – takie, które nie tylko będzie eliminowało objawy i pozwoli Pacjentowi szybko poczuć się lepiej, ale i usunie przyczyny, a tym samym będzie zapobiegało nawrotom. Jesteśmy poradnią wielospecjalistyczną, dzięki czemu oferujemy wsparcie lekarzy i terapeutów w jednym miejscu.


Objawy depresji

Wielu ludziom towarzyszy smutek i niepewność, w szczególności w ostatnim trudnym czasie. Stąd często zastanawiamy się, czy to, czego doświadczamy, to sytuacyjnie przeżywany smutek czy już depresja. Objawy obydwu tych stanów mogą być podobne, jednak jeśli doskwierają Ci co najmniej 3 z niżej wymienionych i utrzymują się ponad 2 tygodnie, warto zgłosić się do lekarza psychiatry lub psychoterapeuty.

  • Obniżony nastrój, przez większą część dnia niemal codziennie;
  • Utrata zainteresowań i zdolności odczuwania radości;
  • Zmniejszenie energii, ciągłe zmęczenie;
  • Osłabienie koncentracji i uwagi;
  • Niska samoocena i mała wiara w siebie;
  • Poczucie winy i bezwartościowości;
  • Pesymistyczne myśli odnośnie siebie i przyszłości;
  • Myśli samobójcze i/lub uporczywe myśli o śmierci;
  • Zaburzenia snu – wybudzanie się przedwcześnie, trudności z zasypianiem lub zwiększona potrzeba snu;
  • Zaburzenia apetytu.

To objawy, których w żadnym razie nie należy lekceważyć – z czasem zaczynają wywierać destrukcyjny wpływ na większość sfer życia Pacjenta, a często również na jego zdrowie fizyczne. Ważne jest, aby zgłosić się po pomoc jak najwcześniej, bowiem to, ile trwa leczenie depresji, w dużej mierze zależy od tego, jak wcześnie chory zacznie przyjmować leki i/lub uczęszczać na psychoterapię. Szybka pomoc specjalisty, który wie, jak pomóc cierpiącej osobie, to jedyny sposób na odzyskanie spokoju i możliwości czerpania radości z życia.

Dystymia

Zdarza się i tak, że wyżej opisane kryteria diagnostyczne dla depresji nie są spełnione, ale Pacjent_ka i tak cierpi, a obniżenie nastroju ma charakter przewlekły, wpływając przez to istotnie na codzienne życie. Powodem takiego stanu rzeczy może być dystymia, czyli zaburzenie nastroju, które trwa przez co najmniej 2 lata, nie spełniając jednocześnie kryteriów dla depresji. Nasi psychoterapeuci i psychiatrzy zajmują się profesjonalnym leczeniem i terapią nie tylko depresji, ale i dystymii oraz innych zaburzeń nastroju. Jeżeli więc nie jesteś w stanie dopasować doświadczanych przez siebie objawów do typowych symptomów depresji, ale i tak czujesz, że potrzebujesz pomocy, nie zwlekaj i zgłoś się do nas! Potraktujemy Twój problem poważnie.

Depresja. Jak leczyć obniżenie nastroju i brak chęci do życia?

Najskuteczniejszą metodą leczenia depresji, która usuwa zarówno objawy, jak i przyczyny choroby, jest psychoterapia łączoną ze stosowaniem leków od psychiatry.

Wielu Pacjentów dopytuje, czy i w jaki sposób spotkania z terapeutą mogą pomóc usunąć objawy, jakie daje depresja – jak pomóc może rozmowa, i to w sytuacji, gdy człowiek nie ma na nic sił? Skuteczność psychoterapii w procesie, jakim jest leczenie depresji, została jednak udowodniona naukowo. Wsparcie, poczucie bezpieczeństwa i zrozumienia od terapeuty pozwala nabrać sił na dalszą walkę z chorobą. Kiedy Pacjent czuje się już nieco lepiej, terapia skupia się z kolei na odkryciu i przepracowaniu przyczyn depresji, które mogą leżeć na przykład w trudnej sytuacji życiowej lub traumatycznych wydarzeniach z przeszłości. Kiedy depresja jest wyleczona lub leczenie farmakologiczne zbliża się już do końca, dalsze spotkania z psychoterapeutą pozwalają podnieść poziom odporności psychicznej i nauczyć się, jak zapobiegać nawrotom choroby.

Połączenie psycho- i farmakoterapii dodatnio wpływa na to, ile trwa leczenie depresji – niemal zawsze, dzięki zastosowaniu obydwu tych metod jednocześnie, czas wychodzenia z choroby jest krótszy. W PsychoMedic zapewniamy Państwu pomoc psychiatry i psychoterapeuty, którzy aktywnie współpracują ze sobą i wspólnie ustalają plan, jak leczyć depresję u konkretnego Pacjenta. Zdajemy sobie sprawę, że nieregularny kontakt ze specjalistą i nieprawidłowy sposób przyjmowania leków jest najczęstszym powodem, dlaczego depresja wraca – stąd też szczególny nacisk kładziemy na zachowanie ciągłości leczenia. W naszych poradniach mogą się Państwo skonsultować z psychiatrą i psychoterapeutą 7 dni w tygodniu, w formule stacjonarnej i online.

Wybierz Klinikę PsychoMedic – wiemy, jak leczyć depresję

W naszych poradniach poprowadziliśmy skuteczne leczenie depresji tysięcy Pacjentów. Wiemy, jak pomóc w kryzysowym momencie życia, jak wyleczyć depresję i zapobiec występowaniu trudności w przyszłości.

U nas możesz liczyć na pomoc Specjalisty, który wie, jak pomóc osobie, w której życie wkradła się depresja: jak leczyć i wspierać w leczeniu. Poza wieloletnim doświadczeniem, nasz Zespół wyróżnia dyskrecja, zaangażowanie i wzorowa postawa w kontakcie z Pacjentem. Wizyta w naszej poradni nie sprowadza się do postawienia diagnozy i przedstawienia zaleceń – specjalista wytłumaczy, jak wygląda i ile trwa leczenie, jak dobrać psychoterapeutę. Otaczamy Pacjenta opieką aż do momentu, kiedy depresja jest wyleczona, a Ty masz poczucie, że możesz już samodzielnie iść przez życie. Pomagamy osobom w każdym wieku; dzieciom, młodzieży, dorosłym i seniorom. Jeśli tylko Pacjent wyraża na to zgodę, chętnie współpracujemy także z jego bliskimi. Oferujemy terapię par, rodzinną oraz spotkania psychoedukacyjne dla tych, którzy chcą wiedzieć, jak wesprzeć ukochanego człowieka, którego problemem stała się depresja – jak pomóc i jak samemu zatroszczyć się o siebie.

UMÓW SIĘ ONLINE NA WIZYTĘ LUB ZADZWOŃ: 22 253 88 88

SPRAWDŹ NAJSZYBSZE TERMINY

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW

lek. Buna Małgorzata

IB 2023-06-07

Oceniam na 5

lek. Korzeniewski Kajetan

Agnieszka 2023-06-07

Oceniam na 5

lek. Dickert Anna

Marta 2023-06-05

Oceniam na 5