7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsycholog dziecięcy i młodzieżowy Łódź

Psycholog dziecięcy i młodzieżowy Łódź

Psycholog dzieci i młodzieży Łódź

ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ ONLINE LUB ZADZWOŃ: TEL. 799-399-499

Psycholog dziecięcy Łódź

Masz wrażenie, że Twoje dziecko zaczęło zachowywać się inaczej niż zwykle i nie wiesz, z czego to wynika? Z dnia na dzień stało się agresywne i nieposłuszne, albo wręcz przeciwnie – jest obecnie milczące i wycofane, mimo że wcześniej tryskało energią i wszędzie było go „pełno”? Nie ignoruj takich zmian, bowiem mogą to być symptomy, że z Twoją pociechą dzieje się coś złego. Niewykluczone, że trapi ją jakiś poważny problem albo doświadcza trudności, z którymi nie potrafi sobie poradzić. Niezależnie od tego, czy młody człowiek ma 5, czy 15 lat – w każdym wieku spotkać go może cierpienie psychiczne, które okaże się zbyt dotkliwe dla delikatnej i dopiero kształtującej się dziecięcej psychiki. Jest to czas, w którym dziecko potrzebuje przede wszystkim wsparcia i opieki, nawet jeśli jego zachowanie zdaje się wyrażać coś przeciwnego. Bardzo ważne jest, aby wykazać się wówczas szczególną cierpliwością i empatią, a także – aby stworzyć dziecku bezpieczną przestrzeń do podzielenia się przeżywanymi trudnościami.

Nie wszyscy rodzice wiedzą, jak w takich momentach rozmawiać z dzieckiem. Do wyjątkowo trudnych należy zazwyczaj okres dorastania, kiedy to zdobycie zaufania zbuntowanego nastolatka bywa nie lada wyzwaniem. Nie zapominajmy jednak, że w takiej sytuacji pomóc może zawsze doświadczony psycholog dla młodzieży. Będzie on umiał nie tylko prawidłowo ocenić, jak poważny i zaawansowany jest problem, ale także, w razie potrzeby – pomoże młodemu człowiekowi skutecznie się z nim uporać.

Usługi psychologa dziecięcego w PsychoMedic: skuteczna pomoc, szybkie terminy

PsychoMedic to sieć klinik o profilu psychologiczno-psychiatrycznym, w których od lat skutecznie pomagamy Pacjentom w każdym wieku. We wszystkich naszych placówkach do Państwa dyspozycji jest zarówno wykwalifikowany psychiatra dziecięcy, jak i doświadczony psycholog dla dzieci oraz psycholog dla młodzieży. Łódź to kolejne miasto na mapie Polski, w którym mogą Państwo skorzystać z naszych usług stacjonarnie. Jesteśmy również obecni w licznych innych miastach Polski, a lista naszych lokalizacji nieustannie się wydłuża.

Dla tych z Państwa, którzy nie mają możliwości, aby osobiście pojawić się w jednej z naszych placówek, oferujemy również pomoc w trybie online. Na tle innych klinik o podobnym profilu wyróżnia nas wysoka dostępność – pracujemy przez 7 dni w tygodniu, od rana zawsze do godz. 21, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować szybkie terminy wizyt, niekolidujących jednocześnie z obowiązkami szkolnymi dzieci czy zawodowymi ich rodziców.

Jakie sygnały w zachowaniu dziecka powinny nas zaniepokoić?

Problemy przeżywane przez dziecko mogą mieć bardzo różny charakter: począwszy od drobnych kryzysów emocjonalnych, niepowodzeń szkolnych czy towarzyskich, poprzez stany niepokoju i duży poziom codziennego stresu, aż po trudności psychiczne – na przykład depresję lub zespół lęku uogólnionego – które wymagają leczenia zarówno farmako-, jak i psychoterapią.

Sygnały mogące świadczyć o tym, że warto, aby z naszym dzieckiem porozmawiał psycholog dziecięcy lub psycholog młodzieżowy, to między innymi:

  • Nietypowe i niezrozumiałe dla nas zachowanie dziecka
  • Wysoki poziom agresji – przejawiany zarówno wobec samego siebie, jak i innych
  • Drastyczna zmiana nawyków żywieniowych (np. nagła tendencja do nadmiernego odchudzania się)
  • Ujawniany przez dziecko wysoki poziom stresu i/lub lęku, napady paniki
  • Silne wahania nastrojów
  • Długo utrzymujący się smutek, brak energii i motywacji do działania
  • Problemy z pamięcią i koncentracją
  • Wycofywanie się z kontaktów społecznych i inne.

Psycholog dzieci i młodzieży – jak pomagamy?

W łódzkim oddziale PsychoMedic udzielamy wsparcia dzieciom i młodzieży już od pierwszych dni życia, aż do osiągnięcia przez nie pełnoletności. Każdy zatrudniony u nas psycholog dziecięcy i psycholog dla młodzieży to wysokiej klasy Specjalista posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy z najmłodszymi Pacjentami. Oferujemy:

Konsultacje psychologiczne

Są to zazwyczaj spotkania o charakterze doraźnym, które mogą być dla dziecka wsparciem przy przejściowych problemach. Rodzice w trakcie konsultacji psychologicznych mogą natomiast dowiedzieć się, jak wspierać pociechę w trudnych momentach i jak radzić sobie, gdy doświadczają trudności wychowawczych. Dzieciom i rodzinom, które potrzebują długoterminowego wsparcia, proponujemy profesjonalną psychoterapię.

Całościową diagnozę psychologiczną dziecka

Prowadzone przez nas diagnozy psychologiczne pozwalają na wykluczenie lub potwierdzenie u Pacjenta zaburzeń ze spektrum autyzmu, zespołu Aspergera i ADHD, a także wszelkiego rodzaju zaburzeń natury psychicznej i emocjonalnej. Diagnozy w PsychoMedic wykonywane są zawsze przez doświadczony zespół Specjalistów: doświadczonego psychologa-diagnostę wespół z psychiatrą dziecięcym. Wystawiane przez nas zaświadczenia i opinie honorowane są przez wszystkie placówki oświatowe i poradnie psychologiczno-pedagogiczne.

Treningi wychowawcze dla rodziców

To doskonała propozycja dla rodziców, którzy chcą się nauczyć lepiej i skuteczniej wspierać swoje dziecko w trudnych chwilach, nauczyć się, jak stawiać mu zdrowe granice, a także – jak mądrze i empatycznie towarzyszyć mu w rozwoju. Treningi dla rodziców są wskazane szczególnie wtedy, kiedy dziecko nie chce uczestniczyć w spotkaniach z psychologiem.

Konsultacje z psychiatrą dzieci i młodzieży

Wsparcie terapeutyczne dla młodych Pacjentów często dobrze jest uzupełnić leczeniem farmakologicznym. W takich sytuacjach zapewniamy wsparcie doświadczonego lekarza-psychiatry dziecięcego z naszego Zespołu.

Psycholog dziecięcy Łódź, psycholog młodzieżowy Łódź – umów się na wizytę

Aby umówić wizytę w naszym łódzkim ośrodku, wystarczy zadzwonić pod numer: 799-399-499. Można również dokonać rezerwacji bezpośrednio przez naszą stronę internetową. W razie jakichkolwiek wątpliwości (dotyczących np. tego, który psycholog młodzieżowy lub dziecięcy byłby najlepszy dla Państwa pociechy) – nasz Dział Obsługi Pacjenta jest do Państwa dyspozycji i zawsze chętnie służy pomocą. Zapraszamy do kontaktu!

ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ ONLINE LUB ZADZWOŃ TEL. 799-399-499

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW

lek. Dulko Stanisław

pacjent 2023-06-02

Oceniam na 5

lek. Kamińska Agnieszka

Natalia 2023-05-31

Oceniam na 5

lek. Jankowski Konrad

Ania 2023-06-05

Oceniam na 5