Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsycholog dziecięcy i młodzieżowy Łódź

Psycholog dziecięcy i młodzieżowy Łódź

Psycholog dzieci i młodzieży Łódź

ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ ONLINE LUB ZADZWOŃ: TEL. 799-399-499

Psycholog dziecięcy Łódź

Masz wrażenie, że Twoje dziecko zaczęło zachowywać się inaczej niż zwykle i nie wiesz, z czego to wynika? Z dnia na dzień stało się agresywne i nieposłuszne, albo wręcz przeciwnie – jest obecnie milczące i wycofane, mimo że wcześniej tryskało energią i wszędzie było go „pełno”? Nie ignoruj takich zmian, bowiem mogą to być symptomy, że z Twoją pociechą dzieje się coś złego. Niewykluczone, że trapi ją jakiś poważny problem albo doświadcza trudności, z którymi nie potrafi sobie poradzić. Niezależnie od tego, czy młody człowiek ma 5, czy 15 lat – w każdym wieku spotkać go może cierpienie psychiczne, które okaże się zbyt dotkliwe dla delikatnej i dopiero kształtującej się dziecięcej psychiki. Jest to czas, w którym dziecko potrzebuje przede wszystkim wsparcia i opieki, nawet jeśli jego zachowanie zdaje się wyrażać coś przeciwnego. Bardzo ważne jest, aby wykazać się wówczas szczególną cierpliwością i empatią, a także – aby stworzyć dziecku bezpieczną przestrzeń do podzielenia się przeżywanymi trudnościami.

Nie wszyscy rodzice wiedzą, jak w takich momentach rozmawiać z dzieckiem. Do wyjątkowo trudnych należy zazwyczaj okres dorastania, kiedy to zdobycie zaufania zbuntowanego nastolatka bywa nie lada wyzwaniem. Nie zapominajmy jednak, że w takiej sytuacji pomóc może zawsze doświadczony psycholog dla młodzieży. Będzie on umiał nie tylko prawidłowo ocenić, jak poważny i zaawansowany jest problem, ale także, w razie potrzeby – pomoże młodemu człowiekowi skutecznie się z nim uporać.

Usługi psychologa dziecięcego w PsychoMedic: skuteczna pomoc, szybkie terminy

PsychoMedic to sieć klinik o profilu psychologiczno-psychiatrycznym, w których od lat skutecznie pomagamy Pacjentom w każdym wieku. We wszystkich naszych placówkach do Państwa dyspozycji jest zarówno wykwalifikowany psychiatra dziecięcy, jak i doświadczony psycholog dla dzieci oraz psycholog dla młodzieży. Łódź to kolejne miasto na mapie Polski, w którym mogą Państwo skorzystać z naszych usług stacjonarnie. Jesteśmy również obecni w licznych innych miastach Polski, a lista naszych lokalizacji nieustannie się wydłuża.

Dla tych z Państwa, którzy nie mają możliwości, aby osobiście pojawić się w jednej z naszych placówek, oferujemy również pomoc w trybie online. Na tle innych klinik o podobnym profilu wyróżnia nas wysoka dostępność – pracujemy przez 7 dni w tygodniu, od rana zawsze do godz. 21, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować szybkie terminy wizyt, niekolidujących jednocześnie z obowiązkami szkolnymi dzieci czy zawodowymi ich rodziców.

Jakie sygnały w zachowaniu dziecka powinny nas zaniepokoić?

Problemy przeżywane przez dziecko mogą mieć bardzo różny charakter: począwszy od drobnych kryzysów emocjonalnych, niepowodzeń szkolnych czy towarzyskich, poprzez stany niepokoju i duży poziom codziennego stresu, aż po trudności psychiczne – na przykład depresję lub zespół lęku uogólnionego – które wymagają leczenia zarówno farmako-, jak i psychoterapią.

Sygnały mogące świadczyć o tym, że warto, aby z naszym dzieckiem porozmawiał psycholog dziecięcy lub psycholog młodzieżowy, to między innymi:

  • Nietypowe i niezrozumiałe dla nas zachowanie dziecka
  • Wysoki poziom agresji – przejawiany zarówno wobec samego siebie, jak i innych
  • Drastyczna zmiana nawyków żywieniowych (np. nagła tendencja do nadmiernego odchudzania się)
  • Ujawniany przez dziecko wysoki poziom stresu i/lub lęku, napady paniki
  • Silne wahania nastrojów
  • Długo utrzymujący się smutek, brak energii i motywacji do działania
  • Problemy z pamięcią i koncentracją
  • Wycofywanie się z kontaktów społecznych i inne.

Psycholog dzieci i młodzieży – jak pomagamy?

W łódzkim oddziale PsychoMedic udzielamy wsparcia dzieciom i młodzieży już od pierwszych dni życia, aż do osiągnięcia przez nie pełnoletności. Każdy zatrudniony u nas psycholog dziecięcy i psycholog dla młodzieży to wysokiej klasy Specjalista posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy z najmłodszymi Pacjentami. Oferujemy:

Konsultacje psychologiczne

Są to zazwyczaj spotkania o charakterze doraźnym, które mogą być dla dziecka wsparciem przy przejściowych problemach. Rodzice w trakcie konsultacji psychologicznych mogą natomiast dowiedzieć się, jak wspierać pociechę w trudnych momentach i jak radzić sobie, gdy doświadczają trudności wychowawczych. Dzieciom i rodzinom, które potrzebują długoterminowego wsparcia, proponujemy profesjonalną psychoterapię.

Całościową diagnozę psychologiczną dziecka

Prowadzone przez nas diagnozy psychologiczne pozwalają na wykluczenie lub potwierdzenie u Pacjenta zaburzeń ze spektrum autyzmu, zespołu Aspergera i ADHD, a także wszelkiego rodzaju zaburzeń natury psychicznej i emocjonalnej. Diagnozy w PsychoMedic wykonywane są zawsze przez doświadczony zespół Specjalistów: doświadczonego psychologa-diagnostę wespół z psychiatrą dziecięcym. Wystawiane przez nas zaświadczenia i opinie honorowane są przez wszystkie placówki oświatowe i poradnie psychologiczno-pedagogiczne.

Treningi wychowawcze dla rodziców

To doskonała propozycja dla rodziców, którzy chcą się nauczyć lepiej i skuteczniej wspierać swoje dziecko w trudnych chwilach, nauczyć się, jak stawiać mu zdrowe granice, a także – jak mądrze i empatycznie towarzyszyć mu w rozwoju. Treningi dla rodziców są wskazane szczególnie wtedy, kiedy dziecko nie chce uczestniczyć w spotkaniach z psychologiem.

Konsultacje z psychiatrą dzieci i młodzieży

Wsparcie terapeutyczne dla młodych Pacjentów często dobrze jest uzupełnić leczeniem farmakologicznym. W takich sytuacjach zapewniamy wsparcie doświadczonego lekarza-psychiatry dziecięcego z naszego Zespołu.

Psycholog dziecięcy Łódź, psycholog młodzieżowy Łódź – umów się na wizytę

Aby umówić wizytę w naszym łódzkim ośrodku, wystarczy zadzwonić pod numer: 799-399-499. Można również dokonać rezerwacji bezpośrednio przez naszą stronę internetową. W razie jakichkolwiek wątpliwości (dotyczących np. tego, który psycholog młodzieżowy lub dziecięcy byłby najlepszy dla Państwa pociechy) – nasz Dział Obsługi Pacjenta jest do Państwa dyspozycji i zawsze chętnie służy pomocą. Zapraszamy do kontaktu!

ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ ONLINE LUB ZADZWOŃ TEL. 799-399-499mgr Anna Wojtera
Zadzwoń

mgr Anna Wojtera
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, Diagnoza Psychologiczna Dzieci i Dorosłych

Psycholog, diagnosta dzieci od 7 r.ż. oraz osób dorosłych. Konsultuje pacjentów od 2013 roku. W swojej pracy skupiam się na empatycznym rozumieniu trudności i wspieram moich Pacjentów w radzeniu sobie z nimi. Podczas wizyt poświęcam całą swoją uwagę pacjentowi, staram się zawsze również dokładnie tłumaczyć pewne mechanizmy i zależności, aby pacjenci mogli w pełni korzystać z wizyt.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. Kościuszki 13, Łódź

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Patrycja Sławska
Zadzwoń

mgr Patrycja Sławska
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna osób dorosłych oraz młodzieży

Psycholog osób dorosłych oraz młodzieży od 14 r.ż. Specjalista terapii uzależnień. Pracuje z pacjentami od 2015 roku. Bezpieczna relacja z terapeutą może stać się przestrzenią do odkrywania siebie i drogą do poznania prawdziwych uczuć i myśli. W swojej praktyce kieruje się otwartością, zrozumieniem oraz akceptacją drugiego człowieka.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. Kościuszki 13, Łódź

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Karol Kędzia
Zadzwoń

mgr Karol Kędzia
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, Psychoterapia, Diagnoza Psychologiczna

Psycholog, psychoterapeuta, diagnosta osób dorosłych, młodzieży oraz dzieci. Pracuje w nurcie poznawczo – behawioralnym. Konsultuje pacjentów od 2005 roku. W odpowiedzi na niepowtarzalną historię każdego pacjenta staram się łaczyć wiedzę i doświadczenie z różnych dziedzin psychologii tak, aby moje metody pracy były „szyte na miarę”. Do realizacji najtrudniejszych nawet celów kłuczowa wydaje się dobrze zbudowana relacja oparta na szacunku, zaufaniau..i zaciekawieniu. Swoją pracę poddaję reguralnej superwizji, przestrzegam kodeks etycznego zawodu psychologa.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. Kościuszki 13, Łódź

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Szymon Salski
Zadzwoń

mgr Szymon Salski
Zadzwoń

Psychoterapia dzieci, młodzieży, dorosłych, par i rodzin

Psycholog, psychoterapeuta dzieci od 7 r.ż., młodzieży oraz osób dorosłych. Prowadzi również psychoterapię par oraz rodzin. Pracuje w nurcie systemowym. Konsultuje pacjentów od 2018 roku. Do pacjentów podchodzę z wrażliwością i zrozumieniem. Szczególnie bliska jest mi praca w nurcie systemowym, z elementami nurtu psychodynamicznego. Praca z klientami daje mi poczucie satysfakcji i zadowolenia.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. Kościuszki 13, Łódź

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.


mgr Joanna Pacholska
Zadzwoń

mgr Joanna Pacholska
Zadzwoń

Konsultacja Psychologiczna, Psychoterapia Młodzieży, Dorosłych, Terapia Par

Psycholog, psychoterapeuta młodzieży od 13 r.ż. oraz osób dorosłych. Prowadzi także terapię par. Pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym. Konsultuje pacjentów od 2016 roku. Wiem że każdy człowiek jest inny, dlatego dostosowuje metody pracy do potrzeb i cech indywidualnych pacjenta. W mojej pracy bardzo ważne jest nawiązanie dobrej relacji, która zapewni poczucie bezpieczeństwa i pełne korzystanie z wizyt. W pracy podążam za klientem i jego potrzebami.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. Armii Krajowej 34a, Łódź

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Marta Janik-Borowiak
Zadzwoń

mgr Marta Janik-Borowiak
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, psychoterapia dzieci, młodzieży i dorosłych

Psycholog, psychoterapeuta dzieci, młodzieży, osób dorosłych. Zajmuje się również psychoterapią par. Prowadzi psychoterapię DDA. Zajmuje się m.in. zaburzeniami lękowymi, nastroju, zachowania, osobowości, odżywiania, snu.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. Armii Krajowej 34a, Łódź

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Malwina Zawieja
Zadzwoń

mgr Malwina Zawieja
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, psychoterapia dzieci oraz dorosłych

Psycholog, psychoterapeuta dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Pracuje w nurcie psychodynamicznym. Zajmuje się m.in. zaburzeniami: lękowymi, nastroju, snu, seksualnymi, neurorozwojowymi. "Pomostem łączącym świat zewnętrzny z nami jest symbol, jest znak, który świat otaczający nam daje i dla nas coś oznacza."

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. Armii Krajowej 34a, Łódź

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Magdalena Gruda-Kiełbik
Zadzwoń

mgr Magdalena Gruda-Kiełbik
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, psychoterapia dzieci, młodzieży i dorosłych

Psycholog, psychoterapeuta osób dorosłych, młodzieży od 13 roku życia oraz trener TUS. Obszar udzielanej pomocy to m.in.: zaburzenia lękowe, nastroju, osobowości, odżywiania się, zachowania. Specjalizuje się w pomocy osobom z zachowaniami samobójczymi oraz trudnościami wychowawczymi.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. Armii Krajowej 34a, Łódź

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Sylwia Lenarczyk
Zadzwoń

mgr Sylwia Lenarczyk
Zadzwoń

Konsultacja Psychologiczna, diagnoza psychologiczna dorośli, dzieci, młodzież

Psycholog, diagnosta dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Pracuje z pacjentami od 2018 roku. Podczas pracy z pacjentem niezwykle ważne dla mnie jest to, aby zawsze czuł się w pełni zrozumiany i zaakceptowany. Do każdego podchodzę w sposób indywidualny, pomagając mu zrozumieć naturę jego trudności.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. Armii Krajowej 34a, Łódź

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

dr n. społ. Magdalena Staniaszek
Zadzwoń

dr n. społ. Magdalena Staniaszek
Zadzwoń

Konsultacja Psychologiczna, Psychoterapia Dzieci

Psycholog, Psychoterapeuta w nurcie CBT oraz systemowym, Trener TUS. Wspiera terapeutycznie dzieci i młodzież wykazujące zaburzenia nastroju, zaburzenia lękowe (m.in. fobie), zaburzenia snu, zaburzenia zachowania, zaburzenia kontroli impulsów, sprawiające trudności wychowawcze. Prowadzi konsultacje wychowawcze dla rodziców (ustalanie granic, system nagradzania itp.).

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. Armii Krajowej 34a, Łódź

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW


dr n.med. Michał Skalski

Tomasz 2022-03-23

Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Pan doktor bardzo zaangażowany - widać, że ta praca to jego powołanie. Cieszę się, że nie skupił się wyłącznie na leczeniu farmakologicznym, lecz starał ...


lek. Michał Morąg

Alicja 2022-06-08

Oceniam na 5


lek. Michał Hapon

Patryk 2022-05-09

Oceniam na 5