Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsycholog dziecięcy i młodzieżowy Łódź

Psycholog dziecięcy i młodzieżowy Łódź

Psycholog dzieci i młodzieży Łódź

ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ ONLINE LUB ZADZWOŃ: TEL. 799-399-499

Psycholog dziecięcy Łódź

Masz wrażenie, że Twoje dziecko zaczęło zachowywać się inaczej niż zwykle i nie wiesz, z czego to wynika? Z dnia na dzień stało się agresywne i nieposłuszne, albo wręcz przeciwnie – jest obecnie milczące i wycofane, mimo że wcześniej tryskało energią i wszędzie było go „pełno”? Nie ignoruj takich zmian, bowiem mogą to być symptomy, że z Twoją pociechą dzieje się coś złego. Niewykluczone, że trapi ją jakiś poważny problem albo doświadcza trudności, z którymi nie potrafi sobie poradzić. Niezależnie od tego, czy młody człowiek ma 5, czy 15 lat – w każdym wieku spotkać go może cierpienie psychiczne, które okaże się zbyt dotkliwe dla delikatnej i dopiero kształtującej się dziecięcej psychiki. Jest to czas, w którym dziecko potrzebuje przede wszystkim wsparcia i opieki, nawet jeśli jego zachowanie zdaje się wyrażać coś przeciwnego. Bardzo ważne jest, aby wykazać się wówczas szczególną cierpliwością i empatią, a także – aby stworzyć dziecku bezpieczną przestrzeń do podzielenia się przeżywanymi trudnościami.

Nie wszyscy rodzice wiedzą, jak w takich momentach rozmawiać z dzieckiem. Do wyjątkowo trudnych należy zazwyczaj okres dorastania, kiedy to zdobycie zaufania zbuntowanego nastolatka bywa nie lada wyzwaniem. Nie zapominajmy jednak, że w takiej sytuacji pomóc może zawsze doświadczony psycholog dla młodzieży. Będzie on umiał nie tylko prawidłowo ocenić, jak poważny i zaawansowany jest problem, ale także, w razie potrzeby – pomoże młodemu człowiekowi skutecznie się z nim uporać.

Usługi psychologa dziecięcego w PsychoMedic: skuteczna pomoc, szybkie terminy

PsychoMedic to sieć klinik o profilu psychologiczno-psychiatrycznym, w których od lat skutecznie pomagamy Pacjentom w każdym wieku. We wszystkich naszych placówkach do Państwa dyspozycji jest zarówno wykwalifikowany psychiatra dziecięcy, jak i doświadczony psycholog dla dzieci oraz psycholog dla młodzieży. Łódź to kolejne miasto na mapie Polski, w którym mogą Państwo skorzystać z naszych usług stacjonarnie. Jesteśmy również obecni w licznych innych miastach Polski, a lista naszych lokalizacji nieustannie się wydłuża.

Dla tych z Państwa, którzy nie mają możliwości, aby osobiście pojawić się w jednej z naszych placówek, oferujemy również pomoc w trybie online. Na tle innych klinik o podobnym profilu wyróżnia nas wysoka dostępność – pracujemy przez 7 dni w tygodniu, od rana zawsze do godz. 21, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować szybkie terminy wizyt, niekolidujących jednocześnie z obowiązkami szkolnymi dzieci czy zawodowymi ich rodziców.

Jakie sygnały w zachowaniu dziecka powinny nas zaniepokoić?

Problemy przeżywane przez dziecko mogą mieć bardzo różny charakter: począwszy od drobnych kryzysów emocjonalnych, niepowodzeń szkolnych czy towarzyskich, poprzez stany niepokoju i duży poziom codziennego stresu, aż po trudności psychiczne – na przykład depresję lub zespół lęku uogólnionego – które wymagają leczenia zarówno farmako-, jak i psychoterapią.

Sygnały mogące świadczyć o tym, że warto, aby z naszym dzieckiem porozmawiał psycholog dziecięcy lub psycholog młodzieżowy, to między innymi:

  • Nietypowe i niezrozumiałe dla nas zachowanie dziecka
  • Wysoki poziom agresji – przejawiany zarówno wobec samego siebie, jak i innych
  • Drastyczna zmiana nawyków żywieniowych (np. nagła tendencja do nadmiernego odchudzania się)
  • Ujawniany przez dziecko wysoki poziom stresu i/lub lęku, napady paniki
  • Silne wahania nastrojów
  • Długo utrzymujący się smutek, brak energii i motywacji do działania
  • Problemy z pamięcią i koncentracją
  • Wycofywanie się z kontaktów społecznych i inne.

Psycholog dzieci i młodzieży – jak pomagamy?

W łódzkim oddziale PsychoMedic udzielamy wsparcia dzieciom i młodzieży już od pierwszych dni życia, aż do osiągnięcia przez nie pełnoletności. Każdy zatrudniony u nas psycholog dziecięcy i psycholog dla młodzieży to wysokiej klasy Specjalista posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy z najmłodszymi Pacjentami. Oferujemy:

Konsultacje psychologiczne

Są to zazwyczaj spotkania o charakterze doraźnym, które mogą być dla dziecka wsparciem przy przejściowych problemach. Rodzice w trakcie konsultacji psychologicznych mogą natomiast dowiedzieć się, jak wspierać pociechę w trudnych momentach i jak radzić sobie, gdy doświadczają trudności wychowawczych. Dzieciom i rodzinom, które potrzebują długoterminowego wsparcia, proponujemy profesjonalną psychoterapię.

Całościową diagnozę psychologiczną dziecka

Prowadzone przez nas diagnozy psychologiczne pozwalają na wykluczenie lub potwierdzenie u Pacjenta zaburzeń ze spektrum autyzmu, zespołu Aspergera i ADHD, a także wszelkiego rodzaju zaburzeń natury psychicznej i emocjonalnej. Diagnozy w PsychoMedic wykonywane są zawsze przez doświadczony zespół Specjalistów: doświadczonego psychologa-diagnostę wespół z psychiatrą dziecięcym. Wystawiane przez nas zaświadczenia i opinie honorowane są przez wszystkie placówki oświatowe i poradnie psychologiczno-pedagogiczne.

Treningi wychowawcze dla rodziców

To doskonała propozycja dla rodziców, którzy chcą się nauczyć lepiej i skuteczniej wspierać swoje dziecko w trudnych chwilach, nauczyć się, jak stawiać mu zdrowe granice, a także – jak mądrze i empatycznie towarzyszyć mu w rozwoju. Treningi dla rodziców są wskazane szczególnie wtedy, kiedy dziecko nie chce uczestniczyć w spotkaniach z psychologiem.

Konsultacje z psychiatrą dzieci i młodzieży

Wsparcie terapeutyczne dla młodych Pacjentów często dobrze jest uzupełnić leczeniem farmakologicznym. W takich sytuacjach zapewniamy wsparcie doświadczonego lekarza-psychiatry dziecięcego z naszego Zespołu.

Psycholog dziecięcy Łódź, psycholog młodzieżowy Łódź – umów się na wizytę

Aby umówić wizytę w naszym łódzkim ośrodku, wystarczy zadzwonić pod numer: 799-399-499. Można również dokonać rezerwacji bezpośrednio przez naszą stronę internetową. W razie jakichkolwiek wątpliwości (dotyczących np. tego, który psycholog młodzieżowy lub dziecięcy byłby najlepszy dla Państwa pociechy) – nasz Dział Obsługi Pacjenta jest do Państwa dyspozycji i zawsze chętnie służy pomocą. Zapraszamy do kontaktu!

ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ ONLINE LUB ZADZWOŃ TEL. 799-399-499mgr Kinga Ambroziak
Zadzwoń

mgr Kinga Ambroziak
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, Diagnoza psychologiczna

Psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny CBT dzieci, młodzież, dorośli. Posiada 8-letnie doświadczenie kliniczne. Specjalizuje się w terapii ADHD u dzieci i dorosłych, mutyzmu wybiórczego, zaburzeń lękowych i depresyjnych, zaburzeń zachowania, zaburzeń adaptacyjnych. Diagnozuje przyczyny niepowodzeń szkolnych. Prowadzi również terapię osób dorosłych doświadczających kryzysów życiowych.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. Kościuszki 13, Łódź

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Karolina Dobrosz - Michiewicz
Zadzwoń

mgr Karolina Dobrosz - Michiewicz
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, psychoterapia dzieci oraz dorosłych, terapia par

Psycholog, psychoterapeuta dzieci, młodzieży, dorosłych oraz par w nurcie psychodynamicznym i sytemowym. Głównym czynnikiem leczącym w psychoterapii jest stała i bezpieczna relacja, jaką nawiązuje Terapeuta z Pacjentem, stworzenie przestrzeni do prowadzenia dialogu i wspólnego poszukiwania rozwiązań sytuacji przeżywanych przez Pacjenta jako kryzysowe.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. Kościuszki 13, Łódź

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Katarzyna Grąbczewska-Różycka
Zadzwoń

mgr Katarzyna Grąbczewska-Różycka
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna Dzieci i Młodzieży, Diagnoza psychologiczna

Psycholog dziecięcy, logopeda, pedagog z ponad 10-letnim doświadczeniem pracy z małymi pacjentami. Specjalizuje się w zakresie diagnozy i terapii całościowych zaburzeń rozwojowych oraz zaburzeń lękowych u dzieci, a w szczególności mutyzmu wybiórczego. 

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. Kościuszki 13, Łódź

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.


mgr Katarzyna Kowalska
Zadzwoń

mgr Katarzyna Kowalska
Zadzwoń

Diagnoza psychologiczna dzieci, młodzieży i dorosłych

Psycholog i certyfikowany psychoterapeuta CBT. Studia psychologiczne ukończyła w 2014 roku na Uniwersytecie Łódzkim. Następnie rozpoczęła pracę w Fundacji JiM, gdzie zajmowała się diagnozą oraz terapią dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu. Uczestniczenie w zespołach diagnostycznych oraz codzienna praca z osobami z zaburzeniami rozwoju, umożliwiały nabranie niezbędnego w pracy diagnosty doświadczenia. W swojej pracy posługuje się testami IDS-2 oraz Stanford-Binet V. W grudniu 2019r. uzyskała certyfikat psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. Armii Krajowej 34a, Łódź

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Magdalena Gruda-Kiełbik
Zadzwoń

mgr Magdalena Gruda-Kiełbik
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, psychoterapia dzieci, młodzieży i dorosłych

Psycholog, psychoterapeuta osób dorosłych, młodzieży od 13 roku życia oraz trener TUS. Obszar udzielanej pomocy to m.in.: zaburzenia lękowe, nastroju, osobowości, odżywiania się, zachowania. Specjalizuje się w pomocy osobom z zachowaniami samobójczymi oraz trudnościami wychowawczymi.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. Armii Krajowej 34a, Łódź

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Malwina Zawieja
Zadzwoń

mgr Malwina Zawieja
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, psychoterapia dzieci oraz dorosłych

Klinika Psychomedic, Al. Armii Krajowej 34a, Łódź

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

dr n. społ. Magdalena Staniaszek
Zadzwoń

dr n. społ. Magdalena Staniaszek
Zadzwoń

Konsultacja Psychologiczna, Psychoterapia Dzieci

Psycholog, Psychoterapeuta w nurcie CBT oraz systemowym, Trener TUS. Wspiera terapeutycznie dzieci i młodzież wykazujące zaburzenia nastroju, zaburzenia lękowe (m.in. fobie), zaburzenia snu, zaburzenia zachowania, zaburzenia kontroli impulsów, sprawiające trudności wychowawcze. Prowadzi konsultacje wychowawcze dla rodziców (ustalanie granic, system nagradzania itp.).

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. Armii Krajowej 34a, Łódź

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Karolina Dobrosz - Michiewicz
Zadzwoń

mgr Karolina Dobrosz - Michiewicz
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, psychoterapia dzieci oraz dorosłych, terapia par

Psycholog, psychoterapeuta dzieci, młodzieży, dorosłych oraz par w nurcie psychodynamicznym i sytemowym. Głównym czynnikiem leczącym w psychoterapii jest stała i bezpieczna relacja, jaką nawiązuje Terapeuta z Pacjentem, stworzenie przestrzeni do prowadzenia dialogu i wspólnego poszukiwania rozwiązań sytuacji przeżywanych przez Pacjenta jako kryzysowe.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. Armii Krajowej 34a, Łódź

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Marta Janik-Borowiak
Zadzwoń

mgr Marta Janik-Borowiak
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, psychoterapia dzieci, młodzieży i dorosłych

Psycholog, psychoterapeuta dzieci, młodzieży, osób dorosłych. Zajmuje się również psychoterapią par. Zajmuje się m.in. zaburzeniami lękowymi, nastroju, zachowania, osobowości, odżywiania, snu.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. Armii Krajowej 34a, Łódź

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW


dr Bożena Ćwikła
dr Bożena Ćwikła

Psychiatra dzieci i młodzieży

Umów wizytę

Paweł 2021-10-06

Oceniam na 5


dr Olga Kałużyńska

Magdalena 2022-01-20

Pani dr osoba ciepła, która umie słuchać drugą osobę, dała wskazówki jak dalej postępować, wyjaśniła ile+- trwa powrót do zdrowia psychicznego.


mgr Magdalena Popławska

Krzysztof 2021-07-31

Z całego serca polecam wizytę u Pani Magdaleny. Z niezwykłą empatią podchodzi do klienta, uważnie słucha i stwarza przyjazną atmosferę. Od samego wejścia buduje relacje opartą na zaufaniu. ...