Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeNeurolog dziecięcy Katowice

Neurolog dziecięcy Katowice

Neurolog dziecięcy Katowice – kompleksowa opieka neurologiczna dla dzieci i młodzieży

Neurolog dla dzieci to lekarz, do którego dziecko powinno w życiu trafić co najmniej raz – kilka tygodni po urodzeniu, celem oceny stanu zdrowia. Pomoc neurologiczna jest również niezbędna, gdy Rodzice obserwują u swojej pociechy niepokojące objawy na późniejszych etapach życia. Jeżeli poszukują Państwo sprawdzonego neurologa dziecięcego w Katowicach, warto zdecydować się na konsultację w PsychoMedic.pl – ogólnopolskiej sieci poradni, gdzie poprowadziliśmy skuteczną diagnostykę i leczenie już tysięcy małych Pacjentów.

Możecie u nas liczyć Państwo nie tylko na skuteczną, ale i na szybką pomoc neurologiczną. Czas oczekiwania na wizytę u naszego neurologa dziecięcego wynosi nie więcej, niż kilka dni.

Neurolog dziecięcy Katowice – kiedy się do niego zgłosić i na jaką pomoc można liczyć?

Neurologia dziecięca, jako dziedzina medycyny, poświęcona jest profilaktyce, diagnostyce oraz leczeniu wszystkich chorób układu nerwowego u dzieci od 0 do 18 r.ż. Prywatny neurolog dziecięcy zajmuje się nie tylko leczeniem zdiagnozowanych u najmłodszych, przewlekłych chorób neurologicznych, ale i opieką medyczną nad dziećmi z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi (autyzmemADHD). Nasi Specjaliści leczą również objawy neurologiczne u wcześniaków, dzieci po komplikacjach okołoporodowych i z wadami wrodzonymi.

Co do zasady, dobry neurolog dziecięcy jest pierwszym adresem, pod który należy się udać, gdy tylko obserwujemy u dziecka niepokojące objawy – takie jak:

 • Nieprawidłowe napięcie mięśniowe;
 • Asymetrię ciała, preferowanie przez dziecko jednej pozycji;
 • Zaburzenia mowy (spowolnienie rozwoju mowy, mowa niewyraźna lub bełkotliwa, brak mowy u dzieci powyżej drugiego roku życia); 
 • Zaburzenia rozwoju – dziecko nie posiada umiejętności właściwych dla jego wieku (np. nie raczkuje, nie siada), nie uśmiecha się, nie nawiązuje kontaktu wzrokowego, jest apatyczne i niezainteresowane otoczeniem;
 • Powtarzanie przez dziecko ciągle tych samych ruchów;
 • Tiki lub drgawki; 
 • Nadpobudliwość, problemy z nauką i koncentracją; 
 • Omdlenia;
 • Nawracające migreny, bóle głowy i zawroty równowagi; 
 • Innego rodzaju bóle o nieokreślonym podłożu.

Naszym celem jest obejmować najmłodszych Pacjentów kompleksową pomocą. W razie potrzeby, nasz neurolog dla dzieci pokieruje dziecko na dalsze badania do placówek współpracujących z PsychoMedic Katowice – które oferują dla naszych Pacjentów usługi diagnostyczne na preferencyjnych stawkach.

W trakcie konsultacji neurologicznej w Katowicach możecie Państwo również uzyskać:

 • Zaświadczenie o stanie zdrowia dziecka – w tym również zaświadczenie o braku przeciwwskazań do szczepień ochronnych u niemowlęcia;
 • E-receptę na wszystkie niezbędne leki dla dziecka;
 • Jeżeli stan dziecka tego wymaga – zwolnienie z pracy (l4) dla rodzica;
 • Skierowanie do szpitala na oddział neurologia dziecięca Katowice.

Doświadczenie, wielospecjalistyczna pomoc i dogodna forma wizyt – dobry neurolog dziecięcy w Katowicach

Umawiając dziecko na wizytę w PsychoMedic, możecie mieć Państwo pewność, że uzyskacie fachową pomoc. Jesteśmy ogólnopolską siecią poradni, akredytowaną przez Ministerstwo Zdrowia i polecaną przez tysiące Pacjentów. Nasi neurolodzy dziecięcy mają wieloletnie doświadczenie w pracy z najmłodszymi i odpowiednie podejście do dzieci. Jednocześnie nie spoczywają na laurach, stale aktualizując swoją wiedzę medyczną, także na szkoleniach i konferencjach.

Jesteśmy poradnią wielospecjalistyczną, dzięki czemu będziecie Państwo mogli umówić dziecko na wszystkie niezbędne konsultacje w jednym miejscu. Oferujemy konsultacje ze wszystkimi tymi Specjalistami, z którymi najczęściej współpracuje dobry neurolog dziecięcy. W gabinetach PsychoMedic w Katowicach przyjmuje również psycholog dziecięcy i psychiatra dziecięcy, zaś w formie online można skorzystać m.in. z konsultacji z naszymi dietetykami czy logopedą. Członkowie naszego Zespołu współpracują ze sobą i regularnie konsultują się w sprawie wspólnie prowadzonych Pacjentów.

Oferujemy konsultacje zarówno w formie online, jak i stacjonarnej, niezależnie od okoliczności. Badanie fizykalne jest istotnym elementem diagnozy dziecka, a ponadto wiemy, że wielu Rodziców ceni sobie możliwość rozmowy z lekarzem twarzą w twarz. Dlatego oferujemy wizyty w formule stacjonarnej przez cały rok, niezależnie od sytuacji epidemicznej czy innych czynników. Gdy jednak problem nie wymaga kontaktu osobistego – na przykład wtedy, gdy konsultacja ma na celu ustalenie modyfikacji leczenia czy omówienie wyników badań dziecka, rodzic może umówić się z naszym neurologiem na konsultację online. Konsultujemy poprzez nasz autorski system do wideowizyt, Skype oraz przez telefon.  

PsychoMedic.pl Katowice – umów wizytę z neurologiem dziecięcym już na dzisiaj:lek. Anna Dobrucka-Głowacka
Zadzwoń

lek. Anna Dobrucka-Głowacka
Zadzwoń

Konsultacja neurologiczna dzieci i młodzieży

Lekarz specjalista neurolog dzieci i młodzieży.  Konsultuje pacjentów od 2009 roku.  Zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób układu nerwowego pacjentów w wieku do 18 lat: zaburzeniami rozwoju psychoruchowego, padaczką, bólami głowy, mózgowym porażeniem dziecięcym i innymi dolegliwościami dotyczącymi układu nerwowego i mięśniowo-szkieletowego.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW


dr n.med. Piotr Serafin

Krzysztof 2022-06-10

Oceniam na 5


mgr Mariusz Kaczmarczyk

Aleksandra 2022-05-13

Bardzo polecam psychoterapeutę Mariusza Kaczmarczyka. Po kilku wizytach, widzę ogromne zaangażowanie oraz pierwsze efekty terapii. Jest to osoba, która potrafi zdiagnozować prawdziwe źródło pr...


lek. Jacek Żelazowski

Magdalena 2021-08-30

Oceniam na 5