Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychoterapeuta Kraków

Psychoterapeuta Kraków

Psychoterapia Kraków – profesjonalne, dyskretne i skuteczne wsparcie doświadczonych psychoterapeutów. Serdecznie zapraszamy na konsultacje w formie online oraz stacjonarnie w świetnie zlokalizowanej poradni przy ul. Mogilskiej 21.

Terapia psychologiczna jest uważana za jedną z najskuteczniejszych metod leczenia i zapobiegania nawrotom kryzysu psychicznego. Pozwala Pacjentowi zrozumieć mechanizm i przyczynę powstania trudności, z jakimi ten się zmaga, przepracować trudne wydarzenia z przeszłości, odreagować nieprzeżyte dotąd emocje i stworzyć nowe, adaptacyjne metody radzenia sobie z problemami doświadczanymi w teraźniejszości. Psychoterapia to proces o zweryfikowanej naukowo skuteczności. Ma jednak szansę przynieść wymierne korzyści tylko wtedy, gdy prowadzi go wykwalifkowany, doświadczony i autentycznie zaangażowany w swoją pracę psychoterapeuta. Kraków to nowa lokalizacja PsychoMedic, rekomendowanej sieci poradni zdrowia psychicznego, gdzie zatrudniamy tylko najlepszych Specjalistów, pomagamy kompleksowo i przy zachowaniu najwyższych standardów. Jeśli chciał/abyś rozpocząć psychoterapię, to my jesteśmy najlepszym wyborem.

 

Skuteczna terapia zaburzeń i trudności psychicznych

Psychoterapeuta KrakówPsychoterapia jest obecnie uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod nie tylko w leczeniu trudności i zaburzeń psychicznych, ale także rozwiązywania bieżących problemów życiowych i zapobiegania kryzysom psychicznym.

Jest zalecana wtedy, gdy Pacjent/ka korzysta z pomocy lekarza psychiatry i leczy się farmakologiczne. Najlepsze efekty daje bowiem połączenie stosowania leków z psychoterapią. Farmakoterapia pozwala na poprawę stanu psychicznego i zniesienie najbardziej dokuczliwych objawów, zaś psychoterapia na zrozumienie mechanizmu powstania zaburzeń, przepracowanie trudności, które wywołały objawy i wypracowanie nowych metod radzenia sobie. To zaś pozwala na zminimalizowanie ryzyka, że kryzys psychiczny wróci.

W sytuacji, gdy doświadczane objawy (na przykład lęku lub niepokoju) nie są bardzo nasilone lub gdy głównym źródłem trudności osoby, która zgłasza się do psychoterapeuty, jest trudna sytuacja życiowa, psychoterapia najczęściej okazuje się najskuteczniejszą metodą pomocy samą w sobie – wsparcie lekarza psychiatry nie zawsze jest niezbędne. W takich najważniejsze jest, aby lepiej rozumieć siebie i swoją sytuację, odreagować trudne emocje i odnaleźć własny, bezpieczny sposób na radzenie sobie z wyzwaniami codzienności.

Terapeuci pracują w różnych podejściach (nurtach), które różnią się między sobą stosowanymi technikami i aspektami, na które kładzie się w procesie nacisk. Na przykład psychoterapia psychodynamiczna skupia się na dostrzeżeniu i rozwiązaniu nieświadomych konfliktów oraz przepracowaniu trudnych przeżyć z przeszłości i braków, które wtedy powstały, a które mogą wpływać na teraźniejszość. Z kolei psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w swojej pracy z Pacjentem dąży przede wszystkim do zidentyfikowania błędów w myśleniu klienta i zmodyfikowania jego sposobu postrzegania siebie oraz rzeczywistości. Praca terapeutyczna może się różnić się w zależności od nurtu, w jakim pracuje psychoerapeuta. Wszystkie te, które zostały zbadane naukowo, są jednak równie skuteczne. Łączy je też jeden, kluczowy czynnik, jakim jest pełna wzajemnego zaufania i akceptacji relacja z terapeutą. To właśnie więź, jaka tworzy się między Pacjentem a specjalistą, uważa się za najbardziej leczącą.

 

Jak pomagamy?

Każdy psychoterapeuta pracujący w PsychoMedic to doświadczony specjalista, absolwent studiów wyższych i całościowych, 4-letnich szkoleń podyplomowych przygotowujących do samodzielnego prowadzenia terapii. Każdy ma wieloletnie doświadczenie w pracy klinicznej, pracuje pod stałą superwizją (nadzorem bardziej doświadczonego psychoterapeuty) oraz przeszedł terapię własną. Specjaliści Kliniki PsychoMedic Kraków prowadzą psychoterapię w modalnościach, których skuteczność jest uznana i zweryfikowana naukowo:

– psychodynamicznym/psychoanalitycznym;

– poznawczo-behawioralnym;

– systemowym;

– integracyjnym.

Pomagamy każdemu: osobom dorosłym, a także dzieciom i młodzieży. W naszej ofercie znajduje się również psychoterapia par i rodzin. Pracujemy stacjonarnie oraz online.

Każdy z naszych terapeutów zdaje sobie także sprawę z konieczności ciągłego rozwoju i poszerza swoją wiedzę na specjalistycznych szkoleniach i konferencjach.

Wiemy, że kluczem do pełnego powrotu do zdrowia Pacjenta bardzo często jest łączenie różnych metod leczenia i aktywna współpraca na linii lekarz psychiatra – psychoterapeuta. Kiedy w toku terapii pojawi się potrzeba konsultacji z lekarzem i rozważenia rozpoczęcia farmakoterapii, Twój psychoterapeuta skieruje Cię do zaufanego, doświadczonego psychiatry z naszego Zespołu. Jeżeli się na to zgodzisz, pozostanie z nim w kontakcie przez cały okres Twojego leczenia.

Zadzwoń do nas! Nasz Dział Obsługi Pacjenta zaproponuje Ci wizytę u Specjalisty dopasowanego do Twoich trudności oraz preferencji. Na pierwszych, niezobowiązujących konsultacjach Ty i Twój psychoterapeuta będziecie mogli zastanowić się nad wyborem najlepszej dla Ciebie formy pomocy.

 

SPECJALIŚCI POMAGAJĄCY W TYCH TRUDNOŚCIACH:dr n. społ. Agnieszka Bożek
Zadzwoń

dr n. społ. Agnieszka Bożek
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, Psychoterapia

Psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczny, doktor nauk społecznych w dziedzinie psychologii. Konsultuje osoby dorosłe w języku polskim i angielskim. Ukończyła 4-letnią Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Kształciła się także w Podejściu Skoncentrowanym na Rozwiązaniach (SFA). Uzyskała European Certificat in Psychology (EuroPsy) wydany przez European Federation of Psychologists' Associations. Pomaga pacjentom z zaburzeniami depresyjnymi i innymi zaburzeniami nastroju, zaburzeniami lękowymi, związanymi ze stresem i pod postacią somatyczną, zaburzeniami osobowości oraz zaburzeniami snu.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Mogilska 21, Kraków

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Natalia Harasimowicz
Zadzwoń

mgr Natalia Harasimowicz
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, Psychoterapia

Psycholog, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna w trakcie certyfikacji, trenerka. Pracuje z Pacjentami od 2011 r. Prowadzi terapię osób dorosłych. Korzysta z technik zarówno drugiej jak i trzeciej fali psychoterapii poznawczo-behawioralnej, m.in. DBT, ACT, FAP, CFT, a także Terapii Schematów. Wybrała orientację poznawczo-behawioralną, ponieważ ceni sobie pracę metodami opartymi na dowodach naukowych. Podstawą jej pracy jest myślenie systemowe i dialektyczne. Pracuje indywidualnie i grupowo z osobami dorosłymi, prowadząc psychoterapię, konsultacje psychologiczne i szkolenia.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Mogilska 21, Kraków

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Paulina Janus
Zadzwoń

mgr Paulina Janus
Zadzwoń

Psychoterapia, Konsultacja psychologiczna

Psycholog, psychoterapeutka w modelu poznawczo-behawioralnym i systemowym. Zrealizowała unikalne szkolenie w nurcie CBT w Wielkiej Brytanii. Ukończyła studia magisterskie ze ścieżką specjalizacyjną z psychologii klinicznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracowała z różnymi grupami klientów w Polsce i w Wielkiej Brytanii, m.in. z osobami borykającymi się ze stresem, lękiem, depresją, w kryzysie psychologicznym, z ofiarami przemocy, klientami zagrożonymi wykluczeniem społecznym, rodzicami doświadczającymi trudności wychowawczych. Ma kilkuletnie doświadczenie w pracy jako pełnoetatowa psychoterapeutka w publicznej służbie zdrowia z osobami zmagającymi się z lękiem, stresem pourazowym (PTSD), natręctwami, obniżonym nastrojem i depresją, zaburzenia w postrzeganiu siebie i niską samooceną, trudnościami w relacjach z innymi.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Mogilska 21, Kraków

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Małgorzata Jarymowicz
Zadzwoń

mgr Małgorzata Jarymowicz
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna i psychoterapia dorosłych i młodzieży od 14 r.ż.

Psycholog, psychoterapeutka. Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz młodzieży od 14 r.ż., konsultacje psychologiczne, terapię środowiskową. Ukończyła akredytowane szkolenie psychoterapeutyczne w podejściu integracyjnym w Ośrodku INTRA w Warszawie. Absolwentka studiów podyplomowych „Otwarty Dialog i Rozwój Sieci Społecznych w Sytuacjach Kryzysu Psychicznego” w Instytucie Psychologii na Uniwersytecie UKSW. Certyfikowanym nauczycielem mindfulness MBLC i CBLC. Prowadzi treningi uważności i współczucia, włącza ich elementy w pracę psychoterapeutyczną.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Mogilska 21, Kraków

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Aleksandra Judejko
Zadzwoń

mgr Aleksandra Judejko
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, Psychoterapia

Psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczny oraz systemowy, psychoonkolog. W roli psychologa pracuje od 2015 r., a jako psychoterapeuta od 2017 r. Zajmuje się psychoterapią indywidualną osób dorosłych oraz psychoterapią par. Oprócz pracy w roli psychoterapeuty zajmuje się pomocą w kryzysach związanych ze stratą i żałobą.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Mogilska 21, Kraków

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Małgorzata Klamra
Zadzwoń

mgr Małgorzata Klamra
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, Psychoterapia dzieci i dorosłych

Psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie certyfikacji. Pracuje z dziećmi od 3 roku życia, dorosłymi oraz seniorami doświadczającymi zaburzeń lękowych, zaburzeń nastroju oraz skutków między innymi udarów mózgu. Zmagających się z nagłą utratą sprawności i zdrowia, będącymi w procesie rehabilitacji. Ukończyła studia psychologiczne, a następnie poszerzała swoją wiedzę uczestnicząc w wielu szkoleniach dotyczących pozytywnych nieawersyjnych metod obniżania ilości zachowań trudnych u dzieci jak i osób dorosłych oraz funkcjonowania poznawczego, emocjonalnego i sensorycznego osób ze spektrum autyzmu.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Mogilska 21, Kraków

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Janusz Kozioł
Zadzwoń

mgr Janusz Kozioł
Zadzwoń

Psychoterapia osób dorosłych

Dyplomowany psychoterapeuta, seksuolog kliniczny. Prowadzi psychoterapię osób dorosłych w nurcie psychodynamicznym. W roli psychoterapeuty pracuje z Pacjentami od 2016 r. Otwarty na wszelkie aspekty konfliktów i zachowań pacjenta. Zwolennik całościowego, indywidualnego podejścia dostosowanego do potrzeb i możliwości pacjenta. Prowadzi terapię osób dorosłych doświadczających zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych i związanych ze stresem, zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych, zaburzeń osobowości, zaburzeń snu, zaburzeń seksualnych.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Mogilska 21, Kraków

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Marta Lewandowska
Zadzwoń

mgr Marta Lewandowska
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, Diagnoza psychologiczna

Psycholog, psychoterapeuta systemowy, TRE® Provider, QEC Practitioner. Pracuje z Pacjentami od 2008 r. Prowadzi psychoterapię osób dorosłych w obszarze zaburzeń depresyjnych, lękowych, psychosomatycznych. Umiejętności terapeutyczne zdobywa podczas procesu certyfikacji na Psychoterapeutę i Doradcę Systemowego w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej. Wspiera również osoby, które zmagają się z trudnymi doświadczeniami i sytuacjami kryzysowymi w przebiegu życia. Specjalizuje się w pracy z ciałem – TRE (tension & trauma release exercises), trening oddechowy, trening relaksacyjny, sposoby radzenia sobie ze stresem. Prowadzi diagnozę psychologiczną osób dorosłych.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Mogilska 21, Kraków

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Barbara Ślusarz
Zadzwoń

mgr Barbara Ślusarz
Zadzwoń

Diagnoza psychologiczna, Psychoterapia Dzieci i Młodzieży

Psycholog, oligofrenopedagog, terapeuta behawioralny PLTB nr licencji 259/T/2020. Specjalizuje się w diagnozie i terapii dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju (autyzm, Zespół Aspergera). Pracuje z dziećmi od 3 r.ż. W swojej pracy używa jedynie metod i narzędzi o skuteczności potwierdzonej badaniami (evidence-based). Korzysta głównie z założeń nurtu behawioralnego i poznawczo-behawioralnego. Podczas pracy z dziećmi kieruje się zasadą zindywidualizowanego podejścia do każdego pacjenta, dostosowując metody pracy do konkretnej osoby i jej trudności.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Mogilska 21, Kraków

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Karolina Maciejewska
Zadzwoń

mgr Karolina Maciejewska
Zadzwoń

Psychoterapia dorosłych i młodzieży od 15 r.ż.

Psychoterapeuta z kilkuletnim doświadczeniem. Prowadzi terapię indywidualną dorosłych oraz młodzieży od 15 roku życia. Pracuje w oparciu o nurt psychodynamiczny oraz nurt SFBT-Terapii krótkoterminowej skoncentrowanej na rozwiązaniu. W ramach pogłębienia wiedzy dotyczącej psychoterapii młodzieży ukończyła Psychodynamiczne Studium Socjoterapii oraz Psychoterapii młodzieży prowadzone przez Krakowskie Centrum Psychodynamiczne. Ukończyła także całościowe szkolenie w Szkole Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu w Warszawie oraz w Toruniu. Zajmuje się zaburzeniami osobowości, depresją, lękami, stanami napięcia, trudnościami w związkach, trudnościami w relacjach, zaburzeniami jedzenia: anoreksja, bulimia, zachowaniami autodestrukcyjnymi, trudnościami okresu dojrzewania i wchodzenia w dorosłość.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Mogilska 21, Kraków

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Bartosz Michalewski
Zadzwoń

mgr Bartosz Michalewski
Zadzwoń

Psychoterapia

Psychoterapeuta z kilkuletnim stażem, pracujący w nurcie systemowym. Pomaga rodzinom i parom w kryzysie, pracuje również z pacjentami indywidualnymi. W gabinecie szczególny nacisk kładzie na relację terapeutyczną. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Ukończył 4-letni całościowy kurs psychoterapii Ośrodka Szkoleń Systemowych w Krakowie posiadający rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Mogilska 21, Kraków

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Bartosz Wójcik
Zadzwoń

mgr Bartosz Wójcik
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, Psychoterapia

Psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczny w trakcie certyfikacji. Konsultuje osoby dorosłe. Od 11 lat psycholog Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, oraz konsultant w pozostałych oddziałach Szpitala Powiatowego w Limanowej im. Miłosierdzia Bożego. Współzałożyciel, psycholog/psychoterapeuta Szpitalnego Punktu Konsultacyjnego, działającego przy szpitalu w Limanowej.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Mogilska 21, Kraków

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.