Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsycholog dziecięcy i młodzieży Warszawa

Psycholog dziecięcy i młodzieży Warszawa

Centrum terapii dzieci i młodzieży Warszawa

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ ONLINE LUB ZADZWOŃ: 799-399-499

Z roku na rok rośnie liczba dzieci i młodzieży potrzebujących pomocy psychologicznej lub psychiatrycznej. Kiedy rodzice zauważają, że z ich dzieckiem dzieje się coś niepokojącego, chcą uzyskać profesjonalne wsparcie. Pierwszym adresem, pod który warto się udać, aby uzyskać taką pomoc, jest doświadczony psycholog dzieci i młodzieży. Warszawa to miasto, gdzie nie brakuje specjalistów, jednak najczęściej trzeba liczyć się niestety z odległymi terminami na konsultacje. W przypadku dzieci  i młodzieży ogromnie ważny tymczasem jest czas i szybkie udzielenie niezbędnej pomocy.

W PsychoMedic robimy wszystko, aby pomagać nie tylko skutecznie, ale i natychmiastowo. Oferujemy terminy do najlepszych Specjalistów od zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży nawet na ten sam dzień. Jednocześnie dokładamy wszelkich starań, aby najmłodsi Pacjenci i ich rodziny czuli w naszym centrum terapii dzieci i młodzieży jak najbardziej komfortowo i bezpiecznie.

Kiedy warto umówić się na wizytę do psychologa dzieci i młodzieży?

Psycholog dzieci i młodzieży jest specjalistą, który nie ocenia. Najmłodsi nie zawsze wprost sygnalizują potrzebę kontaktu z psychologiem, dlatego jeśli jako rodzic sam zauważasz niepokojące zmiany w zachowaniu Twojego dziecka, umów go na konsultację w PsychoMedic. Nasz psycholog dziecięcy wesprze dziecko bez względu na to, przez co przechodzi. Stworzy bezpieczną przestrzeń, w której dziecko może opowiedzieć o przeżywanych trudnościach.

Rozważ umówienie dziecka na konsultację w naszym centrum terapii dzieci i młodzieży, jeśli:

 • zauważasz radykalne zmiany w zachowaniu (np. dotąd żywe i aktywne dziecko stało się wycofane i izoluje się);
 • dziecko doświadcza problemów w kontaktach społecznych, częstych zmian nastroju albo lęków;
 • dziecko przejawia agresję w stosunku do siebie lub innych;
 • syn/córka nadmiernie się odchudza, jest zaabsorbowany/a ciałem i swoim wyglądem, przejawia niską samoocenę.

Psycholog dzieci Warszawa — jak pomagamy?

W naszej klinice w Warszawie oferujemy wsparcie dzieciom w każdym wieku (po 18. roku życia proponujemy konsultację z psychologiem dla dorosłych). Każdy nasz psycholog dziecięcy rozumie, jak trudna może być pierwsza konsultacja. Nasi specjaliści wiedzą, jak rozmawiać zarówno z młodym człowiekiem i jego zatroskanymi rodzicami, tworząc bezpieczną i przyjazną atmosferę na każdym etapie kontaktu.

Konsultacja psychologiczna

Psycholog dzieci i młodzieży obejmuje wsparciem najmłodszych Pacjentów bez względu na rodzaj przeżywanych trudności bądź rozpoznanego zaburzenia psychicznego. Psycholog dziecięcy zapewnia wsparcie również wówczas, gdy mały Pacjent nie ma postawionego rozpoznania, ale doświadcza problemów w szkole czy ze swoją samooceną

Podczas konsultacji dziecko i jego rodzina może liczyć na zrozumienie i zgodną z najnowszą wiedzą oraz dostosowaną do problemu pomoc.

Czasami zdarza się tak, że kilka konsultacji psychologicznych z Pacjentem i jego rodzicami wystarczy, by pomóc dziecku wyjść z kryzysu. Kiedy potrzebna jest dalsza praca, wówczas proponujemy psychoterapię dla dzieci i młodzieży. To forma regularnego wsparcia. Nasi psychoterapeuci są przygotowani do prowadzenia terapii także w przypadku dzieci i młodzieży z rozpoznaniem zaburzeń ze spektrum autyzmu.

Całościowa diagnoza funkcjonowania dziecka

Psycholog dzieci i młodzieży przeprowadza całościową diagnozę psychologiczną dziecka, oceniając kompleksowo jego funkcjonowanie. Na diagnozę składają się konsultacje psychologa dziecięcego z małym Pacjentem i jego rodzicami oraz spotkanie diagnostyczne z psychiatrą dziecięcym. Pozwala ona na potwierdzenie bądź wykluczenie występowania u dziecka zaburzeń psychicznych (w tym także zaburzeń ze spektrum autyzmu czy ADHD). Diagnoza kończy się wystawieniem opinii, która jest honorowana przez placówki oświatowe, komisje ds. indywidualnego nauczania oraz poradnie psychologiczno-pedagogiczne.

Treningi wychowawcze dla rodziców

Niekiedy zdarza się, że dziecko niechętnie uczestniczy w spotkaniach z psychologiem bądź dalsza praca nad jego problemem wymaga szczególnego zaangażowania rodziców. Wówczas psycholog dzieci może zaproponować trening wychowawczy dla rodziców. Dzięki treningowi rodzice uczą się m.in. stawiać dziecku zdrowe granice, stają się bardziej świadomi potrzeb i uczuć swojej pociechy oraz poszerzają kompetencje wychowawcze.

Konsultacja psychiatry dzieci i młodzieży — w razie potrzeby

Jeśli zajdzie taka potrzeba, nasz psycholog dziecięcy skieruje małego Pacjenta na wizytę u psychiatry dzieci. To wizyta, której nie należy się obawiać — specjaliści PsychoMedic mają bogate doświadczenie w pracy z dzieci oraz nieodległe terminy, dzięki czemu syn lub córka szybko otrzymają profesjonalne i empatyczne wsparcie. Lekarz poprowadzi terapię farmakologiczną w bezpieczny sposób, a ponadto będzie w stałym kontakcie z psychologiem dziecka.

Psycholog dziecięcy Warszawa — jak przebiega pierwsza wizyta?

Psycholog dzieci i młodzieży przeprowadza pierwsze spotkanie z rodzicami dziecka. Warto, aby rodzice wzięli ze sobą dotychczasową dokumentację Pacjenta (od psychologa/psychiatry/pedagoga szkolnego, jeśli dziecko taką posiada, a także związaną z ewentualnymi chorobami przewlekłymi dziecka, urazami lub operacjami). Dopiero po tej konsultacji do gabinetu zostanie zaproszone dziecko — wizyta dla pociechy może odbyć się tego samego dnia, co rodziców, bądź w innym terminie.

Podczas rozmów z Pacjentem i jego rodzicami psycholog dzieci rozpoznaje problematyczne obszary i orientuje się w dotychczasowym funkcjonowaniu dziecka. Po drugim spotkaniu zaproponujemy Państwu odpowiednią formę pomocy.

Zadzwoń do nas: 22-253-88-88

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ ONLINE LUB ZADZWOŃ: 799-399-499

SPRAWDŹ NAJSZYBSZE TERMINY


 • mgr Dorota Kozak

  Psychoterapeuta

  Termin na jutro:
  mgr Dorota KozakKonsultacja psychologiczna, Psychoterapiaocena: 5/5 opinii: 1
  14:30 kolejny termin
 • mgr Magdalena Bieniewicz-Wolak

  Psychoterapeuta

  Termin na jutro:
  mgr Magdalena Bieniewicz-WolakKonsultacja Psychologiczna, Psychoterapiaocena: 0/5 opinii: 0
  13:00 kolejny termin
 • mgr Tomasz Żółtak

  Psychoterapeuta

  Termin na jutro:
  mgr Tomasz ŻółtakKonsultacja psychologiczna, Psychoterapia dorosłych i młodzieży od 14 r.ż.ocena: 5/5 opinii: 3
  13:00 kolejny termin
 • mgr Katarzyna Parzonko

  Psychoterapeuta

  Termin na jutro:
  mgr Katarzyna ParzonkoKonsultacja psychologiczna, psychoterapia dzieci i młodzieżyocena: 0/5 opinii: 0
  18:0019:0020:00 kolejny termin
 • mgr Ruta Budzińska

  Psycholog dzieci i młodzieży

  Termin na jutro:
  mgr Ruta BudzińskaKonsultacja psychologiczna, psychoterapia dzieci i młodzieżyocena: 0/5 opinii: 0
  16:0018:0019:0020:00 kolejny termin
 • mgr Maciej Poziomski

  Psychoterapeuta

  Termin na jutro:
  mgr Maciej PoziomskiKonsultacja psychologiczna, psychoterapia dzieci, młodzieżyocena: 0/5 opinii: 0
  16:0017:00 kolejny termin
 • mgr Aleksandra Przybyszewska-Stępniak

  Psycholog dzieci i młodzieży

  Termin na jutro:
  mgr Aleksandra Przybyszewska-StępniakKonsultacja psychologiczna, psychoterapia dzieci, młodzieżyocena: 0/5 opinii: 0
  16:0017:0019:0020:00 kolejny termin

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW


mgr Katarzyna Zawisza - Mlost

Justyna 2019-10-22

Oceniam na 5


lek. Sebastian Koterwa

Emily 2022-05-19

Dr. Korerwa is professional, knowledgeable, and really helpful. He is able to conduct visits in English and through e-visits. I have recommended him to others that do not speak Polish.


lek. Joanna Ślusarczyk

Grzegorz 2022-03-17

Oceniam na 5