Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeSzkolenia dla lekarzy

Szkolenia dla lekarzy


PSYCHOMEDIC EDU – PROJEKT EDUKACYJNY DLA LEKARZY

Szkolenia dla lekarzy
Szkolenia dla lekarzy
Szkolenia dla lekarzy

STAWIAMY NA ROZWÓJ!

Naszą siłą jest pasja do leczenia pacjentów oraz stałe doskonalenie siebie jako ekspertów.
PsychomedicEDU to nasz autorski projekt edukacyjny dla specjalistów zdrowia psychicznego

Organizujemy regularne warsztaty doszkalające dla lekarzy, psychoterapeutów i psychologów w ramach naszego bezpłatnego programu szkoleń PsychoMedicEDU.
Skupiamy się na praktyce i dyskusji, dlatego spotkania mają charakter warsztatu a nie wykładu.
Jest to niepowtarzalna okazja, aby w małej grupie zadać pytania czy przedyskutować wątpliwości ze specjalistami w danej dziedzinie.

Posiadamy akredytację Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie do prowadzenia szkolenia podyplomowego dla lekarzy.
Za udział w większości organizowanych przez nas spotkań lekarzom przysługują punkty edukacyjne potwierdzone certyfikatem.

Obecnie szkolenia odbywają się w formie stacjonarnej oraz online.

PSYCHIKA KOBIETY SZKOLENIE DLA PSYCHIATRÓW I PSYCHOTERAPEUTÓW

PRZEJDŹ NA STRONĘ ZAPISÓW
Liczba miejsc ograniczona!

PsychoMedicEDU Szkolenia dla lekarzy

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla psychiatrów i psychoterapeutów z cyklu PsychoMedicEDU – serii warsztatów dla specjalistów od zdrowia psychicznego.
Szkolenie zatytułowane „Psychika kobiety” to kolejna cegiełka, którą – jako największa sieć poradni zdrowia psychicznego w Polsce – chcemy dołożyć do rozwoju merytorycznych kompetencji polskich psychiatrów i psychoterapeutów. Z naszego doświadczenia klinicznego wynika bowiem, że każdy specjalista powinien posiadać pogłębioną wiedzę na temat trudności psychicznych kobiet i specyfiki zadań oraz kryzysów rozwojowych (także tych związanych z ciążą, połogiem i macierzyństwem), przed którymi staje w swoim życiu większość z nich.

Wykład poświęcony zaburzeniom depresyjnym u kobiet poprowadzi prof. nadzw. dr hab. n. med. Michał Lew-Starowicz – specjalista w zakresie psychiatrii i seksuologii, psychoterapeuta, specjalista medycyny seksualnej afiliowany przez European Union of Medical Specialists, z wieloletnim stażem oraz doświadczeniem dydaktycznym i publikacjami naukowymi na koncie. 

Wykład, podczas którego przyjrzymy się ciąży jako kryzysowi rozwojowemu kobiety, poprowadzi natomiast mgr Justyna Trojanowska-Juras – psycholog, certyfikowana psychoterapeutka, ekspertka medialna, zafascynowana psychiką matki, niemowlęcia i relacji między nimi.

PROGRAM SZKOLENIA

19.00 – 19.40 – „Depresja u kobiet”

Prowadzący: prof. nadzw. dr hab. n. med. Michał Lew-Starowicz, specjalista w zakresie psychiatrii i seksuologii, psychoterapeuta, specjalista medycyny seksualnej afiliowany przez European Union of Medical Specialists. Obecnie pełni funkcję Kierownika Kliniki Psychiatrii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Autor i współautor kilkudziesięciu artykułów w czasopismach naukowych oraz wielu książek naukowych i popularnonaukowych. 

Tak o swoim wystąpieniu mówi prowadzący: 

„Skupię się na specyfice obrazu klinicznego, a także na szczególnych uwarunkowaniach hormonalnych i immunologicznych depresji u kobiet.
Przybliżę także zagadnienie leczenia, w szczególności w kontekście ciąży, laktacji oraz menopauzy.”

19.40 – 20.20 – „Ciąża jako kryzys rozwojowy”

Prowadząca: mgr Justyna Trojanowska-Juras, psycholog i certyfikowana psychoterapeutka zafascynowana psychiką młodej matki, niemowlęcia i relacji między nimi. Kwalifikacje zawodowe zdobywała m. in. w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, Szpitalu Nowowiejskim – gdzie prowadziła terapię grupową na Oddziale Dziennym Zaburzeń Nerwicowych, w Instytucie Matki i Dziecka z kobietami po stracie dziecka lub doświadczających choroby dziecka na Oddziale Patologii Ciąży i Położnictwa.

Tak o swoim wystąpieniu mówi prowadząca: 

„Ciąża – mimo tego, że nierzadko jest dla kobiety błogosławieństwem i wyczekaną radością, może być przeżywana jako kryzys i tak też często bywa.
Kryzys ten porównywany jest do wieku dojrzewania, kiedy to drastycznie zmienia się gospodarka hormonalna organizmu.
Niewiele mówi się o tym w takim ujęciu i wiele kobiet zwyczajnie nie jest na to przygotowana.
Jednocześnie jest to swojego rodzaju samotna wędrówka kobiety, od której wymaga się wtedy radości z przeżywanego czasu.
Tematowi temu przyjrzymy się szerzej podczas spotkania 28/10”.

20.20 – 20.50 – Sesja pytań, dyskusja

20.50 – Poczęstunek

MIEJSCE SPOTKANIA

Szkolenie odbędzie się STACJONARNIE w Hotelu Mercure Centrum, 
przy ul. Złotej 48/54 w Warszawie. 
Spotkajmy się na żywo!
🙂

Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikaty elektroniczne potwierdzające udział w wydarzeniu.

Partnerem wydarzenia jest Angelini Pharma Polska.

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU!

PRZEJDŹ NA STRONĘ ZAPISÓW