Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychoMedicEDU Szkolenia dla lekarzy

PsychoMedicEDU Szkolenia dla lekarzy

NAJBLIŻSZE BEZPŁATNE SZKOLENIE ONLINE

Medyczne i emocjonalne wyzwania dla współczesnych psychiatrów
(bezpłatne webinarium dla lekarzy)

Medyczne i emocjonalne wzwania dla wspolczesnych psychiatrow


Szkolenie odbędzie się 4 października 2022 r. (wtorek) w godz. 19:00 – 21:00

W ostatnich latach zapotrzebowanie na pomoc lekarzy psychiatrów wzrosło w takim samym stopniu, co zapotrzebowanie na wiedzę lekarzy epidemiologów. Ostatnie lata upłynęły również psychiatrom pod znakiem wyzwań, z którymi wcześniej nie stykali się na taką skalę. Wirus Covid-19 sieje spustoszenie nie tylko w ciele, ale i psychice człowieka – co sprawia, że do naszych gabinetów pukają osoby dotknięte powikłaniami pocovidowymi w postaci zaburzeń w sferze poznawczej, zaburzeń nastroju czy lęku. Jednocześnie kryzys zdrowotny i gospodarczy sprawia, że jesteśmy częściej niż kiedyś narażeni na takie kontakty z Pacjentami, które wzbudzają trudne emocje lub sprzyjają wypaleniu zawodowemu. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich lekarzy na najnowsze, wykładowo-warsztatowe webinarium z cyklu PsychoMedicEDU, które jest odpowiedzią na wyzwania w najnowszych dziejach psychiatrii. Celem webinarium jest jednoczesne wzbogacenie Państwa wiedzy teoretycznej oraz podniesienie umiejętności i kompetencji miękkich, abyście mogli jak najefektywniej pomagać Pacjentom na co dzień. 

PROGRAM WYDARZENIA

19:00 – 19:10 Rozpoczęcie wydarzenia – dr n.med. Katarzyna Niewińska 

19:10-20:00  Sytuacje trudne w gabinecie psychiatry – warsztat umiejętności miękkich dla lekarzy – dr Paweł Smyk 

Psychiatria to nie tylko jedna ze specjalizacji klinicznych. To też przestrzeń pomocy innym nie tylko w odniesieniu do wiedzy medycznej. I niejednokrotnie sztuka: uzdrawiania, pomagania, wydobywania człowieka z mroków.

Coraz częściej spotykamy się z rzeszą Pacjentów tworzących tzw. trudne sytuacje kliniczne. 

W trakcie panelu omówione zostaną konkretne przykłady z pracy Prowadzącego i dobre praktyki w odniesieniu do sytuacji w codziennej pracy, które:

  • nadmiarowo nas angażują emocjonalnie
  • budzą lęk, bezradność, niechęć, wrogość
  • podważają nasze poczucie wartości i kompetencji zawodowych
  • nakłaniają do działań wbrew kodeksowi etycznemu i  racjonalności
  • wzbudzają w nas symptomy psychosomatyczne
  • pozbawiają nas satysfakcji z pracy zawodowej.

20:00-20:45 Wykład ”Nowa normalność, czyli jak radzić sobie z Pacjentami z lękiem i depresją w czasach kryzysów” – prof. dr hab. n. med. Jerzy Samochowiec

Na wzrost występowania zaburzeń depresyjnych i lękowych w populacji wskazują zarówno wyniki badań, jak i doświadczenia z praktyki gabinetowej polskich psychiatrów. W trakcie wykładu wybitnego klinicysty zostanie omówiona charakterystyka, specyfika obrazu klinicznego, sposób diagnozy oraz leczenia obniżonego nastroju i lęku będących zarówno powikłaniem po przebyciu koronawirusa, jak i reakcją na kryzys społeczno-gospodarczy. 

20:45-21:00 Sesja pytań i odpowiedzi od Uczestników

Dla kogo?

Na webinarium serdecznie zapraszamy lekarzy psychiatrów oraz wszystkich innych specjalności, którzy chcą rozwinąć swoją wiedzę z zakresu zaburzeń lękowych i depresyjnych po pandemii Covid-19 oraz umiejętności miękkie. Do rejestracji niezbędne jest podanie swojego numeru PWZ. 

Z uczestnictwa w tym wydarzeniu może skorzystać również każda osoba należąca do Zespołu PsychoMedic.pl – niezależnie od tego czy jest lekarzem, czy nie.

Szkolenie prowadzą dr Paweł Smyk oraz prof. dr hab. n. med. Jerzy Samochowiec.

Please specify image url

Paweł Smyk, dr

Lekarz specjalista psychiatra, certyfikowany psychoterapeuta i superwizor aplikant Sekcji Naukowej Psychoterapii PTP, z blisko 25-letnim doświadczeniem w pracy z Pacjentami. Doświadczenie zdobywał między innymi w Centrum Psychoterapii, w Szpitalu Uniwersyteckim i Szpitalu Klinicznym im. J. Babińskiego w Krakowie. Przez wiele lat pełnił rolę kierownika Psychiatrycznego Oddziału Dziennego Kraków-Podgórze w Szpitalu Klinicznym im. J. Babińskiego w Krakowie. Na co dzień diagnozuje i leczy Pacjentów ze wszelkiego rodzaju trudnościami i zaburzeniami psychicznymi.

Please specify image url

Jerzy Samochowiec, prof. dr hab. n. med.

Lekarz specjalista psychiatra, profesor nauk medycznych, psychoterapeuta, Kierownik Katedry Psychiatrii i Kliniki Psychiatrii oraz Prorektor ds. nauki Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Prezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego w kadencji 2019-2022 oraz przewodniczący Komitetu Sterującego Europejskimi Towarzystwami Psychiatrycznymi EPA w kadencji 2021-2023. Aktualnie jest redaktorem naczelnym prestiżowego, międzynarodowego czasopisma Archives of Psychiatry and Psychotherapy oraz członkiem komitetów redakcyjnych wielu innych wydawnictw i czasopism naukowych. W latach 2005-2015 pełnił rolę konsultanta ds. psychiatrii województwa zachodniopomorskiego.

Jak mogę dokonać rejestracji na szkolenie?

1. Dokonaj bezpłatnej rejestracji za pośrednictwem formularza ClickMeeting. Zwróć uwagę na podanie prawidłowego adresu e-mail oraz numeru PWZ.

2. Na wskazany przy rejestracji adres e-mail prześlemy do Ciebie wiadomość e-mail, w której znajdziesz Twój spersonalizowany link do pokoju webinarowego.

Jeśli nie możesz odnaleźć maila z dostępem do pokoju webinarowego, sprawdź foldery „Spam” i „Oferty” na Twojej skrzynce. W razie dalszych trudności skontaktuj się z nami mailowo.

3. Aby dołączyć do spotkania, wystarczy w porze szkolenia wejść w link podany we wspomnianej wyżej wiadomości e-mail.

4. Po zakończonym szkoleniu do 11 października (włącznie) otrzymasz od nas wiadomość e-mail z dostępem do nagrania, certyfikatem uczestnictwa oraz zaproszeniem do naszej facebookowej grupy Szkolenia dla psychoterapeutów, psychologów i lekarzy.

Co zyskam biorąc udział w szkoleniu?

Dokonując rejestracji na wydarzenie uzyskasz:
– możliwość udziału w szkoleniu online „na żywo” i zadania swoich pytań zaproszonemu Ekspertowi;
– możliwość obejrzenia nagrania webinarium (wysyłka materiału nastąpi maksymalnie w przeciągu tygodnia od dnia szkolenia);
– certyfikat uczestnictwa wystawiony przez klinikę PsychoMedic.pl.

W razie pytań i wątpliwości dotyczących zapisu czy udziału w szkoleniu prosimy o wiadomość na adres: edu@psychomedic.pl.

Zapraszamy do śledzenia informacji publikowanych w wydarzeniu na Facebooku!


PsychoMedicEDU – bezpłatne szkolenia online dla lekarzy psychiatrów
i lekarzy innych specjalności – dlaczego warto wziąć udział?

Szanowani lekarze praktycy oraz psychoterapeuci z wieloletnim doświadczeniem

Ekspertami PsychoMedicEDU byli m.in.
prof. nadzw. dr hab. n. med. Michał Lew-Starowicz, prof. dr hab. n. med. Adam Wichniak, prof. dr hab. n. med. Jerzy Samochowiec, prof. dr hab. n. med. Piotr Gałecki.

Sesja pytań i odpowiedzi

Stwarza niepowtarzalną okazję, aby przedyskutować wątpliwości z Ekspertami w danej dziedzinie.

Dostęp do nagrania webinarium na okres od 7 dni do 30 dni

– w zależności od szkolenia.

Certyfikat uczestnictwa wystawiony przez Klinikę PsychoMedic.pl

Posiadamy akredytację Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie do prowadzenia szkolenia podyplomowego dla lekarzy – udział w większości organizowanych przez nas spotkań umożliwia uzyskanie punktów edukacyjnych.

INTERWENCJA KRYZYSOWA I FARMAKOTERAPIA DLA OSÓB DOTKNIĘTYCH WOJNĄ
(dostęp do nagrania bezpłatnego szkolenia online na okres 90 dni)

Interwencja kryzysowa i farmakoterapia dla osob dotknietych wojna - Bezpłatne webinarium dla lekarzy

Ostatnie lata stanowią trudny czas dla wszystkich, a w szczególności dla osób doświadczających problemów ze zdrowiem psychicznym i Specjalistów od zdrowia psychicznego, którzy nigdy wcześniej nie mieli tyle pracy, co teraz. W chwili, gdy powoli zaczęliśmy krzepnąć po dwóch latach pandemii i związanych z nią izolacją oraz restrykcjach, Europą wstrząsnęła kolejna tragedia: atak zbrojny na Ukrainę.

Psychiatrzy i lekarze innych specjalności – podobnie, jak miało to miejsce na początku pandemii koronawirusa – spotykają się w gabinecie z Pacjentami doświadczającymi nasilonego niepokoju i epizodów depresyjnych. Pomocy lekarskiej poszukują także osoby bezpośrednio dotknięte wojną: ci, którym udało się uciec z Ukrainy i którzy mają tam bliskich. Wielu Specjalistów, co całkowicie zrozumiałe, jest w tej sytuacji zagubionych. Nie są pewni, kiedy należy wdrożyć u Pacjenta farmakoterapię, a kiedy skierować do wsparcia psychologicznego, jak rozmawiać z człowiekiem dotkniętym kryzysem wojny i jak przeprowadzić interwencję, która zapobiegnie rozwinięciu się u Pacjenta zaburzeń psychicznych w przyszłości.


Jako największa w Polsce sieć poradni zdrowia psychicznego chcemy nieodpłatnie dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem z innymi lekarzami. Nasze bezpłatne szkolenie jest dedykowane wszystkim lekarzom – psychiatrom, lekarzom POZ oraz innych specjalności – którzy chcą lepiej zrozumieć, co z punktu widzenia psychopatologii dzieje się z osobą dotkniętymi sytuacją w Ukrainie, jak postępować z tymi Pacjentami i jak oceniać skuteczność wdrożonych oddziaływań. Swoją fachową wiedzą podzielą się z Wami wybitna specjalistka psychiatrii oraz psychoterapeutka doświadczona m.in. w pracy z osobami doświadczającymi stresu bojowego.

PROGRAM SZKOLENIA

Podczas webinarium skupiliśmy się przede wszystkim na takich zagadnieniach, jak:
– Jak postępować z Pacjentem_ką bezpośrednio po doświadczeniu traumatycznym – podstawy interwencji kryzysowej dla osób dotkniętych kryzysem wojny;
– Konkretne interwencje psychologiczne i schematy postępowania w pierwszym kontakcie z osobą dotkniętą kryzysem wojny;
– Ostra reakcja na stres a PTSD – co może zrobić psychiatra, aby u jego Pacjenta z ASR nie rozwinął się zespół stresu pourazowego?
– Interwencja farmakologiczna u Pacjenta dotkniętego kryzysem wojny – jakie leki (substancje czynne) są zalecane, a jakich lepiej unikać;
– Leczenie doraźne vs długoterminowe u osób z doświadczeniem traumy;
– Do jakiej formy pomocy psychologicznej/psychoterapeutycznej skierować Pacjenta dotkniętego traumą wojenną?
– Regulacja emocji i snu/rytmu okołodobowego: jak prowadzić psychoedukację dla Pacjentów i jakie formy samodzielnej pracy można im zalecić przed kontaktem z psychologiem?


Istotną częścią spotkania była sesja Q&A, w trakcie której wszyscy Uczestnicy uzyskali odpowiedzi na swoje indywidualne pytania i wątpliwości.

.

Szkolenie poprowadziły dr hab. n. med. Anna Klimkiewicz oraz mgr Izabela Słoniewska

Please specify image url

Anna Klimkiewicz, dr hab. n. med.

Lekarka specjalistka psychiatrii, doktor nauk medycznych w dziedzinie psychiatrii. Posiada bogate doświadczenie pracy z Pacjentem zarówno w Polsce, jak i w USA. Od 2007 roku związana z Kliniką AM Szpitala Nowowiejskiego. Pracowała również w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie. Pracownik naukowo-dydaktyczny w Katedrze i Klinice Psychiatrycznej Uniwersytetu Warszawskiego. Uhonorowana licznymi nagrodami za osiągnięcia naukowo-badawcze nowych trendów w leczeniu zaburzeń psychicznych oraz za wkład w edukację młodego pokolenia psychiatrów. Otrzymała prestiżowe stypendium na Uniwersytecie Michigan w USA w ramach programu International Fogarty Injury and Alcohol Research Program. Autorka licznych publikacji w dziedzinie zdrowia psychicznego w języku polskim i angielskim. Czytaj więcej…

Please specify image url

Izabela Słoniewska, mgr

Psycholog, certyfikowana psychoterapeutka pracująca w nurcie psychodynamicznym, interwentka kryzysowa. Posiada certyfikaty psychoterapeuty: indywidualnego i grupowego uzyskane w Instytucie Analizy Grupowej „Rasztów”, z atestem Sekcji Naukowej Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Współpracowała zawodowo z Wojskiem Polskim i posiada doświadczenie w pracy z osobami w kryzysie, pozostającymi pod wpływem czynników wywołujących silny stres. Posiada wieloletnią praktykę pracy z Pacjentami po traumie, z doświadczeniem PTSD. Czytaj więcej…

Zapoznaj się z materiałami udostępnianymi w wydarzeniu na Facebooku!

Masz pytania?

Chcesz uzyskać dostęp do nagrania szkolenia dotyczącego interwencji kryzysowej, które już się odbyło?
Masz problem z rejestracją na zbliżające się szkolenie, a chcesz uczestniczyć w spotkaniu „na żywo”, by móc zadać swoje pytania Ekspertom?


Prosimy o wiadomość na adres e-mail: edu@psychomedic.pl