Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychoterapeuta Gdańsk

Psychoterapeuta Gdańsk

Psychoterapeuta Gdańsk – szybkie terminy na profesjonalną psychoterapię u doświadczonych Specjalistów  

UMÓW WIZYTĘ PRZEZ INTERNET LUB ZADZWOŃ: 799-399-499 

Mówi się, że jeżeli ktoś zastanawia się nad tym, czy nie powinien iść na psychoterapię, to już oznacza, że jej potrzebuje. Jeżeli chciał/abyś zmienić coś w swoim życiu, ale nie wiesz jak, mierzysz się z objawami cierpienia psychicznego, z którymi nie potrafisz sobie poradzić, lub po prostu nie ma przy Tobie osoby, która wsparłaby Cię w trudnych chwilach – to sygnały, że warto, aby pomógł Ci psychoterapeuta. Aby psychoterapia była skuteczna, Specjalista ją prowadzący powinien spełnić szereg czynników: być zaangażowany w swoją pracę, wiedzieć, jak nawiązać dobry kontakt z Pacjentem/ką oraz przede wszystkim być odpowiednio przygotowany do pracy z tak delikatną materią, jaką jest ludzka psychika. Wszystkie te kryteria spełniają psychoterapeuci z sieci Klinik PsychoMedic.  

Jesteśmy polecaną przez Pacjentów siecią poradni zdrowia psychicznego. Działamy w kilkunastu miejscach na mapie Polski, a filarem naszej działalności jest właśnie wsparcie psychoterapeutyczno-psychiatryczne. Jeżeli chcesz zatroszczyć się o swoje zdrowie psychiczne i poszukujesz miejsca, w którym otrzymasz szybkie, profesjonalne, a jednocześnie kompleksowe wsparcie, to my jesteśmy najlepszym wyborem.  

Psychoterapia Gdańsk: na czym polega i kiedy warto ją podjąć? 

Psychoterapia to – mówiąc najprościej – forma wsparcia i rozwoju dla naszej psychiki. Psychoterapeuta spotyka się z Pacjentem z reguły od 1 do 3 razy w tygodniu na 50 minut, w stacjonarnym gabinecie lub w formie online. W zależności od metody, jaką prowadzona jest psychoterapia, oraz problemu Pacjenta/ki, może trwać od kilku miesięcy do kilku lat.  

Te regularne spotkania w naturalny sposób owocują nawiązaniem się między terapeutą a Pacjentem/ką ufnej więzi, która sprzyja dzieleniu się ze Specjalistą nawet najtrudniejszymi sprawami. Wykorzystując swoje umiejętności, wiedzę i doświadczenie, psychoterapeuta wspiera Pacjenta w kryzysowych chwilach, pomaga mu w przepracowaniu i odzyskaniu stabilności psychicznej po trudnych wydarzeniach w życiu, a także pomaga mu lepiej rozumieć siebie – powody jego myślenia oraz postępowania.  

Skuteczność psychoterapii została udowodniona w kontekście łagodzenia objawów wielu zaburzeń psychicznych: depresji, zaburzeń lękowych, zaburzeń osobowości i innych. Dobrze poprowadzona terapia pomaga również poradzić sobie nawet z najbardziej traumatycznymi wydarzeniami. Jest też w stanie znacząco podnieść jakość życia osób, którzy “nie spełniają kryteriów” dla żadnych zaburzeń, ale doświadczają w życiu różnego rodzaju dyskomfortu i cierpienia.  

Psychoterapia jest dla Ciebie, jeżeli: 

 • Zalecił Ci ją Twój psychiatra, lekarz innej specjalności lub psycholog;  
 • Doświadczyłeś/aś w życiu czegoś trudnego i nie wiesz, jak sobie z tym poradzić; 
 • Czujesz się samotny/a i bardzo chciał/abyś porozmawiać z kimś o swoich problemach; 
 • Mierzysz się z obniżonym nastrojem, lękiem lub innymi objawami, które Cię niepokoją i obniżają jakość Twojego życia; 
 • Chciał/abyś coś zmienić w swoim życiu, ale nie wiesz jak to zrobić, ale powstrzymują Cię przed tym obawy; 
 • Zmagasz się z zaniżoną samooceną, nienawiścią do siebie lub swojego ciała; 
 • Widzisz, że brakuje Ci jakichś umiejętności potrzebnych w relacjach z innymi ludźmi – np. asertywności, stawiania granic – i chciał/abyś to zmienić. 

PsychoMedic gwarancją profesjonalnej pomocy  

Psychoterapeuta Gdańsk

Wszyscy nasi psychoterapeuci z Zespołu w Gdańsku pracują zgodnie z rekomendowanymi metodami – podejściami terapeutycznymi. W zależności od nurtu, przebieg psychoterapii może się różnić, ale jej cel jest zawsze taki sam: pomóc Ci w uporaniu się z problemami i polepszyć jakość Twojego funkcjonowania. W PsychoMedic możecie skorzystać Państwo z psychoterapii: 

 • Psychodynamicznej/psychoanalitycznej; 
 • Poznawczo-behawioralnej (CBT), w tym terapii schematu; 
 • Integracyjnej/humanistycznej; 
 • Terapii dla par i terapii rodzinnej (tzw. psychoterapia systemowa).  

Więcej o nurtach psychoterapii możecie Państwo przeczytać w naszym wpisie blogowym. 

Kolejnym atutem naszej poradni jest wysoka dostępność terminów – działamy 7 dni w tygodniu od rana do wieczora, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaproponować termin na regularną psychoterapię także osobom, które pracują do późnych godzin wieczornych lub są dostępne tylko w weekendy. W naszym Zespole zrzeszamy mężczyzn i kobiety, psychoterapeutów specjalizujących się w różnych obszarach i pracujących różnymi metodami – dzięki temu możemy odpowiedzieć na różne preferencje Pacjentów, a jednocześnie maksymalnie skrócić czas czekania na rozpoczęcie psychoterapii. W naszej Klinice psychoterapeuta przyjmie Cię na pierwszą konsultację w przeciągu maksymalnie kilku dni od Twojego kontaktu z nami.  

Co równie istotne, w PsychoMedic Gdańsk oferujemy nie tylko wsparcie psychologów i psychoterapeutów, ale i lekarzy psychiatrów. Jeśli Ty i/lub Twój psychoterapeuta dojdziecie do wniosku, że do poprawy Twojego samopoczucia niezbędne jest skorzystanie z pomocy lekarza i wdrożenie ewentualnej farmakoterapii, nie będziesz musiał/a szukać psychiatry na własną rękę – umówimy Cię do zaufanego Specjalisty z naszej poradni, często jeszcze tego samego dnia.  

Masz pytania odnośnie psychoterapii? Chcesz się umówić do psychoterapeuty, ale nie wiesz, do jakiego?
Zadzwoń do nas: 799-399-499 mgr India Zwolakiewicz
Zadzwoń

mgr India Zwolakiewicz
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, psychoterapia dzieci, młodzieży oraz dorosłych

Psycholog, psychoterapeuta dzieci od 6 r. ż., młodzieży oraz dorosłych. Pracuje w nurcie integracyjnym. Konsultuje pacjentów od 2015 roku. Prowadzi terapię EMDR - terapię odwrażliwiania i przetwarzania za pomocą ruchu gałek ocznych. Pomaga osobom zmagającym się m. in. z zaburzeniami: osobowości, nastroju, lękowymi, obsesyjno-kompulsywnymi. Udziela wsparcia pacjentom chorującym na schizofrenię oraz chorobę afektywną dwubiegunową. Prowadzi diagnozę inteligencji, osobowości.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Mickiewicza 5/U5, Gdańsk

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Mariola Witkowska
Zadzwoń

mgr Mariola Witkowska
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, psychoterapia dzieci, młodzieży i dorosłych, tera

Psycholog, psychoterapeuta dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Prowadzi także terapię par oraz rodzin. Pracuje w nurtach systemowym i integracyjnym. Prowadzi Terapię Skoncentrowaną na Rozwiązaniach. Konsultuje pacjentów od 1985 roku. Nigdy nie jest za późno na zmianę. Życie nie toczy się tak, jak powinno, ale jest takie jakie jest. Sposób w jaki sobie z tym radzisz, stanowi całą różnicę. Często zrozumienie tegoż jest początkiem zmiany jakości życia.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Mickiewicza 5/U5, Gdańsk

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Regina Kołodziej
Zadzwoń

mgr Regina Kołodziej
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, Psychoterapia, Diagnoza Psychologiczna

Psycholog, diagnosta, psychoterapeuta dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Pracuje w nurcie psychodynamicznym. Konsultuje pacjentów od 1986 roku. Psychoterapia jest drogą do poznania i rozwijania siebie, a także do rozwiązywania problemów i polepszania jakości życia. Droga ta jest trudna, żmudna, czasem nawet bolesna, ale i fascynująca jednocześnie.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Mickiewicza 5/U5, Gdańsk

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Małgorzata Bogdanowicz-Tomczyk
Zadzwoń

mgr Małgorzata Bogdanowicz-Tomczyk
Zadzwoń

Psycholog, psychoterapeuta osób dorosłych.  Pracuje w nurcie psychodynamicznym. Konsultuje pacjentów od 2015 roku. Pomagam w pogłębianiu rozumienia siebie oraz innych, swoich emocji, poprawie jakości relacji oraz w budowaniu satysfakcjonujących związków. Towarzyszę w trudnych momentach życiowych oraz kryzysach psychicznych. Zależy mi na świadczeniu jak najlepszej jakości usług, dlatego stale dbam o podnoszenie swoich kompetencji oraz o swój własny dobrostan psychiczny i fizyczny. Wartości, jakimi się kieruję w pracy z pacjentami to szacunek i odpowiedzialność.  

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Mickiewicza 5/U5, Gdańsk

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW


lek. Paweł Pasterski

Damian 2022-04-14

Oceniam na 5


mgr Katarzyna Dudzińska-Rapczewska

Jakub 2022-05-22

Dziękuję za profesjonalne podejście i diagnozę. Pozdrawiam


lek. Patryk Rodek

Waldemar 2022-06-13

Bardzo miła, rzeczowa i profesjonalna rozmowa gorąco polecam !