7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychoterapeuta Bydgoszcz

Psychoterapeuta Bydgoszcz

Kompleksowa krótko- i długoterminowa psychoterapia w Bydgoszczy
– skorzystaj z profesjonalnego wsparcia naszych Specjalistów

UMÓW WIZYTĘ PRZEZ INTERNET LUB ZADZWOŃ: 799-399-499 

Psychoterapia to jedna z najskuteczniejszych metod radzenia sobie z długotrwałym cierpieniem psychicznym, które może mieć bardzo różny charakter oraz pochodzenie. Coraz liczniejsze badania pokazują, że psychoterapia pomaga nie tylko skutecznie leczyć różnorodne zaburzenia psychiczne, ale niejednokrotnie pozwala również „stanąć na nogi” osobom, które znalazły się w życiowym kryzysie. Może być on spowodowany na przykład śmiercią bliskiej osoby, rozwodem, utratą pracy albo niespodziewaną informacją o poważnej chorobie. Dla niektórych psychoterapia stanowi również okazję do przepracowania trudnych tematów z przeszłości lub po prostu do rozwijania swojego potencjału – zwiększenia poczucia własnej wartości, zdolności komunikowania się, nawiązywania dobrych relacji z innymi ludźmi.

Jeśli czujesz, że w Twoim życiu lub w Twoich relacjach dzieje się coś trudnego, z czym nie umiesz poradzić sobie samodzielnie – z pomocą przyjść może doświadczony psychoterapeuta. Warto pamiętać, że korzystanie z pomocy psychologicznej to żaden wstyd. Wręcz przeciwnie: tak, jak z każdym innym problemem zdrowotnym idziemy do lekarza, tak w przypadku problemów o podłożu psychologicznym, udanie się do Specjalisty od zdrowia psychicznego jest czymś jak najbardziej naturalnym. Nie ma potrzeby, aby cierpieć w milczeniu. Doświadczony, empatyczny psychoterapeuta pozwoli Ci nie tylko znacznie szybciej uporać się z problemami, ale nauczy także, jak budować w sobie wewnętrzną siłę i skuteczniej dbać o swój psychiczny dobrostan w przyszłości.

PsychoMedic to sieć klinik psychologiczno-psychiatrycznych, która od lat cieszy się rosnącą popularnością i zaufaniem wśród coraz liczniejszego grona zadowolonych Pacjentów. W naszej ofercie znajdują się między innymi: doraźne konsultacje psychologiczne, profesjonalna diagnoza psychologiczna (np. w kierunku zaburzeń osobowości, zaburzeń ze spektrum autyzmu), interwencje kryzysowe, a także krótko- lub długoterminowa psychoterapia. Bydgoszcz to kolejne miejsce na mapie Polski (po – między innymi – Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie i kilku innych dużych miastach), w którym można z naszych usług skorzystać stacjonarnie. Wychodząc naprzeciw potrzebom tych Pacjentów, którzy nie mają możliwości, aby odwiedzić nas osobiście, działamy i konsultujemy również w wygodnej formule online.

Psychoterapia – jak pomagamy w Bydgoszczy?

Psychoterapia polega przede wszystkim na szczerej, empatycznej rozmowie w ramach regularnie odbywających się spotkań (z reguły od 1 do 3 razy w tygodniu). W ciągu kilku pierwszych konsultacji psychoterapeuta stara się przede wszystkim możliwie najlepiej zrozumieć problem Pacjenta oraz zakres trudności, z którymi zmaga się w życiu codziennym. Na tej podstawie decyduje, w jaki sposób prowadzić proces psychoterapeutyczny – tak, aby skutecznie pomóc Pacjentowi uwolnić się od źródeł problemu, a tym samym przynieść mu długotrwałą ulgę i poprawę jakości funkcjonowania psychicznego.

Psychoterapia jest zalecana między innymi w przypadku takich problemów, jak:

  • Depresja, długotrwale obniżony nastrój;
  • Traumatyczne doświadczenia z mniej lub bardziej odległej przeszłości, z którymi nadal nie potrafimy sobie poradzić;
  • Zaburzenia lękowe, ataki paniki, fobie;
  • Kryzysy życiowe, związane np. z utratą pracy, rozwodem, śmiercią bliskiej osoby;
  • Uzależnienia (od alkoholu, substancji psychoaktywnych, pracy, seksu, zakupów i innych);
  • Zaburzenia snu, problemy zdrowotne o charakterze psychosomatycznym;
  • Niskie poczucie własnej wartości, nadmierny samokrytycyzm, problemy z samoakceptacją;
  • Trudności w nawiązywaniu zdrowych, wartościowych relacji z innymi ludźmi, nieumiejętność budowania więzi itp.

Niektórzy twierdzą, że psychoterapia jest jak podróż w głąb siebie – pozwala na lepsze samopoznanie oraz zrozumienie towarzyszących nam uczuć i zachowań. Umożliwia także pozbycie się hamujących nas na co dzień blokad emocjonalnych i uczy, jak żyć pełniej i zwyczajnie szczęśliwiej.

Psychoterapeuta Bydgoszcz

Psychoterapeuta Bydgoszcz: profesjonalni psychoterapeuci w Bydgoszczy

W PsychoMedic na pierwszym miejscu stawiamy zdrowie i dobrostan psychiczny naszych Pacjentów. Wyróżnia nas duża dyspozycyjność – wszystkie nasze placówki działają 7 dni w tygodniu od wczesnych godzin porannych zawsze do godziny 21. Dzięki temu, w razie potrzeby, możemy służyć pomocą także poza tradycyjnymi godzinami pracy oraz w weekendy. Jedną z nadrzędnych zasad, którymi się kierujemy, jest zapewnienie najwyższej jakości dostarczanych usług oraz troska o komfort Pacjenta. Każdy zatrudniony w PsychoMedic psychoterapeuta w Bydgoszczy to wysoko wykwalifikowany Specjalista z dyplomem ukończenia studiów magisterskich oraz certyfikatem potwierdzającym ukończenie kursu psychoterapii rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i/lub Psychiatryczne.

W PsychoMedic prowadzimy terapię we wszystkich uznanych na całym świecie nurtach psychologicznych, których skuteczność została udowodniona naukowo:

Realizujemy zarówno psychoterapię indywidualną (krótko- i długoterminową), jak i terapię grupową oraz terapie dla par i rodzin. Pomagamy osobom w każdym wieku (od najmłodszych po seniorów), we wszelkiego rodzaju trudnościach psychicznych.


Skuteczna terapia i kompleksowe wsparcie w PsychoMedic w Bydgoszczy

Tym, co wyróżnia PsychoMedic na tle innych poradni zdrowia psychicznego, jest wszechstronne i kompleksowe podejście do problemów naszych Pacjentów. Na człowieka zawsze patrzymy całościowo, mając świadomość, że przyczyny problemów o charakterze psychicznym mogą mieć na przykład podłoże neurologiczne lub hormonalne. Jesteśmy kliniką wielospecjalistyczną, zatrudniającą ekspertów z różnych dziedzin. Jeśli więc w trakcie prowadzonej terapii psychoterapeuta uzna, że wskazana byłaby wizyta u innego Specjalisty (neurologa, psychiatry, endokrynologa itp.) – istnieje możliwość umówienia jej w ramach oferty PsychoMedic, niejednokrotnie nawet tego samego dnia.

Aby umówić się na pierwszą wizytę, wystarczy zadzwonić pod numer telefonu: 799-399-499 albo skorzystać z naszej wyszukiwarki internetowej, w której znajdą Państwo wizytówki wszystkich pracujących u nas Specjalistów. Do Państwa dyspozycji pozostaje także nasz Dział Obsługi Pacjenta.

Oferujemy psychoterapię w wygodnej formie online oraz stacjonarnie: między innymi w Bydgoszczy, Poznaniu i Gdańsku.
Sprawdź, gdzie jeszcze się znajdujemy!

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW W BYDGOSZCZY

dr n. med. Jaszke-Psonka Magdalena

Wojciech 2023-05-31

Oceniam na 5

lek. Danielska Marta

Joanna 2023-06-02

Oceniam na 5

lek. Józefowicz Olga

Rafał Ś. 2023-05-31

Oceniam na 5