Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychoterapeuta Bydgoszcz

Psychoterapeuta Bydgoszcz

Kompleksowa krótko- i długoterminowa psychoterapia w Bydgoszczy
– skorzystaj z profesjonalnego wsparcia naszych Specjalistów

UMÓW WIZYTĘ PRZEZ INTERNET LUB ZADZWOŃ: 799-399-499 

Psychoterapia to jedna z najskuteczniejszych metod radzenia sobie z długotrwałym cierpieniem psychicznym, które może mieć bardzo różny charakter oraz pochodzenie. Coraz liczniejsze badania pokazują, że psychoterapia pomaga nie tylko skutecznie leczyć różnorodne zaburzenia psychiczne, ale niejednokrotnie pozwala również „stanąć na nogi” osobom, które znalazły się w życiowym kryzysie. Może być on spowodowany na przykład śmiercią bliskiej osoby, rozwodem, utratą pracy albo niespodziewaną informacją o poważnej chorobie. Dla niektórych psychoterapia stanowi również okazję do przepracowania trudnych tematów z przeszłości lub po prostu do rozwijania swojego potencjału – zwiększenia poczucia własnej wartości, zdolności komunikowania się, nawiązywania dobrych relacji z innymi ludźmi.

Jeśli czujesz, że w Twoim życiu lub w Twoich relacjach dzieje się coś trudnego, z czym nie umiesz poradzić sobie samodzielnie – z pomocą przyjść może doświadczony psychoterapeuta. Warto pamiętać, że korzystanie z pomocy psychologicznej to żaden wstyd. Wręcz przeciwnie: tak, jak z każdym innym problemem zdrowotnym idziemy do lekarza, tak w przypadku problemów o podłożu psychologicznym, udanie się do Specjalisty od zdrowia psychicznego jest czymś jak najbardziej naturalnym. Nie ma potrzeby, aby cierpieć w milczeniu. Doświadczony, empatyczny psychoterapeuta pozwoli Ci nie tylko znacznie szybciej uporać się z problemami, ale nauczy także, jak budować w sobie wewnętrzną siłę i skuteczniej dbać o swój psychiczny dobrostan w przyszłości.

PsychoMedic to sieć klinik psychologiczno-psychiatrycznych, która od lat cieszy się rosnącą popularnością i zaufaniem wśród coraz liczniejszego grona zadowolonych Pacjentów. W naszej ofercie znajdują się między innymi: doraźne konsultacje psychologiczne, profesjonalna diagnoza psychologiczna (np. w kierunku zaburzeń osobowości, zaburzeń ze spektrum autyzmu), interwencje kryzysowe, a także krótko- lub długoterminowa psychoterapia. Bydgoszcz to kolejne miejsce na mapie Polski (po – między innymi – Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie i kilku innych dużych miastach), w którym można z naszych usług skorzystać stacjonarnie. Wychodząc naprzeciw potrzebom tych Pacjentów, którzy nie mają możliwości, aby odwiedzić nas osobiście, działamy i konsultujemy również w wygodnej formule online.

Psychoterapia – jak pomagamy w Bydgoszczy?

Psychoterapia polega przede wszystkim na szczerej, empatycznej rozmowie w ramach regularnie odbywających się spotkań (z reguły od 1 do 3 razy w tygodniu). W ciągu kilku pierwszych konsultacji psychoterapeuta stara się przede wszystkim możliwie najlepiej zrozumieć problem Pacjenta oraz zakres trudności, z którymi zmaga się w życiu codziennym. Na tej podstawie decyduje, w jaki sposób prowadzić proces psychoterapeutyczny – tak, aby skutecznie pomóc Pacjentowi uwolnić się od źródeł problemu, a tym samym przynieść mu długotrwałą ulgę i poprawę jakości funkcjonowania psychicznego.

Psychoterapia jest zalecana między innymi w przypadku takich problemów, jak:

  • Depresja, długotrwale obniżony nastrój;
  • Traumatyczne doświadczenia z mniej lub bardziej odległej przeszłości, z którymi nadal nie potrafimy sobie poradzić;
  • Zaburzenia lękowe, ataki paniki, fobie;
  • Kryzysy życiowe, związane np. z utratą pracy, rozwodem, śmiercią bliskiej osoby;
  • Uzależnienia (od alkoholu, substancji psychoaktywnych, pracy, seksu, zakupów i innych);
  • Zaburzenia snu, problemy zdrowotne o charakterze psychosomatycznym;
  • Niskie poczucie własnej wartości, nadmierny samokrytycyzm, problemy z samoakceptacją;
  • Trudności w nawiązywaniu zdrowych, wartościowych relacji z innymi ludźmi, nieumiejętność budowania więzi itp.

Niektórzy twierdzą, że psychoterapia jest jak podróż w głąb siebie – pozwala na lepsze samopoznanie oraz zrozumienie towarzyszących nam uczuć i zachowań. Umożliwia także pozbycie się hamujących nas na co dzień blokad emocjonalnych i uczy, jak żyć pełniej i zwyczajnie szczęśliwiej.

Psychoterapeuta Bydgoszcz

Psychoterapeuta Bydgoszcz: profesjonalni psychoterapeuci w Bydgoszczy

W PsychoMedic na pierwszym miejscu stawiamy zdrowie i dobrostan psychiczny naszych Pacjentów. Wyróżnia nas duża dyspozycyjność – wszystkie nasze placówki działają 7 dni w tygodniu od wczesnych godzin porannych zawsze do godziny 21. Dzięki temu, w razie potrzeby, możemy służyć pomocą także poza tradycyjnymi godzinami pracy oraz w weekendy. Jedną z nadrzędnych zasad, którymi się kierujemy, jest zapewnienie najwyższej jakości dostarczanych usług oraz troska o komfort Pacjenta. Każdy zatrudniony w PsychoMedic psychoterapeuta w Bydgoszczy to wysoko wykwalifikowany Specjalista z dyplomem ukończenia studiów magisterskich oraz certyfikatem potwierdzającym ukończenie kursu psychoterapii rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i/lub Psychiatryczne.

W PsychoMedic prowadzimy terapię we wszystkich uznanych na całym świecie nurtach psychologicznych, których skuteczność została udowodniona naukowo:

Realizujemy zarówno psychoterapię indywidualną (krótko- i długoterminową), jak i terapię grupową oraz terapie dla par i rodzin. Pomagamy osobom w każdym wieku (od najmłodszych po seniorów), we wszelkiego rodzaju trudnościach psychicznych.


Skuteczna terapia i kompleksowe wsparcie w PsychoMedic w Bydgoszczy

Tym, co wyróżnia PsychoMedic na tle innych poradni zdrowia psychicznego, jest wszechstronne i kompleksowe podejście do problemów naszych Pacjentów. Na człowieka zawsze patrzymy całościowo, mając świadomość, że przyczyny problemów o charakterze psychicznym mogą mieć na przykład podłoże neurologiczne lub hormonalne. Jesteśmy kliniką wielospecjalistyczną, zatrudniającą ekspertów z różnych dziedzin. Jeśli więc w trakcie prowadzonej terapii psychoterapeuta uzna, że wskazana byłaby wizyta u innego Specjalisty (neurologa, psychiatry, endokrynologa itp.) – istnieje możliwość umówienia jej w ramach oferty PsychoMedic, niejednokrotnie nawet tego samego dnia.

Aby umówić się na pierwszą wizytę, wystarczy zadzwonić pod numer telefonu: 799-399-499 albo skorzystać z naszej wyszukiwarki internetowej, w której znajdą Państwo wizytówki wszystkich pracujących u nas Specjalistów. Do Państwa dyspozycji pozostaje także nasz Dział Obsługi Pacjenta.

Oferujemy psychoterapię w wygodnej formie online oraz stacjonarnie: między innymi w Bydgoszczy, Poznaniu i Gdańsku.
Sprawdź, gdzie jeszcze się znajdujemy!mgr Agnieszka Rokita-Jendrzejewska
Zadzwoń

mgr Agnieszka Rokita-Jendrzejewska
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, psychoterapia, diagnoza psychologiczna dzieci, młod

Psycholog, psychoterapeuta, diagnosta dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Pracuje w nurcie poznawczo – behawioralnym. Konsultuje pacjentów od 2011 roku. Zrozumienie i empatia są tak samo istotne co wiedza i praktyka. Razem z moimi pacjentami wyznaczamy wspólny cel do którego dochodzimy.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Dworcowa 13, Bydgoszcz

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Katarzyna Napierska
Zadzwoń

mgr Katarzyna Napierska
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, psychoterapia

Psycholog, psychoterapeuta osób dorosłych. Pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym. Konsultuje pacjentów od 2018 roku. W pracy terapeutycznej ważne jest dla mnie indywidualne podejście do każdego pacjenta, pełne troski i empatii. Towarzyszę pacjentom w procesie rozpoznawania swoich potrzeb i wartości oraz pomagam w tworzeniu satysfakcjonujących, zdrowych relacji z innymi ludźmi.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Dworcowa 13, Bydgoszcz

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Karolina Kozber
Zadzwoń

mgr Karolina Kozber
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, Psychoterapia, Terapia par i rodzin

Psycholog, psychoterapeuta osób dorosłych. Prowadzi także terapię par oraz rodzin. Pracuje w nurcie systemowym. Konsultuje pacjentów od 2005 roku. Jestem człowiekiem kierującym się troską o innych ludzi, dbaniem o ich dobro, poszukującym ich nieodkrytych możliwości, wewnętrznej siły i nieodkrytych zasobów, nieustannie dając im empatię i zrozumienie. Zawsze kieruję się zasadą „Mądrość pacjenta prowadzi nas do rozwiązania problemu”. Pracuję z pacjentami indywidualnie, parami i rodzinami szukając odpowiedzi na pytanie o to, co jest dla nich najważniejsze i najlepsze, aby zadbać o ich szczęście, komfort i poczucie pełnej satysfakcji z życia.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Dworcowa 13, Bydgoszcz

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Atena Zdanowicz-Podsiadło
Zadzwoń

mgr Atena Zdanowicz-Podsiadło
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, Psychoterapia

Psycholog, psychoterapeuta osób dorosłych. Pracuje w nurcie psychodynamicznym. Konsultuje pacjentów od 2017 roku. Za nadrzędną wartość w swojej pracy uważam opartą na zaufaniu relację z pacjentem. Każdego pacjenta traktuję indywidualnie, dbając o jego poczucie bezpieczeństwa. Stale podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach. Pracę poddaję regularnej superwizji oraz pracuję zgodnie z kodeksem etyki Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Dworcowa 13, Bydgoszcz

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Anna Wróblewska-Czerniak
Zadzwoń

mgr Anna Wróblewska-Czerniak
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, Psychoterapia

Psycholog, psychoterapeuta osób dorosłych. Pracuje w nurcie psychodynamicznym. Konsultuje pacjentów od 2014 roku. Pracuje z osobami doświadczającymi zaburzeń o charakterze m.in. depresyjnym, nerwicowym, a także osobowościowym. Ponadto pomaga osobom przeżywającym trudności życiowe, sytuacyjne, decyzyjne oraz problemy w związkach i innych relacjach. Swoją pracę poddaje systematycznej superwizji.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Dworcowa 13, Bydgoszcz

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Elżbieta Izdebska
Zadzwoń

mgr Elżbieta Izdebska
Zadzwoń

Konsultacja Psychologiczna, Psychoterapia Dzieci i Młodzieży

Psycholog, psychoterapeuta dzieci. Pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym. Konsultuje pacjentów od 2016 roku. Kluczowym aspektem w mojej pracy jest relacja z drugą osobą. Korzystam z licznych narzędzi, które oferuje podejście poznawczo-behawioralne, zawsze jednak na pierwszym miejscu jest człowiek, a nie metoda.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Dworcowa 13, Bydgoszcz

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW W BYDGOSZCZY


mgr Łukasz Krawczyk

Pawel 2022-03-14

Oceniam na 5


mgr Barbara  Goner

Jakub 2022-05-02

Oceniam na 5


lek. Paweł Pasterski

Damian 2022-04-14

Oceniam na 5