Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeZaświadczenie do adopcji od psychiatry

Zaświadczenie do adopcji od psychiatry

Zaświadczenie do adopcji od psychiatry – co warto wiedzieć

Zaświadczenie do adopcji od psychiatry

Zaświadczenie do adopcji od psychiatry

Decyzja o adoptowaniu dziecka jest niewątpliwie decyzją trudną, ale jednocześnie piękną i godną podziwu. Stworzenie rodziny i podarowanie ciepła, bezpieczeństwa dla dziecka, które nie może liczyć na otrzymanie tego wszystkiego od rodziców biologicznych to wyjątkowa misja, którą podjąć mogą tylko ludzie wielkiego serca. Niestety, samo podjęcie tej odważnej decyzji nie wystarczy do uzyskania zgody na adopcję. Procedura adopcyjna wiąże się z dokonaniem wielu formalności, które czasem nastręczają sporych trudności. Jedną z nich jest otrzymanie zaświadczenia od lekarza psychiatry dla potencjalnych rodziców adopcyjnych. Część pracowników placówek państwowych nie zna dobrze przepisów prawnych dotyczących takich zaświadczeń i w rezultacie utrudnia uzyskanie tych dokumentów. Czas stracony na odwiedzanie kolejnych poradni NFZ wydłuża również okres oczekiwania na przysposobienie dziecka. Zamiast marnować czas i tracić nerwy, wybierz się do psychiatry, który ma doświadczenie w wystawianiu zaświadczeń do adopcji i przygotuje dla Ciebie dokument zgodny z wymogami ośrodków adopcyjnych. Nasi specjaliści wystawili już wiele takich zaświadczeń i chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania. Co musisz wiedzieć?

Jak wygląda wizyta?

Rozmowę z psychiatrą musi odbyć każdy z przyszłych rodziców adopcyjnych indywidualnie, ponieważ każdy z nich musi złożyć osobne zaświadczenie. Wiele osób obawia się takiej wizyty. Jest to jednak lęk zupełnie niepotrzebny. Wizyta odbywa się w spokojnej i dyskretnej atmosferze. Psychiatra zadaje kilka pytań, na podstawie których ocenia czy pacjent może cierpieć na jakiekolwiek zaburzenia psychiczne. Na początku należy oczywiście wspomnieć o celu wizyty, by specjalista wiedział jakie tematy poruszyć. Nie musisz obawiać się, że „źle wypadniesz” podczas wizyty i nie dostaniesz zaświadczenia. Jeśli nie leczysz się psychiatrycznie i nie doświadczasz żadnych objawów mogących świadczyć o chorobie psychicznej, zdobycie wymaganego dokumentu nie powinno stanowić żadnego problemu. W większości przypadków do otrzymania zaświadczenia wystarczy jedna wizyta.

Czy do wydania zaświadczenia wymagany jest wzór dokumentu z ośrodka adopcyjnego lub inne dokumenty?

Po trudnych doświadczeniach z państwowymi przychodniami, wiele osób obawia się, że otrzymane zaświadczenie może nie spełniać wszystkich wymaganych norm i okaże się bezużyteczne. Stąd pytanie czy należy poprosić o wzór dokumentu w ośrodku adopcyjnym. U nas zdecydowanie nie jest to konieczne. Nasi specjaliści wystawili już wiele zaświadczeń do adopcji, więc doskonale wiedzą jak taki dokument powinien wyglądać. Od pacjenta nie są wymagane również żadne inne dokumenty za wyjątkiem sytuacji, gdy pacjent wcześniej leczył się psychiatrycznie. Jeśli takie leczenie miało miejsce, na wizytę należy przynieść całą dokumentację medyczną dotyczącą leczenia.

Chcesz mieć pewność, że dostaniesz zaświadczenie spełniające wszystkie wymagane normy? Masz dość czekania, ponieważ proces adopcyjny wydaje się trwać w nieskończoność? Przyjdź do nas, a my Ci pomożemy!