Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychoterapia grupowa Łódź

Psychoterapia grupowa Łódź

Zaufaj naszej wiedzy i doświadczeniu!

GRUPA TERAPEUTYCZNA DLA MŁODYCH DOROSŁYCH Z ZABURZENIAMI LĘKOWO-DEPRESYJNYMI

Umów kwalifikację u Prowadzącej już dziś: tel. 42 644 44 44

Psychoterapia grupowa to specjalność sieci Klinik PsychoMedic – nasi psychoterapeuci w ciągu kilkunastu lat działalności poprowadzili kilkadziesiąt grup, a uczestnictwo w nich pomogło setkom Pacjentów w rozwiązaniu swoich problemów. Teraz kierujemy naszą ofertę do młodych mieszkańców Łodzi (18-35 r.ż.), którzy zmagają się z obniżonym nastrojem i lękiem. 

Organizowana przez nas terapia grupowa w Łodzi pozwoli Ci zrozumieć swoje objawy, a także odzyskać kontrolę nad swoimi myślami, emocjami i zachowaniem. Otrzymasz wsparcie i zrozumienie od terapeuty oraz innych Uczestników grupy, którzy przechodzą przez to samo, co Ty.

Psychoterapia grupowa Łódź – prywatnie, profesjonalnie, skutecznie 

Terapia grupowa dla młodych dorosłych z zaburzeniami depresyjno-lękowymi jest organizowana przez poradnię zdrowia psychicznego PsychoMedic w Łodzi, która prowadzi działalność już od wielu lat. Jakość naszych usług została potwierdzona licznymi nagrodami, w tym prestiżowym tytułem SuperMedicus i nagrodą Laur Pacjenta. Najlepszym i najważniejszym wyznacznikiem naszych usług są jednak zadowolenie i wdzięczność Pacjentów, którzy chętnie polecają nas innym. Większość osób, które wspieramy, trafia do nas z polecenia.

Wiemy, że zdrowie psychiczne nie może czekać, dlatego na oferowaną przez nas psychoterapię grupową w Łodzi dostaniesz się bez kolejek. 

Spotkania ruszają wczesną jesienią 2022 roku, a do grupy dołączyć można od razu po przejściu kwalifikacji (więcej informacji poniżej). 

Grupa terapeutyczna będzie prowadzona w nurcie poznawczo-behawioralnym CBT – czyli przy wykorzystaniu metody uznawanej za najskuteczniejszą w łagodzeniu objawów depresji i lęku. Większość Pacjentów, którzy korzystają z terapii CBT, odczuwa poprawę już po kilku-kilkunastu spotkaniach. 

Terapia grupowa – zasady – dlaczego to działa? 

  • Uczestnicy grupy wspierają się nawzajem w atmosferze szacunku i akceptacji. W trakcie spotkań Pacjenci przyglądają się relacjom między sobą i udzielają sobie informacji zwrotnych, które często okazują się ogromną pomocą w poprawie relacji z bliskimi osobami spoza grupy. Jednocześnie Uczestnicy towarzyszą sobie w przeżywaniu emocji oraz pozytywnych i negatywnych zdarzeń z dnia codziennego. Terapia grupowa jest prowadzona w gronie osób w podobnym wieku i sytuacji życiowej, zmagających się z podobnymi trudnościami natury psychicznej, co ułatwia wzajemne zrozumienie.
  • Terapia grupowa daje wiele dróg na odnalezienie rozwiązań dla swoich problemów. Terapeuta prowadzący spotkania „zarządza” nimi tak, aby każdy Pacjent otrzymał na spotkaniach tyle czasu i wsparcia, ile potrzebuje. Terapia grupowa często okazuje się skuteczniejsza, niż indywidualna właśnie dzięki temu, że Uczestnik analizuje w jej trakcie nie tylko własne doświadczenia. Towarzyszy także innym Pacjentom w ich trudnościach, wspiera ich i daje im informacje zwrotne. To pozwala na zmianę percepcji własnych problemów, odbudowuje poczucie wewnętrznej siły oraz skuteczności.
  • Terapia poznawczo-behawioralna dostarcza konkretnych narzędzi do radzenia sobie ze smutkiem, niepokojem i innymi objawami. W trakcie spotkań dowiesz się, skąd mogą brać się Twoje objawy, co pomogło innym osobom radzić sobie z podobnymi problemami, a także jak odzyskać kontrolę nad swoim stanem psychicznym. Spotkania obfitować będą w ćwiczenia i inne aktywności służące rozwijaniu ważnych w życiu umiejętności. 

Zapisz się do grupy już dziś!

Kwalifikacja do grupy opiera się na jednym spotkaniu z prowadzącą grupę psychoterapeutką. To rozmowa, w trakcie której będziesz m_gł/a opowiedzieć o sobie, uzyskać odpowiedzi na dotyczące grupy pytania i rozwiać swoje wątpliwości. W jej trakcie Specjalistka będzie mogła także ustalić, czy przy Twoich problemach ma szansę Ci pomóc psychoterapia grupowa(przeciwwskazania to np. ciężkie stany depresyjne, myśli samobójcze, tendencje do zachowań agresywnych). W razie potrzeby zaproponujemy Ci wsparcie innego rodzaju niż terapia grupowa. Łódź jest lokalizacją przyjęć także naszych psychoterapeutów indywidualnych i lekarzy psychiatrów, dzięki czemu jesteśmy w stanie znaleźć efektywną formę pomocy dla każdego, niezależnie od trudności, z jakimi się mierzy. 


Termin i miejsce spotkań grup

PONIEDZIAŁEK: 19:00 | Klinika PsychoMedic ŁÓDŹ AL. KOŚCIUSZKI 13


Koszt spotkań i kwalifikacje do grupy

Przewidywany koszt za udział w jednym spotkaniu grupy to 120 zł. Kwalifikacja do grupy odbywa się na podstawie jednorazowej konsultacji indywidualnej z Prowadzącą (200 zł).

PLANOWANY START: Październik 2022 

Jeśli masz pytania lub chcesz się umówić na konsultację do grupy, zadzwoń do nas: 42 644 44 44

Prowadzący

Please specify image url

Alicja Ciapa, mgr

Psycholog, Psychoterapeuta Łódź. Psycholog, psychoterapeuta osób dorosłych. Prowadzi terapię w nurcie poznawczo – behawioralnym. Konsultuje pacjentów od 2014 roku. Ukończyła studia magisterskie na kierunku psychologia na Uniwersytecie Łódzkim oraz 4-letnią szkołę psychoterapii w nurcie poznawczo-behawioralnym.

Czytaj więcej…

Psycholog, Psychoterapeuta Łódź

GRUPA TERAPEUTYCZNA DLA OSÓB WSPÓŁUZALEŻNIONYCH POTRZEBUJĄCYCH WSPARCIA

Umów kwalifikację u Prowadzącej już dziś: tel. 42 644 44 44

Zapisz się do grupy już dziś!

Grupa dla rodzin osób uzależnionych, identyfikujących się z syndromem DDA i współuzależnieniem, na której uczestnicy poznają mechanizmy uzależnienia, ale przede wszystkim odnajdą się w przestrzeni, by zadbać o własne potrzeby, emocje, wzmocnią poczucie własnej wartości. Nauczą się zasad asertywności oraz poszukają takiego kierunku, by wprowadzić satysfakcjonujące dla nich zmiany, jednocześnie odpuszczając poczucie kontroli i nadmiernej odpowiedzialności za innych, przede wszystkim pijącego członka rodziny. Grupa jest otwarta na poruszanie problematyki interesującej dla jej członków oraz spełnienia oczekiwań w procesie kwalifikacji do grupy, które zostaną uwzględnione w programie spotkań.

Kwalifikacja do grupy opiera się na jednym spotkaniu z prowadzącą grupę psychoterapeutką. To rozmowa, w trakcie której będziesz m_gł/a opowiedzieć o sobie, uzyskać odpowiedzi na dotyczące grupy pytania i rozwiać swoje wątpliwości.

PLANOWANY START: Styczeń/luty 2023

Jeśli masz pytania lub chcesz się umówić na konsultację do grupy, zadzwoń do nas: 42 644 44 44

Prowadzący

Please specify image url

Marta Janik-Borowiak, mgr

Psycholog, Psychoterapeuta Łódź. Psycholog, psychoterapeuta dzieci, młodzieży, osób dorosłych. Zajmuje się również psychoterapią par. Prowadzi psychoterapię DDA. W pracy z pacjentem kieruje się kodeksem etycznym zawodu psychologa. Swoją pracę regularnie poddaje superwizji. Jako psychoterapeuta kieruje się zasadą, że „psychoterapia jest szyta na miarę” i dlatego dostosowuję ją do indywidualnych potrzeb pacjenta, integrując różne podejścia psychoterapeutyczne. Ważnym dla Specjalistki jest stworzenie dla pacjenta bezpiecznej relacji terapeutycznej opartej na zaufaniu oraz odkrywanie w nim zasobów i zdolności do rozwoju wspierających proces zdrowienia.

Czytaj więcej…

Psycholog, Psychoterapeuta Łódź