7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychiatra dzieci i młodzieży Poznań

Psychiatra dzieci i młodzieży Poznań

Psychiatra dziecięcy Poznań – skorzystaj z profesjonalnej pomocy
certyfikowanych Specjalistów w klinice zdrowia psychicznego.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ PRZEZ TELEFON LUB INTERNET:

Na przestrzeni ostatnich kilku lat coraz częściej mówi się o problemach natury psychicznej, które dotykają młodych ludzi. Dzieciństwo i następujący po nim okres dojrzewania to czas, w którym psychika dopiero się kształtuje, przez co – niejako naturalnie – jest bardziej narażona na wpływ różnych trudnych emocji, sytuacji i wydarzeń, pojawiających się czasem w życiu młodego człowieka. Problemy dzieci i nastolatków osobom dorosłym nieraz wydają się błahe, warto jednak pamiętać, że dziecko patrzy na wszystko z innej perspektywy. Ma również inny poziom wrażliwości i mniejszą zdolność zarządzania własnymi emocjami.

Kiedy rodzice lub nauczyciele zauważą sygnały mogące świadczyć o tym, że z dzieckiem dzieje się coś złego, nigdy nie powinni ich ignorować z nadzieją, że problem „sam się rozwiąże”. W takiej sytuacji potrzebna jest otwarta, empatyczna rozmowa i otoczenie dziecka wsparciem. Nieraz zdarza się jednak, że rodzice nie wiedzą, jak rozmawiać ze swoją pociechą, ani tym bardziej – jak jej pomóc. Wówczas dobrym pomysłem może być sięgnięcie po profesjonalne wsparcie. osobą, z którą warto się w takiej sytuacji skontaktować, jest z pewnością psychiatra dla dzieci i młodzieży.

PsychoMedic to prężnie działająca sieć klinik zdrowia psychicznego, która od wielu lat wspiera dzieci, młodzież i dorosłych w różnego rodzaju problemach natury emocjonalnej i psychicznej. W każdym z naszych ośrodków przyjmuje zarówno doświadczony psycholog, jak i psychiatra dzieci. Poznań to jedno z miast, w którym mogą Państwo łatwo i wygodnie skorzystać z naszych usług. Oferujemy szybkie terminy i kompleksowe wsparcie: działamy 7 dni w tygodniu, od wczesnych godzin porannych do godz. 21, dzięki czemu jesteśmy w stanie udzielać również pomocy doraźnej (na przykład w nagłych sytuacjach kryzysowych). Wizyty realizujemy zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zdalnie – za pośrednictwem rozmów telefonicznych oraz połączeń internetowych online.

Kiedy psychiatra dzieci i młodzieży może być pomocny?

W dzisiejszych czasach dobry psychiatra dziecięcy lub psychiatra młodzieżowy to specjaliści, który są szczególnie i coraz bardziej potrzebni. Coraz więcej młodych ludzi zmaga się bowiem z depresją albo stanami lękowymi, które uważane są obecnie za najczęstsze zaburzenia o podłożu psychicznym w grupie Pacjentów do 18 r.ż. Inne problemy, w których psychiatra dzieci i młodzieży może być pomocny, to między innymi:

 • różnego rodzaju kryzysy emocjonalne,
 • zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia),
 • problemy ze snem, w tym bezsenność,
 • zaburzenia zachowania,
 • fobie,
 • zaburzenia ze spektrum autyzmu,
 • ADHD i inne całościowe zaburzenia rozwojowe.

Dobry psychiatra dziecięcy lub psychiatra młodzieżowy może również pomóc dziecku/nastolatkowi poradzić sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi: takimi na przykład jak śmierć bliskiej osoby albo ciężka choroba.


Jakie sygnały powinny nas zaniepokoić?

Czasem zdarza się, że rodzic zauważa, iż z dzieckiem dzieje się coś „dziwnego” lub niepokojącego, nie wie jednak, jak to interpretować i czy jest to już wystarczający powód, aby szukać profesjonalnej pomocy. Warto tu przede wszystkim podkreślić, że wizyta u psychologa lub psychiatry to żaden wstyd. Im szybciej postawiona zostanie natomiast prawidłowa diagnoza, tym większe szanse nie tylko na skuteczne rozwiązanie lub złagodzenie trudności doświadczanych przez dziecko, ale także na uniknięcie poważniejszych problemów w przyszłości.

Sygnały, które mogą wskazywać, że warto skorzystać z pomocy psychiatry dla dzieci i młodzieży, to między innymi:

 • duża, nagła zmiana w zachowaniu dziecka (np. dziecko dotychczas gadatliwe, radosne i pełne energii staje się wycofane albo długotrwale przygnębione),
 • agresja przejawiana zarówno w stosunku do innych, jak i wobec samego siebie,
 • nadmierna impulsywność, zwłaszcza w połączeniu ze znacznymi problemami z koncentracją uwagi oraz z tendencją do zapominana o ważnych rzeczach,
 • przejawiany przez dziecko bardzo wysoki poziom lęku i/lub stresu,
 • poważnie zaburzona relacja z jedzeniem (np. odchudzanie się prowadzące do wyniszczenia organizmu),
 • duże wahania nastrojów, drażliwość, brak energii i długo utrzymujący się smutek.

Dobry psychiatra dla młodzieży będzie doskonale wiedział, jak rozmawiać z młodym człowiekiem, aby dotrzeć do źródeł jego problemów, postawić poprawną diagnozę i zaproponować możliwie najskuteczniejsze, ale zarazem bezpieczne dla dziecka leczenie.


Psychiatra dla dzieci i młodzieży – jak pomaga?

Na pierwszą wizytę psychiatra dla dzieci zaprasza albo rodziców już z dzieckiem, albo samych rodziców (wszystko zależy od sposobu pracy konkretnego Specjalisty). Do spotkania warto się dobrze przygotować i zabrać ze sobą całą istotną dokumentację medyczną, która może mieć związek z aktualnymi problemami dziecka:

 • Historię ewentualnego dotychczasowego leczenia psychiatrycznego;
 • Historię wizyt u psychoterapeuty, psychologa/pedagoga szkolnego;
 • Opinię wychowawcę szkolnego;
 • Dokumentację dotyczącą chorób przewlekłych, urazów i operacji, jeśli dziecko takowe przechodziło.

Lekarz psychiatra w pierwszej kolejności zbierze szczegółowy wywiad, który pozwoli mu postawić diagnozę i zadecydować o kierunku leczenia. W zależności od uzyskanych informacji, a także poczynionych przez siebie obserwacji, może postanowić o włączeniu farmakoterapii i/lub przekierować młodego Pacjenta na profesjonalną psychoterapię (indywidualną lub rodzinną). Namówienie na wizytę psychiatryczną nastolatka może być nieco trudniejsze, niż zabranie na nią młodszego dziecka. Warto jednak pamiętać, że dobry psychiatra dla młodzieży wie, jak dotrzeć do młodego człowieka, który przeżywa niełatwy okres dorastania, a także – jak wzbudzić jego zaufanie. W razie potrzeby będzie również umiał przekonać nastolatka do podjęcia odpowiedniego leczenia.

W naszej poznańskiej przychodni mogą też Państwo uzyskać całościową diagnozę funkcjonowania dziecka (realizowaną we współpracy z psychologiem dziecięcym). Wystawiamy pisemne opinie i zaświadczenia, które są respektowane w placówkach oświatowych oraz poradniach psychologiczno-pedagogicznych.

Psychiatra dzieci i młodzieży Poznań – umów wizytę

Wizytę u psychiatry dla dzieci i młodzieży w naszym poznańskim ośrodku można wygodnie umówić przez Internet albo dzwoniąc pod numer: 799 399 499. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, nasz Dział Obsługi Pacjenta jest zawsze do Państwa dyspozycji, chętnie odpowie na wszelkie pytania oraz doradzi w zakresie wyboru odpowiedniego Specjalisty.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

UMÓW WIZYTĘ PRZEZ TELEFON LUB INTERNET:

Please specify image url

Urszula Misztela

Specjalista psychiatra dzieci i młodzieży, pediatra z ponad 20-letnim doświadczeniem pracy z pacjentami. Pracowała jako pediatra w Oddziale Noworodkowym i Poradni Pediatrycznej. Po uzyskaniu specjalizacji z psychiatrii dziecięcej z wyróżnieniem, wiele lat pracowała w Poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży w Piotrkowie Trybunalskim.

Przez ponad 4 kadencje była biegłym sądowym i opiniowała dla sądów w Warszawie, Piotrkowie Trybunalskim, Koszalinie i dla wielu innych miast, a także w USA. Stale uczestniczy w wielu szkoleniach i konferencjach z zakresu psychiatrii dziecięcej, orzecznictwa nieletnich, ADHD, autyzmu.

Diagnozuje, leczy dzieci i młodzież w pełnym zakresie zaburzeń psychicznych.

Czytaj więcej…

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW

lek. Danielska Marta

Joanna 2023-06-02

Oceniam na 5

mgr Czesnoić Paulina

Julia 2023-05-31

Oceniam na 5

dr n. med. Jaszke-Psonka Magdalena

Wojciech 2023-05-31

Oceniam na 5