7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeKonsultacja psychologiczna

Konsultacja psychologiczna

Konsultacje psychologiczne – pomożemy Ci zadbać o Twoje zdrowie psychiczne!
Umów się na wizytę:

Stres związany z nową rolą życiową, problemy z wychowywaniem dzieci, napięta atmosfera w pracy, śmierć bliskiej osoby – te i wiele innych doświadczeń może wywołać poczucie osamotnienia i potrzebę wsparcia. Czasami cierpienie psychiczne jest tak duże, że okazuje się ponad ludzkie siły, i to naturalne, że w takich chwilach konieczna jest profesjonalna pomoc. Konsultacja psychologiczna to dobra droga, by odzyskać energię, stabilność psychiczną i ułatwić sobie powrót do satysfakcjonującego życia.

Kiedy warto wybrać się na konsultacje psychologiczne?

To ważne, by pamiętać, że przez trudne wydarzenia nie trzeba przechodzić w pojedynkę. W poradniach PsychoMedic pomagamy Pacjentom niezależnie od wieku i doświadczanego problemu. Świadczymy takie usługi, jak porada psychologiczna, interwencja kryzysowa czy konsultacja psychologiczna par. Osoby, które tego potrzebują, obejmujemy też profesjonalną psychoterapią.

Z jakimi objawami do psychologa?

Zgłoś się do naszego Specjalisty, jeśli:

  • Nie wiesz, jak odnaleźć się w obecnej sytuacji życiowej,
  • Doświadczasz natrętnych, niechcianych myśl, przewlekłego zmęczenia, braku energii,
  • Masz problemy ze snem, np. sen nie przynosi Ci wypoczynku, wybudzasz się wcześniej,
  • Masz trudności w relacjach z partnerem, dziećmi, rodzicami, współpracownikami,
  • Na co dzień odczuwasz lęk i nieokreślony niepokój,
  • Zdarzają Ci się napady silnego lęku,
  • Doświadczasz trudności związanych z odżywianiem,
  • Przechodzisz przez coś trudnego – żałobę, rozstanie z partnerem,
  • W przeszłości doświadczyłeś/aś traumatycznego zdarzenia, z którym do dzisiaj trudno Ci się uporać,
  • Nic Cię nie cieszy i czujesz, że życie nie ma sensu.

W naszych klinikach nie zapominamy o najmłodszych Pacjentach. Konsultacja psychologiczna dziecka prowadzona jest przez Specjalistów doskonale znających specyfikę trudności psychicznych dzieci i młodzieży. Zapraszamy rodziców z pociechami, których zachowanie ostatnio bardzo się zmieniło lub które doświadczają problemów w szkole, trudności w relacji z rówieśnikami, wyraźnie obniżonego lub podwyższonego nastroju, problemów z nieśmiałością. Niezależnie od wieku i zgłaszanego problemu, podchodzimy indywidualnie do trudności każdego Pacjenta, troszcząc się o jego komfort i poczucie bezpieczeństwa na każdym etapie kontaktu z nami.

W naszej ofercie z zakresu opieki psychologicznej znajduje się:

Pomoc psychologiczna / interwencja kryzysowa

W życiu każdego z nas może zdarzyć się nagła sytuacja, która sprawia, że Pacjent wymaga natychmiastowej pomocy. Osobom w kryzysie oferujemy spotkanie z doświadczonym psychologiem – profesjonalna konsultacja psychologiczna w trudnym i nieprzewidzianym momencie życia jest sposobem na to, by po negatywnym doświadczeniu powrócić do równowagi psychicznej i odreagować silne emocje. Jest to możliwe dzięki empatycznej postawie psychologa, która daje poczucie bezpieczeństwa.

Porada psychologiczna

Nie tylko nagłe sytuacje są podstawą do szukania wsparcia. Nasi Specjaliści oferują również konsultacje psychologiczne, z których polecamy skorzystać, kiedy potrzebujecie Państwo pomocy w zakresie problemów osobistych, rodzinnych oraz zawodowych. To oferta m.in. dla osób, które doświadczają trudności w wychowaniu dzieci, pogorszenia relacji z partnerem/ką czy cierpią z powodu skutków ciągłego stresu albo problemów w pracy.

Psychoterapia

Czasami konsultacja z psychologiem nie wystarczy, by rozwiązać trapiący Pacjenta problem. Jeśli psycholog po kilku spotkaniach uzna, że dany problem wymaga pogłębionej pracy, zaproponuje psychoterapię, czyli dłuższy (trwający zazwyczaj kilka miesięcy) proces pomocy. Podczas psychoterapii Pacjent_ka, przy wsparciu terapeuty_ki, rozpoznaje motywy swojego zachowania i schematy funkcjonowania, co pomaga lepiej rozumieć siebie i przezwyciężyć swoje trudności. W klinikach PsychoMedic psychoterapię prowadzą psychologowie, którzy dodatkowo ukończyli 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne. To gwarancja profesjonalnej pomocy i stałej opieki jednego Specjalisty: niezależnie od powodu Twojego zgłoszenia się na konsultacje psychologiczne i formy pomocy, która okaże się w Twojej sytuacji właściwa.

Kompleksowe wsparcie i profesjonalizm na każdym kroku

Dla każdego Specjalisty PsychoMedic, kluczową wartością w pracy jest zdrowie Pacjenta. Psychologowie w naszym Zespole są zaangażowani w każdy prowadzony proces pomocy i dbają o to, by Pacjenci czuli się bezpiecznie podczas konsultacji. Konsultacja z psychologiem to czasami pierwszy krok, by znaleźć i w pełni zrozumieć prawdziwą przyczynę doświadczanych trudności. Jeśli pojawi się taka potrzeba, psycholog rozpoczyna interdyscyplinarną współpracę z innym Specjalistą (zazwyczaj jest to psychiatra), by jak najefektywniej pomóc Pacjentowi. Dzięki licznemu Zespołowi zapewniamy wysoką dostępność terminów – terminy konsultacji psychiatrycznej zazwyczaj są dostępne jeszcze na ten sam dzień, zaś na konsultację psychiatryczną czeka się u nas nie dłużej, niż kilka dni.

Co ważne, zapewniamy ciągłość leczenia bez względu na sytuację. Oferujemy spotkania stacjonarne w naszych poradniach – zlokalizowanych już na terenie całej Polski – oraz w formie online, skype i telefonicznej. To Ty decydujesz, w jakiej formie odbędzie się Twoja konsultacja psychologiczna. Cena wizyty zależy od miasta i rodzaju usługi psychologicznej (zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty w zakładce Oferta -> miasto).

Umów się na wizytę z psychologiem i odzyskaj pełnię satysfakcji z życia!

Aktualnie nasze oddziały mieszczą się między innymi w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu oraz w innych częściach Polski – sprawdź, gdzie możesz nas znaleźć

SPRAWDŹ NAJSZYBSZE TERMINY

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW

lek. Buna Małgorzata

IB 2023-06-07

Oceniam na 5

lek. Danielska Marta

Joanna 2023-06-02

Oceniam na 5

mgr Czesnoić Paulina

Julia 2023-05-31

Oceniam na 5