Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeEndokrynolog dziecięcy Warszawa

Endokrynolog dziecięcy Warszawa

Endokrynolog dziecięcy prywatnie – już dziś umów wizytę do lekarza endokrynologa.
Przyjmujemy w trybie stacjonarnym oraz online.

UMÓW SIĘ ONLINE NA WIZYTĘ LUB ZADZWOŃ TEL. 22 253 88 88

Endokrynolog dziecięcy

Jeśli zauważysz u swojego dziecka niepokojące objawy, takie jak na przykład:

 • zbyt wysoki albo zbyt niski w stosunku do wieku wzrost,
 • przedwczesne albo opóźnione dojrzewanie płciowe,
 • intensywny, rozległy trądzik
 • albo zaburzenia odżywiania (bulimia, anoreksja) – może to być znak, że gospodarka hormonalna Twojej pociechy uległa znacznemu rozregulowaniu. W takiej sytuacji wskazana będzie wizyta u lekarza. Przy tego typu objawach szczególnie pomocny może okazać się endokrynolog dziecięcy.

Endokrynologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem oraz leczeniem chorób wywołanych przez niewłaściwe funkcjonowanie układu endokrynnego – czyli tej części naszego organizmu, która odpowiada za prawidłowe wydzielanie hormonów przez takie narządy, jak między innymi: trzustka, tarczyca, nadnercza czy jajniki. W ramach tej dziedziny wyodrębnia się obszar, który w całości poświęcony jest badaniu i terapii dzieci doświadczających problemów hormonalnych (od wieku niemowlęcego aż do osiągnięcia pełnoletniości) – jest to tak zwana endokrynologia dziecięca.

Warszawa to jedna z lokalizacji Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic, w których – oprócz profesjonalnego wsparcia psychologicznego i psychiatrycznego – oferujemy również pomoc wysoko wykwalifikowanych Specjalistów w obszarze endokrynologii (w tym dziecięcej), neurologii czy diabetologii. O wysokiej jakości naszych usług świadczy stale powiększające się grono zadowolonych Pacjentów, którzy nie tylko sami chętnie do nas wracają, ale także polecają nas innym.

Endokrynologia dziecięca

Najczęstszymi problemami, którymi zajmuje się endokrynologia dziecięca (otaczająca opieką wszystkich młodych ludzi do 18 roku życia) są:

 • zaburzenia wzrostu i prawidłowego rozwoju fizjologicznego;
 • zaburzenia dojrzewania płciowego (zbyt wolne albo zbyt szybkie dojrzewanie);
 • inne problemy, które mogą towarzyszyć dojrzewaniu (np. zaburzenie czynności jajników lub jąder, niewłaściwy rozwój gruczołów piersiowych, nadmierny, trudny do opanowania trądzik, wzmożona potliwość, brak miesiączki i in.);
 • zaburzenia odżywiania (brak albo zbyt duży przyrost wagi w krótkim czasie, anoreksja, bulimia, otyłość);
 • choroby tarczycy (nadczynność, niedoczynność, autoimmunologiczne zapalenie tarczycy i in.);
 • specyficzne choroby przysadki mózgowej albo nadnerczy;
 • zaburzenia gospodarki wapniowo-fosforanowej;
 • zaburzenia nastroju, płaczliwość, problemy z koncentracją i pamięcią, które mogą mieć podłoże hormonalne.

Im szybsza prawidłowa diagnoza obserwowanych u dziecka problemów natury endokrynologicznej, tym większa szansa na niezwłoczne wdrożenie odpowiedniego leczenia, które może uchronić młodego człowieka przed kolejnymi nieprzyjemnymi konsekwencjami – zarówno medycznymi, jak i psychologicznymi – nieleczonej choroby.

Endokrynolog dziecięcy prywatnie w Warszawie 

W naszych warszawskich oddziałach PsychoMedic mogą Państwo skorzystać z pomocy wysoko wykwalifikowanych lekarzy endokrynologów, którzy specjalizują się w problemach hormonalnych wieku dziecięcego i młodzieńczego. Jesteśmy placówką wielospecjalistyczną, a wszyscy zatrudnieni u nas Specjaliści ściśle ze sobą współpracują. Oznacza to, że w sytuacji, gdy lekarz endokrynolog uzna, że w diagnozę lub terapię młodego Pacjenta warto byłoby włączyć lekarza innej specjalności (np. psychiatrę, diabetologa) albo psychologa-psychoterapeutę – wypisuje stosowne skierowanie, które zrealizować można w naszej placówce w szybkim terminie. W naszych warszawskich poradniach zrzeszamy bowiem szerokie grono Specjalistów od zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, dzięki czemu – w przeciwieństwie do zdecydowanej większości placówek, także prywatnych – wyróżnia nas bardzo krótki czas oczekiwania na wizytę u psychiatry lub psychologa dziecięcego, który nie przekracza kilku dni.

Profesjonalna pomoc psychologa lub psychiatry może być istotna szczególnie wówczas, gdy zachwiania gospodarki hormonalnej u dziecka powstają na tle stresowym lub kiedy u ich źródła leżą na przykład zaburzenia odżywiania. Psycholog może zaś być pomocny w procesie uczenia dziecka, jak radzić sobie z przewlekłą chorobą.

Za pośrednictwem PsychoMedic mają Państwo również możliwość skorzystania z badań diagnostycznych i laboratoryjnych (niezbędnych do prawidłowego zdiagnozowania problemów endokrynologicznych) w bardzo przystępnych cenach. Od lat współpracujemy bowiem z placówkami, które dla naszych Pacjentów wykonują badania diagnostyczne po preferencyjnych stawkach.

Jak wygląda pierwsza wizyta u endokrynologa dziecięcego?

Do pierwszej wizyty warto się dobrze przygotować – skompletować dokumentację opisującą dotychczasowy przebieg leczenia (o ile takie miało miejsce), wcześniejsze wyniki badań oraz wszelkie informacje, które mogą być istotne w procesie diagnozy (np. o przebytych chorobach, operacjach itp.). Sama wizyta przebiega w bardzo przyjaznej i komfortowej dla dziecka atmosferze, pełnej empatii i zrozumienia. Po przeprowadzeniu kompleksowej diagnozy lekarz ustala plan leczenia, dbając przede wszystkim o to, aby było ono zarówno skuteczne, jak i bezpieczne dla młodego człowieka.

Dobry endokrynolog dziecięcy – umów wizytę w PsychoMedic

Wizytę u endokrynologa można łatwo i wygodnie umówić przez naszą stronę www albo przez telefon. Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez 7 dni w tygodniu. Udzielamy pomocy zarówno w trybie stacjonarnym, jak i online. Na tle innych placówek wyróżniamy się między innymi szybkimi terminami – czas oczekiwania do endokrynologa dziecięcego nie przekracza zazwyczaj kilku dni, a zazwyczaj jest on nawet szybszy.

Dobry endokrynolog dziecięcy Warszawa – skorzystaj z profesjonalnej pomocy wysoko wykwalifikowanych Specjalistów z zakresu endokrynologii pediatrycznej w Klinice PsychoMedic:

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW

lek. Danielska Marta

Joanna 2023-06-02

Oceniam na 5

lek. Bakir-Szara Karin

Magda 2023-05-31

Oceniam na 5

dr n. med. Jaszke-Psonka Magdalena

Wojciech 2023-05-31

Oceniam na 5