Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychoterapeuta Poznań

Psychoterapeuta Poznań

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ Z NASZYM SPECJALISTĄ:

Jeśli czujesz, że ostatnio przechodzisz przez trudny okres, stresujesz się bardziej niż zwykle, potrzebujesz wsparcia w zrozumieniu i zaakceptowaniu zdarzeń z przeszłości albo chcesz popracować nad relacjami z bliskimi – skorzystaj ze spotkań z psychoterapeutą w PsychoMedic. Jesteśmy Siecią Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych, gdzie pomagamy Pacjentom już od kilkunastu lat. Filarem prowadzonej przez nas działalności są profesjonalne konsultacje psychiatryczne oraz właśnie psychoterapia. Poznań jest miastem, w którym oferujemy spotkania z psychoterapeutą w formie stacjonarnej (w naszej dogodnie zlokalizowanej klinice) oraz w formie zdalnej. Psychoterapeuci z naszego Zespołu w Poznaniu to świetni i doświadczeni Specjaliści, którzy skutecznie prowadzą Pacjentów z różnymi trudnościami psychicznymi i emocjonalnymi. Nasz Zespół cechuje dyskrecja i empatyczna postawa — chcemy, aby każdy Pacjent czuł się u nas komfortowo.

Psychoterapia to forma długoterminowej pomocy w przypadku występowania trudności psychicznych oraz chęci rozwijania swojego potencjału. Spotkania z psychoterapeutą odbywają się zazwyczaj co tydzień, a cały proces trwa od około 3 miesięcy do 2 lat (w zależności od wybranego nurtu psychoterapeutycznego i rodzaju zgłaszanej trudności). Spotkania z psychoterapeutą przebiegają w poufnej i bezpiecznej atmosferze, z poszanowaniem granic Pacjenta i gotowości do mówienia o swoim problemie czy przeszłości.

Psychoterapia — dla kogo?

Psychoterapeuta Poznań

Mówi się, że jeżeli zastanawiasz się, czy psychoterapia jest dla Ciebie, to znaczy, że to moment, w którym powinieneś.aś już z niej skorzystać. Na szczęście świadomość społeczna dotycząca konsultacji ze Specjalistami zdrowia psychicznego jest coraz większa, dlatego też z psychoterapii korzysta więcej osób, które znalazły się na życiowym rozdrożu, potrzebują profesjonalnego wsparcia w funkcjonowaniu w sytuacji, w jakiej się znalazły, lub z trudnościami, z jakimi się mierzą.

Oto kilka przykładów trudności, nad którymi można pracować z psychoterapeutą:

  • przewlekły smutek, apatia, brak motywacji;
  • doświadczanie przewlekłego i/lub silnego lęku;
  • trudności w relacjach z innymi: partnerem, dziećmi, przyjaciółmi, rodziną, współpracownikami;
  • problem z uporaniem się ze zdarzeniami z przeszłości, np. przemocą domową;
  • trudność z zakończeniem wyniszczającej psychicznie relacji;
  • przeżywanie kryzysu życiowego, problemów zdrowotnych, żałoby.

Pomagamy również Pacjentom z rozpoznanymi „konkretnymi” trudnościami psychicznymi: depresją, zaburzeniami ze spektrum autyzmu, fobiami, zaburzeniami lękowymi czy zaburzeniami odżywiania. W razie potrzeby pracujemy interdyscyplinarnie razem z innymi Specjalistami.

W niektórych przypadkach wizytę u psychoterapeuty może bowiem zalecić inny fachowiec – np. psycholog albo  lekarz psychiatra. Dzieje się tak, kiedy zgłaszana trudność wymaga dłuższego leczenia niż krótkotrwała terapia psychologiczna bądź Specjalista stwierdzi, że w sytuacji konkretnego Pacjenta najlepsze efekty przyniesie połączenie farmakoterapii z psychoterapią. Zdarza się również, że to psychoterapeuta kieruje Pacjenta na dodatkową konsultację. PsychoMedic w Poznaniu jest placówką wielospecjalistyczną, dzięki czemu otrzymasz potrzebne wsparcie w jednym miejscu — oferujemy wsparcie psychoterapeutów specjalizujących się nie tylko w pracy indywidualnej  z Pacjentami w każdym wieku, lecz także z parami i rodzinami. Zapewniamy również pomoc m.in. psychiatrów, dietetyków czy seksuologa.


Empatia i komfort na każdym etapie leczenia

Wizyta u Specjalisty może początkowo wiązać się ze stresem i niepewnością. Doskonale to rozumiemy, dlatego naszym priorytetem jest troska o Pacjenta na każdym etapie kontaktu i leczenia. Zapewniamy komfortowe warunki umawiania wizyt oraz konsultacji, w tym także wizyt online.

Jeśli masz pytania albo wątpliwości dotyczące psychoterapii, nie wiesz, którego psychoterapeutę wybrać, zawsze możesz skontaktować się z naszym Działem Obsługi Pacjenta. Pracownicy Działu chętnie pomogą — doskonale znają Zespół psychoterapeutów z Poznania i będą mogli doradzić Ci oraz pomóc w umówieniu wizyty. Możesz również skorzystać z opcji samodzielnej rezerwacji terminu konsultacji poprzez nasz kalendarz online (patrz: fioletowa wyszukiwarka na górze strony).

Psychoterapeuta w Poznaniu dyżuruje 7 dni w tygodniu, zatem na pewno uda nam się wspólnie znaleźć dogodny dla Ciebie termin . Jeśli będziesz na wyjeździe lub będzie Ci zależało, by nie tracić czasu na dojazdy, możesz odbyć spotkanie z psychoterapeutą w formie zdalnej. Jest to tak samo profesjonalna i poufna forma wizyty, co konsultacja stacjonarna. Pierwsza konsultacja służy zapoznaniu się Pacjenta ze Specjalistą oraz przeprowadzeniu wstępnego wywiadu, dzięki któremu psychoterapeuta bliżej pozna naturę Twojej trudności. Wspólnie z nim ustalisz dogodny termin następnych spotkań, które zazwyczaj odbywają się regularnie: tego samego dnia tygodnia i o tej samej godzinie.

Doświadczeni Specjaliści i skuteczna pomoc

W PsychoMedic dbamy o jakość świadczonych usług – psychoterapeuci z kliniki w Poznaniu to rekomendowani fachowcy, którym możesz zaufać niezależnie od specyfiki problemu, z jakim się mierzysz. Posiadają odpowiednie wykształcenie — są absolwentami czteroletnich studiów podyplomowych z zakresu psychoterapii — oraz bogate, co najmniej pięcioletnie doświadczenie kliniczne. Dodatkowo każdy z psychoterapeutów podlega stałej superwizji, czyli nadzorze mentora starszego stażem.

Służymy skutecznym wsparciem – zapraszamy!

UMÓW SIĘ PRZEZ INTERNET LUB ZADZWOŃ:dr n. hum. Maja Vogt-Kostecka
Zadzwoń

dr n. hum. Maja Vogt-Kostecka
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, Psychoterapia

Psycholog, psychoterapeuta dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi psychoterapię w nurcie psychodynamicznym.  Psychoterapia, nie polega na podawaniu zgrabnych i celnych interpretacji; ogólnie rzecz biorąc, jest to długoterminowy proces, w którym oddajemy pacjentowi to, co on wnosi. Psychoterapia działa wówczas jak złożona pochodna twarzy, która odbija to, co ma być widziane. Jeśli robię to wystarczająco dobrze, pacjent odkryje swoje własne self i będzie mógł istnieć i czuć się prawdziwym. (Donald Winnicott)

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Kazimierza Wielkiego 5 /U5, Poznań

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Aleksandra Sobczyk
Zadzwoń

mgr Aleksandra Sobczyk
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, Psychoterapia

Certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnień, pedagog. Konsultuje osoby dorosłe. Ukończyła Studium Terapii Uzależnień Fundacji Vis Salutis akredytowane przez PARPA oraz zrealizowała staż kliniczny w Szpitalu Klinicznym im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie, co m.in. pozwoliło jej uzyskać tytuł certyfikowanej specjalistki psychoterapii uzależnień Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (nr certyfikatu 2177). Z pacjentami pracuje od 4 lat. Posiada bogate doświadczenie na polu uzależnień od alkoholu, narkotyków czy leków oraz uzależnień behawioralnych – zarówno z osobami uzależnionymi, jak i ich bliskimi. Duży zakres jej pracy dotyczy również obszaru przemocy – zarówno interwencyjnej, jak i pracy z traumą związaną z doświadczeniem wszelkich form przemocy.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Kazimierza Wielkiego 5 /U5, Poznań

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

dr n. hum. Jakub Trzebiatowski
Zadzwoń

dr n. hum. Jakub Trzebiatowski
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, psychoterapia osób dorosłych

Psychoterapeuta osób dorosłych. Pracuje w nurtach psychodynamicznym oraz systemowym a także prowadzi dialog motywujący. Konsultuje pacjentów od 2010 roku. Celem jest przedstawienie pacjenta najważniejszej osobie, z którą będzie miał do czynienia, a mianowicie jemu samemu. Brzmi to prosto, ale tak naprawdę jest niezwykle trudne.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Kazimierza Wielkiego 5 /U5, Poznań

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Katarzyna Dudzińska-Rapczewska
Zadzwoń

mgr Katarzyna Dudzińska-Rapczewska
Zadzwoń

Psychoterapia dorosłych, młodzieży od 12 r.ż., par i rodzin

Psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczny oraz systemowy, diagnosta osób dorosłych. Diagnozuje ADHD oraz zaburzenia osobowości. Terapeutycznie pracuje z pacjentami od kilkunastu lat. Zajmuje się psychoterapią indywidualną, a także małżeństw, par i rodzin.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Kazimierza Wielkiego 5 /U5, Poznań

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Katarzyna Sypniewska-Wałęsa
Zadzwoń

mgr Katarzyna Sypniewska-Wałęsa
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, Psychoterapia

Psycholog, psychoterapeuta osób dorosłych oraz młodzieży od 16 r.ż. Pracuje w nurcie integracyjnym. Prowadzi terapię schematów oraz dialog motywujący. Konsultuje pacjentów od 1996 roku. Pomagam osobom doświadczającym cierpienia, niezadowolonym z życia z powodu trudności osobistych takich jak: depresja, niechęć do życia, kryzys w związku, rozwód, żałoba, lęk, fobie, agresja, pracoholizm, wypalenie zawodowe, trudności wychowawcze. Pomagam również osobom, które: przeżywają trudności w relacjach z innymi ludźmi, w bliskich związkach, czują się zagubione i osamotnione, poszukują sensu swojego życia, mają trudności w nawiązywaniu głębszych więzi i czerpaniu satysfakcji z kontaktów z innymi ludźmi.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Kazimierza Wielkiego 5 /U5, Poznań

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW


lek. Anna Skrzypek-Grigo
lek. Anna Skrzypek-Grigo

Psychiatra dzieci i młodzieży

Umów wizytę

Monika 2021-02-04

Lekarka otwarta na pacjenta, potrafiąca wysłuchać i profesjonalnie podejść do potrzeb i oczekiwań pacjenta.


mgr Małgorzata Jarymowicz

Małgorzata 2021-07-18

Bardzo konkretna osoba, pomogła złapać dystans.


lek. Robert Knaś

Witold 2022-04-16

Bardzo miły i kompetentny lekarz.