Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychoterapeuta Poznań

Psychoterapeuta Poznań

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ Z NASZYM SPECJALISTĄ

Jeśli czujesz, że ostatnio przechodzisz przez trudny okres, stresujesz się bardziej niż zwykle, potrzebujesz wsparcia w zrozumieniu i zaakceptowaniu zdarzeń z przeszłości albo chcesz popracować nad relacjami z bliskimi – skorzystaj ze spotkań z psychoterapeutą w PsychoMedic. Jesteśmy Siecią Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych, gdzie pomagamy Pacjentom już od kilkunastu lat. Filarem prowadzonej przez nas działalności są profesjonalne konsultacje psychiatryczne oraz właśnie psychoterapia. Poznań jest miastem, w którym oferujemy spotkania z psychoterapeutą w formie stacjonarnej (w naszej dogodnie zlokalizowanej klinice) oraz w formie zdalnej. Psychoterapeuci z naszego Zespołu w Poznaniu to świetni i doświadczeni Specjaliści, którzy skutecznie prowadzą Pacjentów z różnymi trudnościami psychicznymi i emocjonalnymi. Nasz Zespół cechuje dyskrecja i empatyczna postawa — chcemy, aby każdy Pacjent czuł się u nas komfortowo.

Psychoterapia to forma długoterminowej pomocy w przypadku występowania trudności psychicznych oraz chęci rozwijania swojego potencjału. Spotkania z psychoterapeutą odbywają się zazwyczaj co tydzień, a cały proces trwa od około 3 miesięcy do 2 lat (w zależności od wybranego nurtu psychoterapeutycznego i rodzaju zgłaszanej trudności). Spotkania z psychoterapeutą przebiegają w poufnej i bezpiecznej atmosferze, z poszanowaniem granic Pacjenta i gotowości do mówienia o swoim problemie czy przeszłości.

Psychoterapia — dla kogo?

Psychoterapeuta Poznań

Mówi się, że jeżeli zastanawiasz się, czy psychoterapia jest dla Ciebie, to znaczy, że to moment, w którym powinieneś.aś już z niej skorzystać. Na szczęście świadomość społeczna dotycząca konsultacji ze Specjalistami zdrowia psychicznego jest coraz większa, dlatego też z psychoterapii korzysta więcej osób, które znalazły się na życiowym rozdrożu, potrzebują profesjonalnego wsparcia w funkcjonowaniu w sytuacji, w jakiej się znalazły, lub z trudnościami, z jakimi się mierzą.

Oto kilka przykładów trudności, nad którymi można pracować z psychoterapeutą:

  • przewlekły smutek, apatia, brak motywacji;
  • doświadczanie przewlekłego i/lub silnego lęku;
  • trudności w relacjach z innymi: partnerem, dziećmi, przyjaciółmi, rodziną, współpracownikami;
  • problem z uporaniem się ze zdarzeniami z przeszłości, np. przemocą domową;
  • trudność z zakończeniem wyniszczającej psychicznie relacji;
  • przeżywanie kryzysu życiowego, problemów zdrowotnych, żałoby.

Pomagamy również Pacjentom z rozpoznanymi „konkretnymi” trudnościami psychicznymi: depresją, zaburzeniami ze spektrum autyzmu, fobiami, zaburzeniami lękowymi czy zaburzeniami odżywiania. W razie potrzeby pracujemy interdyscyplinarnie razem z innymi Specjalistami.

W niektórych przypadkach wizytę u psychoterapeuty może bowiem zalecić inny fachowiec – np. psycholog albo  lekarz psychiatra. Dzieje się tak, kiedy zgłaszana trudność wymaga dłuższego leczenia niż krótkotrwała terapia psychologiczna bądź Specjalista stwierdzi, że w sytuacji konkretnego Pacjenta najlepsze efekty przyniesie połączenie farmakoterapii z psychoterapią. Zdarza się również, że to psychoterapeuta kieruje Pacjenta na dodatkową konsultację. PsychoMedic w Poznaniu jest placówką wielospecjalistyczną, dzięki czemu otrzymasz potrzebne wsparcie w jednym miejscu — oferujemy wsparcie psychoterapeutów specjalizujących się nie tylko w pracy indywidualnej  z Pacjentami w każdym wieku, lecz także z parami i rodzinami. Zapewniamy również pomoc m.in. psychiatrów, dietetyków czy seksuologa.


Empatia i komfort na każdym etapie leczenia

Wizyta u Specjalisty może początkowo wiązać się ze stresem i niepewnością. Doskonale to rozumiemy, dlatego naszym priorytetem jest troska o Pacjenta na każdym etapie kontaktu i leczenia. Zapewniamy komfortowe warunki umawiania wizyt oraz konsultacji, w tym także wizyt online.

Jeśli masz pytania albo wątpliwości dotyczące psychoterapii, nie wiesz, którego psychoterapeutę wybrać, zawsze możesz skontaktować się z naszym Działem Obsługi Pacjenta. Pracownicy Działu chętnie pomogą — doskonale znają Zespół psychoterapeutów z Poznania i będą mogli doradzić Ci oraz pomóc w umówieniu wizyty. Możesz również skorzystać z opcji samodzielnej rezerwacji terminu konsultacji poprzez nasz kalendarz online (patrz: fioletowa wyszukiwarka na górze strony).

Psychoterapeuta w Poznaniu dyżuruje 7 dni w tygodniu, zatem na pewno uda nam się wspólnie znaleźć dogodny dla Ciebie termin . Jeśli będziesz na wyjeździe lub będzie Ci zależało, by nie tracić czasu na dojazdy, możesz odbyć spotkanie z psychoterapeutą w formie zdalnej. Jest to tak samo profesjonalna i poufna forma wizyty, co konsultacja stacjonarna. Pierwsza konsultacja służy zapoznaniu się Pacjenta ze Specjalistą oraz przeprowadzeniu wstępnego wywiadu, dzięki któremu psychoterapeuta bliżej pozna naturę Twojej trudności. Wspólnie z nim ustalisz dogodny termin następnych spotkań, które zazwyczaj odbywają się regularnie: tego samego dnia tygodnia i o tej samej godzinie.

Doświadczeni Specjaliści i skuteczna pomoc

W PsychoMedic dbamy o jakość świadczonych usług – psychoterapeuci z kliniki w Poznaniu to rekomendowani fachowcy, którym możesz zaufać niezależnie od specyfiki problemu, z jakim się mierzysz. Posiadają odpowiednie wykształcenie — są absolwentami czteroletnich studiów podyplomowych z zakresu psychoterapii — oraz bogate, co najmniej pięcioletnie doświadczenie kliniczne. Dodatkowo każdy z psychoterapeutów podlega stałej superwizji, czyli nadzorze mentora starszego stażem.

Służymy skutecznym wsparciem – zapraszamy!

UMÓW SIĘ PRZEZ INTERNET LUB ZADZWOŃ:

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW

lek. Jankowski Konrad

Ania 2023-06-05

Oceniam na 5