Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsycholog Chorzów

Psycholog Chorzów

Psycholog Chorzów prywatnie – nie czekaj w długich kolejkach do Specjalisty!

Oferujemy szybki termin wizyty:

Wszyscy ludzie doświadczają strat, kryzysów i nieprzyjemnych emocji. To część życia, ale czasami zdarza się, że problemy przynoszą tak wiele cierpienia, że nie można sobie z nim poradzić w pojedynkę. Na szczęście coraz więcej osób wie, że ze swoimi trudnościami nie trzeba zostawać samemu i można sięgnąć po profesjonalne porady psychologiczne. Chorzów to jedno z miast, w którym Pacjenci mogą uzyskać fachowe wsparcie doświadczonych psychologów.

Poradnia psychologiczna w Chorzowie jest komfortowym miejscem, w którym każda osoba otrzyma pomoc Specjalistów z zakresu psychologii, psychoterapii i psychiatrii. Jeśli któryś z naszych psychologów zauważy, że Pacjent potrzebuje dodatkowej konsultacji, np. z lekarzem psychiatrą, wskaże doświadczonego fachowca z naszego Zespołu. W PsychoMedic zawsze pomagamy kompleksowo, bo naszym priorytetem jest Twoje zdrowie.

W czym może pomóc psycholog prywatnie?

Porady psychologiczne są skierowane do każdej osoby, która czuje, że doświadcza problemów, z którymi trudno jej sobie poradzić w pojedynkę. Mogą to być np. trudności emocjonalne, stres czy kłopoty w relacjach. W tym wszystkim może pomóc dobry psycholog. Chorzów to miasto, w którym uzyskasz szybką i profesjonalną pomoc w stacjonarnym gabinecie lub – jeśli tak wolisz – przez Skype lub telefon.

Zgłoś się po porady psychologa, gdy:

  • mierzysz się z nieprzyjemnymi dla siebie stanami, które już od dłuższego czasu nie przemijają, np. lękiem albo smutkiem;
  • masz problemy w relacjach z innymi ludźmi, np. rodziną lub współpracownikami,
  • doświadczasz wypalenia zawodowego,
  • w Twoim życiu wydarzyło się coś trudnego i potrzebujesz wsparcia,
  • przechodzisz przez rozwód lub inne duże zmiany w życiu,
  • chcesz poznać swoje mocne strony i zasoby.

To tylko niektóre ze wskazań do skorzystania ze wsparcia. Psycholog w Chorzowie prywatnie może też świadczyć usługi takie jak trening wychowawczy dla rodziców czy diagnoza. Nasi Specjaliści specjalizują się w diagnozowaniu inteligencji, cech osobowości i temperamentu, predyspozycji zawodowych czy objawów chorobowych.

W przypadku bardziej złożonych problemów nasi Specjaliści proponują psychoterapię – każdy psycholog zrzeszony w PsychoMedic Chorzów ma uprawnienia do jej prowadzenia.

Psycholog Chorzów – jak przebiega pierwsza wizyta?

Profesjonalne wsparcie nie jest możliwe bez zdobycia najważniejszych informacji dotyczących problemów i stylu życia Pacjenta. Właśnie dlatego na pierwszej wizycie dobry psycholog w Chorzowie najpierw przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad. Specjalista zapyta o powód zgłoszenia, sytuację rodzinną i zawodową czy historię medyczną. Wszystkie te dane potrzebne są do tego, by stworzyć jak najbardziej skuteczny plan pomocy psychologicznej.

Wiemy, że pierwsza konsultacja ze Specjalistą może budzić niepokój, dlatego chcemy zapewnić, że jedną z kluczowych dla nas wartości jest życzliwa atmosfera, dzięki której Pacjenci czują się swobodnie. Współpracujemy z samymi świetnie wykwalifikowanymi i doświadczonymi fachowcami. Zaangażowany, empatyczny i profesjonalny – taki jest każdy współpracujący z nami psycholog (Chorzów). Zapraszamy!

Psycholog a psychiatra – jakie są różnice i do kogo się zgłosić?

Dla wielu osób nie do końca zrozumiałe jest, czym różni się pomoc psychologiczna od konsultacji psychiatrycznych. Wyjaśniamy – psychiatra to lekarz, który ukończył studia medyczne i dodatkowo specjalizację z zakresu psychiatrii. Ma on uprawnienia do leczenia trudności psychicznych, np. depresji, zaburzeń lękowych czy zaburzeń odżywiania. Psychiatra zajmuje się przede wszystkim farmakoterapią, czyli może przepisać Pacjentowi leki pomocne w zmniejszeniu nieprzyjemnych objawów.

Z kolei psycholog ukończył studia psychologiczne i prowadzi konsultacje pomocowe, mające na celu wsparcie Pacjenta w takich obszarach jak relacje, rozpoznawanie i regulacja emocji czy bardziej efektywne radzenie sobie ze stresem. Jeśli mierzysz się z takimi problemami, zgłoś się po porady psychologa (Chorzów).

Pomoc psychologiczna Chorzów – zapraszamy do PsychoMedic!

Jeśli jesteś w kryzysie albo nie wiesz, jak poradzić sobie z trudną sytuacją, pomoże Ci nasz psycholog w Chorzowie. Oferujemy stacjonarną wizytę w komfortowym gabinecie. W razie pytań lub wątpliwości możesz zgłosić się do naszego Działu Obsługi Pacjenta, który chętnie udzieli wszystkich potrzebnych informacji. Pamiętaj, że warto zgłosić się po pomoc – jesteśmy tu po to, by wesprzeć Cię w odzyskaniu zdrowia.