Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychiatra dziecięcy Bydgoszcz

Psychiatra dziecięcy Bydgoszcz

Psychiatra dziecięcy Bydgoszcz – najlepsi Specjaliści od zdrowia psychicznego i najszybsze terminy w województwie  

UMÓW SIĘ PRZEZ INTERNET LUB ZADZWOŃ: 799-399-499 

Statystyki wskazują jasno, że rośnie liczba osób zmagających się z zaburzeniami depresyjnymi, lękowymi i innymi problemami ze zdrowiem psychicznym. Tyczy się to także młodych ludzi – ich psychika dopiero się kształtuje, a oni sami często nie wiedzą jeszcze, jak radzić sobie z trudnymi emocjami i sytuacjami. To sprawia, że nasze dzieci są zazwyczaj mniej odporne na skutki trudnych doświadczeń, niż my sami. W sytuacji, gdy dziecko lub nastolatek doświadczają poważnych trudności w codziennym funkcjonowaniu, gdy ich trudności zaczynają odbijać się na zdrowiu fizycznym lub gdy pomoc psychologiczna nie daje oczekiwanych rezultatów, niezbędnym może okazać się wsparcie fachowca, jakim jest psychiatra dzieci i młodzieży. Bydgoszcz jest lokalizacją, w której możecie Państwo skorzystać z szybkiej i profesjonalnej pomocy dla dzieci w Klinice PsychoMedic.pl – należącej do największej w Polsce sieci prywatnych poradni zdrowia psychicznego.  

W naszych gabinetach przyjmuje psychiatra dla dzieci i psychiatra młodzieżowy. Od lat pomagamy najmłodszym:  

 • Szybko – w większości poradni czas oczekiwania na konsultację z psychiatrą dziecięcym wynosi kilka miesięcy. W PsychoMedic psychiatra dzieci i młodzieży przyjmuje Pacjenta na konsultację w ciągu kilku dni.  
 • Bezpiecznie – w naszej poradni Państwa pociechą zajmie się dobry psychiatra dziecięcy, który wie, że bezpieczeństwo i zdrowie dziecka to najwyższa wartość. Nasi lekarze przepisują wyłącznie całkowicie bezpieczne i przebadane leki, a wdrożenie farmakoterapii zawsze poprzedza szczegółowy wywiad na temat stanu somatycznego Pacjenta, ewentualnych uczuleń i alergii.  
 • Kompleksowo i skutecznie – nasz psychiatra dla dzieci i młodzieży nie sprowadza swojej pomocy do przepisania dziecku leków: konsultacja w naszej Klinice służy opracowaniu kompleksowego planu pomocy dla dziecka. Lekarz wyjaśni Państwu, jakie kroki należy podjąć, aby skutecznie wesprzeć dziecko (np. zapisać je na psychoterapię, grupowe treningi). Większość spośród możliwych form pomocy dla dzieci jest dostępna w ofercie PsychoMedic, dzięki czemu Państwa pociecha zostanie objęta kompleksowym wsparciem w jednym miejscu.

Psychiatra dzieci i młodzieży: kiedy i jak może pomóc?

Nasi psychiatrzy z Zespołu w Bydgoszczy zajmują się młodymi Pacjentami od 0 do 18 r.ż. Dobry psychiatra dziecięcy to osoba, do której warto zgłosić się po pomoc szczególnie wtedy, gdy:  

 • Wizyta u psychiatry została Państwu zalecona przez nauczyciela lub psychologa dziecka; 
 • Dziecko mierzy się z obniżonym nastrojem lub niepokojem (w tym przejawia objawy fobii szkolnej lub innej fobii); 
 • Przejawia agresję w stosunku do siebie lub innych, zaś rozmowy/upomnienia nie pomagają; 
 • Dziecko sprawia bardzo poważne trudności wychowawcze (grozi mu pobyt w ośrodku wychowawczym, sprawa w sądzie);  
 • Syn/córka kompulsywnie się odchudza lub ma napady objadania się; 
 • Dziecko przejawia niepokojące zachowania, które mogą świadczyć o urojeniach/halucynacjach; 
 • Pociecha ma zdiagnozowane lub podejrzewane są u niej zaburzenia neurorozwojowe: ADHD, zaburzenia ze spektrum autyzmu i inne.  


Psychiatra dla dzieci

W przypadku Pacjentów poniżej 16 roku życia, psychiatra dla dzieci i młodzieży zazwyczaj zaprasza na pierwszą konsultację samego Rodzica/Rodziców. W trakcie wizyty lekarz zbiera od opiekunów informacje na temat tego, co niepokojącego dzieje się aktualnie z dzieckiem, jak przebiegał jego wcześniejszy rozwój oraz w jaki sposób syn/córka funkcjonował_a w przeszłych latach życia. To konsultacja, na którą warto również wziąć ze sobą całą posiadaną dokumentację na temat dziecka: np. dokumentację medyczną związaną z urazami, hospitalizacjami i leczeniem chorób przewlekłych; listę przyjmowanych na stałe leków; opinię o dziecku od wychowawcy klasy, psychologa szkolnego lub psychiatry (jeżeli dziecko było już wcześniej konsultowane).  

Na drugą wizytę zapraszane jest już dziecko. Psychiatra przeprowadza badanie na podstawie rozmowy lub zabawy z Pacjentem (w zależności od wieku) i na tej podstawie formułuje diagnozę. Po badaniu nasz lekarz poinformuje Państwa o postawionym rozpoznaniu, zaproponuje leczenie i wskaże dalsze zalecenia.  


Dobry psychiatra dla młodzieży  

Pacjenci w wieku od 16 lat wzwyż są zapraszani już na pierwszą konsultację, razem z Rodzicem. Psychiatra młodzieżowy zazwyczaj prosi do gabinetu najpierw samego opiekuna dziecka, od którego zbiera krótki wywiad na temat problemu, a następnie przeprowadza rozmowę z nastolatkiem. Zdajemy sobie sprawę, że samo przekonanie dorastającego człowieka na wizytę u lekarza stanowi wyzwanie – zapewniamy jednak, że nasi Specjaliści są przygotowani do kontaktu nawet z Pacjentami oporującymi i mało zmotywowanymi. Nasz dobry psychiatra dla młodzieży wie, w jaki sposób nawiązać kontakt z nastolatkiem i jak, szanując jego autonomię, zmotywować go do skorzystania z pomocy i wyrażenia zgody na leczenie. Pierwsza z konsultacja z psychiatrą młodzieżowym kończy się wspólną rozmową lekarza z Pacjentem i Rodzicem/ami, w trakcie której wspólnie omawiają diagnozę, leczenie i dalsze kroki.  

PsychoMedic Bydgoszcz: możesz nam powierzyć zdrowie swojego dziecka

 • Jesteśmy polecaną przez Pacjentów poradnią o profilu wielospecjalistycznym. Oferujemy kompleksową pomoc lekarską oraz konsultacje ze wszystkimi tymi Specjalistami, do których najczęściej kieruje psychiatra dzieci. Bydgoszcz jest lokalizacją, w której oferujemy także szybkie terminy na m.in.: psychoterapię, kompleksową diagnozę psychologiczno-psychiatryczną dziecka, konsultacje z psychologiem i treningi wychowawcze dla Rodziców. Wysoką jakość wszystkich naszych usług potwierdzają m.in. zdobyte przez nas nagrody Laur Pacjenta czy SuperMedicus.  
 • Działamy 7 dni w tygodniu, wyróżnia nas krótki czas oczekiwania na wizyty. Pracujemy od rana do wieczora, dzięki czemu każdemu jesteśmy w stanie zaproponować taki termin wizyt, który nie będzie kolidował z obowiązkami zawodowymi czy zajęciami szkolnymi/pozalekcyjnymi dziecka.  
 • Zapewniamy ciągłość leczenia: nasi lekarze troszczą się o Pacjentów niezależnie od okoliczności. Przyjmujemy zarówno stacjonarnie, jak i wygodnej formie online, Skype i przez telefon.  

UMÓW SIĘ PRZEZ INTERNET LUB ZADZWOŃ: 799-399-499 

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW

lek. Danielska Marta

Joanna 2023-06-02

Oceniam na 5

lek. Koreywo Regina

Kasia 2023-06-06

Oceniam na 5