Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychiatra dziecięcy Wrocław

Psychiatra dziecięcy Wrocław

Psychiatra dziecięcy Wrocław (psychiatra dla dzieci, psychiatra młodzieżowy) – profesjonalne, holistyczne i przede wszystkim szybkie wsparcie dla Twojego dziecka. W naszych klinikach oferujemy pomoc na najwyższym poziomie – w oparciu o aktualne wytyczne oraz lata doświadczenia w pracy z młodymi ludźmi.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ ONLINE LUB ZADZWOŃ: 799-399-499

Zdrowie psychiczne dziecka stanowi jedną z największych wartości. Jeśli z pociechą dzieje się coś niepokojącego, rodzice z reguły starają się zrobić wszystko, aby znaleźć dla niej pomoc jak najszybciej. Zdajemy sobie sprawę, że w większości miejsc – czy to poradni, czy prywatnych gabinetów – czas oczekiwania na to, aby małego Pacjenta przyjął dobry psychiatra dziecięcy, jest stanowczo za długi. W naszych klinikach dokładamy jednak wszelkich starań, aby każdemu młodemu człowiekowi, który przeżywa kryzys, mógł odpowiednio szybko pomóc psychiatra dla dzieci.

Czas oczekiwania na konsultację w naszej klinice to nie więcej, niż kilka dni, a pomoc oferowana przez Specjalistów z Zespołu PsychoMedic Wrocław jest zawsze na najwyższym poziomie. Jesteśmy siecią poradni zdrowia psychicznego z kilkunastoletnim doświadczeniem w obszarze pomocy psychologiczno-psychiatrycznej dla dzieci w każdym wieku, a w naszym Zespole zrzeszamy najlepszych ekspertów od zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

Psychiatra dziecięcy Wrocław


Psychiatra dzieci Wrocław – skuteczna pomoc we wszelkiego rodzaju zaburzeniach oraz trudnościach psychicznych wieku rozwojowego

Psychiatra dzieci i młodzieży w PsychoMedic Wrocław przyjmuje dzieci w każdym wieku – od urodzenia aż po 18 r.ż. Każdy nasz specjalista spełnia wszystkie te kryteria, które powinien dobry psychiatra dziecięcy czy dobry psychiatra młodzieżowy – ma wieloletnie doświadczenie kliniczne potwierdzone referencjami i stale rozwija swoją wiedzę z zakresu najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych metod leczenia trudności u młodych Pacjentów. Dzięki temu skutecznie pomagamy we wszelkiego rodzaju problemach natury psychicznej, które mogą pojawić się w młodym wieku:

  • zaburzenia nastroju – depresja, choroba afektywna dwubiegunowa;
  • zaburzenia lękowe (potocznie nerwica);
  • fobie, w tym fobia szkolna;
  • zaburzenia odżywiania się (anoreksja, bulimia);
  • zaburzenia psychotyczne, urojeniowe, schizofrenia;
  • poważne trudności wychowawcze, zaburzenia zachowania;
  • zaburzenia ze spektrum autyzmu i inne całościowe zaburzenia rozwojowe, w tym niepełnosprawność intelektualna – wiemy, jak ważne jest, aby w razie potrzeby do dyspozycji młodego człowieka w spektrum pozostawał dobry psychiatra młodzieżowy. W naszych klinikach oferujemy kompleksową pomoc i wsparcie rozwoju dla dzieci i młodzieży z ASD;
  • silne reakcje na stres (np. wskutek trudnej sytuacji rodzinnej, utraty bliskiej osoby).


Psychiatra dla dzieci i młodzieży to sprzymierzeniec młodego Pacjenta i całej rodziny

Niezależnie od problemów, z jakimi zgłaszacie się Państwo z dzieckiem po pomoc, nasz psychiatra dzieci i młodzieży nigdy nie będzie Was oceniał. Naszym zadaniem jest udzielenie całej rodzinie wsparcia jak najbardziej dostosowanego do doświadczanych trudności.

Jeżeli stan młodego Pacjenta faktycznie wymaga wdrożenia leczenia farmakologicznego, możecie być Państwo pewni, że psychiatra dla dzieci i młodzieży  dobierze je tak, aby było całkowicie bezpieczne dla pociechy, nie dawało skutków ubocznych i umożliwiło jej powrót do czerpania radości z kontaktu z rówieśnikami i realizowania szkolnych obowiązków. W pracy z młodymi ludźmi naszym Specjalistom przyświeca przekonanie, że leczenie powinno obejmować nie tylko złagodzenie objawów, ale i dotarcie i wyeliminowanie przyczyn, które doprowadziły lub pogłębiają kryzys psychiczny u dziecka. Z tego względu w naszych poradniach oferujemy również liczne formy pomocy terapeutycznej, na które może skierować Pacjenta psychiatra dzieci i młodzieży; Wrocław jest lokalizacją przyjęć naszych doświadczonych psychologów, którzy mają uprawnienia do prowadzenia psychoterapii indywidualnej dziecka oraz psychoterapii rodzinnej, a także treningu wychowawczego dla rodziców.

W sytuacji, gdy zachodzi podejrzenie, że źródłem problemów dziecka są całościowe zaburzenia rozwojowe (zaburzenia ze spektrum autyzmu czy ADHD) prowadzimy również kompleksową diagnozę funkcjonowania dziecka. To proces, na który składa się kilka spotkań prowadzonych przez psychiatrę wespół z doświadczonym psychologiem-diagnostą i który kończy się wystawieniem honorowanej przez wszelkiego rodzaju instytucje diagnozy klinicznej oraz zaleceń dla rodziców i placówki oświatowej dziecka. W razie konieczności wystawiamy również zaświadczenia o stanie zdrowia dziecka (tzw. przedłużenia diagnozy) oraz opinie na potrzeby komisji ds. orzekania potrzeby kształcenia indywidualnego.

Gwarantujemy ciągłość leczenia – oprócz konsultacji stacjonarnych w poradni zlokalizowanej w centrum miasta oferujemy również konsultacje zdalne.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Psychiatra dzieci i młodzieży do 16 r.ż na pierwszą konsultację zaprasza samych rodziców, z którymi przeprowadza wywiad na temat problemu i dotychczasowego rozwoju dziecka. Psychiatra młodzieżowy (pracujący z Pacjentami w wieku 16-18 lat) na pierwszą wizytę zaprasza już rodzica wraz z dzieckiem. Na pierwszorazową konsultację warto wziąć ze sobą całą dotychczasową dokumentację lekarską dziecka (związaną z leczeniem psychiatrycznym, jeżeli było już wcześniej prowadzone, ale także dokumentację związaną z innymi chorobami przewlekłymi dziecka, hospitalizacjami, operacjami, urazami). Jeżeli jest to możliwe, warto przygotować również opinię psychologa szkolnego i/lub wychowawcy klasy.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ ONLINE LUB ZADZWOŃ: 799-399-499dr Violetta Czuj-Rozenbajgier
Zadzwoń

dr Violetta Czuj-Rozenbajgier
Zadzwoń

Konsultacja psychiatryczna dzieci i młodzież

Lekarz specjalista dzieci od 4 r. ż. oraz młodzieży. Konsultuje pacjentów od 1996 roku. Jako lekarz przywiązuje dużą wagę do pracy zespołowej. Do pacjenta podchodzi indywidualnie, z uwzględnieniem kontekstu rodzinnego.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Grunwaldzka 20, Wrocław

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

dr n. med. Roman Kotas
Zadzwoń

dr n. med. Roman Kotas
Zadzwoń

Konsultacja psychiatryczna dorosłych i młodzieży od 16 r.ż.

Lekarz specjalista psychiatra, doktor nauk medycznych, specjalista terapii uzależnień. Konsultuje osoby dorosłe oraz młodzież od 16 r.ż. W 2003 r. ukończył dwusemestralne studia podyplomowe Wydziału Nauk Pedagogicznych i Społecznych Uniwersytetu Zielonogórskiego w zakresie Specjalisty Terapii Uzależnień, a w 2005 r. uzyskał certyfikat Specjalisty Terapii Uzależnień Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii. Od 2008 r. do chwili obecnej pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy. W 2009 r. uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie psychiatrii. W latach 2011 – 2012 pracował w Dziennym Ośrodku Psychiatrii i Zaburzeń Mowy dla Dzieci i Młodzieży w oddziale dziennym i zespole leczenia środowiskowego. W 2013 r. współorganizował w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy Oddział Dzienny Psychiatryczny Rehabilitacyjny, którego jest kierownikiem do chwili obecnej.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Grunwaldzka 20, Wrocław

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

dr Marta Piasecka
Zadzwoń

dr Marta Piasecka
Zadzwoń

Konsultacja psychiatryczna dorosłych i młodzieży od 16 r.ż.

Lekarka specjalistka psychiatrii. Pracuje z pacjentami od 2008 r. Przyjmuje młodzież od 16 r.ż. oraz dorosłych. Konsultuje w języku polskim oraz angielskim. Ma wysoce indywidualne podejście do każdego pacjenta, wnikliwie bada problem z uwzględnieniem szeroko pojętej diagnostyki różnicowej. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu: zaburzeń afektywnych, psychotycznych, lękowych, somatyzacyjnych, zaburzeń osobowości, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego (OCD), ADHD, spektrum autyzmu, zespołu stresu pourazowego.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Grunwaldzka 20, Wrocław

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW


dr Katarzyna Sowinska

Alicja 2021-12-20

Oceniam na 5


dr Aleksandra Topolewska-Wochowska

Łukasz 2022-01-11

Doktor jest ok. Polecam🙂


dr Joanna Ślusarczyk

Urszula 2021-07-02

Polecam wizytę u Pani Doktor Joanny Ślusarczyk- pełen profesjonalizm i wspaniała atmosfera podczas wizyty. Osobowość Pani Doktor i pogodne usposobienie sprawiają poczucie, że trafiło się pod...