7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychoterapeuta dzieci i młodzieży Gdańsk

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży Gdańsk

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży Gdańsk — oferujemy wsparcie najlepszych Specjalistów

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ ONLINE LUB ZADZWOŃ: 799-399-499 

Bez względu na wiek młody człowiek może doświadczać takich problemów, których jako dorośli nie powinniśmy bagatelizować lub zrzucać na “burzę hormonów”. Każdy człowiek zmaga się z trudnościami w swoim życiu — w przypadku młodszych Pacjentów mogą to być nieporozumienia z rówieśnikami, niska samoocena czy niepowodzenia szkolne. W PsychoMedic doskonale rozumiemy, jak ważne jest wspieranie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, dlatego w naszych klinikach zatrudniamy najlepszych Specjalistów, takich jak psychoterapeuta dla młodzieży czy psychoterapeuta dziecięcy. Gdańsk to miasto, w którym oddział PsychoMedic jest czynny 7 dni w tygodniu, a na wizytę zazwyczaj nie trzeba czekać dłużej, niż kilka dni. Jesteśmy po to, by pomóc Twojemu dziecku — również w nagłych sytuacjach.

Jak może pomóc psychoterapeuta dzieci i młodzieży?

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży Gdańsk

Psychoterapeuta dla dzieci i młodzieży prowadzi terapię dla młodych Pacjentów w każdym wieku: od przedszkolaków, przez dzieci w wieku szkolnym, aż po nastolatki znajdujące się u progu do wejścia w dorosłość. Podobnie jak w przypadku psychoterapii dla dorosłych, ta forma wsparcia obejmuje regularne, najczęściej cotygodniowe spotkania. W ich trakcie terapeuta – na bazie zabaw lub rozmów oraz ćwiczeń i innych narzędzi – pracuje z Pacjentem nad jego umiejętnościami komunikacyjnymi, samooceną, trudnościami społecznymi, lękiem czy obniżonym nastrojem. To skuteczna pomoc pozwalająca na przezwyciężenie doświadczanego stresu oraz innych dokuczliwych objawów, takich jak zaburzenia zachowania czy negatywny stosunek do swojego ciała.


Kiedy warto umówić wizytę u psychoterapeuty dla dzieci i młodzieży?

Zapraszamy na wizytę w naszym centrum terapii dla dzieci i nastolatków w Gdańsku. Szczególnie ciepło zapraszamy młodych Pacjentów:

  • zmagających się z lękiem, atakami paniki, obniżonym albo chwiejnym nastrojem,
  • doświadczających wybuchów złości i/lub trudności w regulacji emocji;
  • ze stwierdzonymi zaburzeniami ze spektrum autyzmu, ADHD;
  • nieśmiałych, mających trudność w nawiązywaniu nowych kontaktów,
  • przeżywających trudności w nauce, szkolne i rówieśnicze niepowodzenia,
  • w kryzysie życiowym (np. w sytuacji zmiany szkoły, rozwodu rodziców, śmierci kogoś bliskiego).

Psychoterapeuta dla dzieci Gdańsk

W naszej poradni w Gdańsku pracujemy z dziećmi już od najmłodszych lat. Psychoterapeuta dziecięcy zawsze dostosowuje metody pracy do wieku dziecka — w przypadku tych najmłodszych Pacjentów, spotkania opierają się w dużej mierze na zabawach, wspólnych grach czy rysowaniu. To aktywności, które budują więź między terapeutą a dzieckiem oraz są jednocześnie formą leczenia. Dzięki nim mały Pacjent może odreagowywać i w zdrowy sposób przeżywać wszelkie uczucia, uczyć się nowych umiejętności, wzmacniać samoocenę.

To ważne, aby dzieci w trudnych sytuacjach życiowych mogły liczyć na profesjonalne wsparcie. Psychoterapeuta dla dzieci pomaga najmłodszym, którzy doświadczają różnorakich problemów — towarzyszy dzieciom, które mają stwierdzone określone zaburzenia psychiczne, wycofują się z życia społecznego, są ofiarami bądź sprawcami przemocy rówieśniczej. W naszym gabinecie psychologicznym jest przestrzeń na pracę nad każdą trudnością małego Pacjenta.

Psychoterapeuta dla młodzieży Gdańsk

W PsychoMedic w Gdańsku przyjmują również terapeuci z doświadczeniem w pracy z młodzieżą. Czas dorastania bywa bardzo trudny i wymagający, a jednocześnie problemy nastolatków tłumaczone są niekiedy niesłusznie zmianami hormonalnymi czy typowym dla tego wieku, „buntowniczym” nastawieniem. Warto jednak pamiętać, że nastolatek musi stawiać czoła licznym wyzwaniom, które niekiedy przerastają jego możliwości lub wynikają z głębszych trudności — nasz psychoterapeuta dla młodzieży doskonale zna ich naturę i skutecznie pomoże przez nie przejść.

Psychoterapeuta poprzez regularne rozmowy może pomóc nastolatkowi, który zmaga się z zaburzeniami lękowymi, fobią społeczną, obniżonym nastrojem, zaburzeniami zachowania, trudnościami w szkole. Terapia jest formą wsparcia dla każdego młodego Pacjenta doświadczającego kryzysu — czy to związanego ze zmianami w rodzinie, czy też z wydarzeniami w szkole. W PsychoMedic obejmujemy opieką nastolatków także z diagnozą zaburzeń ze spektrum autyzmu, Zespołu Aspergera lub ADHD.

Dlaczego PsychoMedic?

  • Jesteśmy znaną w całej Polsce, rekomendowaną siecią przychodni o profilu psychologiczno-psychiatrycznym. Mamy wieloletnie doświadczenie w pomocy Pacjentom, również tym najmłodszym.
  • Każdy nasz psychoterapeuta dzieci i młodzieży posiada nie tylko odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie, ale i cechy potrzebne w pracy z małymi Pacjentami — empatię i życzliwą postawę.
  • Jesteśmy kliniką o wielospecjalistycznym profilu. W razie potrzeby dziecko może skorzystać u nas także ze wsparcia psychiatry dziecięcego, neurologa i innych Specjalistów.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ ONLINE LUB ZADZWOŃ: 799-399-499 

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW

mgr Tomczyk Jowita

Martyna mama Antka 2023-06-02

Oceniam na 5

lek. Józefowicz Olga

Rafał Ś. 2023-05-31

Oceniam na 5

lek. Dickert Anna

Marta 2023-06-05

Oceniam na 5