Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychoterapeuta dzieci i młodzieży Gdańsk

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży Gdańsk

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży Gdańsk — oferujemy wsparcie najlepszych Specjalistów

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ ONLINE LUB ZADZWOŃ: 799-399-499 

Bez względu na wiek młody człowiek może doświadczać takich problemów, których jako dorośli nie powinniśmy bagatelizować lub zrzucać na “burzę hormonów”. Każdy człowiek zmaga się z trudnościami w swoim życiu — w przypadku młodszych Pacjentów mogą to być nieporozumienia z rówieśnikami, niska samoocena czy niepowodzenia szkolne. W PsychoMedic doskonale rozumiemy, jak ważne jest wspieranie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, dlatego w naszych klinikach zatrudniamy najlepszych Specjalistów, takich jak psychoterapeuta dla młodzieży czy psychoterapeuta dziecięcy. Gdańsk to miasto, w którym oddział PsychoMedic jest czynny 7 dni w tygodniu, a na wizytę zazwyczaj nie trzeba czekać dłużej, niż kilka dni. Jesteśmy po to, by pomóc Twojemu dziecku — również w nagłych sytuacjach.

Jak może pomóc psychoterapeuta dzieci i młodzieży?

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży Gdańsk

Psychoterapeuta dla dzieci i młodzieży prowadzi terapię dla młodych Pacjentów w każdym wieku: od przedszkolaków, przez dzieci w wieku szkolnym, aż po nastolatki znajdujące się u progu do wejścia w dorosłość. Podobnie jak w przypadku psychoterapii dla dorosłych, ta forma wsparcia obejmuje regularne, najczęściej cotygodniowe spotkania. W ich trakcie terapeuta – na bazie zabaw lub rozmów oraz ćwiczeń i innych narzędzi – pracuje z Pacjentem nad jego umiejętnościami komunikacyjnymi, samooceną, trudnościami społecznymi, lękiem czy obniżonym nastrojem. To skuteczna pomoc pozwalająca na przezwyciężenie doświadczanego stresu oraz innych dokuczliwych objawów, takich jak zaburzenia zachowania czy negatywny stosunek do swojego ciała.


Kiedy warto umówić wizytę u psychoterapeuty dla dzieci i młodzieży?

Zapraszamy na wizytę w naszym centrum terapii dla dzieci i nastolatków w Gdańsku. Szczególnie ciepło zapraszamy młodych Pacjentów:

  • zmagających się z lękiem, atakami paniki, obniżonym albo chwiejnym nastrojem,
  • doświadczających wybuchów złości i/lub trudności w regulacji emocji;
  • ze stwierdzonymi zaburzeniami ze spektrum autyzmu, ADHD;
  • nieśmiałych, mających trudność w nawiązywaniu nowych kontaktów,
  • przeżywających trudności w nauce, szkolne i rówieśnicze niepowodzenia,
  • w kryzysie życiowym (np. w sytuacji zmiany szkoły, rozwodu rodziców, śmierci kogoś bliskiego).

Psychoterapeuta dla dzieci Gdańsk

W naszej poradni w Gdańsku pracujemy z dziećmi już od najmłodszych lat. Psychoterapeuta dziecięcy zawsze dostosowuje metody pracy do wieku dziecka — w przypadku tych najmłodszych Pacjentów, spotkania opierają się w dużej mierze na zabawach, wspólnych grach czy rysowaniu. To aktywności, które budują więź między terapeutą a dzieckiem oraz są jednocześnie formą leczenia. Dzięki nim mały Pacjent może odreagowywać i w zdrowy sposób przeżywać wszelkie uczucia, uczyć się nowych umiejętności, wzmacniać samoocenę.

To ważne, aby dzieci w trudnych sytuacjach życiowych mogły liczyć na profesjonalne wsparcie. Psychoterapeuta dla dzieci pomaga najmłodszym, którzy doświadczają różnorakich problemów — towarzyszy dzieciom, które mają stwierdzone określone zaburzenia psychiczne, wycofują się z życia społecznego, są ofiarami bądź sprawcami przemocy rówieśniczej. W naszym gabinecie psychologicznym jest przestrzeń na pracę nad każdą trudnością małego Pacjenta.

Psychoterapeuta dla młodzieży Gdańsk

W PsychoMedic w Gdańsku przyjmują również terapeuci z doświadczeniem w pracy z młodzieżą. Czas dorastania bywa bardzo trudny i wymagający, a jednocześnie problemy nastolatków tłumaczone są niekiedy niesłusznie zmianami hormonalnymi czy typowym dla tego wieku, „buntowniczym” nastawieniem. Warto jednak pamiętać, że nastolatek musi stawiać czoła licznym wyzwaniom, które niekiedy przerastają jego możliwości lub wynikają z głębszych trudności — nasz psychoterapeuta dla młodzieży doskonale zna ich naturę i skutecznie pomoże przez nie przejść.

Psychoterapeuta poprzez regularne rozmowy może pomóc nastolatkowi, który zmaga się z zaburzeniami lękowymi, fobią społeczną, obniżonym nastrojem, zaburzeniami zachowania, trudnościami w szkole. Terapia jest formą wsparcia dla każdego młodego Pacjenta doświadczającego kryzysu — czy to związanego ze zmianami w rodzinie, czy też z wydarzeniami w szkole. W PsychoMedic obejmujemy opieką nastolatków także z diagnozą zaburzeń ze spektrum autyzmu, Zespołu Aspergera lub ADHD.

Dlaczego PsychoMedic?

  • Jesteśmy znaną w całej Polsce, rekomendowaną siecią przychodni o profilu psychologiczno-psychiatrycznym. Mamy wieloletnie doświadczenie w pomocy Pacjentom, również tym najmłodszym.
  • Każdy nasz psychoterapeuta dzieci i młodzieży posiada nie tylko odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie, ale i cechy potrzebne w pracy z małymi Pacjentami — empatię i życzliwą postawę.
  • Jesteśmy kliniką o wielospecjalistycznym profilu. W razie potrzeby dziecko może skorzystać u nas także ze wsparcia psychiatry dziecięcego, neurologa i innych Specjalistów.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ ONLINE LUB ZADZWOŃ: 799-399-499 mgr India Zwolakiewicz
Zadzwoń

mgr India Zwolakiewicz
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, psychoterapia dzieci, młodzieży oraz dorosłych

Psycholog, psychoterapeuta dzieci od 6 r. ż., młodzieży oraz dorosłych. Pracuje w nurcie integracyjnym. Konsultuje pacjentów od 2015 roku. Prowadzi terapię EMDR - terapię odwrażliwiania i przetwarzania za pomocą ruchu gałek ocznych. Pomaga osobom zmagającym się m. in. z zaburzeniami: osobowości, nastroju, lękowymi, obsesyjno-kompulsywnymi. Udziela wsparcia pacjentom chorującym na schizofrenię oraz chorobę afektywną dwubiegunową. Prowadzi diagnozę inteligencji, osobowości.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Mickiewicza 5/U5, Gdańsk

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Wojciech Zieliński
Zadzwoń

mgr Wojciech Zieliński
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, psychoterapia

Psycholog, psychoterapeuta młodzieży od 15 r.ż. oraz osób dorosłych. Pracuje w nurcie poznawczo – behawioralnym. Prowadzi również terapię schematów oraz stosuje dialog motywujący. Konsultuje pacjentów od 2013 roku.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Mickiewicza 5/U5, Gdańsk

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Mariola Witkowska
Zadzwoń

mgr Mariola Witkowska
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, psychoterapia dzieci, młodzieży i dorosłych, tera

Psycholog, psychoterapeuta dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Prowadzi także terapię par oraz rodzin. Pracuje w nurtach systemowym i integracyjnym. Prowadzi Terapię Skoncentrowaną na Rozwiązaniach. Konsultuje pacjentów od 1985 roku. Nigdy nie jest za późno na zmianę. Życie nie toczy się tak, jak powinno, ale jest takie jakie jest. Sposób w jaki sobie z tym radzisz, stanowi całą różnicę. Często zrozumienie tegoż jest początkiem zmiany jakości życia.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Mickiewicza 5/U5, Gdańsk

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Regina Kołodziej
Zadzwoń

mgr Regina Kołodziej
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, Psychoterapia, Diagnoza Psychologiczna

Psycholog, diagnosta, psychoterapeuta dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Pracuje w nurcie psychodynamicznym. Konsultuje pacjentów od 1986 roku. Psychoterapia jest drogą do poznania i rozwijania siebie, a także do rozwiązywania problemów i polepszania jakości życia. Droga ta jest trudna, żmudna, czasem nawet bolesna, ale i fascynująca jednocześnie.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Mickiewicza 5/U5, Gdańsk

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW


mgr Marta Pociecha

Aga 2021-04-01

Bardzo rzeczowa, empatyczna i konretna rozmowa i pomoc. Bardzo polecam terapie z p. Pociecha.


lek. Magdalena Dmitruk

Szymon 2022-06-15

Oceniam na 5


lek. Monika Wilczek-Rabenda

Justyna 2022-06-11

Oceniam na 5