7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychiatra dzieci i młodzieży Katowice

Psychiatra dzieci i młodzieży Katowice

Poszukujesz pomocy dla swojego dziecka w mieście Katowice?
Psychiatra dzieci i młodzieży w PsychoMedic.pl pomoże Wam szybko i kompleksowo.
Mamy najszybsze terminy w województwie – na wizytę ze specjalistą możesz umówić się już na dziś. 

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ ONLINE LUB ZADZWOŃ: 32 555 04 04

Zdajemy sobie sprawę, że zdrowie psychiczne dzieci to ogromna wartość. Jeżeli z pociechą dzieje się coś, co wymaga interwencji, Rodzice chcą otrzymać pomoc jak najszybciej. Kilka miesięcy to w poradniach na NFZ niestety standardowy czas oczekiwania na to, by młodego człowieka przyjął psychiatra dziecięcy. Prywatnie terminy są zresztą niewiele szybsze. 

Zadzwoń do nas! W PsychoMedic.pl Katowice Ty i Twoje dziecko otrzymacie profesjonalne, holistyczne i przede wszystkim szybkie wsparcie psychiatry dzieci i młodzieży. 

Psychiatra dzieci i młodzieży Katowice

Skutecznie pomagamy we wszelkiego rodzaju trudnościach psychicznych

Przyjmujemy dzieci w każdym wieku (0-18 r.ż.). Nasz Zespół składa się wyłącznie ze Specjalistów z wieloletnim, potwierdzonym referencjami doświadczeniem klinicznym. Wszyscy stale doszkalają się w zakresie najnowszych i najbezpieczniejszych metod leczenia. 

Dzięki temu skutecznie pomagamy dzieciom i młodzieży, które zmagają się z takimi trudnościami, jak: 

 • zaburzenia nastroju, 
 • depresja, 
 • zaburzenia lękowe (potocznie nerwica), 
 • fobie,
 • zaburzenia odżywiania się (anoreksja, bulimia), 
 • zaburzenia psychotyczne, schizofrenia, 
 • zaburzenia zachowania, 
 • zaburzenia ze spektrum autyzmu
 • całościowe zaburzenia rozwojowe, w tym niepełnosprawność intelektualna.

Niezależnie od tego, z jakimi problemami zmaga się Twoje dziecko i Twoja rodzina – nie będziemy Was oceniać. Naszym celem jest jak najdokładniejsze zdiagnozowanie problemu i zaproponowanie indywidualnie dobranej ścieżki leczenia. Dzięki temu młody człowiek będzie lepiej funkcjonował w szkole i w domu, a jakość życia dziecka i całej Waszej rodziny wzrośnie. 

Konsultacja z psychiatrą dziecięcym nie jest i nie powinna być powodem do wstydu

Zachęcamy do skontaktowania się z nami i umówienia wizyty, jeżeli:

Dlaczego warto nam zaufać?

Nasi Specjaliści pomogą, jeżeli potrzebne będzie zaświadczenie o konieczności indywidualnego nauczania, przeprowadzenie całościowej diagnozy funkcjonowania dziecka lub zaświadczenie o stanie zdrowia dziecka (tzw. przedłużenie diagnozy). Nie zostawimy Was bez pomocy także wtedy, gdy państwowa poradnia psychologiczno-pedagogiczna zostanie zamknięta. 


Wiemy, że droga do efektywnej pomocy dziecku często prowadzi – niestety – przez biurokrację. Pomożemy Państwu przejść przez niezbędne formalności. Nasi psychiatrzy wystawiają w razie konieczności zaświadczenia o stanie zdrowia i diagnozie dziecka: te umożliwiają otrzymanie dodatkowych świadczeń, a także są honorowane przez państwowe poradnie i komisje ds. nauczania indywidualnego. Pomagamy również w sytuacjach, gdy dziecko było w trakcie diagnozy w innej placówce (prywatnej lub publicznej), ale została ona zamknięta lub prowadzący lekarz jest niedostępny. Poprowadzimy dalej leczenie Twojej pociechy i proces diagnostyczny oraz wystawimy opinię psychologiczno-lekarską. 

Pomagamy kompleksowo! 

Jeżeli Twoje dziecko będzie wymagało całościowej diagnozy funkcjonowania, psychoterapii indywidualnej, grupowej lub rodzinnej – zostanie pokierowane do odpowiedniego specjalisty z PsychoMedic. Ten na bieżąco będzie konsultował się z prowadzącym psychiatrą, aby jak najefektywniej pomóc małemu Pacjentowi. W razie potrzeby dziecko zostanie otoczone także opieką neurologa, endokrynologa lub dietetyka/psychodietetyka z naszego Zespołu. 

PsychoMedic to rekomendowana sieć Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu Pacjentów.
Gwarantujemy zachowanie ciągłości leczenia. 

Niezależnie od okoliczności jesteśmy otwarci 7 dni w tygodniu. W razie zaostrzenia się sytuacji epidemicznej Ty i Twoje dziecko będziecie mogli skorzystać z pełnowartościowych, bezpiecznych konsultacji zdalnych

Jak wygląda wizyta u psychiatry dziecięcego?

 1. Na pierwszą wizytę zapraszamy rodziców i dziecko.
  Psychiatra dzieci i młodzieży zapyta Państwa, co i od jak dawna dzieje się z dzieckiem, będzie także pytał o jego rozwój we wcześniejszych latach życia.
 2. Na pierwsze spotkanie warto przynieść dotychczasową dokumentację medyczną dziecka:
  dokumentację od lekarza psychiatry lub psychologa (jeżeli było już wcześniej leczone), a także związaną z chorobami przewlekłymi, przebytymi urazami lub operacjami.
 3. Wizyta służy przeprowadzeniu diagnozy funkcjonowania dziecka i opiera się – w zależności od wieku Pacjenta – na wspólnej zabawie lub rozmowie.
 4. Po zbadaniu dziecka psychiatra przedstawi Państwu wstępne rozpoznanie oraz zaproponuje odpowiednie leczenie
  Nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo swojej pociechy. Nasi lekarze rekomendują i przepisują wyłącznie bezpieczne, nieuzależniające oraz niedające dokuczliwych skutków ubocznych leki. 
 5. Często – obok albo zamiast leczenia farmakologicznego – zalecana jest psychoterapia indywidualna albo rodzinna, trening umiejętności społecznych/zastępowania agresji.
  Wyjaśnimy, co najefektywniej pomoże Państwa dziecku i gdzie tej pomocy szukać. 

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ ONLINE LUB ZADZWOŃ: 799-399-499

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW

dr n. med. Jaszke-Psonka Magdalena

Wojciech 2023-05-31

Oceniam na 5

lek. Bakir-Szara Karin

Magda 2023-05-31

Oceniam na 5

lek. Buna Małgorzata

IB 2023-06-07

Oceniam na 5