7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychoterapeuta Katowice

Psychoterapeuta Katowice

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ ONLINE LUB ZADZWOŃ: 799-399-499

Psychoterapia to nie tylko jedna z kluczowych metod leczenia zaburzeń psychicznych, ale i unikalne narzędzie w dążeniu do wyższej jakości życia i lepszego poznania siebie. Może ona jednak odnieść pożądane skutki tylko wtedy, gdy prowadzi ją odpowiednio przygotowany i zaangażowany psychoterapeuta. Katowice – Śródmieście to lokalizacja kliniki PsychoMedic, rekomendowanej sieci poradni zdrowia psychicznego. Zapraszamy do skorzystania z profesjonalnego wsparcia naszych specjalistów.

Sieć Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic istnieje już od kilkunastu lat. Przez cały ten czas niezmiennie przyświeca nam cel docierania z profesjonalną pomocą do każdego, kogo dotyka cierpienie psychiczne lub kto po prostu chce lepiej wykorzystywać swój potencjał. Filarem naszej działalności są konsultacje psychiatryczne oraz psychoterapia. Katowice to trzecia – po Warszawie i Łodzi – lokalizacja naszej poradni wielospecjalistycznej. Działamy na Śląsku od roku i zyskaliśmy przez ten czas zaufanie kolejnych setek Pacjentów.

Więcej o tym, w czym i jak może pomóc psychoterapeuta i psychoterapia, możesz przeczytać w naszym wpisie blogowym.

Psycholoterapeuta Katowice PsychoMedicPl

Psychoterapeuta Katowice. Skuteczna pomoc dopasowana do Ciebie

Wszyscy psychoterapeuci z Zespołu PsychoMedic Katowice ukończyli wyższe studia i 4-letnie szkolenie podyplomowe, co jest bezwzględnym warunkiem do odpowiedzialnego wykonywania zawodu terapeuty. Psychoterapia to jednak nie tylko proces leczenia przy wykorzystaniu uniwersalnych technik, ale przede wszystkim spotkanie dwojga ludzi – Pacjenta i terapeuty. Obydwie strony aktywnie współpracują ze sobą, aby klient mógł poczuć się lepiej i osiągać cele, które postawił sobie w terapii. Dlatego psychoterapeuta powinien być nie tylko odpowiednio wykształcony i doświadczony, ale i dobrze dopasowany do Pacjenta. Nie każdy terapeuta „dogada się” z każdym Pacjentem, co jest całkowicie naturalne.

W naszym katowickim zespole psychoterapeutów pracują kobiety i mężczyźni, w różnym wieku, specjalizujący się w różnych nurtach terapeutycznych i w terapii różnych trudności. Zgromadziliśmy w naszej poradni szerokie grono najlepszych specjalistów po to, aby każdego potrzebującego mógł przyjąć najbardziej odpowiadający jego oczekiwaniom psychoterapeuta w Katowicach.

Możesz wybrać psychoterapeutę dla siebie, zapoznając się z biogramami specjalistów widocznymi na stronie lub kontaktując się z Działem Obsługi Pacjenta. Nasi pracownicy chętnie pomogą w doborze odpowiedniej osoby.


Najlepsi psychoterapeuci w Katowicach pracują właśnie u nas

Nie każdy gabinet w Katowicach, gdzie jest oferowana psychoterapia, spełnia niezbędne standardy. Zawód terapeuty nie jest w Polsce uregulowany prawnie, przez co – niestety – wykonuje go wiele osób z niepełnym wykształceniem. Wielu „psychoterapeutów” wykorzystuje również w swojej pracy metody, których skuteczność nie została poparta badaniami. Osoby zainteresowane podjęciem psychoterapii – w czym nie ma nic dziwnego – często nie wiedzą zaś, jakie kryteria powinien spełniać dobry specjalista.

W procesie rekrutacji w PsychoMedic zwracamy szczególną uwagę na wykształcenie i sposoby pracy terapeuty. Pracują u nas wyłącznie osoby po rekomendowanych przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Psychiatryczne szkoleniach przygotowujących do samodzielnego prowadzenia terapii. Prowadzą psychoterapię wyłącznie w rekomendowanych nurtach (podejściach), których skuteczność została udowodniona naukowo:

– psychodynamicznym/psychoanalitycznym,

– poznawczo-behawioralnym,

– systemowym,

– integracyjnym.

Każdy z naszych specjalistów z zespołu w Katowicach ma minimum 5-letnie doświadczenie w pracy klinicznej, odbył pełną terapię własną, pracuje pod superwizją i zgodnie z kodeksem etyki psychologa i psychoterapeuty. Poza wszystkimi tymi kryteriami za kluczową uważamy osobowość terapeuty. Zatrudniamy tylko takich specjalistów, których wyróżnia wzorowa postawa w kontaktach z Pacjentami – takich, którzy są nie tylko intelektualnie, ale przede wszystkim emocjonalnie zaangażowani w swoją pracę. 

Kompleksowe wsparcie

Oferujemy psychoterapię krótkoterminową i długoterminową, a także interwencje kryzysowe (doraźne wsparcie w trudnej sytuacji), poradnictwo psychologiczne i wsparcie psychologa dla rodziców. Pomagamy Pacjentom w każdym wieku – dzieciom od pierwszych dni życia, młodzieży, dorosłym i seniorom. Dlatego możesz śmiało zgłosić się do nas także wtedy, gdy czujesz, że chcesz z kimś porozmawiać, ale nie jesteś pewny/a, że potrzebujesz terapii. Na pierwszych konsultacjach będziesz mógł/a wspólnie zastanowić się z terapeutą, jaka pomoc będzie dla Ciebie najlepsza.

Wszyscy nasi psychoterapeuci w Katowicach aktywnie współpracują z lekarzami psychiatrami. Jeżeli w trakcie spotkań z psychoterapeutą okaże się, że potrzebujesz także pomocy lekarskiej, pokierujemy Cię do sprawdzonego specjalisty z naszego Zespołu. Pracujemy 7 dni w tygodniu, więc wybierając nasz masz pewność, że nie pozostaniesz bez pomocy nawet w niedzielę.

Zapraszamy do kontaktu – pomożemy i doradzimy:

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ ONLINE LUB ZADZWOŃ: 799-399-499

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW

lek. Korzeniewski Kajetan

Agnieszka 2023-06-07

Oceniam na 5

lek. Dulko Stanisław

pacjent 2023-06-02

Oceniam na 5