Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychoterapeuta Katowice

Psychoterapeuta Katowice

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ ONLINE LUB ZADZWOŃ: 799-399-499

Psychoterapia to nie tylko jedna z kluczowych metod leczenia zaburzeń psychicznych, ale i unikalne narzędzie w dążeniu do wyższej jakości życia i lepszego poznania siebie. Może ona jednak odnieść pożądane skutki tylko wtedy, gdy prowadzi ją odpowiednio przygotowany i zaangażowany psychoterapeuta. Katowice – Śródmieście to lokalizacja kliniki PsychoMedic, rekomendowanej sieci poradni zdrowia psychicznego. Zapraszamy do skorzystania z profesjonalnego wsparcia naszych specjalistów.

Sieć Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic istnieje już od kilkunastu lat. Przez cały ten czas niezmiennie przyświeca nam cel docierania z profesjonalną pomocą do każdego, kogo dotyka cierpienie psychiczne lub kto po prostu chce lepiej wykorzystywać swój potencjał. Filarem naszej działalności są konsultacje psychiatryczne oraz psychoterapia. Katowice to trzecia – po Warszawie i Łodzi – lokalizacja naszej poradni wielospecjalistycznej. Działamy na Śląsku od roku i zyskaliśmy przez ten czas zaufanie kolejnych setek Pacjentów.

Więcej o tym, w czym i jak może pomóc psychoterapeuta i psychoterapia, możesz przeczytać w naszym wpisie blogowym.

Psycholoterapeuta Katowice PsychoMedicPl

Psychoterapeuta Katowice. Skuteczna pomoc dopasowana do Ciebie

Wszyscy psychoterapeuci z Zespołu PsychoMedic Katowice ukończyli wyższe studia i 4-letnie szkolenie podyplomowe, co jest bezwzględnym warunkiem do odpowiedzialnego wykonywania zawodu terapeuty. Psychoterapia to jednak nie tylko proces leczenia przy wykorzystaniu uniwersalnych technik, ale przede wszystkim spotkanie dwojga ludzi – Pacjenta i terapeuty. Obydwie strony aktywnie współpracują ze sobą, aby klient mógł poczuć się lepiej i osiągać cele, które postawił sobie w terapii. Dlatego psychoterapeuta powinien być nie tylko odpowiednio wykształcony i doświadczony, ale i dobrze dopasowany do Pacjenta. Nie każdy terapeuta „dogada się” z każdym Pacjentem, co jest całkowicie naturalne.

W naszym katowickim zespole psychoterapeutów pracują kobiety i mężczyźni, w różnym wieku, specjalizujący się w różnych nurtach terapeutycznych i w terapii różnych trudności. Zgromadziliśmy w naszej poradni szerokie grono najlepszych specjalistów po to, aby każdego potrzebującego mógł przyjąć najbardziej odpowiadający jego oczekiwaniom psychoterapeuta w Katowicach.

Możesz wybrać psychoterapeutę dla siebie, zapoznając się z biogramami specjalistów widocznymi na stronie lub kontaktując się z Działem Obsługi Pacjenta. Nasi pracownicy chętnie pomogą w doborze odpowiedniej osoby.


Najlepsi psychoterapeuci w Katowicach pracują właśnie u nas

Nie każdy gabinet w Katowicach, gdzie jest oferowana psychoterapia, spełnia niezbędne standardy. Zawód terapeuty nie jest w Polsce uregulowany prawnie, przez co – niestety – wykonuje go wiele osób z niepełnym wykształceniem. Wielu „psychoterapeutów” wykorzystuje również w swojej pracy metody, których skuteczność nie została poparta badaniami. Osoby zainteresowane podjęciem psychoterapii – w czym nie ma nic dziwnego – często nie wiedzą zaś, jakie kryteria powinien spełniać dobry specjalista.

W procesie rekrutacji w PsychoMedic zwracamy szczególną uwagę na wykształcenie i sposoby pracy terapeuty. Pracują u nas wyłącznie osoby po rekomendowanych przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Psychiatryczne szkoleniach przygotowujących do samodzielnego prowadzenia terapii. Prowadzą psychoterapię wyłącznie w rekomendowanych nurtach (podejściach), których skuteczność została udowodniona naukowo:

– psychodynamicznym/psychoanalitycznym,

– poznawczo-behawioralnym,

– systemowym,

– integracyjnym.

Każdy z naszych specjalistów z zespołu w Katowicach ma minimum 5-letnie doświadczenie w pracy klinicznej, odbył pełną terapię własną, pracuje pod superwizją i zgodnie z kodeksem etyki psychologa i psychoterapeuty. Poza wszystkimi tymi kryteriami za kluczową uważamy osobowość terapeuty. Zatrudniamy tylko takich specjalistów, których wyróżnia wzorowa postawa w kontaktach z Pacjentami – takich, którzy są nie tylko intelektualnie, ale przede wszystkim emocjonalnie zaangażowani w swoją pracę. 

Kompleksowe wsparcie

Oferujemy psychoterapię krótkoterminową i długoterminową, a także interwencje kryzysowe (doraźne wsparcie w trudnej sytuacji), poradnictwo psychologiczne i wsparcie psychologa dla rodziców. Pomagamy Pacjentom w każdym wieku – dzieciom od pierwszych dni życia, młodzieży, dorosłym i seniorom. Dlatego możesz śmiało zgłosić się do nas także wtedy, gdy czujesz, że chcesz z kimś porozmawiać, ale nie jesteś pewny/a, że potrzebujesz terapii. Na pierwszych konsultacjach będziesz mógł/a wspólnie zastanowić się z terapeutą, jaka pomoc będzie dla Ciebie najlepsza.

Wszyscy nasi psychoterapeuci w Katowicach aktywnie współpracują z lekarzami psychiatrami. Jeżeli w trakcie spotkań z psychoterapeutą okaże się, że potrzebujesz także pomocy lekarskiej, pokierujemy Cię do sprawdzonego specjalisty z naszego Zespołu. Pracujemy 7 dni w tygodniu, więc wybierając nasz masz pewność, że nie pozostaniesz bez pomocy nawet w niedzielę.

Zapraszamy do kontaktu – pomożemy i doradzimy:

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ ONLINE LUB ZADZWOŃ: 799-399-499mgr Lucyna Bałazy
Zadzwoń

mgr Lucyna Bałazy
Zadzwoń

Diagnoza całościowych zaburzeń rozwojowych, psychoterapia dzieci i dorosłych

Psycholog dzieci od 2 r.ż., młodzieży i dorosłych. Diagnosta całościowych zaburzeń rozwojowych. Psycholog o specjalności: psychologia kliniczna oraz psychologia pracy. Ukończyła 4-letnie szkolenie z zakresu psychoterapii w nurtach: terapii systemowej pracy z rodziną, terapii pracy z ciałem, terapii ericksonowskiej, oraz licznych kurów szkoleniowych z zakresu psychoterapii i diagnozy psychologicznej. Ponad 20-lat praktyki zarówno w obszarze diagnostyki psychologicznej dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych (testy diagnozy neuropsychologicznej, testy osobowości, predyspozycji zawodowych), jak i w obszarze pracy psychoterapeutycznej (dzieci /młodzież /osoby dorosłe).

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Katarzyna Kosmala-Czingon
Zadzwoń

mgr Katarzyna Kosmala-Czingon
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, psychoterapia młodzież od 16 r.ż. oraz dorosłych

Psycholog, psychoterapeuta, diagnosta osób dorosłych oraz młodzieży od 16 r.ż. Prowadzi także terapię par oraz rodzin.  Pracuje w nurtach psychodynamicznym oraz systemowym.  Udziela wsparcia osobom zmagającym się m. in. z zaburzeniami: psychotycznymi, lękowymi, nastroju, osobowości. Pomaga pacjentom chorującym na schizofrenię oraz chorobę afektywną dwubiegunową.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Paulina Psonak
Zadzwoń

mgr Paulina Psonak
Zadzwoń

Konsultacja Psychologiczna, Psychoterapia, Diagnoza psychologiczna

Psycholog diagnosta, Psychoterapeutka. Diagnozuje i konsultuje osoby dorosłe. Absolwentka psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz psychoterapeutka psychodynamiczna w trakcie 4-letniego specjalistycznego szkolenia w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Zajmuje się prowadzeniem psychoterapii indywidualnej dorosłych w zakresie różnorodnych problemów natury psychicznej m.in. zaburzenia nastroju, lękowe, osobowości, związane ze stresem, a także realizacją konsultacji oraz diagnoz psychologicznych, neuropsychologicznych oraz ADHD.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Barbara Goner
Zadzwoń

mgr Barbara Goner
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, Psychoterapia

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Łukasz Krawczyk
Zadzwoń

mgr Łukasz Krawczyk
Zadzwoń

Konsultacja Psychologiczna, Psychoterapia

Psycholog, psychoterapeuta, certyfikowany specjalista psychoterapii, trener warsztatu umiejętności psychospołecznych. Pracuje z osobami dorosłymi. Obszary pomocy terapeutycznej: zaburzenia nerwicowe i osobowości, zaburzenia lękowe, depresyjne, kryzysy adaptacyjne i rozwojowe, trudności w relacjach. Swoją pracę psychoterapeutyczną poddaje regularnej superwizji.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Bożena Waluś
Zadzwoń

mgr Bożena Waluś
Zadzwoń

Konsultacja Psychologiczna, Psychoterapia

Psycholog/psychoterapeuta poznawczo - behawioralny młodzieży od 14 r.ż. oraz osób dorosłych, wykładowca akademicki w WSB w Gliwicach. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Pracuje z osobami dorosłymi i młodzieżą, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, mają problemy w relacjach interpersonalnych, żyją pod wpływem silnego stresu lub cierpią z powodu zaburzeń lękowych, nastroju (depresja) oraz zaburzeń osobowości. Wspiera osoby, które poszukują nowych dróg rozwoju i pragną lepiej poznać siebie. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów PTTPB.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Alina Choteborska
Zadzwoń

mgr Alina Choteborska
Zadzwoń

Diagnoza psychologiczna

Psycholog kliniczny, certyfikowany psychoonkolog, psychoterapeuta osób dorosłych. Prowadzi terapię w nurcie poznawczo - behawioralnym.. Ukończyła całościowe szkolenie specjalizacyjne podyplomowe z Psychologii Klinicznej. Certyfikowany psychoonkolog Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego. Posiada kwalifikacje w zakresie Diagnozy i Terapii Neuropsychologicznej wydane przez Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie oraz doświadczenie w zakresie diagnostyki psychologicznej oraz w pracy z pacjentami z zaburzeniami adaptacyjnymi.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Alicja Widuch
Zadzwoń

mgr Alicja Widuch
Zadzwoń

Konsultacje psychologiczne dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Psycholog, psychoterapeuta dzieci od 9 r.ż., młodzieży oraz osób dorosłych. Pracuje w nurtach poznawczo – behawioralnym, dialektyczno – behawioralnym. Prowadzi również terapię schematów i stosuje dialog motywujący. Konsultuje pacjentów od 2015 roku. W pracy z klientem, za Carlem Rogersem, ważne jest dla mnie empatyczne rozumienie pacjenta, jego pełna akceptacja i własna autentyczność. Istotną rolę odgrywa również indywidualne podejście oraz kreatywne sortowanie szerokiego wachlarza technik terapeutycznych.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Lidia Karasiewicz
Zadzwoń

mgr Lidia Karasiewicz
Zadzwoń

Konsultacja Psychologiczna, Psychoterapia

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Zajmuje się psychoterapią indywidualną dorosłych i młodzieży od 14 r.ż., a także par i rodzin. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej z pacjentami cierpiącymi na depresję, zaburzenia osobowości, nerwicę, chorobę afektywną dwubiegunową, zaburzenia lękowe, zaburzenia nastroju, reakcji na ciężki stres, zaburzeń adaptacyjnych, zaburzeń pod postacią somatyczną.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Aleksandra Kupczyk
Zadzwoń

mgr Aleksandra Kupczyk
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, psychoterapia, diagnoza dzieci, młodzież i dorośl

Psycholog, psycholog diagnosta, psychoterapeuta dzieci od 10 r.ż., młodzieży oraz dorosłych. Konsultuje pacjentów od 2012 roku. W pracy najważniejsze jest dla niej bycie otwartym na drugiego człowieka i jego problemy.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Elżbieta Lorenc
Zadzwoń

mgr Elżbieta Lorenc
Zadzwoń

Diagnoza i konsultacja psychologiczna, Psychoterapia osób dorosłych

Psycholog diagnosta, psychoterapeutka pracująca w nurcie poznawczo-behawioralnym. Prowadzi diagnozę funkcji poznawczych, intelektu, osobowości, zaburzeń depresyjnych i lękowych, zaburzeń neurorozwojowych (spektrum autyzmu, ADHD/ADD) u osób dorosłych. Konsultuje psychologicznie i prowadzi psychoterapię dla osób dorosłych doświadczających: zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych (w tym fobii czy napadów paniki), zaburzeń neurorozwojowych, zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych, zaburzeń psychotycznych, zaburzeń osobowości, zaburzeń zachowania, bycia DDA, zaburzeń związanych z odczuwaniem stresu, doświadczeniem kryzysu, PTSD, zaburzeń snu, problemów psychicznych w przebiegu ciąży i połogu, zaburzeń pamięci, problemów psychicznych wieku podeszłego oraz osób podejmujących próby samobójcze czy dokonujących samouszkodzeń.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Tatiana Szostok
Zadzwoń

mgr Tatiana Szostok
Zadzwoń

Konsultacja Psychologiczna, Psychoterapia Dorosłych

Psycholog, psychoterapeuta osób dorosłych oraz par pracujący w nurcie poznawczo-behawioralnym. Specjalizuje się w psychoterapii indywidualnej dorosłych w zakresie różnorodnych problemów natury psychicznej m.in. zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych, problemów ze snem, problemów adaptacyjnych związanych ze stresem oraz pracuje z osobami poszukującymi pomocy w radzeniu sobie z trudnościami życiowymi lub poszukującymi dla siebie najlepszej ścieżki rozwoju. Pracuje również jako psycholog diagnosta przeprowadzając diagnozy psychologiczne obejmujące ocenę stanu psychologicznego, w tym m. innymi ocenę poziomu intelektualnego, poziomu dojrzałości społecznej i emocjonalnej.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Anna Pokorny
Zadzwoń

mgr Anna Pokorny
Zadzwoń

Konsultacja Psychologiczna, Psychoterapia

Psycholog, psychoterapeuta z ponad 14 letnim doświadczeniem w pracy z pacjentami doświadczającymi problemów ze zdrowiem psychicznym. Posiada doświadczenie w zakresie diagnozy psychologicznej, psychoterapii, interwencji kryzysowej. Pracuje w nurcie psychoterapii integracyjnej starając się optymalnie dobierać strategie i metody postępowania do potrzeb pacjenta oraz jego systemu rodzinnego, uwzględniając jednocześnie specyfikę zgłaszanych problemów. Na co dzień prowadzi zajęcia psychoterapeutyczne i psychoedukacyjne dla osób zmagających się z chorobą afektywną dwubiegunową, depresją, zaburzeniami osobowości. Zajmuje się również wsparciem dla rodzin osób chorujących psychicznie.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Marta Surowiec
Zadzwoń

mgr Marta Surowiec
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, Psychoterapia

Psycholog, psychoterapeuta z ponad 16-letnim doświadczeniem. Pracuje w nurcie psychoterapii psychodynamiczej, korzystając niejednokrotnie z technik zaczerpniętych z innych perspektyw psychoterapeutycznych. Specjalizuje się w pracy z pacjentami z depresją, nerwicą i zaburzeniami osobowości.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW


mgr Joanna Szponarska

Marta 2022-02-21

Oceniam na 5.


lek. Zuzanna Menes-Siniarska

Małgorzata 2022-05-04

Oceniam na 5


dr n.med. Olga  Józefowicz

Natalia 2022-05-30

Oceniam na 5