Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychoterapeuta Katowice

Psychoterapeuta Katowice

Psychoterapia to nie tylko jedna z kluczowych metod leczenia zaburzeń psychicznych, ale i unikalne narzędzie w dążeniu do wyższej jakości życia i lepszego poznania siebie. Może ona jednak odnieść pożądane skutki tylko wtedy, gdy prowadzi ją odpowiednio przygotowany i zaangażowany psychoterapeuta. Katowice – Śródmieście to lokalizacja kliniki PsychoMedic, rekomendowanej sieci poradni zdrowia psychicznego. Zapraszamy do skorzystania z profesjonalnego wsparcia naszych specjalistów.

Sieć Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic istnieje już od kilkunastu lat. Przez cały ten czas niezmiennie przyświeca nam cel docierania z profesjonalną pomocą do każdego, kogo dotyka cierpienie psychiczne lub kto po prostu chce lepiej wykorzystywać swój potencjał. Filarem naszej działalności są konsultacje psychiatryczne oraz psychoterapia. Katowice to trzecia – po Warszawie i Łodzi – lokalizacja naszej poradni wielospecjalistycznej. Działamy na Śląsku od roku i zyskaliśmy przez ten czas zaufanie kolejnych setek Pacjentów.

Więcej o tym, w czym i jak może pomóc psychoterapeuta i psychoterapia, możesz przeczytać w naszym wpisie blogowym.

Psycholoterapeuta Katowice PsychoMedicPl

Psychoterapeuta Katowice. Skuteczna pomoc dopasowana do Ciebie

Wszyscy psychoterapeuci z Zespołu PsychoMedic Katowice ukończyli wyższe studia i 4-letnie szkolenie podyplomowe, co jest bezwzględnym warunkiem do odpowiedzialnego wykonywania zawodu terapeuty. Psychoterapia to jednak nie tylko proces leczenia przy wykorzystaniu uniwersalnych technik, ale przede wszystkim spotkanie dwojga ludzi – Pacjenta i terapeuty. Obydwie strony aktywnie współpracują ze sobą, aby klient mógł poczuć się lepiej i osiągać cele, które postawił sobie w terapii. Dlatego psychoterapeuta powinien być nie tylko odpowiednio wykształcony i doświadczony, ale i dobrze dopasowany do Pacjenta. Nie każdy terapeuta „dogada się” z każdym Pacjentem, co jest całkowicie naturalne.

W naszym katowickim zespole psychoterapeutów pracują kobiety i mężczyźni, w różnym wieku, specjalizujący się w różnych nurtach terapeutycznych i w terapii różnych trudności. Zgromadziliśmy w naszej poradni szerokie grono najlepszych specjalistów po to, aby każdego potrzebującego mógł przyjąć najbardziej odpowiadający jego oczekiwaniom psychoterapeuta w Katowicach.

Możesz wybrać psychoterapeutę dla siebie, zapoznając się z biogramami specjalistów widocznymi na stronie lub kontaktując się z Działem Obsługi Pacjenta. Nasi pracownicy chętnie pomogą w doborze odpowiedniej osoby.

Najlepsi psychoterapeuci w Katowicach pracują właśnie u nas

Nie każdy gabinet w Katowicach, gdzie jest oferowana psychoterapia, spełnia niezbędne standardy. Zawód terapeuty nie jest w Polsce uregulowany prawnie, przez co – niestety – wykonuje go wiele osób z niepełnym wykształceniem. Wielu „psychoterapeutów” wykorzystuje również w swojej pracy metody, których skuteczność nie została poparta badaniami. Osoby zainteresowane podjęciem psychoterapii – w czym nie ma nic dziwnego – często nie wiedzą zaś, jakie kryteria powinien spełniać dobry specjalista.

W procesie rekrutacji w PsychoMedic zwracamy szczególną uwagę na wykształcenie i sposoby pracy terapeuty. Pracują u nas wyłącznie osoby po rekomendowanych przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Psychiatryczne szkoleniach przygotowujących do samodzielnego prowadzenia terapii. Prowadzą psychoterapię wyłącznie w rekomendowanych nurtach (podejściach), których skuteczność została udowodniona naukowo:

– psychodynamicznym/psychoanalitycznym,

– poznawczo-behawioralnym,

– systemowym,

– integracyjnym.

Każdy z naszych specjalistów z zespołu w Katowicach ma minimum 5-letnie doświadczenie w pracy klinicznej, odbył pełną terapię własną, pracuje pod superwizją i zgodnie z kodeksem etyki psychologa i psychoterapeuty. Poza wszystkimi tymi kryteriami za kluczową uważamy osobowość terapeuty. Zatrudniamy tylko takich specjalistów, których wyróżnia wzorowa postawa w kontaktach z Pacjentami – takich, którzy są nie tylko intelektualnie, ale przede wszystkim emocjonalnie zaangażowani w swoją pracę. 

Kompleksowe wsparcie

Oferujemy psychoterapię krótkoterminową i długoterminową, a także interwencje kryzysowe (doraźne wsparcie w trudnej sytuacji), poradnictwo psychologiczne i wsparcie psychologa dla rodziców. Pomagamy Pacjentom w każdym wieku – dzieciom od pierwszych dni życia, młodzieży, dorosłym i seniorom. Dlatego możesz śmiało zgłosić się do nas także wtedy, gdy czujesz, że chcesz z kimś porozmawiać, ale nie jesteś pewny/a, że potrzebujesz terapii. Na pierwszych konsultacjach będziesz mógł/a wspólnie zastanowić się z terapeutą, jaka pomoc będzie dla Ciebie najlepsza.

Wszyscy nasi psychoterapeuci w Katowicach aktywnie współpracują z lekarzami psychiatrami. Jeżeli w trakcie spotkań z psychoterapeutą okaże się, że potrzebujesz także pomocy lekarskiej, pokierujemy Cię do sprawdzonego specjalisty z naszego Zespołu. Pracujemy 7 dni w tygodniu, więc wybierając nasz masz pewność, że nie pozostaniesz bez pomocy nawet w niedzielę.

Zapraszamy do kontaktu – pomożemy i doradzimy:

Tel.: 32-555-04-04mgr Barbara Goner
Zadzwoń

mgr Barbara Goner
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, Psychoterapia

Psycholog, psychoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. W psychoterapii wykorzystuje podejście psychodynamiczne, łącząc je z metodami innych szkół terapeutycznych. Pracuje z osobami doświadczającymi problemów związanych z lękiem, depresją, zaburzeniami adaptacyjnymi spowodowanymi zmianą sytuacji życiowej (żałoba, utrata, kryzys w związku) oraz z trudnościami charakterologicznymi (powtarzające się, nieadaptacyjne zachowania, podobne trudne relacje z innymi). 

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Lidia Karasiewicz
Zadzwoń

mgr Lidia Karasiewicz
Zadzwoń

Konsultacja Psychologiczna, Psychoterapia

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej z pacjentami cierpiącymi na depresję, zaburzenia osobowości, nerwicę, chorobę afektywną dwubiegunową, zaburzenia lękowe, zaburzenia nastroju, reakcji na ciężki stres, zaburzeń adaptacyjnych, zaburzeń pod postacią somatyczną.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Klaudia Kostecka
Zadzwoń

mgr Klaudia Kostecka
Zadzwoń

Psychoterapia indywidualna, Psychoterapia par i rodzin

Psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczny. Prowadzi psychoterapię par, rodzin oraz psychoterapię indywidualną, w tym również zaburzeń osobowości. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy z pacjentami psychotycznymi, nerwicowymi, z rozpoznaniem choroby afektywnej dwubiegunowej, zaburzeń lękowych oraz depresji. Obecnie kończy ostatni rok pięcioletniego kursu psychoterapii ze szczególnym uwzględnieniem systemowej terapii rodzin w Krakowie. Pomaga parom, małżeństwom oraz rodzinom znajdującym się w kryzysie lub borykającym się z trudnościami w których potrzebują wsparcia.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Łukasz Krawczyk
Zadzwoń

mgr Łukasz Krawczyk
Zadzwoń

Konsultacja Psychologiczna, Psychoterapia

Psycholog, psychoterapeuta, certyfikowany specjalista psychoterapii, trener warsztatu umiejętności psychospołecznych. Obszary pomocy terapeutycznej: zaburzenia nerwicowe i osobowości, zaburzenia lękowe, depresyjne, kryzysy adaptacyjne i rozwojowe, trudności w relacjach. Swoją pracę psychoterapeutyczną poddaje regularnej superwizji.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Anna Pokorny
Zadzwoń

mgr Anna Pokorny
Zadzwoń

Konsultacja Psychologiczna, Psychoterapia

Psycholog, psychoterapeuta z ponad 14 letnim doświadczeniem w pracy z pacjentami doświadczającymi problemów ze zdrowiem psychicznym. Posiada doświadczenie w zakresie diagnozy psychologicznej, psychoterapii, interwencji kryzysowej. Pracuje w nurcie psychoterapii integracyjnej starając się optymalnie dobierać strategie i metody postępowania do potrzeb pacjenta oraz jego systemu rodzinnego, uwzględniając jednocześnie specyfikę zgłaszanych problemów. Na co dzień prowadzi zajęcia psychoterapeutyczne i psychoedukacyjne dla osób zmagających się z chorobą afektywną dwubiegunową, depresją, zaburzeniami osobowości. Zajmuje się również wsparciem dla rodzin osób chorujących psychicznie.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Marta Surowiec
Zadzwoń

mgr Marta Surowiec
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, Psychoterapia

Psycholog, psychoterapeuta z ponad 16-letnim doświadczeniem. Pracuje w nurcie psychoterapii psychodynamiczej, korzystając niejednokrotnie z technik zaczerpniętych z innych perspektyw psychoterapeutycznych. Specjalizuje się w pracy z pacjentami z depresją, nerwicą i zaburzeniami osobowości.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Bożena Waluś
Zadzwoń

mgr Bożena Waluś
Zadzwoń

Konsultacja Psychologiczna, Psychoterapia

Psycholog/psychoterapeuta poznawczo - behawioralny, wykładowca akademicki w WSB w Gliwicach. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Pracuje z osobami dorosłymi i młodzieżą, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, mają problemy w relacjach interpersonalnych, żyją pod wpływem silnego stresu lub cierpią z powodu zaburzeń lękowych, nastroju (depresja) oraz zaburzeń osobowości. Wspiera osoby, które poszukują nowych dróg rozwoju i pragną lepiej poznać siebie. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów PTTPB.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.