Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychoterapeuta Katowice

Psychoterapeuta Katowice

Psychoterapia to nie tylko jedna z kluczowych metod leczenia zaburzeń psychicznych, ale i unikalne narzędzie w dążeniu do wyższej jakości życia i lepszego poznania siebie. Może ona jednak odnieść pożądane skutki tylko wtedy, gdy prowadzi ją odpowiednio przygotowany i zaangażowany psychoterapeuta. Katowice – Śródmieście to lokalizacja kliniki PsychoMedic, rekomendowanej sieci poradni zdrowia psychicznego. Zapraszamy do skorzystania z profesjonalnego wsparcia naszych specjalistów.

Sieć Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic istnieje już od kilkunastu lat. Przez cały ten czas niezmiennie przyświeca nam cel docierania z profesjonalną pomocą do każdego, kogo dotyka cierpienie psychiczne lub kto po prostu chce lepiej wykorzystywać swój potencjał. Filarem naszej działalności są konsultacje psychiatryczne oraz psychoterapia. Katowice to trzecia – po Warszawie i Łodzi – lokalizacja naszej poradni wielospecjalistycznej. Działamy na Śląsku od roku i zyskaliśmy przez ten czas zaufanie kolejnych setek Pacjentów.

Więcej o tym, w czym i jak może pomóc psychoterapeuta i psychoterapia, możesz przeczytać w naszym wpisie blogowym.

Psycholoterapeuta Katowice PsychoMedicPl

Psychoterapeuta Katowice. Skuteczna pomoc dopasowana do Ciebie

Wszyscy psychoterapeuci z Zespołu PsychoMedic Katowice ukończyli wyższe studia i 4-letnie szkolenie podyplomowe, co jest bezwzględnym warunkiem do odpowiedzialnego wykonywania zawodu terapeuty. Psychoterapia to jednak nie tylko proces leczenia przy wykorzystaniu uniwersalnych technik, ale przede wszystkim spotkanie dwojga ludzi – Pacjenta i terapeuty. Obydwie strony aktywnie współpracują ze sobą, aby klient mógł poczuć się lepiej i osiągać cele, które postawił sobie w terapii. Dlatego psychoterapeuta powinien być nie tylko odpowiednio wykształcony i doświadczony, ale i dobrze dopasowany do Pacjenta. Nie każdy terapeuta „dogada się” z każdym Pacjentem, co jest całkowicie naturalne.

W naszym katowickim zespole psychoterapeutów pracują kobiety i mężczyźni, w różnym wieku, specjalizujący się w różnych nurtach terapeutycznych i w terapii różnych trudności. Zgromadziliśmy w naszej poradni szerokie grono najlepszych specjalistów po to, aby każdego potrzebującego mógł przyjąć najbardziej odpowiadający jego oczekiwaniom psychoterapeuta w Katowicach.

Możesz wybrać psychoterapeutę dla siebie, zapoznając się z biogramami specjalistów widocznymi na stronie lub kontaktując się z Działem Obsługi Pacjenta. Nasi pracownicy chętnie pomogą w doborze odpowiedniej osoby.

Najlepsi psychoterapeuci w Katowicach pracują właśnie u nas

Nie każdy gabinet w Katowicach, gdzie jest oferowana psychoterapia, spełnia niezbędne standardy. Zawód terapeuty nie jest w Polsce uregulowany prawnie, przez co – niestety – wykonuje go wiele osób z niepełnym wykształceniem. Wielu „psychoterapeutów” wykorzystuje również w swojej pracy metody, których skuteczność nie została poparta badaniami. Osoby zainteresowane podjęciem psychoterapii – w czym nie ma nic dziwnego – często nie wiedzą zaś, jakie kryteria powinien spełniać dobry specjalista.

W procesie rekrutacji w PsychoMedic zwracamy szczególną uwagę na wykształcenie i sposoby pracy terapeuty. Pracują u nas wyłącznie osoby po rekomendowanych przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Psychiatryczne szkoleniach przygotowujących do samodzielnego prowadzenia terapii. Prowadzą psychoterapię wyłącznie w rekomendowanych nurtach (podejściach), których skuteczność została udowodniona naukowo:

– psychodynamicznym/psychoanalitycznym,

– poznawczo-behawioralnym,

– systemowym,

– integracyjnym.

Każdy z naszych specjalistów z zespołu w Katowicach ma minimum 5-letnie doświadczenie w pracy klinicznej, odbył pełną terapię własną, pracuje pod superwizją i zgodnie z kodeksem etyki psychologa i psychoterapeuty. Poza wszystkimi tymi kryteriami za kluczową uważamy osobowość terapeuty. Zatrudniamy tylko takich specjalistów, których wyróżnia wzorowa postawa w kontaktach z Pacjentami – takich, którzy są nie tylko intelektualnie, ale przede wszystkim emocjonalnie zaangażowani w swoją pracę. 

Kompleksowe wsparcie

Oferujemy psychoterapię krótkoterminową i długoterminową, a także interwencje kryzysowe (doraźne wsparcie w trudnej sytuacji), poradnictwo psychologiczne i wsparcie psychologa dla rodziców. Pomagamy Pacjentom w każdym wieku – dzieciom od pierwszych dni życia, młodzieży, dorosłym i seniorom. Dlatego możesz śmiało zgłosić się do nas także wtedy, gdy czujesz, że chcesz z kimś porozmawiać, ale nie jesteś pewny/a, że potrzebujesz terapii. Na pierwszych konsultacjach będziesz mógł/a wspólnie zastanowić się z terapeutą, jaka pomoc będzie dla Ciebie najlepsza.

Wszyscy nasi psychoterapeuci w Katowicach aktywnie współpracują z lekarzami psychiatrami. Jeżeli w trakcie spotkań z psychoterapeutą okaże się, że potrzebujesz także pomocy lekarskiej, pokierujemy Cię do sprawdzonego specjalisty z naszego Zespołu. Pracujemy 7 dni w tygodniu, więc wybierając nasz masz pewność, że nie pozostaniesz bez pomocy nawet w niedzielę.

Zapraszamy do kontaktu – pomożemy i doradzimy:

Tel.: 32-555-04-04mgr Maria Badura
Zadzwoń

mgr Maria Badura
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, Psychoterapia dorosłych i młodzieży od 16 r.ż.,

Psycholog, psychoterapeuta, trener szkoleń. Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz młodzieży od 16 r.ż. w nurcie psychodynamicznym. Ukończyła całościowy kurs psychoterapii organizowany przez Zakład Terapii Rodzin Collegium Medicum UJ w Krakowie. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w obszarze pomocy psychologicznej oraz psychoterapii, takich problemów jak: zaburzenia nastroju, nasilone lęki, problemy w relacjach, zaburzenia odżywiania się. Pracuje z osobami z rodzin, w których występowały uzależnienia lub choroby psychiczne. Oferuje wsparcie osobom z rozpoznaną psychozą. Prowadzi konsultacje oraz psychoterapię par, doświadczających różnego typu kryzysów i konfliktów. Indywidualną psychoterapię młodzieży uzupełnia spotkaniami z ich opiekunami lub całą rodziną, korzystając z założeń terapii systemowej.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Lucyna Bałazy
Zadzwoń

mgr Lucyna Bałazy
Zadzwoń

Diagnoza całościowych zaburzeń rozwojowych, psychoterapia dzieci i dorosłych

Diagnosta całościowych zaburzeń rozwojowych. Psycholog o specjalności: psychologia kliniczna oraz psychologia pracy. Ukończyła 4-letnie szkolenie z zakresu psychoterapii w nurtach: terapii systemowej pracy z rodziną, terapii pracy z ciałem, terapii ericksonowskiej, oraz licznych kurów szkoleniowych z zakresu psychoterapii i diagnozy psychologicznej. Ponad 20-lat praktyki zarówno w obszarze diagnostyki psychologicznej dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych (testy diagnozy neuropsychologicznej, testy osobowości, predyspozycji zawodowych), jak i w obszarze pracy psychoterapeutycznej (dzieci /młodzież /osoby dorosłe).

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Alina Choteborska
Zadzwoń

mgr Alina Choteborska
Zadzwoń

Diagnoza psychologiczna

Psycholog kliniczny. Ukończyła całościowe szkolenie specjalizacyjne podyplomowe z Psychologii Klinicznej. Certyfikowany psychoonkolog Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego. Posiada kwalifikacje w zakresie Diagnozy i Terapii Neuropsychologicznej wydane przez Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie oraz doświadczenie w zakresie diagnostyki psychologicznej oraz w pracy z pacjentami z zaburzeniami adaptacyjnymi.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Barbara Goner
Zadzwoń

mgr Barbara Goner
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, Psychoterapia

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Lidia Karasiewicz
Zadzwoń

mgr Lidia Karasiewicz
Zadzwoń

Konsultacja Psychologiczna, Psychoterapia

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej z pacjentami cierpiącymi na depresję, zaburzenia osobowości, nerwicę, chorobę afektywną dwubiegunową, zaburzenia lękowe, zaburzenia nastroju, reakcji na ciężki stres, zaburzeń adaptacyjnych, zaburzeń pod postacią somatyczną.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Regina Mazurkiewicz
Zadzwoń

mgr Regina Mazurkiewicz
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, Psychoterapia dzieci, młodzieży, dorosłych i par

Psycholog, pedagog, psychoterapeutka CBT w trakcie szkolenia. Przyjmuje dzieci od 7 r.ż., młodzież oraz dorosłych. Prowadzi diagnozę psychologiczną dzieci i dorosłych.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Irena Ozdoba
Zadzwoń

mgr Irena Ozdoba
Zadzwoń

Psychoterapia uzależnienia i współuzależnienia, Terapia par

Certyfikowana psychoterapeutka uzależnień, seksuolog, terapeuta par. Terapeuta DDA i współuzależnienia. Wspiera osoby uzależnione od substancji psychoaktywnych, a także zajmuje się terapią uzależnień behawioralnych. Pracuje także z osobami uwikłanymi w bliskie relacje z osobą uzależnioną. Absolwentka studium podyplomowego w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Katowicach o kierunku seksuologia kliniczna. Od 2016 roku przyjmuje również osoby z zaburzeniami seksualnymi, pracuje z parami nad poprawą ich relacji.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Paulina Psonak
Zadzwoń

mgr Paulina Psonak
Zadzwoń

Konsultacja Psychologiczna, Psychoterapia, Diagnoza psychologiczna

Psycholog diagnosta, Psychoterapeutka. Diagnozuje i konsultuje osoby dorosłe. Absolwentka psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz psychoterapeutka psychodynamiczna w trakcie 4-letniego specjalistycznego szkolenia w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Zajmuje się prowadzeniem psychoterapii indywidualnej dorosłych w zakresie różnorodnych problemów natury psychicznej m.in. zaburzenia nastroju, lękowe, osobowości, związane ze stresem, a także realizacją konsultacji oraz diagnoz psychologicznych, neuropsychologicznych oraz ADHD.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Iwona Schuster
Zadzwoń

mgr Iwona Schuster
Zadzwoń

Muzykoterapia, Trening relaksacyjny

Muzykoterapeutka, arteterapeutka. Wspiera dzieci od 7 r.ż., młodzież i dorosłych. Ukończyła studia o specjalności muzykoterapia na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz arteterapię na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego. Pracuje w Górnośląskim Centrum Medycznym na Oddziale Dziennym Rehabilitacji Psychiatrycznej, Oddziale Dziennym Zaburzeń Nerwicowych oraz Oddziale Psychiatrii i Psychoterapii. Odbyła staże zagraniczne w Londynie (Nordoff-Robbins Music Therapy Centre), Nowym Jorku (The Louis Armstrong Department of Music and Medicine) oraz Louisville (University of Louisville). Jest autorką publikacji naukowych z zakresu muzykoterapii i music medicine, a także nauczycielem akademickim Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Marta Surowiec
Zadzwoń

mgr Marta Surowiec
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, Psychoterapia

Psycholog, psychoterapeuta z ponad 16-letnim doświadczeniem. Pracuje w nurcie psychoterapii psychodynamiczej, korzystając niejednokrotnie z technik zaczerpniętych z innych perspektyw psychoterapeutycznych. Specjalizuje się w pracy z pacjentami z depresją, nerwicą i zaburzeniami osobowości.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

 

Muzykoterapeuta Katowice:mgr Iwona Schuster
Zadzwoń

mgr Iwona Schuster
Zadzwoń

Muzykoterapia, Trening relaksacyjny

Muzykoterapeutka, arteterapeutka. Wspiera dzieci od 7 r.ż., młodzież i dorosłych. Ukończyła studia o specjalności muzykoterapia na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz arteterapię na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego. Pracuje w Górnośląskim Centrum Medycznym na Oddziale Dziennym Rehabilitacji Psychiatrycznej, Oddziale Dziennym Zaburzeń Nerwicowych oraz Oddziale Psychiatrii i Psychoterapii. Odbyła staże zagraniczne w Londynie (Nordoff-Robbins Music Therapy Centre), Nowym Jorku (The Louis Armstrong Department of Music and Medicine) oraz Louisville (University of Louisville). Jest autorką publikacji naukowych z zakresu muzykoterapii i music medicine, a także nauczycielem akademickim Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.