Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeTrening Umiejętności Społecznych Katowice

Trening Umiejętności Społecznych Katowice

Zajęcia TUS dla dzieci i młodzieży w Katowicach – trwa nabór do grup w roku szkolnym 2023/2024!

Zapisy na kwalifikacje: tel. 799 399 499

Każdemu rodzicowi zależy na tym, aby jego dziecko prawidłowo się rozwijało i dobrze funkcjonowało w życiu codziennym. Zdolności takie jak: nawiązywanie przyjaźni, panowanie nad emocjami, asertywność, czy adaptowanie się do trudnych sytuacji to niewątpliwie jedne z najbardziej przydatnych umiejętności w życiu. Dzieci zazwyczaj nabywają je w toku codziennych interakcji społecznych. Bywa jednak i tak, że dziecku trudno się odnaleźć w nie zawsze łatwym do zrozumienia świecie społecznych zależności, a nieraz i w swoich własnych emocjach. Przypadłość taka jest bardzo typowa między innymi dla dzieci z autyzmem (choć oczywiście nie tylko). W takich sytuacjach doskonałym rozwiązaniem może być Trening Umiejętności Społecznych dla Dzieci (TUS).

W cyklu regularnych spotkań TUS Mały Uczestnik ma możliwość uczyć się w bezpiecznych, kontrolowanych warunkach:

 • jak prawidłowo reagować w różnych codziennych sytuacjach,
 • jak skutecznie komunikować się z innymi,
 • jak lepiej rozumieć samego siebie,
 • budowania stabilnej samooceny,
 • i wielu innych.

Badania wykazują, że terapia TUS dla dzieci i dla młodzieży przynosi trwałe i bardzo wymierne rezultaty.

W ofercie klinik psychologiczno-psychiatrycznych PsychoMedic już od pewnego czasu dostępna jest profesjonalnie prowadzona terapia TUS dla dzieci. Katowice to kolejna lokalizacja naszych placówek, w której mogą Państwo skorzystać z realizowanych przez nas zajęć, konsultacji i terapii. Prowadzimy całoroczny nabór do grup TUS (Katowice).

Aby zapisać dziecko do jednej z grup w naszym ośrodku (TUS terapia Katowice), należy najpierw umówić się na konsultację z osobą prowadzącą zajęcia – doświadczonym psychologiem dziecięcym. W konsultacji zawsze bierze udział rodzic oraz dziecko. Prowadzący – w oparciu o przeprowadzoną rozmowę – dobiera najlepszą dla dziecka grupę, omawia program zajęć i w razie potrzeby odpowiada na Państwa pytania i wątpliwości.

Dla kogo przeznaczony jest trening TUS dla dzieci i młodzieży?

W naszej katowickiej placówce organizujemy zajęcia TUS w dwóch głównych grupach wiekowych:

 • TUS zajęcia dla dzieci (Katowice) – przeznaczone dla dzieci w wieku 4-14 lat;
 • TUS zajęcia dla młodzieży (Katowice) – przeznaczone dla nastolatków od 15 do 17 roku życia

Inaczej wyglądają zajęcia TUS dla dzieci w wieku przedszkolnym (Katowice), a inaczej dla tych w wieku licealnym. Program zajęć i realizowane scenariusze zabaw są zawsze dostosowane do wieku uczestników.

Terapia TUS zaprojektowana została przede wszystkim z myślą o dzieciach, które przejawiają problemy w interakcjach społecznych. Tematy zajęć krążą więc zawsze wokół trudności w nawiązywaniu relacji, skutecznego komunikowania się z innymi, regulowania własnych emocji (takich jak złość, strach, czy poczucie niepewności). TUS dla młodzieży i młodszych dzieci doskonale sprawdza się w przypadku młodych ludzi z autyzmem, z diagnozą ADHD u dzieci i ADD, jak również mających problemy z pamięcią, koncentracją oraz przyswajaniem wiedzy. Może być doskonałym wsparciem w rozwoju dzieci:

 • nieśmiałych
 • nadpobudliwych
 • mało asertywnych
 • wycofanych
 • z niską samooceną
 • cierpiących na zaburzenia o podłożu psychosomatycznym i nerwicowym

Na czym polega Trening Umiejętności Społecznych dla Dzieci TUS?

Trening umiejętności społecznych (Katowice) to kompleksowy program regularnych warsztatów dla dzieci, opracowany na podstawie metody Goldsteina według R. Emmena i M. Plasmeijer’a. Metoda ta zakorzeniona jest w teorii kognitywnego nauczania społecznego i zakłada, że dziecko poprzez wykonywanie regularnych ćwiczeń może nauczyć się rozpoznawać i nazywać swoje potrzeby, uczucia i emocje. Może także znacznie lepiej je komunikować.

Realizowane w ramach metody TUS scenariusze zajęć pozwalają również nabyć takie umiejętności, jak:

 • rozpoczynanie rozmowy
 • utrzymywanie kontaktu wzrokowego
 • uważne słuchanie i zadawanie pytań
 • asertywne wyrażanie myśli
 • właściwe reagowanie na krytykę
 • budowanie poczucia własnej wartości i sprawczości
 • dyskutowanie
 • proszenie o pomoc
 • zdrowe odreagowywanie stresu i różnych codziennych napięć
 • reagowanie na komplementy, i in.

Każde zajęcia trwają 50 minut, a w całym roku realizowanych jest ok. 36-38 spotkań. Prowadzący zajęcia sięga po różne metody pracy TUS. Scenariusze zajęć i plan pracy przewidują między innymi takie ćwiczenia, jak: odgrywanie ról, zabawa w rozpoznawanie emocji, czy na przykład uczenie się empatii poprzez wyobrażanie sobie, co czują koledzy i koleżanki z grupy.

TUS: zajęcia Katowice

W PsychoMedic Trening Umiejętności Społecznych TUS (Katowice) realizowany jest wyłącznie przez wysoko wykwalifikowanych psychologów z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. Pracujemy według najwyższych standardów udzielania wsparcia psychologicznego, a w razie potrzeby poszerzamy zakres świadczonej pomocy o:

Tematy zajęć i plan pracy zawsze dostosowujemy do starannie zdiagnozowanych, indywidualnych potrzeb każdego dziecka/nastolatka. Nasz doświadczony zespół psychologów z wielką troską i dbałością o najmłodszych opracowuje realizowane w ramach TUS ćwiczenia. Katowice PsychoMedic to placówka, która prowadzi nabór na terapię TUS dla dzieci i młodzieży w trybie ciągłym, gwarantując jednocześnie stabilność grup zajęciowych.

Trening Umiejętności Społecznych TUS Warszawa
Trening Umiejętności Społecznych TUS Warszawa

RUSZA NABÓR DO NOWYCH GRUP!

Termin i miejsce spotkania

TRWA NABÓR DO GRUPY – START PAŹDZIERNIK 2023 

ŚRODA 17:30 (grupa I) oraz 19:00 (grupa II) | Klinika PsychoMedic Katowice, ul. 1 Maja 46/U2

GRUPA I: młodzież 14-15 r.ż.

GRUPA II: młodzież 16-17 r.ż.

Koszt udziału i kwalifikacje do grupy

Koszt jednego spotkania to 100 PLN – płatność odbywa się z góry za cały rok lub w dwóch ratach za semestr.

Aby dołączyć do grupy, należy odbyć konsultacje kwalifikacyjną u prowadzącej. Koszt konsultacji to 200 PLN.

Skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Pacjenta, aby umówić się na konsultację wstępną.

Warto skorzystać z możliwości, który daje profesjonalnie prowadzony TUS — zajęcia w Łodzi już ruszają!

Prowadząca zajęcia

Please specify image url

Anna Pyrkosz, mgr

Psychoterapeuta, specjalista terapii uzależnień dzieci od 10 r.ż., młodzieży oraz osób dorosłych. Pracuje w nurcie poznawczo – behawioralnym, stosuje w swojej pracy dialog motywujący. Konsultuje pacjentów od 2010 roku.

Psychoterapeuta Katowice

Aby umówić się na pierwszą konsultację, wystarczy zadzwonić pod numer telefonu: 799-399-499. Zapraszamy do kontaktu!