Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeTrening Umiejętności Społecznych Katowice

Trening Umiejętności Społecznych Katowice

Trening Umiejętności Społecznych Katowice – BRAK MIEJSC W GRUPACH!

Trening Umiejętności Społecznych TUS Katowice PsychoMedic.pl

Każdemu rodzicowi zależy na tym, aby jego dziecko prawidłowo się rozwijało i dobrze funkcjonowało w życiu codziennym. Zdolności takie jak: nawiązywanie przyjaźni, panowanie nad emocjami, asertywność czy odnajdywanie się w nowych sytuacjach to niewątpliwie jedne z najbardziej przydatnych umiejętności w życiu. Dzieci zazwyczaj nabywają je  – w mniejszym lub większym stopniu – w toku codziennych interakcji społecznych. Bywa jednak i tak, że dziecku trudno się odnaleźć w nie zawsze łatwym do zrozumienia świecie społecznych zależności, a nieraz i w swoich własnych emocjach. Przypadłość taka jest bardzo typowa między innymi dla dzieci z autyzmem (choć oczywiście nie tylko). W takich sytuacjach doskonałym rozwiązaniem może być Trening Umiejętności Społecznych dla Dzieci (TUS). W cyklu regularnych spotkań realizowanych w grupie rówieśniczej Mały Uczestnik ma możliwość uczyć się w bezpiecznych, kontrolowanych warunkach, jak prawidłowo reagować w różnych codziennych sytuacjach, jak skutecznie komunikować się z innymi, a także jak lepiej rozumieć samego siebie i budować stabilną samoocenę. Badania wykazują, że terapia TUS opracowana specjalnie dla dzieci i dla młodzieży przynosi bardzo wymierne rezultaty.

W ofercie klinik psychologiczno-psychiatrycznych PsychoMedic już od pewnego czasu dostępna jest profesjonalnie prowadzona terapia TUS dla dzieci. Katowice to jedna z kilkunastu naszych placówek na mapie Polski, w których mogą Państwo skorzystać z realizowanych przez nas zajęć, konsultacji i terapii stacjonarnie.

Prowadzimy całoroczny nabór do grup TUS (Katowice), a obecnie wszystkie zajęcia dla dzieci, tak jak i zajęcia dla młodzieży, odbywają się w naszej poradni przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego. Aby zapisać swoją pociechę na trening TUS dla dzieci i młodzieży, należy najpierw umówić się na konsultację z osobą prowadzącą zajęcia. W konsultacji zawsze bierze udział rodzic oraz dziecko. Prowadzący – w oparciu o przeprowadzoną rozmowę – dobiera najlepszą dla dziecka grupę, omawia program zajęć i w razie potrzeby odpowiada na Państwa pytania i wątpliwości.

Wszystkie zajęcia dla dzieci oraz zajęcia dla młodzieży są zawsze prowadzone wedle starannie prowadzonego scenariusza, ale jednocześnie uwzględniają indywidualne potrzeby Małego Uczestnika. Dzięki temu świetnie sprawdzają się również w przypadku dzieci, u których stwierdzono autyzm, ADHD czy inne trudności o podłożu psychicznym.

TUS – terapia Katowice – dla kogo są przeznaczone zajęcia?

W naszej katowickiej placówce organizujemy zajęcia TUS w dwóch głównych grupach wiekowych:

 • TUS dla dzieci w wieku przedszkolnym (Katowice), TUS zajęcia dla dzieci (Katowice) – przeznaczone dla dzieci w wieku 4-14 lat;
 • TUS zajęcia dla młodzieży (Katowice) – przeznaczone dla nastolatków od 15 do 17 roku życia.

Program zajęć i realizowane scenariusze są zawsze dostosowane do potrzeb i możliwości Małych Uczestników.

Terapia TUS zaprojektowana została przede wszystkim z myślą o dzieciach, które przejawiają problemy w interakcjach społecznych. Tematy zajęć krążą więc zawsze wokół trudności w nawiązywaniu relacji, skutecznego komunikowania się z innymi czy regulowania własnych emocji (takich jak złość, strach, poczucie niepewności). TUS dla dzieci i TUS dla młodzieży doskonale sprawdza się w przypadku dzieci ze stwierdzonym autyzmem, ADHD, ale również w przypadku dzieci zmagającymi się z problemami z pamięcią, koncentracją czy przyswajaniem wiedzy.

TUS może być doskonałym wsparciem dla dzieci:

 • nieśmiałych
 • nadpobudliwych
 • mających problemy z asertywnością
 • wycofanych
 • z niską samooceną
 • cierpiących na zaburzenia o podłożu psychosomatycznym i lękowym.

Na czym polega Trening Umiejętności Społecznych dla Dzieci TUS?

Trening umiejętności społecznych w Katowicach to kompleksowy program regularnych warsztatów dla dzieci opracowanych na podstawie metody Goldsteina według R. Emmena i M. Plasmeijer’a. Metoda ta zakorzeniona jest w teorii kognitywnego nauczania społecznego i zakłada, że dziecko, wykonując regularne ćwiczenia dotyczące różnych sytuacji społecznych – uczy się rozpoznawać i nazywać swoje potrzeby, uczucia i emocje, a także zaczyna znacznie lepiej się komunikować i radzić sobie w codziennym życiu.

Trening Umiejętności Społecznych TUS Katowice PsychoMedic.pl
Trening Umiejętności Społecznych TUS Warszawa

Realizowane w ramach metody TUS scenariusze zajęć pozwalają również Małym Uczestnikom nabyć konkretne umiejętności – takie jak:

 • rozpoczynanie rozmowy
 • utrzymywanie kontaktu wzrokowego
 • uważne słuchanie i zadawanie pytań
 • asertywne wyrażanie myśli
 • właściwe reagowanie na krytykę i zaczepki
 • budowanie poczucia własnej wartości i sprawczości
 • dyskutowanie
 • proszenie o pomoc
 • zdrowe odreagowywanie stresu i różnych codziennych napięć
 • reagowanie na komplementy.

Każde zajęcia trwają 50 minut, a w całym roku realizowanych jest ok. 36-38 spotkań. Prowadzący zajęcia sięga po różne metody pracy TUS. Scenariusze zajęć i plan pracy przewidują między innymi takie ćwiczenia, jak: odgrywanie ról, zabawa w rozpoznawanie emocji, czy na przykład uczenie się empatii poprzez wyobrażanie sobie, co czują koledzy i koleżanki z grupy.

TUS – zajęcia Katowice – warto wybrać Klinikę PsychoMedic!

W PsychoMedic Trening Umiejętności Społecznych TUS w Katowicach realizowany jest wyłącznie przez wysoko wykwalifikowanych psychologów z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. Udzielamy wsparcia psychologicznego zawsze zgodnie z najwyższymi standardami, a w razie potrzeby poszerzamy również zakres pomocy dziecku o profesjonalną psychoterapię, kompleksową diagnozę psychologiczną lub konsultacje z psychiatrą dziecięcym.

Terapia TUS dla dzieci i młodzieży odbywa się w naszych poradniach przez 10 miesięcy – plan pracy jest stworzony z myślą o okresie roku szkolnego – wrzesień-czerwiec Po przerwie wakacyjnej lipiec-sierpień dziecko może kontynuować udział w zajęciach TUS w naszej poradni. Istnieje również możliwość dołączenia do grupy w trakcie roku szkolnego – aby umówić się na konsultację wstępną, wystarczy do nas zadzwonić pod numer 799-399-499 lub 32-555-04-04. W roku szkolnym odbywa się średnio od 36 do 38 spotkań TUS, a koszt zajęć jest oszacowywany indywidualnie (w zależności od momentu dołączenia dziecka do grupy) i wyszczególniany w indywidualnie sporządzanej umowie pomiędzy Rodzicem a Kliniką.

Szczegóły organizacyjne

Spotkania grup odbywają się w klinice PsychoMedic.pl w Katowicach, Al. 1 Maja 46.

Jedne zajęcia TUS to koszt 100 PLN. Płatność odbywa się w 2 ratach za cały roczny cykl zajęć; nie ma możliwości płatności za pojedyncze zajęcia.

Aby dołączyć do grupy, należy odbyć kwalifikację w postaci konsultacji wspólnej dziecka z rodzicem u prowadzącej zajęcia TUS.
Na konsultacje można umówić się pod numerem tel. 32 555 04 04 lub online zgodnie z wolnymi godzinami w kalendarzu specjalistki.

Prowadząca zajęcia

Please specify image url

Katarzyna Spasińska, mgr

Psycholog dzieci i młodzieży, trener TUS, dyplomowany mentor i coach. Pracuje terapeutycznie z dziećmi i młodzieżą od 2017 roku. Absolwentka studiów podyplomowych z mentoringu i coachingu Uniwersytetu SWPS w Katowicach, studiów podyplomowych kwalifikacyjnych- przygotowanie pedagogiczne w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu, studiów magisterskich na kierunku psychologii ze specjalnością psychologia kliniczna GWSH w Katowicach. Ukończyła 3-stopniowy kurs bazowy z terapii behawioralnej oraz posiada uprawnienie do prowadzenia zajęć TUS. Obecnie w trakcie certyfikacji z terapii SI.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w Centrum Psychiatrii w Katowicach, w Centrum Zdrowia Dziecka i Matki w Katowicach, w placówce terapeutycznej dla dzieci z autyzmem i zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz w placówkach oświatowych.

W obszarze jej zainteresowań znajdują się problemy adaptacyjne dzieci i młodzieży. Zajmuje się uczeniem rozpoznawania treści przeżywanych emocji, odreagowywania napięcia, sposobów radzenia sobie z odrzuceniem i wykluczeniem społecznym, jak radzić sobie z negatywnymi emocjami, jak poprawnie budować relacje interpersonalne. Pomaga również w rozwijaniu asertywności.

Czytaj więcej…

Psycholog dzieci i młodzieży, Trener TUS