Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeTrening Umiejętności Społecznych Katowice

Trening Umiejętności Społecznych Katowice

TRWA NABÓR DO GRUP – ZAPISY POD NUMEREM TEL. 32 555 04 04

Zajęcia odbywają się stacjonarnie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.
Rozwój Małych Uczestników przy dbałości o ich bezpieczeństwo to nasz priorytet!

Czym jest Trening Umiejętności Społecznych TUS?

Trening Umiejętności Społecznych TUS Katowice PsychoMedic.pl

Trening Umiejętności Społecznych Goldsteina wg R. Emmena i M. Plasmeijer’a to oparta na teorii kognitywnego nauczania społecznego forma regularnego treningu grupowego.

Główne cele treningu:

 • poszerzenie wiedzy o umiejętnościach społecznych;
 • zwiększenie zakresu umiejętności wykonawczych;
 • zmiana doświadczeń i przeżyć w sytuacjach społecznych.

Na TUS-ach dzieci uczą się:

 • rozpoznawania treści przeżywanych emocji,
 • zdrowych sposobów odreagowania napięcia emocjonalnego i fizycznego,
 • jak poprawić swoją koncentrację,
 • pohamować nieakceptowalne społeczne, spontaniczne reakcje,
 • jak kształtować samoocenę.

Dla kogo jest TUS?

Trening Umiejętności Społecznych w PsychoMedic to psychoedukacyjne zajęcia grupowe dla dzieci i młodzieży w wieku 4-17 lat, które mają szeroko rozumiane trudnościami w interakcjach społecznych. Mogą to być m.in. kłopoty w inicjowaniu i podtrzymywaniu relacji, wycofanie społeczne czy trudności w regulowaniu emocji (np. lęku, złości). Jest to również forma zajęć szczególnie polecana dla dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu i ADHD.

Dlaczego warto wybrać TUS-y właśnie w klinice PsychoMedic?

 • Jesteśmy placówką medyczną – obowiązują nas wysokie standardy dla niepublicznych zakładów medycznych.
 • Zespół prowadzący to klucz wysokiej skuteczności naszych grup TUSowych – zajęcia prowadzą tylko doświadczeni psychologowie kliniczni z pełnym wykształceniem psychoterapeutycznym.
 • Kompleksowość terapii wzmacnia pozytywny efekt zajęć – nasi psycholodzy poprowadzą Twoje dziecko ku lepszemu funkcjonowaniu. Przed dołączeniem do grupy zaprosimy Cię wraz z pociechą na kwalifikację do zajęć TUS, w trakcie której prowadzący zajęcia dobierze najlepszą dla Małego Uczestnika grupę, a także odpowie na wszelkie nurtujące Cię pytania. Specjalista prowadzący może również – w razie potrzeby – objąć Twoje dziecko psychoterapią indywidualną lub poprowadzić proces diagnozy psychologicznej.
 • Stabilność grup -masz pewność, że Twoje dziecko cały rok szkolny będzie w tej samej grupie prowadzonej według starannie opracowanego programu terapeutycznego. Dziecko może także kontynuować uczestnictwo w zajęciach po wakacjach.
 • Ciekawy program zajęć – prowadzimy zajęcia dla dzieci już od ponad 6 lat. Znamy się na swojej pracy.

Co ćwiczymy na Treningu Umiejętności Społecznych TUS?

Co tydzień podczas zajęć trwających 50 min rozwijamy różnorodne umiejętności: zawieranie znajomości, inicjonowanie rozmowy, słuchanie i zadawanie pytań, odmawianie, reagowanie na krytykę, wyrażanie krytyki oraz dyskutowanie. Ponadto skupiamy się także na emocjach, uczuciach i potrzebach – dzieci i młodzież uczestniczące w TUS-ach uczą się rozpoznawania i okazywania swoich emocji czy potrzeb w sposób nie tylko skuteczny, ale również akceptowalny społecznie.

Co więcej, nasze ćwiczenia to dla dzieci świetna okazja do wypracowania strategii radzenia sobie ze swoimi problemami: np.  głębokie przeżywanie porażki. Młodzi ludzie uczą się jak adekwatnie reagować na zaczepki innych czy pohamować własną złośliwość. To sprawia, że zaczynają podchodzić bardziej konstruktywnie do rozwiązywania konfliktów z rówieśnikami. Starają się czekać na swoją kolej, wysłuchiwać poleceń do końca oraz ponosić konsekwencje swoich działań.

Trening Umiejętności Społecznych TUS Katowice PsychoMedic.pl
Trening Umiejętności Społecznych TUS Warszawa

 TRWA NABÓR DO GRUP – ZAPISY POD NUMEREM TEL. 32 555 04 04

Szczegóły organizacyjne

Start grup TUS w klinice PsychoMedic.pl w Katowicach, Al. 1 Maja 46 planowany jest na wrzesień 2021.

Jedne zajęcia TUS to koszt 100 PLN. Płatność odbywa się w 2 ratach za cały roczny cykl zajęć; nie ma możliwości płatności za pojedyncze zajęcia. W całym roku realizujemy 36 – 38 spotkań.

W związku z tym opłata za cały rok zajęć to 3600 – 3800 PLN. Dokładny koszt zostanie oszacowany w momencie zakwalifikowania dziecka do grupy i wyszczególniony w indywidualnie sporządzonej umowie Rodzica z Kliniką.

Zapraszamy dzieci i młodzież od 4 do 17 roku życia. Możliwe jest dołączenie do grupy również w trakcie roku szkolnego.

Aby dołączyć do grupy, należy odbyć kwalifikację w postaci konsultacji wspólnej dziecka z rodzicem u prowadzącej zajęcia TUS.
Na konsultacje można umówić się pod numerem tel. 32 555 04 04 lub online zgodnie z wolnymi godzinami w kalendarzu specjalistki.

Prowadząca zajęcia

Please specify image url

Katarzyna Spasińska, mgr

Psycholog dzieci i młodzieży, trener TUS, dyplomowany mentor i coach. Pracuje terapeutycznie z dziećmi i młodzieżą od 2017 roku. Absolwentka studiów podyplomowych z mentoringu i coachingu Uniwersytetu SWPS w Katowicach, studiów podyplomowych kwalifikacyjnych- przygotowanie pedagogiczne w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu, studiów magisterskich na kierunku psychologii ze specjalnością psychologia kliniczna GWSH w Katowicach. Ukończyła 3-stopniowy kurs bazowy z terapii behawioralnej oraz posiada uprawnienie do prowadzenia zajęć TUS. Obecnie w trakcie certyfikacji z terapii SI.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w Centrum Psychiatrii w Katowicach, w Centrum Zdrowia Dziecka i Matki w Katowicach, w placówce terapeutycznej dla dzieci z autyzmem i zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz w placówkach oświatowych.

W obszarze jej zainteresowań znajdują się problemy adaptacyjne dzieci i młodzieży. Zajmuje się uczeniem rozpoznawania treści przeżywanych emocji, odreagowywania napięcia, sposobów radzenia sobie z odrzuceniem i wykluczeniem społecznym, jak radzić sobie z negatywnymi emocjami, jak poprawnie budować relacje interpersonalne. Pomaga również w rozwijaniu asertywności.

Czytaj więcej…

Psycholog dzieci i młodzieży, Trener TUS

Kalendarz prowadzącejmgr Katarzyna Spasińska
Zadzwoń

mgr Katarzyna Spasińska
Zadzwoń

Trening Umiejętności Społecznych

Psycholog dzieci i młodzieży, trener TUS, dyplomowany mentor i coach. Prowadzi Treningi Umiejętności Społecznych w klinice PsychoMedic.pl w Katowicach. Pracuje terapeutycznie z dziećmi i młodzieżą od 2017 roku. Ukończyła 3-stopniowy kurs bazowy z terapii behawioralnej oraz posiada uprawnienie do prowadzenia zajęć TUS. Obecnie w trakcie certyfikacji z terapii SI. Zajmuje się uczeniem rozpoznawania treści przeżywanych emocji, odreagowywania napięcia, sposobów radzenia sobie z odrzuceniem i wykluczeniem społecznym, jak radzić sobie z negatywnymi emocjami, jak poprawnie budować relacje interpersonalne.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.