7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeKonsultacja z seksuologiem

Konsultacja z seksuologiem

Konsultacja z seksuologiem – nam możesz zaufać!
Od lat skutecznie wspieramy Pacjentów, zapewniając skuteczne formy leczenia i pełną dyskrecję.

Zapraszamy na wizytę – umów się online lub zadzwoń: 799-399-499

Nie ma wątpliwość, że seksualność jest jednym z najważniejszych obszarów codziennego życia i źródłem wielu emocji – zwłaszcza wtedy, gdy w tej sferze pojawiają się problemy. Jednocześnie rozmowom o seksie i seksualności nie sprzyja fakt, że wiele tematów związanych z życiem intymnym i satysfakcją seksualną ciągle pozostaje tabu. To z kolei powoduje, że wiele osób doświadczających trudności nie decyduje się sięgnąć po wsparcie.

W naszych klinikach zmieniamy podejście do seksualności. Chcemy pokazać, że porada seksuologiczna w żadnym wypadku nie jest powodem do wstydu, a wręcz przeciwnie: konsultacja z seksuologiem to wyraz troski o swoje zdrowie psychiczne oraz relację z samym sobą i bliską osobą. W PsychoMedic oferujemy pomoc empatycznych i doświadczonych seksuologów, którzy zajmują się diagnozowaniem, a następnie terapią wszelkich trudności związanych z życiem seksualnym.

Czym zajmuje się seksuolog?

Konsultacja seksuologiczna może zostać udzielona przez lekarza seksuologa oraz przez psychologa seksuologa. Specjalistów tych łączy to, że zajmują się trudności w sferze seksualnej człowieka, jednak pracują na innych obszarach związanych z życiem intymnym.

Często spotykamy się z pytaniami, na czym dokładnie polegają konsultacje seksuologiczne? Kiedy warto z nich skorzystać?

Jest to forma pomocy przeznaczona dla wszystkich Pacjentów: niezależnie charakteru zgłaszanego problemu, orientacji czy preferencji seksualnych. Pomagamy również niezależnie od wieku i zapraszamy do naszych gabinetów również młodzież i rodziców dzieci, których niepokoją zachowania dziecka związane ze sferą seksualną. Konsultacja seksuologiczna dzieci jest prowadzona przez Specjalistę doświadczonego w pracy z młodymi Pacjentami.

Kiedy może pomóc lekarz seksuolog?

Do lekarza seksuologa warto zwrócić się o pomoc, kiedy występują następujące objawy:

 • Zaburzenia erekcji i zaburzenia wytrysku;
 • Ból przy stosunku i tzw. pochwica, czyli trudność z wprowadzeniem członka do pochwy, czemu towarzyszy ból u kobiety;
 • Zaburzenia popędu seksualnego, takie jak spadek libido czy trudność w osiągnięciu satysfakcjonującego poziomu podniecenia (również w czasie ciąży i połogu);
 • Problemy z osiągnięciem orgazmu;
 • Objawy parafilii (o której można mówić, gdy satysfakcja seksualna jest osiągana wyłącznie przy wystąpieniu określonych bodźców lub okoliczności);
 • Brak akceptacji własnej płci, identyfikacja z płcią inną, niż ta przypisana przy urodzeniu.

Konsultacja seksuologiczna z lekarzem polega przede wszystkim na wywiadzie dotyczącym stanu zdrowia i samopoczucia Pacjenta. Lekarz seksuolog pyta o przebyte urazy, choroby przewlekłe, przyjmowane leki oraz historię pożycia seksualnego. To naturalne, że Pacjentowi może nie być łatwo mówić o swoim życiu intymnym i doświadczanych trudnościach – właśnie dlatego w PsychoMedic przykładamy szczególną wagę do tego, aby każdego z Państwa przyjął nie tylko profesjonalny, ale i empatyczny oraz troskliwy seksuolog. Konsultacje trwają również na tyle długo, aby Specjalista zdążył wyczerpująco odpowiedzieć na wszystkie pytania i wątpliwości Pacjenta_ki.

Jeśli na podstawie wywiadu lekarz uzna to za zasadne, może zaproponować Ci farmakoterapię. W razie potrzeby seksuolog wypisze również skierowanie na badania diagnostyczne albo – jeśli uzna, że przyczyny problemu mogą mieć podłoże psychiczne – skieruje Cię do doświadczonego psycholog-seksuologa.  

Kiedy zgłosić się do seksuologa-psychologa?

W pierwszej kolejności zwróć się do psychologa-seksuologa, gdy:

 • Podejrzewasz u siebie uzależnienie od seksu i/lub masturbacji;
 • Zauważasz, że masturbacja jest Twoją główną metodą rozładowywania stresu;
 • Doświadczasz bólu przy stosunku i myślisz, że może to mieć podłoże psychiczne;
 • Odczuwasz silną niechęć lub blokadę przed pożyciem seksualnym;
 • Doświadczyłeś/aś w przeszłości wydarzenia, które negatywnie wpływa na Twoje aktualne życie intymne.

Warto wiedzieć, że seksuolog lekarz i seksuolog terapeuta pomagają Pacjentom niezależnie od doświadczanych trudności. Dodatkowo w klinikach PsychoMedic oferujemy taką formę wsparcia, jaką jest konsultacja seksuologiczna par: możesz zgłosić się do Specjalisty z partnerem/ką i wspólnie pracować nad problemem związanym z życiem intymnym.

Seksuolog w PsychoMedic: pomagamy szybko, skutecznie i kompleksowo

Doskonale rozumiemy, jak ważna jest szybka i skuteczna pomoc w przypadku trudności na tle psychicznym i seksualnym. Liczy się zarówno doświadczenie, jak i czas, w którym pomoc zostanie udzielona: dlatego w PsychoMedic zapewniamy jak najszybszy termin na wizyty z wysoko wykwalifikowanymi Specjalistami. U nas na wizytę nie czeka się więcej, niż kilka dni. Porada seksuologiczna może odbyć się stacjonarnie, ale również w bezpiecznej i wygodnej formie online – przez Internet, Skype lub telefon.

Nasz Dział Obsługi Pacjenta jest do Twojej dyspozycji przez cały czas – pomożemy umówić wizytę i odpowiemy na wszelkie wątpliwości. Możesz liczyć na poufność i przyjazną atmosferę na każdym kroku.

Koszt konsultacji zależy od miasta, gdzie ma się odbyć konsultacja seksuologiczna – cena jest podana w cenniku, dostępnym w zakładce „Oferta” po lewej stronie.

Zapraszamy do kontaktu i umówienia konsultacji. Odzyskaj satysfakcję ze swojego życia intymnego!

SPRAWDŹ NAJSZYBSZE TERMINY

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW

lek. Jankowski Konrad

Ania 2023-06-05

Oceniam na 5

lek. Buna Małgorzata

IB 2023-06-07

Oceniam na 5