7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychoterapeuta Chorzów

Psychoterapeuta Chorzów

Dobry psychoterapeuta w Chorzowie – sprawdź termin wizyty w PsychoMedic:

Psychoterapeutka Virginia Satir napisała, że “Życie nie toczy się tak, jak powinno, ale jest takie jak jest. Sposób w jaki sobie z tym radzisz, stanowi całą różnicę”. Ten cytat pokazuje, że każdy człowiek – mimo trudności, z którymi się mierzy – może podejmować działanie, by żyć pełniej i w zgodzie ze sobą. Właśnie w tym pomaga psychoterapia. Chorzów to lokalizacja, w której możesz stacjonarnie skorzystać z pomocy psychoterapeutycznej w poradni PsychoMedic. Zapraszamy!

Psychoterapeuci współpracujący z PsychoMedic w Chorzowie to wysoko wykwalifikowani Specjaliści, którzy ukończyli studia psychologiczne oraz 4-letnie szkolenie z zakresu psychoterapii (bądź są w trakcie takiego szkolenia). Możesz liczyć nie tylko na ich kompetencję oraz doświadczenie, ale także życzliwą postawę, zaangażowanie oraz empatię. Psychoterapeuta to osoba, która wesprze Cię bez względu na to, z jakim problemem się zgłosisz. Jeśli czujesz, że chcesz zmienić coś w swoim życiu, doświadczasz nieprzyjemnych objawów (takich jak np. przewlekły lęk) albo chcesz porozmawiać o przeszłości, która obecnie wpływa na Twoją codzienność, zgłoś się do nas.

Co to jest psychoterapia?

Psychoterapia to rodzaj pomocy psychologicznej świadczonej przez psychologów (czasami także psychiatrów), którzy dodatkowo ukończyli 4-letnie szkolenie z zakresu psychoterapii. Ta forma wsparcia opiera się na rozmowie i interakcjach między terapeutą a Pacjentem, a jej celem jest leczenie problemów psychicznych i emocjonalnych. Psychoterapeuta pomaga Pacjentowi zrozumieć źródło trudności i poprawić jakość życia.

Spotkania z psychoterapeutą odbywają się zazwyczaj co tydzień i trwają około 50 minut. Sam proces terapeutyczny może trwać od kilku miesięcy do nawet kilku lat – dużo zależy od problemu, z którym zgłasza się Pacjent, oraz od nurtu, w którym pracuje terapeuta. Chorzów to jedno z miast na mapie Polski, w którym Pacjenci mogą skorzystać z terapii indywidualnej, dla par czy rodzinnej.

Czym są nurty psychologiczne?

Nurty psychologiczne to teorie i podejścia do udzielania pomocy psychoterapeutycznej, które różnią się od siebie założeniami, narzędziami pracy czy rozumieniem ludzkiej psychiki i trudnościami, z którymi zmaga się człowiek. Do najbardziej znanych i uznanych nurtów należą psychodynamiczny, poznawczo-behawioralny, humanistyczny oraz systemowy. Psychoterapeuci zazwyczaj szkolą się w jednym z tych nurtów, ale mogą czerpać także z technik innych podejść, np. terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, terapii schematu czy terapii akceptacji i zaangażowania.

Psychoterapia w Chorzowie odbywa się w jednym z głównym nurtów. Jeśli interesują Cię spotkania w konkretnym podejściu, możesz przeczytać w biogramie terapeuty, jakimi narzędziami pracuje i jaką szkołę terapeutyczną ukończył. Wsparciem w tym zakresie służy także Dział Obsługi Pacjenta – zapraszamy do kontaktu.

Psychoterapeuta w Chorzowie – kiedy się do niego zgłosić?

Być może właśnie zastanawiasz się nad tym, czy zgłosić się na terapię? Podjęcie takiej decyzji nie zawsze jest łatwe, ale zapewniamy, że psychoterapia (Chorzów i okolice) to jeden z najlepszych sposobów na to, by rozwijać nowe umiejętności w zakresie relacji z innymi ludźmi czy regulacji emocji. Dzięki spotkaniom z psychoterapeutą Pacjent poznaje siebie, swoje mocne strony i zasoby, a także zaczyna lepiej rozumieć problemy, z którymi się mierzy. W bezpiecznej i wspierającej atmosferze może znaleźć dobre rozwiązania na swoje kłopoty.

Psychoterapeuta w Chorzowie to dobry adres, gdy:

  • masz skierowanie na psychoterapię wystawione przez lekarza psychiatrę lub innego specjalistę;
  • podejrzewa się u Ciebie takie zaburzenia jak depresja, zaburzenia lękowe (tzw. nerwica), fobia społeczna, zaburzenia ze spektrum autyzmu czy ADHD u dorosłych;
  • cierpisz z powodu niskiej samooceny;
  • przeżywasz niepowodzenia w relacjach z innymi;
  • nie możesz uporać się z doświadczeniami z przeszłości, takimi jak np. rozwód rodziców;
  • znajdujesz się w kryzysie albo przeżywasz żałobę;
  • chcesz dowiedzieć się więcej o swoim potencjalne i o tym, jak możesz wykorzystać swoje mocne strony w życiu zawodowym lub prywatnym.

To tylko kilka sytuacji, w których wsparciem służą psychoterapeuci. Chorzów to miasto, w którym nasi Specjaliści pomagają Pacjentom niezależnie od powodu zgłoszenia.

PsychoMedic Chorzów – sprawdź, dlaczego warto nam zaufać

Umawiając się na wizytę w naszej klinice, każdy Pacjent może być pewien najwyższej jakości usług psychoterapeutycznych. Dobry psychoterapeuta w Chorzowie zadba o spokojną i życzliwą atmosferę, tak bardzo potrzebną w przypadku poruszania intymnych spraw i dzielenia się ważnymi informacjami z życia. Warto nam zaufać, ponieważ:

  • nasi Specjaliści ukończyli studia wyższe oraz specjalne szkolenie podyplomowe, które uprawnia ich do prowadzenia terapii;
  • psychoterapeuci w Chorzowie mają wieloletnie doświadczenie i podczas swojej kariery zawodowej pracowali już z Pacjentami, którzy zgłaszali bardzo różne trudności;
  • Specjaliści-psychoterapeuci zawsze kierują się etyką zawodową, wyczuciem i profesjonalizmem.

Warto również wiedzieć, że pomagamy kompleksowo. Jeśli psychoterapeuta zauważy, że potrzebujesz dodatkowej konsultacji z innym fachowcem, np. lekarzem psychiatrą, od razu Cię o tym poinformuje.

Zapraszamy do PsychoMedic! Tel. 799 399 499