Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeKonsultacja psychiatryczna

Konsultacja psychiatryczna

Konsultacje psychiatryczne prowadzone przez doświadczonych Specjalistów

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ ONLINE LUB ZADZWOŃ: 799-399-499

Wbrew nadal panującej, obiegowej opinii, konsultacja psychiatryczna nie jest zarezerwowana tylko dla osób doświadczających bardzo poważnych trudności psychicznych czy dopiero tych w skrajnym kryzysie, które przysłowiowo „nie wstają z łóżka”. Wizyta u lekarza psychiatry to forma troski o swoje zdrowie, o której warto pomyśleć zawsze wtedy, gdy obserwujemy u siebie pogorszenie funkcjonowania, spadek sił do działania i poczucie, że to, czego doświadczamy, zaczyna nas przerastać. Nie musisz zostawać sam/a ze swoim cierpieniem. W klinikach PsychoMedic oferujemy konsultacje psychiatryczne doświadczonych, empatycznych lekarzy, którzy zdiagnozują Twój problem i zaproponują najskuteczniejszą formę pomocy.

Jesteśmy jedną z najbardziej uznanych sieci poradni zdrowia psychicznego w Polsce, która wsparła w wychodzeniu z kryzysu i leczeniu trudności psychicznych już tysiące Pacjentów. Działamy 7 dni w tygodniu, dzięki czemu każdej osobie, która się do nas zgłasza, jeszcze tego samego dnia zostaje zapewniona – w zależności od potrzeb – pomoc psychologiczna i/lub konsultacja psychiatryczna. Warszawa, Łódź, Katowice, Kraków, Wrocław i Poznań to lokalizacje, w których już teraz można skorzystać z pomocy w naszych stacjonarnych klinikach (a lista ta stale się wydłuża), natomiast osobom z pozostałych zakątków Polski i świata oferujemy równie skuteczną pomoc w formie konsultacji online, skype i telefonicznych.

Konsultacje psychiatryczne w PsychoMedic są prowadzone przez absolwentów najlepszych uczelni medycznych w kraju, z doświadczeniem zdobytym na oddziałach renomowanych szpitali psychiatrycznych. Nasi psychiatrzy konsultują osoby w każdym wieku – dzieci już od pierwszego roku życia, młodzież, dorosłych oraz seniorów.

W naszym Zespole zrzeszamy:

 • zdolnych, młodych lekarzy rezydentów (w trakcie specjalizacji z psychiatrii),
 • specjalistów psychiatrów (stanowiących większość spośród naszych lekarzy),
 • oraz psychiatrów szczególnie doświadczonych – byłych i obecnych ordynatorów szpitali, z doktoratami i tytułami profesorskimi, specjalizujących się w tzw. przypadkach trudnych, niejasnych diagnostycznie, w pomocy osobom, które nie reagują na leki.

Zrzeszeni w naszej sieci Specjaliści to zarówno kobiety, jak i mężczyźni, w różnym wieku, specjalizujący się w różnych obszarach. Dzięki temu każdemu Pacjentowi jesteśmy w stanie zapewnić pomoc nie tylko psychiatry doświadczonego w leczeniu trudności, które ten przeżywa, ale i takiego, z którym Pacjent po prostu będzie się czuł w gabinecie. Wiemy, że często macie Państwo różne preferencje np. odnośnie wieku lekarza, który Państwa przyjmie. Nasz Zespół, dzięki swojemu zróżnicowaniu, jest w stanie odpowiedzieć na każdą z takich potrzeb – tym, co nas łączy, jest natomiast profesjonalizm, empatyczna postawa i poszanowanie dla ludzkiego cierpienia.

Kiedy warto pomyśleć o wizycie u psychiatry?

Konsultacja psychiatryczna jest wskazana, jeśli obserwujecie Państwo (u siebie lub swoich dzieci) takie objawy, jak między innymi:

 • utrzymujący się powyżej 2 tygodni spadek nastroju;
 • przewlekłe uczucie bliżej nieokreślonego niepokoju;
 • silny, irracjonalny lęk przed jakimś bodźcem (fobie);
 • powtarzające się ataki paniki;
 • utrzymująca się bezsenność;
 • poważne trudności z koncentracją i mobilizacją do działania – zwłaszcza w połączeniu z utratą zdolności do odczuwania przyjemności i spadkiem libido;
 • zaburzona relacja z jedzeniem – np. silna potrzeba odchudzania się, epizody objadania się, po których następują próby wywoływania wymiotów;
 • wrażenie, że inni ludzie słyszą nasze myśli albo że nasze myśli nie należą do nas (np. pojawiające wbrew woli myśli o zrobieniu krzywdy sobie lub komuś);
 • trudności w codziennym funkcjonowaniu i czerpania z niego satysfakcji (także wtedy, gdy są spowodowane kryzysem życiowym – np. wskutek śmierci bliskiej osoby, rozstania, trudnej sytuacji zawodowej).

Nasi psychiatrzy obejmują opieką także osoby, które już wcześniej leczyły się z powodu trudności psychicznych u innych lekarzy. Skutecznie łagodzimy objawy i leczymy takie zaburzenia, jak:

Obejmujemy także opieką osoby z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi – np. zaburzeniami ze spektrum autyzmu, zespołem Aspergera, z niepełnosprawnością intelektualną.

Jak wygląda konsultacja u lekarza psychiatry?

Konsultacje psychiatryczne opierają się przede wszystkim na rozmowie w komfortowej i przyjaznej atmosferze. Psychiatra będzie pytał Cię na pierwszej wizycie między innymi o:

 • aktualnie doświadczane objawy, ich przebieg, o to, od jak dawna występują i czy nie pojawiały się już wcześniej;
 • sytuację życiową – wiek, stan cywilny, zawód;
 • ewentualne problemy i traumatyczne doświadczenia w dzieciństwie i młodości;
 • historię rodziny pochodzenia (problemy ze zdrowiem psychicznym i samobójstwa w rodzinie);
 • nawyki (czy pijesz alkohol, palisz);
 • ogólny stan zdrowia – jeśli cierpisz na choroby przewlekłe i/lub przyjmujesz na stałe jakieś leki, warto przynieść ze sobą na wizytę ich listę oraz całą posiadaną dokumentację medyczną.

Wszystkie informacje, jakie podasz na wizycie, objęte są tajemnicą – jeśli sam/a nie postanowisz inaczej, zarówno psychiatra, jak i cały nasz personel jest zobowiązany do zachowania w tajemnicy tak faktu, jak i informacji na temat przebiegu Twojego leczenia. Wszystkie pytania, jakie zadaje lekarz na wizycie, mają na celu pomóc mu zrozumieć Twój problem i jak najskuteczniej dobrać Ci leczenie – nigdy zaś oceniać!

Po przeprowadzeniu wywiadu, lekarz przedstawi Ci wstępne rozpoznanie i – jeżeli sytuacja tego wymaga – zaproponuje bezpieczne leczenie farmakologiczne (więcej o lekach od psychiatry napisaliśmy na naszym blogu). Może również zalecić Ci skorzystanie (obok lub zamiast terapii farmakologicznej) z innej formy specjalistycznej pomocy. W wielu przypadkach, do pełnej i trwałej poprawy stanu psychicznego, konieczne jest podjęcie psychoterapii, którą także oferujemy w naszych poradniach. Decyzja o tym, czy podejmiesz zaproponowane leczenie, każdorazowo należy jednak do Ciebie, a nasz lekarz nigdy nie będzie Cię do niczego zmuszał.

E-receptę otrzymasz w postaci kodu dostępu SMS-em-  jeszcze w trakcie wizyty, natomiast ewentualne zwolnienie lekarskie (L4) zostanie przez nas automatycznie wysłane do Twojego pracodawcy oraz ZUSu. Nasi psychiatrzy mają również uprawnienia do wystawiania skierowań do szpitala psychiatrycznego, zaświadczeń i opinii lekarskich.

Wizytę możesz umówić online (patrz: wyszukiwarka na górze strony) lub telefonicznie, kontaktując się z naszym Działem Obsługi Pacjenta, który z przyjemnością doradzi i udzieli wszelkich dodatkowych informacji.

Stacjonarna konsultacja psychiatryczna – Warszawa, Łódź, Katowice, Kraków, Poznań, Wrocław

Mieszkańców innych miast oraz osoby, które wolą skorzystać z formy zdalnej, serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą gamą usług online.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ ONLINE LUB ZADZWOŃ: 799-399-499

SPRAWDŹ NAJSZYBSZE TERMINY

WARSZAWA


 • dr Ewa Buda

  Psychiatra

  Termin na dziś:
  dr Ewa Budaocena: 5/5 opinii: 19
  16:4017:40 kolejny termin
 • dr Kajetan Korzeniewski

  Psychiatra

  Termin na dziś:
  dr Kajetan KorzeniewskiKonsultacja psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 25
  15:0015:2015:4016:2016:4017:4018:4019:0019:2019:4020:0020:2020:40 kolejny termin
 • dr Aleksandra Topolewska-Wochowska

  Psychiatra

  Termin na dziś:
  dr Aleksandra Topolewska-WochowskaKonsultacja Psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 24
  14:00 kolejny termin
 • dr Piotr Głowacki

  Psychiatra

  Termin na dziś:
  dr Piotr GłowackiKonsultacja Psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 39
  16:0019:4520:0020:1520:3020:45 kolejny termin
 • dr Michał Wasik

  Psychiatra

  Termin na dziś:
  dr Michał WasikKonsultacja Psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 22
  17:2017:4020:40 kolejny termin
 • dr Małgorzata Żak

  Psychiatra

  Termin na dziś:
  dr Małgorzata ŻakKonsultacja Psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 11
  14:30 kolejny termin
 • dr Marcin Dąbrowski

  Psychiatra

  Termin na dziś:
  dr Marcin DąbrowskiKonsultacja psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 4
  16:4017:4018:00 kolejny termin
 • dr Katarzyna Molendowska

  Psychiatra

  Termin na dziś:
  dr Katarzyna Molendowska Konsultacja psychiatryczna dorosłych i młodzieży od 17 r.ż.ocena: 5/5 opinii: 14
  15:00 kolejny termin
 • dr Maciej Zajkowski

  Psychiatra

  Termin na dziś:
  dr Maciej ZajkowskiKonsultacja psychiatryczna dorośli ocena: 5/5 opinii: 6
  15:0015:2015:4016:0016:2016:4017:0017:2017:4018:0018:2018:40 kolejny termin
 • dr Anna Jankowska

  Psychiatra

  Termin na dziś:
  dr Anna JankowskaKonsultacja psychiatryczna dorośli ocena: 0/5 opinii: 0
  20:30 kolejny termin
 • dr Sylwia Frączkiewicz

  Psychiatra

  Termin na dziś:
  dr Sylwia FrączkiewiczKonsultacja psychiatryczna dorośli ocena: 5/5 opinii: 1
  18:0018:3020:30 kolejny termin
 • dr Regina Gerbszt

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  dr Regina GerbsztKonsultacja psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 3
  9:3010:30 kolejny termin
 • dr Dariusz Galanty

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  dr Dariusz GalantyKonsultacja psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 17
  16:0019:2019:4520:1020:35 kolejny termin
 • dr Agnieszka Kamińska

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  dr Agnieszka KamińskaKonsultacja psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 39
  10:0010:2010:4011:0011:2011:4012:4013:0013:20 kolejny termin
 • dr Elżbieta Rybińska

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  dr Elżbieta Rybińskaocena: 5/5 opinii: 9
  19:0019:2019:40 kolejny termin
 • dr Kalina Chodzicka

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  dr Kalina ChodzickaKonsultacja psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 69
  8:2511:2011:4512:1012:3513:00 kolejny termin
 • dr Łukasz Załuga

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  dr Łukasz ZaługaKonsultacja Psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 26
  12:2012:4014:4015:2015:40 kolejny termin
 • dr Izabela Zduńczyk-Bogiel

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  dr Izabela Zduńczyk-BogielKonsultacja Psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 17
  17:0020:00 kolejny termin
 • dr Anna Czarnacka

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  dr Anna CzarnackaKonsultacja Psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 59
  18:2018:4020:2020:40 kolejny termin
 • dr Małgorzata Buna

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  dr Małgorzata BunaKonsultacja Psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 23
  10:00 kolejny termin
 • dr Sebastian Koterwa

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  dr Sebastian Koterwa Konsultacja Psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 5
  17:0017:2017:4018:2018:4019:0019:2019:4020:0020:2020:40 kolejny termin
 • dr Magdalena Dmitruk

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  dr Magdalena DmitrukKonsultacja psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 31
  9:009:3010:0010:30 kolejny termin
 • dr Wojciech Salamon

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  dr Wojciech SalamonKonsultacja psychiatryczna dorośli ocena: 5/5 opinii: 3
  16:0019:3020:0020:30 kolejny termin
 • dr Aleksandra Majewska

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  dr Aleksandra MajewskaKonsultacja psychiatrycznaocena: 0/5 opinii: 0
  16:0017:0017:3018:0018:3019:0019:3020:0020:30 kolejny termin

ŁÓDŹ


 • dr Agnieszka Tajchman

  Psychiatra

  Termin na dziś:
  dr Agnieszka TajchmanKonsultacja Psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 43
  15:00 kolejny termin
 • dr Ewa Czechowicz

  Psychiatra

  Termin na dziś:
  dr Ewa CzechowiczKonsultacja psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 35
  20:40 kolejny termin
 • dr Paweł Pasterski

  Psychiatra

  Termin na dziś:
  dr Paweł PasterskiKonsultacja Psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 5
  17:0019:40 kolejny termin
 • dr Claudia Baluta-Górecka

  Psychiatra

  Termin na dziś:
  dr Claudia Baluta-GóreckaKonsultacja psychiatryczna dzieci od 13 r.ż. oraz dorosłych.ocena: 5/5 opinii: 32
  18:0018:2018:40 kolejny termin

KATOWICE


 • dr Beata Krzypkowska

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  dr Beata KrzypkowskaKonsultacja Psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 2
  12:40 kolejny termin
 • dr Dariusz Wolan

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  dr Dariusz WolanKonsultacja psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 1
  10:0010:2011:0011:2011:4012:0012:2012:4013:0013:2013:4014:00 kolejny termin

KRAKÓW


 • dr Dariusz Miękisz

  Psychiatra

  Termin na dziś:
  dr Dariusz MiękiszKonsultacja psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 5
  14:50 kolejny termin
 • dr Ewa Guśtak

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  dr Ewa GuśtakKonsultacja psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 6
  19:1520:30 kolejny termin
 • dr n. med. Wojciech Datka

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  dr n. med. Wojciech DatkaKonsultacja psychiatryczna dorosłychocena: 0/5 opinii: 0
  8:208:40 kolejny termin
 • dr Katarzyna Twardosz

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  dr Katarzyna TwardoszKonsultacja psychiatryczna dorosłychocena: 5/5 opinii: 1
  16:0017:40 kolejny termin

WROCŁAW


 • dr Andrzej Dołhun

  Psychiatra

  Termin na dziś:
  dr Andrzej DołhunKonsultacja psychiatryczna dorosłychocena: 0/5 opinii: 0
  15:30 kolejny termin
 • dr n. med. Roman Kotas

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  dr n. med. Roman KotasKonsultacja psychiatryczna dorosłych i młodzieży od 16 r.ż.ocena: 5/5 opinii: 1
  11:2011:4012:0013:40 kolejny termin
 • dr Violetta Czuj-Rozenbajgier

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  dr Violetta Czuj-Rozenbajgier Konsultacja psychiatryczna dzieci i młodzieżocena: 5/5 opinii: 2
  10:00 kolejny termin

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW


dr n.med. Barbara Stec-Szczęsna

Mateusz 2022-01-15

Bardzo profesjonalnie i z zaangażowaniem, dziękuję.


dr Anna Sierakowska

Beata 2021-07-12

Niespodziewalam się tak profesjonalnego i jednocześnie empatycznego podejścia. Bardzo polecam.


mgr Aleksandra Malec-Nowogórska

Julita 2021-11-30

Polecam świetne i profesjonalnie