7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsycholog dzieci i młodzieży Kraków

Psycholog dzieci i młodzieży Kraków

Centrum terapii dzieci i młodzieży Kraków – najszybsze terminy na diagnostykę, terapię i kompleksową pomoc psychologiczną dla dzieci.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ ONLINE LUB ZADZWOŃ TEL. 799-399-399

Mali ludzie miewają ogromne problemy. Czasem ich źródłem jest trudna sytuacja rodzinna lub problemy w szkole, kiedy indziej zaś przejściowe lub przewlekłe trudności psychiczne dziecka. Niezależnie od powodów, ważne jest, by młodego człowieka, który przeżywa problemy, szybko objął opieką doświadczony psycholog dziecięcy. Kraków, jako nowa lokalizacja rekomendowanej sieci Klinik PsychoMedic, zrzesza w swoim Zespole również doświadczonych specjalistów od zdrowia psychicznego najmłodszych: przyjmuje u nas psychoterapeuta, diagnosta, psycholog dzieci i młodzieży. Pomożemy Państwa dziecku i całej Waszej rodzinie, na nowo umożliwiając czerpanie satysfakcji z życia i pełne wykorzystywanie swojego potencjału.

Psycholog dzieci i młodzieży Kraków

Psycholog dzieci Kraków

W naszym centrum terapii dzieci i młodzieży w Krakowie konsultujemy dzieci ze wszelkiego rodzaju zaburzeniami i trudnościami psychicznymi, m.in.:

  • Sprawiające trudności wychowawcze;
  • Nieśmiałe, wycofane, reagujące lękiem w sytuacjach społecznych;
  • Agresywne w stosunku do siebie lub innych;
  • Przeżywające trudności w nauce lub trudny moment w życiu (np. zbliżające się egzaminy, rozwód rodziców, narodziny rodzeństwa);
  • Cierpiące z powodu wahań nastroju, niepokoju;
  • Ze zdiagnozowanymi lub podejrzewanymi zaburzeniami odżywiania;
  • Dzieci bez diagnozy, które zostały skierowane do psychologa przez nauczyciela/wychowawcę;
  • Dzieci bez diagnozy, których zachowanie w jakikolwiek sposób budzi niepokój rodziców.

Psycholog dziecięcy pomaga w naszych placówkach młodym Pacjentom w każdym wieku – od urodzenia aż po 18 r.ż. Wszyscy specjaliści, którzy przyjmują w naszym krakowskim zespole, to absolwenci studiów wyższych oraz specjalistycznych szkoleń potwierdzających kompetencje psychoterapeuty i/lub diagnosty. Posiadają wieloletnie doświadczenie oraz stale podnoszą swoje kwalifikacje na dodatkowych kursach. Każdy nasz psycholog dzieci i młodzieży zdaje sobie sprawę z tego, jak delikatną materią jest psychika dziecka, i wykonuje swoją pracę z intelektualnym i emocjonalnym zaangażowaniem.

Indywidualna ścieżka pomocy dla każdego małego Pacjenta

Jedną z kluczowych dla nas wartości jest indywidualne podejście do każdego Pacjenta. Dla każdego dziecka opracowujemy indywidualną ścieżkę pomocy, którą – w razie potrzeby wespół z innymi Specjalistami z naszego centrum terapii dzieci i młodzieży – może zapewnić mu psycholog. Dzieci, niezależnie od wieku i charakteru zgłaszanego problemu, najpierw przechodzą u nas podstawową diagnozę: składa się na nią wywiad przeprowadzany przez psychologa z rodzicami podczas pierwszego spotkania (bez udziału młodego człowieka) oraz drugie spotkanie konsultacyjno-diagnostyczne z dzieckiem. Po tych pierwszych dwóch wizytach psycholog dziecięcy wstępnie określa, jaka forma wsparcia będzie optymalna dla małego Pacjenta i całej jego rodziny. Oferta naszej kliniki jest kompleksowa i stworzona tak, aby skutecznie pomóc dzieciom ze wszelkiego rodzaju trudnościami psychicznymi:

Psychoterapia

Psychoterapię prowadzi psycholog dzieci i młodzieży po dodatkowym, 4-letnim szkoleniu podyplomowym. Psychoterapia odbywa się z reguły z częstotliwością raz w tygodniu. Jej celem jest między innymi pomoc dziecku w lepszym rozumieniu siebie oraz podniesienie jego poczucia własnej wartości, kompetencji społecznych czy zdolności do nawiązywania i utrzymywania satysfakcjonujących relacji z innymi ludźmi. Terapia wspiera młodego człowieka w radzeniu sobie z wymaganiami, jakie stawia przed nim szkoła i dom rodzinny. Pomaga lepiej funkcjonować na co dzień i radzić sobie z bieżącymi trudnościami. To forma pomocy zalecana dzieciom w trudnej sytuacji życiowej, sprawiającym trudności wychowawcze, wycofującym się oraz cierpiącym z powodu wszelkiego rodzaju zaburzeń i trudności psychicznych. To także forma pomocy, która znacząco podnosi jakość życia dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu i znacznie zwiększa ich szansę na sukcesy w dorosłym życiu.

Całościowa diagnoza funkcjonowania dziecka

Jeżeli po pierwszych dwóch spotkaniach z młodym Pacjentem psycholog podejrzewa u niego całościowe zaburzenia rozwojowe (np. ADHD czy zaburzenia ze spektrum autyzmu), może zaproponować całościową diagnozę funkcjonowania dziecka, którą przeprowadza wspólnie z lekarzem psychiatrą. Składa się na nią kilka dodatkowych spotkań diagnostycznych, które wieńczy pełnowartościowa, honorowana przez placówki oświatowe i inne instytucje diagnoza kliniczna. Zespół diagnostyczny opracowuje również zalecenia odnośnie dalszego leczenia i terapii dziecka. Po diagnozie dziecko jest otaczane dalszą opieką przez psychoterapeutę i w razie potrzeby psychiatrę z naszego Zespołu.

Konsultacje psychiatry i innych Specjalistów

Oprócz spotkań diagnostycznych oferujemy również szybkie terminy na konsultacje innych specjalistów, do których może skierować Państwa pociechę prowadzący psycholog dzieci i młodzieży. Kraków (nasza poradnia przy ul. Mogilskiej) jest lokalizacją przyjęć psychiatry dziecięcego, zapewniamy także konsultacje z neurologiem, endokrynologiem, logopedą i dietetykiem. Wszystko to wybitni specjaliści doświadczeni w pracy z młodym człowiekiem, którzy stosują wyłącznie bezpieczne i zgodne z najnowszymi wytycznymi metody leczenia.

Trening wychowawczy

Trening wychowawczy ma formułę spotkań z rodzicami, które prowadzi doświadczony psycholog. Dzieci czasem kategorycznie odmawiają udziału w spotkaniach ze specjalistą, kiedy indziej zaś w toku spotkań psychoterapeuty z dzieckiem okazuje się, że dla lepszego funkcjonowania pociechy i całej rodziny przydatne będzie wsparcie rodziców i podniesienie ich kompetencji wychowawczych. Właśnie wtedy proponujemy trening wychowawczy. Może w nim uczestniczyć jeden lub oboje rodziców. Spotkania, w zależności od charakteru zgłaszanych trudności, są nakierowane na naukę np. efektywnej komunikacji z dzieckiem, asertywności i nauki umiejętności stawiania mu granic, pogłębiania więzi z pociechą.

UMÓW SIĘ PRZEZ INTERNET LUB ZADZWOŃ:

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW

lek. Danielska Marta

Joanna 2023-06-02

Oceniam na 5

lek. Bakir-Szara Karin

Magda 2023-05-31

Oceniam na 5