Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychoterapia grupowa Katowice

Psychoterapia grupowa Katowice

Psychoterapia grupowa i grupa wsparcia Katowice
– kwalifikacje cały czas trwają!

Psychoterapia grupowa w nurcie CBT
Grupa wsparcia dla osób z ChAD

W PsychoMedic możecie Państwo skorzystać z sesji psychoterapii grupowej CBT oraz grupy wsparcia. Katowice to jedna z lokalizacji ogólnopolskiej sieci poradni zdrowia psychicznego, gdzie – niezależnie od warunków epidemicznych – przez 7 dni w tygodniu zapewniamy fachową pomoc psychologiczno-psychiatryczną dla każdej osoby potrzebującej. Sesje terapii grupowej odbywają się nieprzerwanie, w formie stacjonarnej lub w bezpiecznej formule online.

POZNAWCZO-BEHAWIORALNA PSYCHOTERAPIA GRUPOWA W KATOWICACH (ONLINE)

Trwa nabór do grupy – zapisy: tel. 32 555 04 04

Psychoterapia grupowa PsychoMedic.pl Katowice

Grupa przeznaczona jest dla dorosłych Pacjentów z zaburzeniami lękowymi oraz depresyjno-lękowymi.

Psychoterapia grupowa to forma terapii o naukowo udowodnionej skuteczności. Pozwala między innymi na odnalezienie przyczyn swoich trudności, zrozumienie swoich stanów emocjonalnych, myśli oraz wynikających z nich zachowań oraz na poznanie i zrozumienie swoich potrzeb. Psychoterapia grupowa w Katowicach jest oferowana w nurcie poznawczo-behawioralnym (CBT) – o świetnie udokumentowanej skuteczności w leczeniu szeregu zaburzeń i trudności psychicznych. Terapia grupowa CBT ma na celu umożliwienie nabywania umiejętności radzenia sobie z objawem lękowym i/lub depresyjnym poprzez:

  • techniki poznawcze: pracę nad rozpoznawaniem i modyfikacją negatywnych schematów myślowych i identyfikacją zniekształceń myślowych – która pozwala na budowanie w sobie przekonania o sprawstwie, skuteczności i wpływie na własne życie;
  • techniki behawioralne: desensytyzację (osłabianie reakcji na bodziec wywołujący lęk), ćwiczenia relaksacyjne m.in. metodą treningu autogennego Schultza, naukę progresywnej relaksacji mięśni Jacobsona, ćwiczenia oddechowe, pracę z ciałem, wizualizację;
  • pracę nad zidentyfikowaniem i zmodyfikowaniem destrukcyjnych i nieadaptacyjnych myśli, które są przyczyną objawów;
  • psychoedukację dotyczącą przyczyn pojawiania się objawów lękowych i depresyjnych oraz sposobów radzenia sobie z nimi, a także związków ciała z psychiką;
  • naukę relaksacji, zachowań asertywnych, ćwiczenia fizyczne etc.;
  • zastosowanie aktualnej neuronauki w radzeniu sobie z objawem;
  • poznanie i naukę metod radzenia sobie z sytuacją stresującą.

Trwa nabór do grupy – zapisy: tel. 32 555 04 04

Szczegóły organizacyjne

Spotkania będą odbywać się ZDALNIE za pomocą platformy ZOOM w ostatnią sobotę miesiąca w godz. 15:00 – 19:00 – najbliższe spotkanie zaplanowane jest na 19 marca 2022 r.
Koszt spotkania trwającego 4 godziny to 400 PLN.
Uczestnicy dokonują płatności do pierwszej soboty miesiąca poprzez link: pay.psychomedic.pl. Po opłaceniu spotkania anulacja nie jest możliwa. 

Przed rozpoczęciem terapii niezbędna jest kwalifikacja do grupy – przeprowadza ją mgr Paulina Psonak, psycholog diagnosta i psychoterapeuta naszej poradni w Katowicach. 
Koszt kwalifikacji to 200 PLN. Na konsultacje można umówić się pod numerem tel. 32 555 04 04 lub online zgodnie z wolnymi godzinami w kalendarzu mgr Pauliny Psonak.

Spotkania poprowadzi certyfikowana terapeutka mgr Maria Zegarlicka-Poręba.

Please specify image url

Maria Zegarlicka-Poręba, mgr

Specjalista psycholog kliniczny, psychoterapeuta z certyfikatem PTP SNP i STR. Od 1998 r. zajmuje się udzielaniem pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej. Ukończyła m.in. całościowy kurs z zakresu psychoterapii w Zakładzie Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii CM UJ w Krakowie pod kierownictwem naukowym prof. Bogdana de Barbaro. Prowadzi psychoterapię pod regularną superwizją certyfikowanego superwizora Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Swoją profesjonalną pomoc oferuje osobom cierpiącym z powodu doznawanych objawów lęku, napięcia czy obniżonego nastroju, stanów depresyjnych oraz innych problemów emocjonalnych utrudniających codzienne funkcjonowanie, osobom zmagającymi się z trudnymi przeżyciami w związku z utratą bliskiej osoby, problemami zdrowotnymi oraz doświadczającym dolegliwości somatycznych (bóle głowy, żołądka, duszności, chroniczne zmęczenie, zaburzenia jedzenia, trudności w relacjach z innymi). Pomaga „stanąć na nogi” i odzyskać zdolność do samodzielnego funkcjonowania.

Ma doświadczenie w prowadzeniu indywidualnej oraz grupowej psychoterapii osób zmagających się z zaburzeniami emocjonalnymi i zachowania oraz doświadczających trudności społecznych.

Swoje doświadczenie zawdzięcza pracy m.in. w Ośrodkach Leczenia Nerwic i Zaburzeń Odżywiania „Dąbrówka” w Gliwicach i katowicka, PZOL sp. z.o.o. – Beskidzkim Centrum Zdrowia Psychicznego w Międzybrodziu Bialskim i Żywcu, Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Od roku 1998 do chwili obecnej przygotowuje i realizuje liczne wykłady, szkolenia, warsztaty dot. pomocy psychologicznej, psychologii klinicznej, psychoterapii oraz publikacje prace z w/w zakresu.

Psycholog, Psychoterapeuta

PSYCHOTERAPIA GRUPOWA W KATOWICACH:
GRUPA WSPARCIA DLA OSÓB DOŚWIADCZAJĄCYCH CHOROBY AFEKTYWNEJ DWUBIEGUNOWEJ
– PROWADZI CERTYFIKOWANA TERAPEUTKA

Trwa nabór do grupy – zapisy: tel. 32 555 04 04

Grupa wsparcia dla osób z osobowością borderline

Jeżeli borykasz się z chorobą dwubiegunową (ChAD) i poszukujesz grupy wsparcia w Katowicach, gdzie spotkasz ludzi, którzy zmagają się z problemem podobnym do Twojego, chcesz podzielić się swoimi emocjami i trudnościami oraz posłuchać innych – znajdziesz u nas miejsce dla siebie.

Nasze spotkania odbywają się raz w tygodniu, zawsze w życzliwej i ciepłej atmosferze. Ich nieodłącznym elementem jest psychoedukacja (czyli nauka rozumienia choroby i radzenia sobie z nią oraz jej objawami) i możliwość podzielenia się ważnymi dla siebie sprawami (w bezpieczny sposób – podstawowymi zasadami naszej grupy są dyskrecja i poufność).

Szukanie równowagi na huśtawce dwóch biegunów – depresji i manii – w pojedynkę jest trudne. Pamiętaj jednak, że tak nie musi być! Sięgnij po wsparcie specjalisty i ludzi, którzy z autopsji wiedzą, z czym się zmagasz. Czekamy na Ciebie.

Grupa wsparcia w Katowicach – szczegóły organizacyjne

Spotkania będą odbywać się STACJONARNIE w poradni PsychoMedic.pl w Katowicach przy Al. 1 Maja 46.
Koszt spotkania to 100 PLN. Płatność przyjmujemy za cały miesiąc z góry.

Aby dołączyć do grupy, wystarczy posiadać rozpoznanie ChAD potwierdzone przez lekarza psychiatrę
oraz zapisać się do grupy za pośrednictwem recepcji naszej kliniki w Katowicach pod numerem tel. 32 555 04 04.

Spotkania poprowadzi certyfikowana terapeutka mgr Lidia Karasiewicz.

Please specify image url

Lidia Karasiewicz, mgr

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Pracuje w modelu psychodynamicznym z elementami podejścia systemowego i analitycznego. Zajmuje się psychoterapią indywidualną dorosłych i młodzieży, a także par i rodzin. 

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej z pacjentami cierpiącymi na depresję, zaburzenia osobowości, nerwicę, chorobę afektywną dwubiegunową, zaburzenia lękowe, zaburzenia nastroju, reakcji na ciężki stres, zaburzeń adaptacyjnych, zaburzeń pod postacią somatyczną. Czytaj więcej…

Psycholog, Psychoterapeuta