Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychoterapia grupowa Katowice

Psychoterapia grupowa Katowice

Psychoterapia grupowa w nurcie CBT
Grupa wsparcia dla osób z ChAD

 


PSYCHOTERAPIA GRUPOWA W NURCIE POZNAWCZO-BEHAWIORALNYM | KATOWICE

TRWA NABÓR DO GRUPY – ZAPISY tel. 32 555 04 04

Psychoterapia grupowa PsychoMedic.pl Katowice

Grupa przeznaczona jest dla dorosłych Pacjentów z zaburzeniami lękowymi oraz depresyjno-lękowymi.

 

Psychoterapia grupowa to forma terapii o naukowo udowodnionej skuteczności. Pozwala między innymi na odnalezienie przyczyn swoich trudności, zrozumienie swoich stanów emocjonalnych, myśli oraz wynikających z nich zachowań oraz na poznanie i zrozumienie swoich potrzeb. 

 

W naszej klinice w Katowicach oferujemy terapię grupową w nurcie poznawczo-behawioralnym (CBT) o świetnie udokumentowanej skuteczności w leczeniu szeregu zaburzeń i trudności psychicznych. Terapia grupowa CBT ma na celu umożliwienie nabywania umiejętności radzenia sobie z objawem lękowym i/lub depresyjnym poprzez:

 
  • techniki poznawcze: pracę nad rozpoznawaniem i modyfikacją negatywnych schematów myślowych i identyfikacją zniekształceń myślowych – która pozwala na budowanie w sobie przekonania o sprawstwie, skuteczności i wpływie na własne życie;

  • techniki behawioralne: desensytyzację (osłabianie reakcji na bodziec wywołujący lęk), ćwiczenia relaksacyjne m.in. metodą treningu autogennego Schultza, naukę progresywnej relaksacji mięśni Jacobsona, ćwiczenia oddechowe, pracę z ciałem, wizualizację;

  • pracę nad zidentyfikowaniem i zmodyfikowaniem destrukcyjnych i nieadaptacyjnych myśli, które są przyczyną objawów;

  • psychoedukację dotyczącą przyczyn pojawiania się objawów lękowych i depresyjnych oraz sposobów radzenia sobie z nimi, a także związków ciała z psychiką;

  • naukę relaksacji, zachowań asertywnych, ćwiczenia fizyczne etc.;

  • zastosowanie aktualnej neuronauki w radzeniu sobie z objawem;

  • poznanie i naukę metod radzenia sobie z sytuacją stresującą.

 

TRWA NABÓR DO GRUPY – ZAPISY tel. 32 555 04 04

 

SZCZEGÓŁY ORGANIZACYJNE

Wtorek 19.00 – 20.30 | Klinika PsychoMedic.pl KATOWICE Al. 1 Maja 46

Koszt jednego spotkania to 100 PLN. Płatność przyjmujemy za cały miesiąc z góry.


 

Spotkania poprowadzi certyfikowana terapeutka mgr Maria Zegarlicka-Poręba.

Please specify image url

Maria Zegarlicka-Poręba, mgr

Specjalista psycholog kliniczny, psychoterapeuta z certyfikatem PTP SNP i STR. Od 1998 r. zajmuje się udzielaniem pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej. Ukończyła m.in. całościowy kurs z zakresu psychoterapii w Zakładzie Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii CM UJ w Krakowie pod kierownictwem naukowym prof. Bogdana de Barbaro. Prowadzi psychoterapię pod regularną superwizją certyfikowanego superwizora Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Swoją profesjonalną pomoc oferuje osobom cierpiącym z powodu doznawanych objawów lęku, napięcia czy obniżonego nastroju, stanów depresyjnych oraz innych problemów emocjonalnych utrudniających codzienne funkcjonowanie, osobom zmagającymi się z trudnymi przeżyciami w związku z utratą bliskiej osoby, problemami zdrowotnymi oraz doświadczającym dolegliwości somatycznych (bóle głowy, żołądka, duszności, chroniczne zmęczenie, zaburzenia jedzenia, trudności w relacjach z innymi). Pomaga „stanąć na nogi” i odzyskać zdolność do samodzielnego funkcjonowania.

Ma doświadczenie w prowadzeniu indywidualnej oraz grupowej psychoterapii osób zmagających się z zaburzeniami emocjonalnymi i zachowania oraz doświadczających trudności społecznych.

Swoje doświadczenie zawdzięcza pracy m.in. w Ośrodkach Leczenia Nerwic i Zaburzeń Odżywiania „Dąbrówka” w Gliwicach i katowicka, PZOL sp. z.o.o. – Beskidzkim Centrum Zdrowia Psychicznego w Międzybrodziu Bialskim i Żywcu, Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Od roku 1998 do chwili obecnej przygotowuje i realizuje liczne wykłady, szkolenia, warsztaty dot. pomocy psychologicznej, psychologii klinicznej, psychoterapii oraz publikacje prace z w/w zakresu.

Psycholog, Psychoterapeuta

 

 

Aby dołączyć do grupy, należy odbyć kwalifikację w postaci konsultacji z mgr Pauliną Psonak, psycholog diagnostą i psychoterapeutą naszej poradni w Katowicach.

Koszt spotkania kwalifikującego to 200 PLN. Na konsultacje można umówić się pod numerem tel. 32 555 04 04 lub online zgodnie z wolnymi godzinami w kalendarzu mgr Pauliny Psonak.

 


mgr Paulina Psonak
Zadzwoń

mgr Paulina Psonak
Zadzwoń

Konsultacja Psychologiczna, Psychoterapia, Diagnoza psychologiczna

Psycholog diagnosta, Psychoterapeutka. Diagnozuje i konsultuje osoby dorosłe. Absolwentka psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz psychoterapeutka psychodynamiczna w trakcie 4-letniego specjalistycznego szkolenia w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Zajmuje się prowadzeniem psychoterapii indywidualnej dorosłych w zakresie różnorodnych problemów natury psychicznej m.in. zaburzenia nastroju, lękowe, osobowości, związane ze stresem, a także realizacją konsultacji oraz diagnoz psychologicznych, neuropsychologicznych oraz ADHD.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

 


GRUPA WSPARCIA DLA OSÓB DOŚWIADCZAJĄCYCH CHOROBY AFEKTYWNEJ DWUBIEGUNOWEJ
– PROWADZI CERTYFIKOWANA TERAPEUTKA
 | KATOWICE

  Grupa wsparcia dla osób z ChAD

Jeżeli borykasz się z chorobą dwubiegunową (ChAD), chcesz spotkać ludzi, którzy zmagają się z problemem podobnym do Twojego, chcesz podzielić się swoimi emocjami i trudnościami oraz posłuchać innych – nasza grupa wsparcia jest dla Ciebie. 

Nasze spotkania odbywają się raz w tygodniu, zawsze w życzliwej i ciepłej atmosferze. Ich nieodłącznym elementem jest psychoedukacja (czyli nauka rozumienia choroby i radzenia sobie z nią oraz jej objawami) i możliwość podzielenia się ważnymi dla siebie sprawami (w bezpieczny sposób – podstawowymi zasadami naszej grupy są dyskrecja i poufność). Szukanie równowagi na huśtawce dwóch biegunów – depresji i manii – w pojedynkę jest trudne. Pamiętaj jednak, że tak nie musi być! Sięgnij po wsparcie specjalisty i ludzi, którzy z autopsji wiedzą, z czym się zmagasz. Czekamy na Ciebie. 

 


SZCZEGÓŁY ORGANIZACYJNE

Spotkania będą odbywać się w klinice PsychoMedic.pl w Katowicach przy Al. 1 Maja 46

Koszt jednego spotkania to 100 PLN. Płatność przyjmujemy za cały miesiąc z góry.

 


Spotkania poprowadzi certyfikowana psychoterapeutka mgr Lidia Karasiewicz.

Please specify image url

Lidia Karasiewicz, mgr

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Pracuje w modelu psychodynamicznym z elementami podejścia systemowego i analitycznego. Zajmuje się psychoterapią indywidualną dorosłych i młodzieży, a także par i rodzin.</strong

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej z pacjentami cierpiącymi na depresję, zaburzenia osobowości, nerwicę, chorobę afektywną dwubiegunową, zaburzenia lękowe, zaburzenia nastroju, reakcji na ciężki stres, zaburzeń adaptacyjnych, zaburzeń pod postacią somatyczną. Czytaj więcej…

Psycholog, Psychoterapeuta

 

Aby dołączyć do grupy, wystarczy posiadać rozpoznanie ChAD potwierdzone przez lekarza psychiatrę oraz zapisać się do grupy za pośrednictwem recepcji naszej kliniki w Katowicach: tel. 32 555 04 04.