7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychiatra dzieci i młodzieży Lublin

Psychiatra dzieci i młodzieży Lublin

Psychiatra dzieci i młodzieży Lublin. Kompleksowe wsparcie od najlepszych Specjalistów z Polski

Każdego roku z zaburzeniami psychicznymi zmaga się coraz więcej dzieci oraz młodzieży. Młodzi ludzie borykają się z depresją, zaburzeniami odżywiania się, zaburzeniami lękowymi, trudnościami w relacjach z innymi, kłopotami w nauce i wieloma innymi trudnościami, które wyraźnie utrudniają ich codzienne funkcjonowanie i negatywnie wpływają na ich rozwój.

W sytuacji, kiedy dziecko lub nastolatek zmaga się z jakimiś trudnościami o podłożu psychicznym, w niektórych przypadkach nieocenione może okazać się wsparcie Specjalisty, jakim jest psychiatra dziecięcy. Lublin to jedna z miejscowości, w której znajduje się PsychoMedic, polecana placówka poradni zdrowia psychicznego. Od lat udzielamy wsparcia dzieciom oraz młodzieży zmagającej się z różnego rodzaju problemami na tle psychicznym. 

Zapraszamy do naszej kliniki zdrowia psychicznego zlokalizowanej w Lublinie przy ulicy Fryderyka Chopina 10. Wiemy, jak ważne jest udzielenie natychmiastowego wsparcia młodym osobom, dlatego zapewniamy również pomoc psychiatryczną w wygodnej formie online przez Skype i przez telefon komórkowy. Nasi psychiatrzy dziecięcy dyżurują 7 dni w tygodniu od rana do późnych godzin wieczornych.

Komu pomaga psychiatra dziecięcy w Lublinie?

Psychiatra dzieci w Lublinie udziela wsparcia i pomocy wszystkim Pacjentom od pierwszych dni życia do uzyskania przez nie pełnoletności. Po ukończeniu 18. roku życia zapraszamy na wizytę do jednego z naszych psychiatrów dla osób dorosłych.

Do psychiatry dziecięcego warto zgłosić się, jeżeli:

 • dziecko zmaga się nieuzasadnionym lękiem, 
 • młody człowiek boryka się wahaniami nastroju,
 • ma trudności z regulowaniem i wyrażaniem emocji,
 • ma nieprawidłową relację z jedzeniem,
 • doświadcza kryzysu życiowego – rozwodu rodziców, zmiany miejsca zamieszkania, zmiany szkoły, śmierci bliskiej osoby,
 • dziecko lub nastolatek ma problemy z koncentracją i nauką,
 • izoluje się od rówieśników, ma problemy z nawiązywaniem relacji,
 • przejawia objawy fobii szkolnej,
 • przejawia silne reakcje na stres,
 • młody człowiek przejawia nadmierną agresję w stosunku do samego siebie i/lub innych,
 • ma myśli o odebraniu sobie życia,
 • ma zdiagnozowane lub podejrzewane są u niego: zaburzenia ze spektrum autyzmu, dziecięcy zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi

Jak pomaga psychiatra dzieci i młodzieży?

Każdy nasz psychiatra spełnia wszystkie te kryteria, jakimi powinien charakteryzować się dobry psychiatra dla młodzieży. W Lublinie zrzeszamy Specjalistów, którzy mają wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą i dziećmi zmagającymi się z różnego rodzaju trudnościami. Nasi Specjaliści to empatyczni fachowcy, którzy zawsze dbają o postawienie właściwej diagnozy i dobranie skutecznego leczenia. Podczas wizyt tworzą natomiast atmosferę pełną akceptacji, bezpieczeństwa i otwartości.

W PsychoMedic oferujemy poniższe formy wsparcia:

Konsultacja u psychiatry dziecięcego

Każdy z naszych psychiatrów dzieci i młodzieży jest przygotowany do prowadzenia pełnowartościowych konsultacji stacjonarnych oraz online. Podczas konsultacji Specjalista przeprowadza szczegółowy wywiad z dzieckiem lub/i jego rodzicami, stawia wstępne rozpoznanie i proponuje indywidualną ścieżkę postępowania.

Psychiatra wraz z psychologiem-diagnostą w razie potrzeby przeprowadza również całościową diagnozę dziecka. To kompleksowe badanie w kierunku zaburzeń ze spektrum autyzmu, zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi i innych zaburzeń rozwojowych, uwzględniające także ocenę inteligencji i funkcji poznawczych.

Po postawieniu diagnozy otaczamy opieką zarówno młodego Pacjenta, jak i jego bliskich. Każdy proces diagnostyczny kończy się wystawieniem zaleceń dla szkoły i opiekunów dziecka oraz wystawieniem opinii-diagnozy medycznej. Wystawiane przez nas dokumenty są honorowane przez wszelkiego rodzaju instytucje. W razie konieczności wystawiamy również zaświadczenia o aktualnym stanie zdrowia dziecka (tzw. przedłużenia diagnozy) oraz opinie dla komisji ds. orzekania o potrzebie kształcenia indywidualnego.

Terapia psychiatryczna dla dzieci i młodzieży

Każdy nasz psychiatra dzieci (Lublin) prowadzi terapię psychiatryczną, która opiera się na bezpiecznym leczeniu farmakologicznym dopasowanym do trudności młodych Pacjentów. Nasi Specjaliści zlecają wyłącznie bezpiecznie, nieuzależniające i niedające dokuczliwych skutków ubocznych leki.

Jeżeli w trakcie wizyty u psychiatry okaże się, że problem młodego Pacjenta być może wymaga wdrożenia psychoterapii, psychiatra pokieruje dziecko lub nastolatka do zaufanego psychoterapeuty dzieci i młodzieży z naszego zespołu. U nas uzyskasz niezbędne i kompleksowe wsparcie. Nawet, gdy pojawi się konieczność dodatkowych konsultacji, nie będziesz musiał(a) szukać Specjalisty dla dziecka na własną rękę. 

Jak wygląda pierwsza wizyta u psychiatry dzieci i młodzieży w Lublinie?

To naturalne, że pierwsza wizyta u psychiatry dziecięcego może wiązać się z wieloma emocjami, w tym również stresem i niepokojem. Nasz dobry psychiatra dziecięcy w Lublinie dokłada jednak wszelkich starań, aby zapewnić Pacjentom bezpieczną i komfortową atmosferę podczas konsultacji.

Jeżeli Pacjentem jest dziecko do 16. roku życia, to na pierwszą wizytę zapraszani są wyłącznie rodzice. Podczas pierwszej konsultacji rodzice pytani są o powód konsultacji, niepokojące objawy dziecka, ich nasilenie oraz częstotliwość, przebieg rozwoju pociechy we wcześniejszych latach. Na pierwszą wizytę należy również zabrać ze sobą dokumentację medyczną, jeżeli dziecko było już wcześniej konsultowane przez Specjalistów z dziedziny zdrowia psychicznego.

Na kolejną wizytę zapraszany jest już młody Pacjent, a podczas niej psychiatra przeprowadza tzw. badanie psychiatryczne, którego forma zależna jest od wieku Pacjenta. W przypadku mniejszych dzieci badanie będzie polegać na wspólnej zabawie, w przypadku nastolatków – na rozmowie dotyczącej odczuwanych dolegliwości oraz problemów.

Jeżeli w trakcie wizyty u psychiatry okaże się, że konieczne będzie przeprowadzenie dodatkowych badań, Specjalista pokieruje młodego Pacjenta do innego Specjalisty z naszego zespołu. Zapewniamy wsparcie nie tylko psychoterapeuty, ale także neurologa dziecięcego, endokrynologa dzieci i młodzieży oraz seksuologa dzieci i młodzieży.

Psychiatra dzieci i młodzieży Lublin. Umów się na wizytę

W PsychoMedic doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży nie może czekać, dlatego u nas nie musisz czekać miesiącami na termin wizyty u psychiatry dziecięcego (Lublin). W większości przypadków jesteśmy w stanie zaproponować termin wizyty maksymalnie w ciągu 24 godzin. 

Aby umówić wizytę u psychiatry dla dzieci i młodzieży w Lublinie wystarczy do nas zadzwonić pod numer 799-399-399 lub skorzystać z przeglądarki terminów na górze tej strony. 

Pamiętaj – dzisiejsza inwestycja w zdrowie psychiczne Twojego dziecka to dla niego lepsze jutro.