Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsycholog dzieci i młodzieży Katowice

Psycholog dzieci i młodzieży Katowice

Centrum terapii dzieci i młodzieży Katowice.

Umów się przez Internet lub zadzwoń: 32 555-04-04.

Gdy z dzieckiem dzieje się coś niepokojącego, rodzice również przeżywają bardzo trudne chwile. Bardzo ważne jest wówczas, aby młodego człowieka i jego rodzinę szybko objął opieką psycholog dziecięcy. Katowice to miasto, w którym – w szczególności w aktualnej sytuacji epidemicznej – terminy na wizytę u psychologa dzieci i młodzieży mogą być niestety odległe. Wyjątkiem jest nasza poradnia zdrowia psychicznego PsychoMedic. Zrzeszamy najlepszych w województwie specjalistów od zdrowia psychicznego dzieci i oferujemy terminy nawet na ten sam dzień. Wspieramy najmłodszych i ich rodziny na każdym etapie, zapewniając pomoc dostosowaną do potrzeb małego Pacjenta.

Wiemy, że pierwsza konsultacja psychologiczna bywa trudnym doświadczeniem dla młodego człowieka i jego rodziców. Czasem – choć całkowicie niesłusznie – także źródłem wstydu. Celem całego naszego Zespołu jest zmienić ten sposób myślenia i pokazać każdemu małemu Pacjentowi i jego rodzinie ich ogromny potencjał. Każde dziecko wspieramy tak, jak tego potrzebuje, wykorzystując przy tym nowoczesne metody terapii i leczenia. Szybka pomoc psychologa pozwala zapobiec kryzysowi psychicznemu u dziecka, buduje w nim poczucie bezpieczeństwa i przekonanie, że dorosłym można ufać. Daje szansę na pełne wykorzystanie swoich możliwości niezależnie od doświadczanych trudności.

Nigdy nie oceniamy. Zawsze natomiast oferujemy pomoc w najszybszym możliwym terminie i wraz z rodzicami dążymy do poprawy jakości życia dziecka i całej rodziny.

Psycholog dzieci i młodzieży Katowice PsychoMedicPl

Kiedy warto umówić wizytę u psychologa dziecięcego?

Warto, aby dziecko skonsultował psycholog dzieci i młodzieży, gdy:

  • Szkoła/wychowawca lub nauczyciel pociechy zasugerował Państwu konsultację z psychologiem;
  • Dziecko jest bardzo nieśmiałe, wycofuje się w trudnych sytuacjach, ma trudność z nawiązywaniem kontaktów;
  • Zachowanie dziecka w jakikolwiek sposób budzi Państwa niepokój;
  • Dziecko cierpi z powodu wahań nastroju, lęku lub nadmiernie się odchudza;
  • Syn/córka wykazuje zachowania agresywne w stosunku do siebie lub innych;
  • Macie Państwo problem z nawiązaniem więzi z dzieckiem i nie jesteście pewni, jak postępować z pociechą.


Psycholog dzieci i młodzieży Katowice – jak pomagamy?

W naszym centrum terapii dzieci i młodzieży w Katowicach przyjmuje doświadczony diagnosta oraz psycholog dzieci i młodzieży („psycholog dzieci” Katowice). Każdy nasz psycholog dziecięcy posiada także uprawnienia do prowadzenia psychoterapii.

Przyjmujemy dzieci i młodzież w każdym wieku – od pierwszych dni życia aż do pełnoletności (Pacjentom po 18 roku życia oferujemy wsparcie terapeutów i diagnostów osób dorosłych).

W naszej katowickiej klinice zapewniamy:

Konsultacje psychologiczne.

Nasi doświadczeni psycholodzy dziecięcy konsultują i obejmują wsparciem psychologicznym dzieci ze wszelkiego rodzaju trudnościami i zaburzeniami psychicznymi oraz ich rodziców. Pomagamy także małym Pacjentom, którzy nie mają żadnego rozpoznania, ale doświadczają kryzysu emocjonalnego lub trudności w szkole.

Czasem zdarza się, że kilka spotkań specjalisty z dzieckiem i/lub rozmów psychologa z rodzicami wystarcza. Jeżeli zaś rozwiązanie trudności małego Pacjenta wymaga więcej pracy, oferujemy psychoterapię, czyli regularne (z reguły raz w tygodniu) spotkania dziecka z terapeutą. Nasi specjaliści są przygotowani do prowadzenia także długoterminowej terapii dzieci i młodzieży z rozpoznaniem zaburzeń ze spektrum autyzmu.

Całościową diagnozę psychologiczną (także w kierunku spektrum autyzmu, zespołu Aspergera, ADHD).

Nasz psycholog dzieci i młodzieży przeprowadza także całościową diagnozę funkcjonowania dziecka. Składają się na nią spotkania psychologa-diagnosty z rodzicami i dzieckiem oraz spotkanie diagnostyczne z psychiatrą dziecięcym z naszego katowickiego Zespołu. Tak przeprowadzona, profesjonalna diagnoza psychologiczno-medyczna pozwala na rozpoznanie lub wykluczenie występowania wszelkiego rodzaju zaburzeń u dziecka. Proces kończy się wystawieniem opinii – pełnowartościowej diagnozy klinicznej, która jest honorowana m.in. przez placówki oświatowe, poradnie psychologiczno-pedagogiczne oraz komisje ds. nauczania indywidualnego.

Treningi wychowawcze dla rodziców.

Prowadzi go każdy nasz psycholog. Dzieci niekiedy nie chcą uczestniczyć w spotkaniach lub już w trakcie konsultacji okazuje się, że dla lepszego funkcjonowania małego Pacjenta kluczowe jest wyposażenie rodzica w dodatkową wiedzę i umiejętności. Trening opiera się na spotkaniach jednego lub obydwojga rodziców z psychologiem.Jego celem jest wsparcie rodzica/ów w taki sposób, aby potrafili pogłębić swoją więź z dzieckiem, stawiać mu zdrowe granice, adekwatnie reagować w trudnych sytuacjach i wspierać pociechę w procesie jej terapii i leczenia.

W razie potrzeby – opiekę psychiatry dzieci i młodzieży.

W razie potrzeby psycholog dziecięcy pokieruje Państwa pociechę do lekarza psychiatry z naszego Zespołu. Nasi doświadczeni psychiatrzy dziecięcy mają nieodległe terminy, duże doświadczenie kliniczne i przede wszystkim wiedzą, jak nawiązywać kontakt z młodymi ludźmi. Lekarz poprowadzi bezpieczną terapię farmakologiczną dziecka i będzie pozostawał w stałym kontakcie z jego psychologiem.

Pierwsza wizyta

Na pierwsze spotkanie do naszego centrum terapii dzieci i młodzieży zapraszamy samych rodziców – to z nimi najpierw rozmawia psycholog. Dzieci zapraszamy na drugą wizytę, która może odbyć się innego dnia lub tuż po konsultacji rodzicielskiej. W trakcie pierwszego spotkania psycholog zbiera informacje na temat aktualnego problemu dziecka, a także jego rozwoju we wcześniejszych latach życia. Warto przynieść na nie – jeżeli Państwo posiadacie – dokumentację ze szkoły, od pedagoga, lub ew. psychologa/psychiatry, który wcześniej prowadził pociechę. Po drugim spotkaniu zapoznawczo-diagnostycznym, które odbywa się już z dzieckiem, psycholog zaproponuje Państwu odpowiednią formę pomocy.

Zapisz się na wizytę online lub zadzwoń tel. 799-399-399mgr Anna Warot-Szandar
Zadzwoń

mgr Anna Warot-Szandar
Zadzwoń

Konsultacja Psychologiczna, Psychoterapia

Psycholog dziecięcy, psychoterapeuta, terapeuta bilateralnej integracji. W terapii z dziećmi dąży do rozwijania ich potencjalnych możliwości oraz wzmacniania poczucia własnej wartości dziecka. Pomaga radzić sobie z lękiem, nieśmiałością, agresją. Wspiera rodziców w rozwiązywaniu problemów wychowawczych, w radzeniu sobie w sytuacjach trudnych dla dziecka. Zajmuje się diagnozą i terapią dzieci i młodzieży. Pracuje z osobami doświadczającymi trudności adaptacyjnych, z trudnościami w funkcjonowaniu społecznym, z zaburzeniami lękowymi, depresją oraz z zaburzeniami zachowania.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Katarzyna Spasińska
Zadzwoń

mgr Katarzyna Spasińska
Zadzwoń

Trening Umiejętności Społecznych

Psycholog dzieci i młodzieży, dyplomowany mentor i coach. Pracuje terapeutycznie z dziećmi i młodzieżą od 2017 roku. Ukończyła 3-stopniowy kurs bazowy z terapii behawioralnej. Obecnie w trakcie certyfikacji z terapii SI. Zajmuje się uczeniem rozpoznawania treści przeżywanych emocji, odreagowywania napięcia, sposobów radzenia sobie z odrzuceniem i wykluczeniem społecznym, jak radzić sobie z negatywnymi emocjami, jak poprawnie budować relacje interpersonalne.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Lucyna Bałazy
Zadzwoń

mgr Lucyna Bałazy
Zadzwoń

Diagnoza całościowych zaburzeń rozwojowych, psychoterapia dzieci i dorosłych

Psycholog dzieci od 2 r.ż., młodzieży i dorosłych. Diagnosta całościowych zaburzeń rozwojowych. Psycholog o specjalności: psychologia kliniczna oraz psychologia pracy. Ukończyła 4-letnie szkolenie z zakresu psychoterapii w nurtach: terapii systemowej pracy z rodziną, terapii pracy z ciałem, terapii ericksonowskiej, oraz licznych kurów szkoleniowych z zakresu psychoterapii i diagnozy psychologicznej. Ponad 20-lat praktyki zarówno w obszarze diagnostyki psychologicznej dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych (testy diagnozy neuropsychologicznej, testy osobowości, predyspozycji zawodowych), jak i w obszarze pracy psychoterapeutycznej (dzieci /młodzież /osoby dorosłe).

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Bożena Waluś
Zadzwoń

mgr Bożena Waluś
Zadzwoń

Konsultacja Psychologiczna, Psychoterapia

Psycholog/psychoterapeuta poznawczo - behawioralny młodzieży od 14 r.ż. oraz osób dorosłych, wykładowca akademicki w WSB w Gliwicach. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Pracuje z osobami dorosłymi i młodzieżą, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, mają problemy w relacjach interpersonalnych, żyją pod wpływem silnego stresu lub cierpią z powodu zaburzeń lękowych, nastroju (depresja) oraz zaburzeń osobowości. Wspiera osoby, które poszukują nowych dróg rozwoju i pragną lepiej poznać siebie. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów PTTPB.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Aleksandra Kupczyk
Zadzwoń

mgr Aleksandra Kupczyk
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, psychoterapia, diagnoza dzieci, młodzież i dorośl

Psycholog, psycholog diagnosta, psychoterapeuta dzieci od 10 r.ż., młodzieży oraz dorosłych. Konsultuje pacjentów od 2012 roku. W pracy najważniejsze jest dla niej bycie otwartym na drugiego człowieka i jego problemy.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Lidia Karasiewicz
Zadzwoń

mgr Lidia Karasiewicz
Zadzwoń

Konsultacja Psychologiczna, Psychoterapia

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Zajmuje się psychoterapią indywidualną dorosłych i młodzieży od 14 r.ż., a także par i rodzin. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej z pacjentami cierpiącymi na depresję, zaburzenia osobowości, nerwicę, chorobę afektywną dwubiegunową, zaburzenia lękowe, zaburzenia nastroju, reakcji na ciężki stres, zaburzeń adaptacyjnych, zaburzeń pod postacią somatyczną.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW


lek. Sławomir Fornal

Larisa 2022-04-06

Super lekarz. Profesjonalne podejście. Bardzo chętnie i zrozumiale dla mnie odpowiedział na wszystkie moje pytanie. A córka 16 lat po wizycie powiedziała, ze obawiała się pierwszej wizyty u dok...


lek. Marta Rechenek-Białkowska

Ania N 2022-05-08

Pierwsza wizyta - bardzo przyjemna rozmowa, super podejście do pacjenta/klienta, bez stresu, konkretnie rzeczowo i z uśmiechem na twarzy. Polecam 🙂


lek. Barbara Stępień

Sebastian 2022-03-08

Oceniam na 5.