Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsycholog dzieci i młodzieży Katowice

Psycholog dzieci i młodzieży Katowice

Centrum terapii dzieci i młodzieży Katowice.

Umów się przez Internet lub zadzwoń: 32 555-04-04.

Gdy z dzieckiem dzieje się coś niepokojącego, rodzice również przeżywają bardzo trudne chwile. Bardzo ważne jest wówczas, aby młodego człowieka i jego rodzinę szybko objął opieką psycholog dziecięcy. Katowice to miasto, w którym – w szczególności w aktualnej sytuacji epidemicznej – terminy na wizytę u psychologa dzieci i młodzieży mogą być niestety odległe. Wyjątkiem jest nasza poradnia zdrowia psychicznego PsychoMedic. Zrzeszamy najlepszych w województwie specjalistów od zdrowia psychicznego dzieci i oferujemy terminy nawet na ten sam dzień. Wspieramy najmłodszych i ich rodziny na każdym etapie, zapewniając pomoc dostosowaną do potrzeb małego Pacjenta.

Wiemy, że pierwsza konsultacja psychologiczna bywa trudnym doświadczeniem dla młodego człowieka i jego rodziców. Czasem – choć całkowicie niesłusznie – także źródłem wstydu. Celem całego naszego Zespołu jest zmienić ten sposób myślenia i pokazać każdemu małemu Pacjentowi i jego rodzinie ich ogromny potencjał. Każde dziecko wspieramy tak, jak tego potrzebuje, wykorzystując przy tym nowoczesne metody terapii i leczenia. Szybka pomoc psychologa pozwala zapobiec kryzysowi psychicznemu u dziecka, buduje w nim poczucie bezpieczeństwa i przekonanie, że dorosłym można ufać. Daje szansę na pełne wykorzystanie swoich możliwości niezależnie od doświadczanych trudności.

Nigdy nie oceniamy. Zawsze natomiast oferujemy pomoc w najszybszym możliwym terminie i wraz z rodzicami dążymy do poprawy jakości życia dziecka i całej rodziny.

Psycholog dzieci i młodzieży Katowice PsychoMedicPl

Kiedy warto umówić wizytę u psychologa dziecięcego?

Warto, aby dziecko skonsultował psycholog dzieci i młodzieży, gdy:

  • Szkoła/wychowawca lub nauczyciel pociechy zasugerował Państwu konsultację z psychologiem;
  • Dziecko jest bardzo nieśmiałe, wycofuje się w trudnych sytuacjach, ma trudność z nawiązywaniem kontaktów;
  • Zachowanie dziecka w jakikolwiek sposób budzi Państwa niepokój;
  • Dziecko cierpi z powodu wahań nastroju, lęku lub nadmiernie się odchudza;
  • Syn/córka wykazuje zachowania agresywne w stosunku do siebie lub innych;
  • Macie Państwo problem z nawiązaniem więzi z dzieckiem i nie jesteście pewni, jak postępować z pociechą.


Psycholog dzieci i młodzieży Katowice – jak pomagamy?

W naszym centrum terapii dzieci i młodzieży w Katowicach przyjmuje doświadczony diagnosta oraz psycholog dzieci i młodzieży („psycholog dzieci” Katowice). Każdy nasz psycholog dziecięcy posiada także uprawnienia do prowadzenia psychoterapii.

Przyjmujemy dzieci i młodzież w każdym wieku – od pierwszych dni życia aż do pełnoletności (Pacjentom po 18 roku życia oferujemy wsparcie terapeutów i diagnostów osób dorosłych).

W naszej katowickiej klinice zapewniamy:

Konsultacje psychologiczne.

Nasi doświadczeni psycholodzy dziecięcy konsultują i obejmują wsparciem psychologicznym dzieci ze wszelkiego rodzaju trudnościami i zaburzeniami psychicznymi oraz ich rodziców. Pomagamy także małym Pacjentom, którzy nie mają żadnego rozpoznania, ale doświadczają kryzysu emocjonalnego lub trudności w szkole.

Czasem zdarza się, że kilka spotkań specjalisty z dzieckiem i/lub rozmów psychologa z rodzicami wystarcza. Jeżeli zaś rozwiązanie trudności małego Pacjenta wymaga więcej pracy, oferujemy psychoterapię, czyli regularne (z reguły raz w tygodniu) spotkania dziecka z terapeutą. Nasi specjaliści są przygotowani do prowadzenia także długoterminowej terapii dzieci i młodzieży z rozpoznaniem zaburzeń ze spektrum autyzmu.

Całościową diagnozę psychologiczną (także w kierunku spektrum autyzmu, zespołu Aspergera, ADHD).

Nasz psycholog dzieci i młodzieży przeprowadza także całościową diagnozę funkcjonowania dziecka. Składają się na nią spotkania psychologa-diagnosty z rodzicami i dzieckiem oraz spotkanie diagnostyczne z psychiatrą dziecięcym z naszego katowickiego Zespołu. Tak przeprowadzona, profesjonalna diagnoza psychologiczno-medyczna pozwala na rozpoznanie lub wykluczenie występowania wszelkiego rodzaju zaburzeń u dziecka. Proces kończy się wystawieniem opinii – pełnowartościowej diagnozy klinicznej, która jest honorowana m.in. przez placówki oświatowe, poradnie psychologiczno-pedagogiczne oraz komisje ds. nauczania indywidualnego.

Treningi wychowawcze dla rodziców.

Prowadzi go każdy nasz psycholog. Dzieci niekiedy nie chcą uczestniczyć w spotkaniach lub już w trakcie konsultacji okazuje się, że dla lepszego funkcjonowania małego Pacjenta kluczowe jest wyposażenie rodzica w dodatkową wiedzę i umiejętności. Trening opiera się na spotkaniach jednego lub obydwojga rodziców z psychologiem.Jego celem jest wsparcie rodzica/ów w taki sposób, aby potrafili pogłębić swoją więź z dzieckiem, stawiać mu zdrowe granice, adekwatnie reagować w trudnych sytuacjach i wspierać pociechę w procesie jej terapii i leczenia.

W razie potrzeby – opiekę psychiatry dzieci i młodzieży.

W razie potrzeby psycholog dziecięcy pokieruje Państwa pociechę do lekarza psychiatry z naszego Zespołu. Nasi doświadczeni psychiatrzy dziecięcy mają nieodległe terminy, duże doświadczenie kliniczne i przede wszystkim wiedzą, jak nawiązywać kontakt z młodymi ludźmi. Lekarz poprowadzi bezpieczną terapię farmakologiczną dziecka i będzie pozostawał w stałym kontakcie z jego psychologiem.

Pierwsza wizyta

Na pierwsze spotkanie do naszego centrum terapii dzieci i młodzieży zapraszamy samych rodziców – to z nimi najpierw rozmawia psycholog. Dzieci zapraszamy na drugą wizytę, która może odbyć się innego dnia lub tuż po konsultacji rodzicielskiej. W trakcie pierwszego spotkania psycholog zbiera informacje na temat aktualnego problemu dziecka, a także jego rozwoju we wcześniejszych latach życia. Warto przynieść na nie – jeżeli Państwo posiadacie – dokumentację ze szkoły, od pedagoga, lub ew. psychologa/psychiatry, który wcześniej prowadził pociechę. Po drugim spotkaniu zapoznawczo-diagnostycznym, które odbywa się już z dzieckiem, psycholog zaproponuje Państwu odpowiednią formę pomocy.

Zapisz się na wizytę online lub zadzwoń tel. 799-399-399mgr Agnieszka Lewandowska
Zadzwoń

mgr Agnieszka Lewandowska
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, psychoterapia dzieci, młodzieży i dorosłych

Psycholog, psychoterapeuta dzieci od 7 r.ż., młodzieży, osób dorosłych oraz par i rodzin. Pracuje w nurtach psychodynamicznym, integracyjnym oraz systemowym. Konsultuje pacjentów od 2008 roku. Pracuję z dziećmi, dorosłymi i seniorami doświadczającymi zaburzeń lękowych, zaburzeń nastroju, będących w kryzysowych sytuacjach, jak również wspieram rodziców w zakresie trudności wychowawczych. Bliskie jest mi rozumienie systemowe przyczyn zaburzeń i trudności z którymi zmagają się moi pacjenci. W swojej pracy łączę techniki psychoterapii systemowej z innymi podejściami terapeutycznymi.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Lucyna Bałazy
Zadzwoń

mgr Lucyna Bałazy
Zadzwoń

Diagnoza całościowych zaburzeń rozwojowych, psychoterapia dzieci i dorosłych

Psycholog dzieci od 2 r.ż., młodzieży i dorosłych. Diagnosta całościowych zaburzeń rozwojowych. Psycholog o specjalności: psychologia kliniczna oraz psychologia pracy. Ukończyła 4-letnie szkolenie z zakresu psychoterapii w nurtach: terapii systemowej pracy z rodziną, terapii pracy z ciałem, terapii ericksonowskiej, oraz licznych kurów szkoleniowych z zakresu psychoterapii i diagnozy psychologicznej. Ponad 20-lat praktyki zarówno w obszarze diagnostyki psychologicznej dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych (testy diagnozy neuropsychologicznej, testy osobowości, predyspozycji zawodowych), jak i w obszarze pracy psychoterapeutycznej (dzieci /młodzież /osoby dorosłe).

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Anna Mierzwa
Zadzwoń

mgr Anna Mierzwa
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, psychoterapia, diagnoza dzieci i młodzieży

Psycholog, psychoterapeuta, diagnosta dzieci od 6 r.ż. oraz młodzieży. Pracuje w nurcie integracyjnym. Konsultuje pacjentów od 2003 roku. W swojej pracy kieruję się uważnością na potrzeby dzieci oraz szacunkiem dla ich indywidualnej ścieżki rozwoju. Pomagam rodzicom zrozumieć sposób funkcjonowania ich dzieci oraz wypracować podejście niezbędne do budowania dobrej relacji z nimi. Skupiam się na rozpoznaniu mocnych stron i w oparciu o nie buduję wspólnie z pacjentem potrzebne mu umiejętności.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Anna Warot-Szandar
Zadzwoń

mgr Anna Warot-Szandar
Zadzwoń

Konsultacja Psychologiczna, Psychoterapia

Psycholog dziecięcy, psychoterapeuta, terapeuta bilateralnej integracji. W terapii z dziećmi dąży do rozwijania ich potencjalnych możliwości oraz wzmacniania poczucia własnej wartości dziecka. Pomaga radzić sobie z lękiem, nieśmiałością, agresją. Wspiera rodziców w rozwiązywaniu problemów wychowawczych, w radzeniu sobie w sytuacjach trudnych dla dziecka. Zajmuje się diagnozą i terapią dzieci i młodzieży. Pracuje z osobami doświadczającymi trudności adaptacyjnych, z trudnościami w funkcjonowaniu społecznym, z zaburzeniami lękowymi, depresją oraz z zaburzeniami zachowania.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Bożena Waluś
Zadzwoń

mgr Bożena Waluś
Zadzwoń

Konsultacja Psychologiczna, Psychoterapia

Psycholog/psychoterapeuta poznawczo - behawioralny młodzieży od 14 r.ż. oraz osób dorosłych, wykładowca akademicki w WSB w Gliwicach. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Pracuje z osobami dorosłymi i młodzieżą, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, mają problemy w relacjach interpersonalnych, żyją pod wpływem silnego stresu lub cierpią z powodu zaburzeń lękowych, nastroju (depresja) oraz zaburzeń osobowości. Wspiera osoby, które poszukują nowych dróg rozwoju i pragną lepiej poznać siebie. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów PTTPB.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Anna Partyka
Zadzwoń

mgr Anna Partyka
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna dzieci i młodzieży, diagnoza psychologiczna

Psycholog, diagnosta dzieci i młodzieży Pracuje z pacjentami od 2001 roku. W pracy zawodowej na pierwszym miejscu stawiam potrzeby młodych pacjentów oraz ich rodzin. Specjalizuję się w diagnozie funkcjonalnej, a więc określającej nie tylko deficyty czy zaburzenia, ale także i mocne strony oraz potencjał rozwojowy pacjenta. W praktyce łączę zastosowanie najnowszych metod i narzędzi psychometrycznych z pogłębionym kontaktem, budowaniem relacji z dzieckiem oraz jego rodziną, a także szerokim rozpoznaniem środowiska wychowawczego dziecka. Dzięki wieloletniej pracy w systemie oświaty potrafię zaproponować rozwiązania pozwalające na połączenie rzeczywistych potrzeb dzieci i młodzieży z realnymi sposobami i możliwościami realizacji tych potrzeb w praktyce szkolnej lub przedszkolnej. Posiadam doświadczenie psychologa szkolnego, przedszkolnego, psychologa diagnosty w tym członka zespołów orzekających w Publicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, psychoedukatora, a w ostatnim czasie rozwijam także kompetencje terapeutyczne.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Alicja Widuch
Zadzwoń

mgr Alicja Widuch
Zadzwoń

Konsultacje psychologiczne dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Psycholog, psychoterapeuta dzieci od 9 r.ż., młodzieży oraz osób dorosłych. Pracuje w nurtach poznawczo – behawioralnym, dialektyczno – behawioralnym. Prowadzi również terapię schematów i stosuje dialog motywujący. Konsultuje pacjentów od 2015 roku. W pracy z klientem, za Carlem Rogersem, ważne jest dla mnie empatyczne rozumienie pacjenta, jego pełna akceptacja i własna autentyczność. Istotną rolę odgrywa również indywidualne podejście oraz kreatywne sortowanie szerokiego wachlarza technik terapeutycznych.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Joanna Kajko - Rykalska
Zadzwoń

mgr Joanna Kajko - Rykalska
Zadzwoń

Konsultacje psychologiczne dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Psycholog w trakcie specjalizacji z psychologii klinicznej dzieci i młodzieży, neuropsycholog, diagnosta dzieci od 3 r.ż., młodzieży oraz dorosłych. Pracuje z pacjentami od 2013 roku.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Aleksandra Kupczyk
Zadzwoń

mgr Aleksandra Kupczyk
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, psychoterapia, diagnoza dzieci, młodzież i dorośl

Psycholog, psycholog diagnosta, psychoterapeuta dzieci od 10 r.ż., młodzieży oraz dorosłych. Konsultuje pacjentów od 2012 roku. W pracy najważniejsze jest dla niej bycie otwartym na drugiego człowieka i jego problemy.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Lidia Karasiewicz
Zadzwoń

mgr Lidia Karasiewicz
Zadzwoń

Konsultacja Psychologiczna, Psychoterapia

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Zajmuje się psychoterapią indywidualną dorosłych i młodzieży od 14 r.ż., a także par i rodzin. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej z pacjentami cierpiącymi na depresję, zaburzenia osobowości, nerwicę, chorobę afektywną dwubiegunową, zaburzenia lękowe, zaburzenia nastroju, reakcji na ciężki stres, zaburzeń adaptacyjnych, zaburzeń pod postacią somatyczną.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW


dr n. med. Anna Sieradzka

Weronika 2022-06-09

Oceniam na 5


mgr Małgorzata Szyszka-Nowak

73122305225 2022-06-03

Oceniam na 5


lek. Wojciech Gruenpeter

Piotr 2022-05-24

Oceniam na 5