7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsycholog dzieci i młodzieży Katowice

Psycholog dzieci i młodzieży Katowice

Centrum terapii dzieci i młodzieży Katowice.

Umów się przez Internet lub zadzwoń: 32 555-04-04.

Gdy z dzieckiem dzieje się coś niepokojącego, rodzice również przeżywają bardzo trudne chwile. Bardzo ważne jest wówczas, aby młodego człowieka i jego rodzinę szybko objął opieką psycholog dziecięcy. Katowice to miasto, w którym – w szczególności w aktualnej sytuacji epidemicznej – terminy na wizytę u psychologa dzieci i młodzieży mogą być niestety odległe. Wyjątkiem jest nasza poradnia zdrowia psychicznego PsychoMedic. Zrzeszamy najlepszych w województwie specjalistów od zdrowia psychicznego dzieci i oferujemy terminy nawet na ten sam dzień. Wspieramy najmłodszych i ich rodziny na każdym etapie, zapewniając pomoc dostosowaną do potrzeb małego Pacjenta.

Wiemy, że pierwsza konsultacja psychologiczna bywa trudnym doświadczeniem dla młodego człowieka i jego rodziców. Czasem – choć całkowicie niesłusznie – także źródłem wstydu. Celem całego naszego Zespołu jest zmienić ten sposób myślenia i pokazać każdemu małemu Pacjentowi i jego rodzinie ich ogromny potencjał. Każde dziecko wspieramy tak, jak tego potrzebuje, wykorzystując przy tym nowoczesne metody terapii i leczenia. Szybka pomoc psychologa pozwala zapobiec kryzysowi psychicznemu u dziecka, buduje w nim poczucie bezpieczeństwa i przekonanie, że dorosłym można ufać. Daje szansę na pełne wykorzystanie swoich możliwości niezależnie od doświadczanych trudności.

Nigdy nie oceniamy. Zawsze natomiast oferujemy pomoc w najszybszym możliwym terminie i wraz z rodzicami dążymy do poprawy jakości życia dziecka i całej rodziny.

Psycholog dzieci i młodzieży Katowice PsychoMedicPl

Kiedy warto umówić wizytę u psychologa dziecięcego?

Warto, aby dziecko skonsultował psycholog dzieci i młodzieży, gdy:

  • Szkoła/wychowawca lub nauczyciel pociechy zasugerował Państwu konsultację z psychologiem;
  • Dziecko jest bardzo nieśmiałe, wycofuje się w trudnych sytuacjach, ma trudność z nawiązywaniem kontaktów;
  • Zachowanie dziecka w jakikolwiek sposób budzi Państwa niepokój;
  • Dziecko cierpi z powodu wahań nastroju, lęku lub nadmiernie się odchudza;
  • Syn/córka wykazuje zachowania agresywne w stosunku do siebie lub innych;
  • Macie Państwo problem z nawiązaniem więzi z dzieckiem i nie jesteście pewni, jak postępować z pociechą.


Psycholog dzieci i młodzieży Katowice – jak pomagamy?

W naszym centrum terapii dzieci i młodzieży w Katowicach przyjmuje doświadczony diagnosta oraz psycholog dzieci i młodzieży („psycholog dzieci” Katowice). Każdy nasz psycholog dziecięcy posiada także uprawnienia do prowadzenia psychoterapii.

Przyjmujemy dzieci i młodzież w każdym wieku – od pierwszych dni życia aż do pełnoletności (Pacjentom po 18 roku życia oferujemy wsparcie terapeutów i diagnostów osób dorosłych).

W naszej katowickiej klinice zapewniamy:

Konsultacje psychologiczne.

Nasi doświadczeni psycholodzy dziecięcy konsultują i obejmują wsparciem psychologicznym dzieci ze wszelkiego rodzaju trudnościami i zaburzeniami psychicznymi oraz ich rodziców. Pomagamy także małym Pacjentom, którzy nie mają żadnego rozpoznania, ale doświadczają kryzysu emocjonalnego lub trudności w szkole.

Czasem zdarza się, że kilka spotkań specjalisty z dzieckiem i/lub rozmów psychologa z rodzicami wystarcza. Jeżeli zaś rozwiązanie trudności małego Pacjenta wymaga więcej pracy, oferujemy psychoterapię, czyli regularne (z reguły raz w tygodniu) spotkania dziecka z terapeutą. Nasi specjaliści są przygotowani do prowadzenia także długoterminowej terapii dzieci i młodzieży z rozpoznaniem zaburzeń ze spektrum autyzmu.

Całościową diagnozę psychologiczną (także w kierunku spektrum autyzmu, zespołu Aspergera, ADHD).

Nasz psycholog dzieci i młodzieży przeprowadza także całościową diagnozę funkcjonowania dziecka. Składają się na nią spotkania psychologa-diagnosty z rodzicami i dzieckiem oraz spotkanie diagnostyczne z psychiatrą dziecięcym z naszego katowickiego Zespołu. Tak przeprowadzona, profesjonalna diagnoza psychologiczno-medyczna pozwala na rozpoznanie lub wykluczenie występowania wszelkiego rodzaju zaburzeń u dziecka. Proces kończy się wystawieniem opinii – pełnowartościowej diagnozy klinicznej, która jest honorowana m.in. przez placówki oświatowe, poradnie psychologiczno-pedagogiczne oraz komisje ds. nauczania indywidualnego.

Treningi wychowawcze dla rodziców.

Prowadzi go każdy nasz psycholog. Dzieci niekiedy nie chcą uczestniczyć w spotkaniach lub już w trakcie konsultacji okazuje się, że dla lepszego funkcjonowania małego Pacjenta kluczowe jest wyposażenie rodzica w dodatkową wiedzę i umiejętności. Trening opiera się na spotkaniach jednego lub obydwojga rodziców z psychologiem.Jego celem jest wsparcie rodzica/ów w taki sposób, aby potrafili pogłębić swoją więź z dzieckiem, stawiać mu zdrowe granice, adekwatnie reagować w trudnych sytuacjach i wspierać pociechę w procesie jej terapii i leczenia.

W razie potrzeby – opiekę psychiatry dzieci i młodzieży.

W razie potrzeby psycholog dziecięcy pokieruje Państwa pociechę do lekarza psychiatry z naszego Zespołu. Nasi doświadczeni psychiatrzy dziecięcy mają nieodległe terminy, duże doświadczenie kliniczne i przede wszystkim wiedzą, jak nawiązywać kontakt z młodymi ludźmi. Lekarz poprowadzi bezpieczną terapię farmakologiczną dziecka i będzie pozostawał w stałym kontakcie z jego psychologiem.

Pierwsza wizyta

Na pierwsze spotkanie do naszego centrum terapii dzieci i młodzieży zapraszamy samych rodziców – to z nimi najpierw rozmawia psycholog. Dzieci zapraszamy na drugą wizytę, która może odbyć się innego dnia lub tuż po konsultacji rodzicielskiej. W trakcie pierwszego spotkania psycholog zbiera informacje na temat aktualnego problemu dziecka, a także jego rozwoju we wcześniejszych latach życia. Warto przynieść na nie – jeżeli Państwo posiadacie – dokumentację ze szkoły, od pedagoga, lub ew. psychologa/psychiatry, który wcześniej prowadził pociechę. Po drugim spotkaniu zapoznawczo-diagnostycznym, które odbywa się już z dzieckiem, psycholog zaproponuje Państwu odpowiednią formę pomocy.

Zapisz się na wizytę online lub zadzwoń tel. 799-399-399

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW

lek. Jankowski Konrad

Ania 2023-06-05

Oceniam na 5

mgr Tomczyk Jowita

Martyna mama Antka 2023-06-02

Oceniam na 5