Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePracoholizm

Pracoholizm

Pracoholizm

Pracoholizm

Oferta A: Psychoterapia pracoholizmu

U niektórych osób zapracowanie może być niebezpieczne i uzależniać…. – Dlaczego? Wg. teorii work craving (Wojdyło, 2013; Wojdyło i in., 2013), praca może być “doskonałym” środkiem, działającym na zasadzie wewnętrznego przymusu, wykorzystywanym do radzenia sobie z negatywnymi emocjami, psychiczną pustką i cierpieniem. Nałogowe wykorzystywanie pracy do „radzenia sobie“ daje jednak złudne poczucie mocy i fałszywego poczucia wartości.

Błędne koło stałego nienasycenia pracą, prowadzi bowiem do utraty kontroli i niemożności wyłączenia się, z negatywnymi skutkami dla zdrowia i życia. Z biegiem czasu pracoholizm doprowadza do „upadku“ własnego i utraty relacji. Trudno jest samodzielnie odróżnić: czy w danym przypadku jest to zdrowe zaangażowanie w pracę, czy też uzależnienie…?

W psychoterapii możesz dowiedzieć się:

– Co powoduje, że nie możesz przestać myśleć o pracy i mimo, że zamierzasz pracować mniej, jeszcze bardziej pogrążasz się w pracy…?

– Co stoi za Twoim zapracowaniem?, Jaki sposób myślenia podtrzymuje je?, Jakie przekonania?, Jakie emocje?

– W jakich sytuacjach sięgasz po pracę i czujesz, że nie możesz przestać…?

– Jak lepiej możesz poznać siebie, by moć satysfakcjonująco radzić sobie ze swoim pracoholizmem i swoim życiem?

 

Oferta B: Diagnoza uzależnienia od pracy

Trafna diagnoza uzależnienia od pracy wymaga użycia profesjonalnej, specjalistycznej wiedzy. Pozwala w odpowiednim czasie rozpoznać problem i zainicjować skuteczne sposoby jego leczenia. Diagnoza i psychoterapia uzależnienia do pracy to oferta, prowadzona przez prof. nadzw. dr hab. n. hum. Kamilę Wojdyło, psychoterapeutkę, która specjalizuje się w diagnozie i psychoterapii uzależnienia od pracy.

Cykl diagnostyczny pracoholizmu obejmuje 5/6 sesji (czas 1 sesji – 50 minut). W ramach diagnozy, w pierwszej kolejności następuje rozpoznanie, czy intensywne pracowanie ma rzeczywiście cechy uzależnienia od pracy, czy osoba znajduje sie na granicy ryzyka, czy też nie przejawia niezdrowych objawów. Jeśli problem ma cechy uzależnienia, wówczas wspólnie z pacjentem następuje zrozumienie istoty własnego uzależnienia od pracy, rozpoznanie ukrytych, napędzających go mechanizmów oraz pochodzenia problemu. W rezultacie procesu diagnozy, wspólnie z pacjentem omawiany jest problem i ewentualne możliwości jego dalszego leczenia w psychoterapii indywidualnej.

Zapraszamy do umówienia się na pierwszy termin konsultacyjny celem rozważenia możliwych form pomocy/wsparcia. 

 

Oferta C: Konsultacje w zakresie uzależnienia od pracy dla osób uzależnionych i członków rodzin (prof. nadzw. dr hab. n. hum. Kamila Wojdyło)

Pracoholizm, jak każde uzależnienie dotyczy nie tylko osoby doświadczającej problem, ale “wciąga” osoby bliskie, członków rodziny, a czasem znajomych. Inne osoby, żyjące z pracoholikiem często dotkliwie odczuwają skutki problemu i również mogą cierpieć. Na co dzień, podporządkowują się wymaganiom i oczekiwaniom pracoholika (dostosowują do jego/jej terminów, usprawiedliwiają spóźnienia; życie rodzinne przebiega według grafika pracoholika). Dzieci, poprzez stawiane im nierealne wymagania i często chłód emocjonalny, wzrastają w pracoholicznych standardach. Zagrożenie pracoholizmem dotyczy osób bliskich i znajomych osoby uzależnionej. Konsultacja jest pierwszym krokiem, który może uświadomić znaczenie problemu i pomóc w rozważeniu właściwej formy pomocy/leczenia.

Naszych Lekarzy i Specjalistów polecają Pacjenci


mgr Marta Pindral

Konrad 2021-03-13

Oceniam na 5.


dr Agata Dwilewicz

Piotr 2021-03-01

Oceniam na 5.


dr Beata Piekarska

Aleksander 2021-03-24

Oceniam na 5.


 

Zadzwoń – Umów się – Przyjdź – Pomożemy Tobie zmienić Twoje życie

UMÓW SIĘ ONLINE NA WIZYTĘ LUB ZADZWOŃ 22 253 88 88

 

Specjaliści pomagający w tych trudnościach:

 mgr Agnieszka Jedynak
Zadzwoń

mgr Agnieszka Jedynak
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, Psychoterapia

Psycholog oraz certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień - certyfikat nr 2110 wydany przez PARPA. Konsultuje dorosłych oraz młodzież od 15 r.ż. Ukończyła Szkołę Psychoterapii uzależnień Care Brok. W pracy z Pacjentem ważna jest dla niej relacja z Pacjentem, orientacja na podmiotowość Pacjenta, stymulacja jego rozwoju poprzez motywowanie go do zmiany, szacunek dla człowieka oraz zgoda na podejmowanie przez niego autonomicznych decyzji. Korzysta z dorobku wielu systemów terapeutycznych: poznawczo-behawioralnego, humanistycznego, psychodynamicznego i humanistycznego.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul.Filtrowa 62, Warszawa

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Aleksandra Sobczyk
Zadzwoń

mgr Aleksandra Sobczyk
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, Psychoterapia

Certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnień, pedagog. Konsultuje osoby dorosłe. Ukończyła Studium Terapii Uzależnień Fundacji Vis Salutis akredytowane przez PARPA oraz zrealizowała staż kliniczny w Szpitalu Klinicznym im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie, co m.in. pozwoliło jej uzyskać tytuł certyfikowanej specjalistki psychoterapii uzależnień Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (nr certyfikatu 2177). Z pacjentami pracuje od 4 lat. Posiada bogate doświadczenie na polu uzależnień od alkoholu, narkotyków czy leków oraz uzależnień behawioralnych – zarówno z osobami uzależnionymi, jak i ich bliskimi. Duży zakres jej pracy dotyczy również obszaru przemocy – zarówno interwencyjnej, jak i pracy z traumą związaną z doświadczeniem wszelkich form przemocy.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul.Filtrowa 62, Warszawa

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

dr Małgorzata Wołowik
Zadzwoń

dr Małgorzata Wołowik
Zadzwoń

Konsultacja psychiatryczna

Lekarz specjalizujący się w dziedzinie psychiatrii dorosłych. Od 2018r. pracuje w Oddziale Ogólnopsychiatrycznym Szpitala Nowowiejskiego w Warszawie. Dodatkowe doświadczenie zdobyła pracując jako lekarz POZ. Regularnie rozwija swoją wiedzę uczestnicząc w konferencjach, kursach oraz stażach klinicznych. Szczególnie ceni sobie holistyczne podejście do pacjenta – chętnie współpracuje z lekarzami innych specjalności oraz psychologami.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul.Filtrowa 62, Warszawa

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.