Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsycholog dzieci i młodzieży Poznań

Psycholog dzieci i młodzieży Poznań

Centrum terapii dzieci i młodzieży Poznań – skorzystaj z profesjonalnej pomocy certyfikowanych terapeutów.

UMÓW SIĘ PRZEZ INTERNET LUB ZADZWOŃ:

Istnieje wiele potencjalnych przyczyn, dla których młody człowiek może potrzebować konsultacji psychologicznej. Z roku na rok zapotrzebowanie na profesjonalne wsparcie w tym zakresie systematycznie wzrasta, a doświadczony psycholog dziecięcy to obecnie jeden z najbardziej pożądanych zawodów. Młodzi ludzie coraz częściej zmagają się z problemami natury psychicznej, z którymi nie potrafią sobie radzić samodzielnie. Zazwyczaj nie wiedzą też, gdzie szukać profesjonalnej pomocy. Rodzice, którzy dostrzegają, że z ich pociechą dzieje się coś niepokojącego, nierzadko również czują się zagubieni. Nie zawsze wiedzą nawet, jak rozpocząć rozmowę na ten temat, a tym bardziej, jak wesprzeć dziecko w trudnych chwilach. Osobą, do której najlepiej zwrócić się w takiej sytuacji, jest doświadczony psycholog dzieci i młodzieży.

W PsychoMedic od lat udzielamy profesjonalnego wsparcia psychologicznego oraz psychiatrycznego ludziom w każdym wieku, zmagającym się z różnego rodzaju problemami. W naszym centrum terapii dzieci i młodzieży przyjmują wysoko wykwalifikowani Specjaliści: psychiatra, psychoterapeuta oraz psycholog dziecięcy. Poznań to miasto, w którym znajduje się jedna z naszych nowoczesnych placówek, gdzie zawsze mogą Państwo liczyć na empatyczne przyjęcie i profesjonalną, wielospecjalistyczną pomoc. Co istotne – działamy przez 7 dni w tygodniu od wczesnych godzin porannych do godz. 21. Jesteśmy do Państwa dyspozycji zarówno w trybie stacjonarnym, jak i online.

W jakich sytuacjach warto skorzystać z pomocy psychologa dzieci i młodzieży?

Zarówno w okresie dzieciństwa, jak i w wieku nastoletnim, w życiu młodego człowieka mogą pojawić się emocje i sytuacje na tyle trudne, że przerosną jego zdolność samodzielnego uporania się z nimi. Pamiętajmy, że psychika dziecka nie jest jeszcze w pełni ukształtowana, a różne negatywne i traumatyczne doświadczenia – także takie, które dorosłym mogą wydawać się błahe – mogą na niej odcisnąć naprawdę silne i długotrwałe piętno. Między innymi z tego względu, kiedy w życiu młodego człowieka dzieje się coś złego, warto sięgnąć po profesjonalną pomoc. Pozwoli to nie tylko na bieżąco przepracowywać pojawiające się problemy, ale także uchroni dziecko przed ich pogłębieniem się w przyszłości. Psycholog dzieci i młodzieży to osoba, która doskonale wie, jak rozmawiać z młodymi ludźmi i jak sprawić, aby się przed nim otworzyli.

W jakich sytuacjach psycholog dziecięcy może być szczególnie pomocny? Wizytę warto rozważyć szczególnie wtedy, gdy Twoje dziecko:

  • znacząco zmieni swoje zachowanie, a Ty nie będziesz wiedzieć i/lub rozumieć, dlaczego tak się stało (np. dziecko dotychczas bardzo rozmowne stanie się milczące i wycofane);
  • zacznie przejawiać agresję w stosunku do otoczenia albo wobec samego siebie;
  • ma problemy w kontaktach społecznych, a nawiązywanie i podtrzymywanie przyjaźni jest dla niego wyzwaniem;
  • nie akceptuje siebie i ma niskie poczucie własnej wartości;
  • doświadcza wahań nastroju, lęku lub ataków paniki;
  • ma problemy ze snem i/lub problemy psychosomatyczne (np. bóle brzucha lub głowy o niejasnym pochodzeniu).

Pierwsze spotkanie z psychologiem budzi zazwyczaj obawy zarówno dziecka, jak i rodziców. W PsychoMedic bardzo  dbamy o to, aby kontakt dziecka z terapeutą przebiegał w atmosferze pełnej empatii i zrozumienia. Zależy nam na tym, aby młody człowiek czy jego rodzice nie czuli się w żaden sposób oceniani czy stygmatyzowani. Zapewniamy również całkowitą dyskrecję.

Psycholog dzieci i młodzieży Poznań

Psycholog dzieci Poznań – profesjonalne centrum terapii dzieci i młodzieży

W poznańskim oddziale Kliniki psychologiczno-psychiatrycznej PsychoMedic przyjmujemy dzieci i młodzież już od pierwszych lat życia aż do osiągnięcia pełnoletniości (Pacjentów, którzy ukończyli 18 r.ż., kierujemy do psychologa lub psychoterapeuty dla dorosłych). Każdy pracujący u  nas psycholog dziecięcy posiada wieloletnie doświadczenie i zweryfikowane kompetencje do udzielania profesjonalnej pomocy.

W PsychoMedic Poznań mogą Państwo skorzystać z:


Konsultacji psychologicznych

Na konsultacje psychologiczne warto zgłosić się z każdym niepokojącym problemem – niezależnie od tego, czy jest on związany z trudnościami szkolnymi, wychowawczymi, czy też na przykład emocjonalnymi dziecka. Psycholog pomoże zdiagnozować oraz dookreślić problem, a także zdecydować, czy w danym przypadku wystarczy np. kilka kolejnych konsultacji, czy lepszym rozwiązaniem będzie kompleksowa psychoterapia dziecięca (krótko- lub długoterminowa). 


Całościowej diagnozy psychologicznej

Całościowa diagnoza psychologiczna funkcjonowania dziecka realizowana jest przez doświadczony zespół złożony zawsze z co najmniej dwóch Specjalistów (najczęściej są to psycholog dzieci i młodzieży oraz psychiatra). Wykonujemy kompleksowe diagnozy w kierunku całościowych zaburzeń rozwojowych: autyzmu, zespołu Aspergera, ADD i ADHD. Wystawiane przez nas opinie i zaświadczenia, które wieńczą proces diagnozy, są honorowane przez placówki edukacyjne, poradnie psychologiczno-pedagogiczne oraz inne ośrodki wychowawcze i oświatowe.


Treningów wychowawczych dla rodziców

To spotkania bardzo pomocne w sytuacji, w której dziecko przejawia niechęć do uczestniczenia w spotkaniach z psychologiem, albo kiedy zaangażowanie rodzica w proces terapeutyczny może być kluczowe dla osiągnięcia szybkich i pozytywnych rezultatów. Na spotkaniach z psychologiem rodzic uczy się, jak postępować z dzieckiem, jak pogłębiać z nim swoją więź, a także – jak je skutecznie wspierać. 


Konsultacji i/lub opieki ze strony psychiatry dzieci i młodzieży

Może się zdarzyć, że psycholog prowadzący terapię dziecka zasugeruje konieczność dodatkowej konsultacji psychiatrycznej celem włączenia ewentualnego leczenia farmakologicznego. Wówczas mogą Państwo szybko i wygodnie skorzystać z pomocy psychiatrów przyjmujących w naszym poznańskim ośrodku.

Psycholog dzieci i młodzieży – umawianie wizyty

Wizytę u psychologa dzieci i młodzieży w PsychoMedic Poznań mogą Państwo umówić na kilka sposobów: osobiście w placówce, telefonicznie albo przez Internet, korzystając z wyszukiwarki na górze strony lub z poziomu biogramu wybranego Specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości – Dział Obsługi Pacjenta jest zawsze do Państwa dyspozycji. Służymy wsparciem w doborze odpowiedniej formy pomocy oraz umawianiu konsultacji.

Zapraszamy do kontaktu!

UMÓW SIĘ PRZEZ INTERNET LUB ZADZWOŃ:dr n. hum. Maja Vogt-Kostecka
Zadzwoń

dr n. hum. Maja Vogt-Kostecka
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, Psychoterapia

Psycholog, psychoterapeuta dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi psychoterapię w nurcie psychodynamicznym.  Psychoterapia, nie polega na podawaniu zgrabnych i celnych interpretacji; ogólnie rzecz biorąc, jest to długoterminowy proces, w którym oddajemy pacjentowi to, co on wnosi. Psychoterapia działa wówczas jak złożona pochodna twarzy, która odbija to, co ma być widziane. Jeśli robię to wystarczająco dobrze, pacjent odkryje swoje własne self i będzie mógł istnieć i czuć się prawdziwym. (Donald Winnicott)

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Kazimierza Wielkiego 5 /U5, Poznań

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Katarzyna Dudzińska-Rapczewska
Zadzwoń

mgr Katarzyna Dudzińska-Rapczewska
Zadzwoń

Psychoterapia dorosłych, młodzieży od 12 r.ż., par i rodzin

Psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczny oraz systemowy, diagnosta osób dorosłych. Diagnozuje ADHD oraz zaburzenia osobowości. Terapeutycznie pracuje z pacjentami od kilkunastu lat. Zajmuje się psychoterapią indywidualną, a także małżeństw, par i rodzin.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Kazimierza Wielkiego 5 /U5, Poznań

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Anna Prendka
Zadzwoń

mgr Anna Prendka
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, psychoterapia dzieci, młodzieży, osób dorosłych

Psycholog, psychoterapeuta dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Pracuje w nurcie poznawczo – behawioralnym. Prowadzi również diagnozy dzieci dotyczące ogólnego rozwoju poznawczego, motorycznego, emocjonalnego, społecznego. Pracuje z pacjentami od 2012 roku.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Kazimierza Wielkiego 5 /U5, Poznań

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW


lek. Agnieszka Tajchman

Patryk 2022-05-26

Oceniam na 5


lek. Ewa Kazimierczak

Maciek 2022-03-01

Jestem bardzo zadowolony, profesjonalne podejście, rozmowa. Na początku małe problemy z połączeniem, ale później wszystko było już ok.


lek. Marta Staszak

2020-10-28

Dr Marta Staszak to wspaniały lekarz oraz człowiek. W końcu zostałem wysłuchany. Znowu czuje nadzieje że moje życie może sie odmienić. Jestem szczęśliwy.