7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsycholog dzieci i młodzieży Poznań

Psycholog dzieci i młodzieży Poznań

Centrum terapii dzieci i młodzieży Poznań – skorzystaj z profesjonalnej pomocy certyfikowanych terapeutów.

UMÓW SIĘ PRZEZ INTERNET LUB ZADZWOŃ:

Istnieje wiele potencjalnych przyczyn, dla których młody człowiek może potrzebować konsultacji psychologicznej. Z roku na rok zapotrzebowanie na profesjonalne wsparcie w tym zakresie systematycznie wzrasta, a doświadczony psycholog dziecięcy to obecnie jeden z najbardziej pożądanych zawodów. Młodzi ludzie coraz częściej zmagają się z problemami natury psychicznej, z którymi nie potrafią sobie radzić samodzielnie. Zazwyczaj nie wiedzą też, gdzie szukać profesjonalnej pomocy. Rodzice, którzy dostrzegają, że z ich pociechą dzieje się coś niepokojącego, nierzadko również czują się zagubieni. Nie zawsze wiedzą nawet, jak rozpocząć rozmowę na ten temat, a tym bardziej, jak wesprzeć dziecko w trudnych chwilach. Osobą, do której najlepiej zwrócić się w takiej sytuacji, jest doświadczony psycholog dzieci i młodzieży.

W PsychoMedic od lat udzielamy profesjonalnego wsparcia psychologicznego oraz psychiatrycznego ludziom w każdym wieku, zmagającym się z różnego rodzaju problemami. W naszym centrum terapii dzieci i młodzieży przyjmują wysoko wykwalifikowani Specjaliści: psychiatra, psychoterapeuta oraz psycholog dziecięcy. Poznań to miasto, w którym znajduje się jedna z naszych nowoczesnych placówek, gdzie zawsze mogą Państwo liczyć na empatyczne przyjęcie i profesjonalną, wielospecjalistyczną pomoc. Co istotne – działamy przez 7 dni w tygodniu od wczesnych godzin porannych do godz. 21. Jesteśmy do Państwa dyspozycji zarówno w trybie stacjonarnym, jak i online.

W jakich sytuacjach warto skorzystać z pomocy psychologa dzieci i młodzieży?

Zarówno w okresie dzieciństwa, jak i w wieku nastoletnim, w życiu młodego człowieka mogą pojawić się emocje i sytuacje na tyle trudne, że przerosną jego zdolność samodzielnego uporania się z nimi. Pamiętajmy, że psychika dziecka nie jest jeszcze w pełni ukształtowana, a różne negatywne i traumatyczne doświadczenia – także takie, które dorosłym mogą wydawać się błahe – mogą na niej odcisnąć naprawdę silne i długotrwałe piętno. Między innymi z tego względu, kiedy w życiu młodego człowieka dzieje się coś złego, warto sięgnąć po profesjonalną pomoc. Pozwoli to nie tylko na bieżąco przepracowywać pojawiające się problemy, ale także uchroni dziecko przed ich pogłębieniem się w przyszłości. Psycholog dzieci i młodzieży to osoba, która doskonale wie, jak rozmawiać z młodymi ludźmi i jak sprawić, aby się przed nim otworzyli.

W jakich sytuacjach psycholog dziecięcy może być szczególnie pomocny? Wizytę warto rozważyć szczególnie wtedy, gdy Twoje dziecko:

  • znacząco zmieni swoje zachowanie, a Ty nie będziesz wiedzieć i/lub rozumieć, dlaczego tak się stało (np. dziecko dotychczas bardzo rozmowne stanie się milczące i wycofane);
  • zacznie przejawiać agresję w stosunku do otoczenia albo wobec samego siebie;
  • ma problemy w kontaktach społecznych, a nawiązywanie i podtrzymywanie przyjaźni jest dla niego wyzwaniem;
  • nie akceptuje siebie i ma niskie poczucie własnej wartości;
  • doświadcza wahań nastroju, lęku lub ataków paniki;
  • ma problemy ze snem i/lub problemy psychosomatyczne (np. bóle brzucha lub głowy o niejasnym pochodzeniu).

Pierwsze spotkanie z psychologiem budzi zazwyczaj obawy zarówno dziecka, jak i rodziców. W PsychoMedic bardzo  dbamy o to, aby kontakt dziecka z terapeutą przebiegał w atmosferze pełnej empatii i zrozumienia. Zależy nam na tym, aby młody człowiek czy jego rodzice nie czuli się w żaden sposób oceniani czy stygmatyzowani. Zapewniamy również całkowitą dyskrecję.

Psycholog dzieci i młodzieży Poznań

Psycholog dzieci Poznań – profesjonalne centrum terapii dzieci i młodzieży

W poznańskim oddziale Kliniki psychologiczno-psychiatrycznej PsychoMedic przyjmujemy dzieci i młodzież już od pierwszych lat życia aż do osiągnięcia pełnoletniości (Pacjentów, którzy ukończyli 18 r.ż., kierujemy do psychologa lub psychoterapeuty dla dorosłych). Każdy pracujący u  nas psycholog dziecięcy posiada wieloletnie doświadczenie i zweryfikowane kompetencje do udzielania profesjonalnej pomocy.

W PsychoMedic Poznań mogą Państwo skorzystać z:


Konsultacji psychologicznych

Na konsultacje psychologiczne warto zgłosić się z każdym niepokojącym problemem – niezależnie od tego, czy jest on związany z trudnościami szkolnymi, wychowawczymi, czy też na przykład emocjonalnymi dziecka. Psycholog pomoże zdiagnozować oraz dookreślić problem, a także zdecydować, czy w danym przypadku wystarczy np. kilka kolejnych konsultacji, czy lepszym rozwiązaniem będzie kompleksowa psychoterapia dziecięca (krótko- lub długoterminowa). 


Całościowej diagnozy psychologicznej

Całościowa diagnoza psychologiczna funkcjonowania dziecka realizowana jest przez doświadczony zespół złożony zawsze z co najmniej dwóch Specjalistów (najczęściej są to psycholog dzieci i młodzieży oraz psychiatra). Wykonujemy kompleksowe diagnozy w kierunku całościowych zaburzeń rozwojowych: autyzmu, zespołu Aspergera, ADD i ADHD. Wystawiane przez nas opinie i zaświadczenia, które wieńczą proces diagnozy, są honorowane przez placówki edukacyjne, poradnie psychologiczno-pedagogiczne oraz inne ośrodki wychowawcze i oświatowe.


Treningów wychowawczych dla rodziców

To spotkania bardzo pomocne w sytuacji, w której dziecko przejawia niechęć do uczestniczenia w spotkaniach z psychologiem, albo kiedy zaangażowanie rodzica w proces terapeutyczny może być kluczowe dla osiągnięcia szybkich i pozytywnych rezultatów. Na spotkaniach z psychologiem rodzic uczy się, jak postępować z dzieckiem, jak pogłębiać z nim swoją więź, a także – jak je skutecznie wspierać. 


Konsultacji i/lub opieki ze strony psychiatry dzieci i młodzieży

Może się zdarzyć, że psycholog prowadzący terapię dziecka zasugeruje konieczność dodatkowej konsultacji psychiatrycznej celem włączenia ewentualnego leczenia farmakologicznego. Wówczas mogą Państwo szybko i wygodnie skorzystać z pomocy psychiatrów przyjmujących w naszym poznańskim ośrodku.

Psycholog dzieci i młodzieży – umawianie wizyty

Wizytę u psychologa dzieci i młodzieży w PsychoMedic Poznań mogą Państwo umówić na kilka sposobów: osobiście w placówce, telefonicznie albo przez Internet, korzystając z wyszukiwarki na górze strony lub z poziomu biogramu wybranego Specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości – Dział Obsługi Pacjenta jest zawsze do Państwa dyspozycji. Służymy wsparciem w doborze odpowiedniej formy pomocy oraz umawianiu konsultacji.

Zapraszamy do kontaktu!

UMÓW SIĘ PRZEZ INTERNET LUB ZADZWOŃ:

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW

lek. Buna Małgorzata

IB 2023-06-07

Oceniam na 5

lek. Danielska Marta

Joanna 2023-06-02

Oceniam na 5

lek. Dulko Stanisław

pacjent 2023-06-02

Oceniam na 5